Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Calibraturbo Bu sekilde dil okuluna gelip, sonra ogrenci vizesine cevirip, universitede takilanlar var. Sonrasinda ne yapiyorlar bilmiyorum! Belki evlilik olabilir.

• ⭐⭐ Banned

@MySea Kendileri de söylemiyor youtubede parayı kırıp.

• @Calibraturbo Orasini bilemem ama ben o sekilde universitede ogrenci olarak takilanlara cok rastladim. Hatta beraber MBA de yaptim. Sonradan bazilari geri donduler, bazilari evlilik yapip kaldilar, bazilari da buradaki Turkish firmalardan falan is ayarladilar. Yani kafaya koyan bir yolunu buluyor..

• ⭐⭐ Banned

anladım baskan selamlar teşekkürler

• @USA Umarım gelecek yıl şans yüzüne gülenlerden oluruz 🗽

• ⭐⭐

@Calibraturbo, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Dil okuluyla gidip kaldım diyenler mülteci mi başka bir yol yok ta o yüzden soruyorum F1 e çevirip ömürboyu okul mu okuyacak green card cıkana kadar ömürboyu milletten doordash über lisansı mı kiralayacak sacmalık

Genel olarak 6 aylık dil okulu kaydı başlatıp daha sonra dili öğrenemedim diyip 6 aylık daha uzatıp (uzatmak için son ayı beklemeyin 5. ayda i-20 doldurup başvurunuz yapmış olun) uzatmak için kaldıkları süreç boyunca çalışıp (legal olmayan yollarla) para biriktirip en alt limit olan üni kayıtları (yıllık 5000 dolar) yaptırıp kalma sürecini dahada uzatıp daha çok para biriktirip yüksek lisans yapıyor yaptıysada opt yapıp sponsor bulmaya çalışıyorlar ekstra da Green Card başvurusunda bulunuyorlar tabi bu süreç boyunca evlilik de akıllarda b planı F1 ile ömür boyu kalamaz sadece öğrenciliği devam ettiği sürece kalabilir. Eğer F1 ile gidecekseniz dil okulunuz en az 6 ay gösterin süreç daha olumlu olur

• ⭐⭐

@hakan-altun, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Arkadaşlar son 5 yılda çalışmış olmak gibi bir zorunluluk varmı. Benim toplamda 12 yıl uzmanlık ve iş tecrübem var ama son 5 yılda resmi kayıtlı bir işte çalışmadım. Bu bir sorun oluşturur mu

Eğer lise mezunu değilseniz son 5 yıl içinde en az 2 yıl, mesleki tecrübe gerektiren bir iş kolunda çalışmış olmanız gerekmektedir.

• ⭐⭐ Banned

Kırkına kadar okuyor yani . Rastgele biriyle evlenip ilk kavgada seni ben kurtardım o xxxx ülkeden falan derse gururuma yediremem valla

• ⭐⭐

@Calibraturbo, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Kırkına kadar okuyor yani . Rastgele biriyle evlenip ilk kavgada seni ben kurtardım o xxxx ülkeden falan derse gururuma yediremem valla

Ne gururu o noktada tamam canım haklısın diyeceksin. Zaten insanlar gruruna yenik düştüğü için bu haldeler 😊

• ⭐⭐ Banned

Safak Atarsa 359 ablalar abiler 360 lardan düstük gozunuz aydın.

• ⭐⭐ Banned

1.5 sene sonra Sarnia ontariodan Detroite sınır kapısına geçmek nasip olsun ins. Aradaki köprüden geçerken Mobb deep shook ones dinlemek nasip olsun saab 9000 ile geciyo ya kopruden. Malı okutmus haha keydi yerinde kilipte Retro

• ⭐⭐⭐

@USA, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

1. başvurumu yapacağım, inşallah çıkar 🙂

Hatırladığım kadarıyla 8. başvuru ile arkandan geliyorum. Takibe takip 😂

• Selamlar bende beklemedeyim kısmet artık. 👋🙏

• @koserh Bol şans!

• Sadece green card'a ümit bağlayıp hayatını yaşayanlara en büyük hayal kırıklığı o sonucu gördüğünde oluyor. O yüzden b-c-d planları olmalı. Forumda kaç kez başvurupta kazanamayan arkadaşları görünce bu daha da etkiliyor.

• @Rocky şu an ki firmaların istediği ücretle wat tamamen gereksiz bence. Kuzenim yazıldı bu sene. 3 bin mi 4 bin dolar ödemiş firmaya. birde 500 dolarını kesiyorlar gidemediği halde. Kendisi sormadı bana. Sorsa tavsiye etmezdim bu ücrete. Bence bu rakamlar çok yüksek. Ben 2014'te gittim. şirkete 1400 dolar ödedim. dolar 2 tl idi ve 2800 tl ye gelmişti. Şimdi ise 30 bin tl lere geliyor. Gerçekten çok mantıksız. Gidip bir dil okuluna yazılmak daha mantıklı. Hemde daha uzun sürelerde kalabilirsiniz. Ben wattan sonra dil okuluna devam edecektim fakat türkiye'ye geri döndüm. Şu an gc deniyoruz bakalım.

• @caner92, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Rocky şu an ki firmaların istediği ücretle wat tamamen gereksiz bence. Kuzenim yazıldı bu sene. 3 bin mi 4 bin dolar ödemiş firmaya. birde 500 dolarını kesiyorlar gidemediği halde. Kendisi sormadı bana. Sorsa tavsiye etmezdim bu ücrete. Bence bu rakamlar çok yüksek. Ben 2014'te gittim. şirkete 1400 dolar ödedim. dolar 2 tl idi ve 2800 tl ye gelmişti. Şimdi ise 30 bin tl lere geliyor. Gerçekten çok mantıksız. Gidip bir dil okuluna yazılmak daha mantıklı. Hemde daha uzun sürelerde kalabilirsiniz. Ben wattan sonra dil okuluna devam edecektim fakat türkiye'ye geri döndüm. Şu an gc deniyoruz bakalım.

Evet dünden beri araştırıyorum ve bunu bende anlamıyorum. Bu resmen haksız kazanç. Fiyatların dolar bazında sürekli yükselmesinin mantığı nedir? Hemde TL sürekli değer kaybederken. Mesela bu yıl wat iptal olduğu için 750 dolar kesik ücret iadesi yapılan insanlar olduğunu gördüm. Yazıktır günahtır bu para kolay kazanılmıyor. Hangi mantıkla bu ücretler belirleniyor, iade sürecinde bu kadar kesintiler yapılıyor. Bunların denetlenmesi lazım.

Ben 2000 küsür bir ücret olduğunu düşünüyordum, sitelerden okuyordum. 3-4 bin diyen insanların sayısı çok fazla ki "bu sadece şirkete ödenen paraymış". Gerçekten akıl alır gibi değil. Belki firmadan firmaya görede değişir ama çalışmak için bu kadar para ödemek ne bileyim. Sonuçta bu programın mantığı düşük bir ücretle ile git Amerika'da çalış, para kazan sonra travel kısmına geç, gez ve gel. Bu süre zarfında da çeşitli kültürleri tanı, dilini geliştir.

• @Rocky eskidendi o ücretler. artık 3-4 lere cıkmış. bende şaşırdım duyunca. 1400 nerede bu rakamlar nerede. ben o zaman 1400 dolar ödemiştim. 3 ayda kazandığım para 4.5-5 bin dolar arasıydı. yine birşeyler kalıyordu. şimdi ise hepsi firmaya gidiyor. ben o zaman eğlence parkında saatlik 8 dolar alıyordum. şu an ücretler ne saatlik bilmiyorum.

• @caner92 E o zaman vize ücreti, uçak bileti, cep harçlığı, diğer masraflar vs. derken 5000 dolara mal oluyor hatta belki daha da fazla.
    Çalışmak için para öde, zarar et gel. Bunun mantığı yok ki. 3 ayda bu kadar para kazanılacak mı? Elde ne kalacak ki? Bu parayla Wat yerine yaz tatilinde gidip direkt travel yap ya da dil okuluna yazıl daha mantıklı. Şirketler neye dayanarak bu kadar para talep ediyor çok merak ediyorum. 3-4 bin dolar sadece kayıt ücreti ne demek ya.

• @Rocky öğrenciler araştırmadıkları, eski ücretleri bilmedikleri içinde sormuyorlar sanırım. ABD'ye geçen sene gittim. Wata bu tarihten 6 sene önce gitmiştim. Hiç bir şeyde öyle aman aman fiyat artışı olmamış o zamana göre. ABD'li sponsor şirketlerin 3-4 katına ücreti çıkaracaklarını sanmıyorum bu sebeple. Emin olmamakla birlikte bizim firmaların işi olabilir. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |