Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @JessePinkman
    Amerika'nın beni en fazla cezbeden tarafı sosyal hakları olan bir çok ülkeye göre ırkçılığın daha az oluşu ve göçmenlere belli bir kesim hariç daha sıcak bakmaları tabii zencilerin durumu farklı 😞

Bence bir şekilde sosyal haklar kazanılabilir ama ırkçılık başka bir boyut benim için.. Amerika benim için birinci sırada gelme sebebi..

• Beni Amerika'nın yaşam tarzı, şehirleşme sistemi, refah düzeyi, mutfak ve içki kültürü cezbediyor.

• Beni ise Ortadoğu’ya olan uzaklığı cezbediyor. 🤷🏻♂

• @Rüzgar hşgeldin tekrar 🙂

• @aayhann Merhabalar nasılsın özledim herkesi bu sene totem yaptım bu sene
    kesin çıkacak önümüzdeki sene Amerika'dan ilk mesajı atarım artık.. 🤗

• @Rüzgar çok sevinirim emin ol 🙂

• @istanbuladami ben isterim ki bizim forumda green card veya herhangi bir şekilde amerikaya gidenler bi grup kursun bize yol yoldam göstersin

• @Corleone93 banada yazın askerde vakit buldukça bakarım

• @Sercinyo Aslında bu forumun her metrekaresinde her bilgi mevcut ve gerçekten de son derece özverili şekilde destek veriyorlar. Özellikle giden insanlar bazı youtube kanallarında son derece detaylı süreç paylaşımında bulunuyor ama tabi her geçen sene bilgiler güncelliğini yitiriyor. Adımların taze kalması için sürekli paylaşım şart.

• @Sercinyo Emin olun yıllardır bu sitede herkes canla başla gece gündüz her türlü emek ve zaman harcayarak elinden gelen her şeyi yapıyor zaten yesilkartforum kullanıcıları bir çoğu Green kart kazanmış kişiler bu kişiler gece gündüz bilgi ve tecrübelerini aktarıyorlar zaten guruplar yıllar içerisinde birçok kez kurulduğuna şahit oldum ama hepside kapandı gitti..

• Greencard çekilişinden ne kadar insana bahsediyorsunuz? Acaba çekilişe katılım birden patlayacak mı? Ne düşünüyorsunuz? (çekilişin patlama ihtimali hem bir katılan kişinin başka birilerini de ikna ederek üstel artışa neden olabileceğinden hem de ülkede göç etmek isteyen insan sayısının artmasından dolayı mümkün olabilir diye düşünüyorum)

• @efe-kansaslıoğlu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Greencard çekilişinden ne kadar insana bahsediyorsunuz? Acaba çekilişe katılım birden patlayacak mı? Ne düşünüyorsunuz? (çekilişin patlama ihtimali hem bir katılan kişinin başka birilerini de ikna ederek üstel artışa neden olabileceğinden hem de ülkede göç etmek isteyen insan sayısının artmasından dolayı mümkün olabilir diye düşünüyorum)

Youtube'da greencard hakkında bilgi veren kanal sayısının her geçen gün artması, sosyal medyada sıkça greencard çekilişi ve greencard çekilişi ile gidenlerin yaşadıkları hayatın konuşulması, Türkiye ile kıyaslanması, gündem olan vallahi selected videosu, bu videonun siyasete dahi konu olacak kadar yayılması greencardın herkes tarafından bilinmesini sağladı ve kimsenin bu ülkede yaşamak istememesi, bunun en kolay yolunun ise bu çekilişten geçmesi gibi sebeplerden ötürü başvuruları sayılarında büyük bir patlama olmasını bekliyorum.

• Aslına bakarsanız önceden çok daha kötüydü Pasaport zorunluğu geldikten sonra en azından daha kararlı insanlar tarafından GreenCard tercih edilmeye başladı benim tanıdığım iş arkadaşım ve nişanlısı nasılsa başvuru şartı yok diyerek başvurdular ama ne oldu ikisine de çıkmasına rağmen gitmediler. Bu gibi insanların önüne bir nebze olsun geçilmiş oldu gönül istiyor ki şimdiye kadar bana da çıksaydı düzenimi kurardım çoktan ama nasip 🙂

• @efe-kansaslıoğlu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Greencard çekilişinden ne kadar insana bahsediyorsunuz? Acaba çekilişe katılım birden patlayacak mı? Ne düşünüyorsunuz? (çekilişin patlama ihtimali hem bir katılan kişinin başka birilerini de ikna ederek üstel artışa neden olabileceğinden hem de ülkede göç etmek isteyen insan sayısının artmasından dolayı mümkün olabilir diye düşünüyorum)

Ben kimseye bahsetmiyorum açıkçası.

• ⭐⭐

Allah herkese Tolga Karel gibi ileri görüşlü olmayı nasip etsin. Doların 1tl olduğu zamanlar yaprak dökümü gibi popüler bir dizide oynadıktan sonra ülkeyi bırakıp Amerika'ya tır şoförü olmaya gitti adam. Geleceği görmüş resmen.

alt metni

• @Rüzgar işte bu yüzden pasaport geldi - gelmesine ama hala yetersiz dostlar en az bir vize parası olması lazım ciddi söylüyorum -

şimdide pasaport olan başvuruyor tamam bir nebze kararlı hala geldi ama yeterli değil işallah en azından 1 vize ücreti kadar tutarı yatıran başvurur benım görüşüm bu.

• arkadaşlar(abiler ablalar demek daha mantıklı) ben onurcan, 19 yaşındayım. sınıf öğretmenliği 2.sınıf öğrencisiyim. 23 haziran 2021 de f1 vize başvurumdan net yedim. gerekçesi sanırım not ortalamamın 1.78 olması. benim sorum şu; seneyede not ortalamamı yükseltip tekrar f1 veya j1 vize başvurusu yapacağım. aynı zamanda ilk defa bu sene gc başvurusu yapmayı düşünüyorum. gc başvurusu ileride vize almamı olumsuz etkiler mi? şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@Onurcan-Taşkın, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

arkadaşlar(abiler ablalar demek daha mantıklı) ben onurcan, 19 yaşındayım. sınıf öğretmenliği 2.sınıf öğrencisiyim. 23 haziran 2021 de f1 vize başvurumdan net yedim. gerekçesi sanırım not ortalamamın 1.78 olması. benim sorum şu; seneyede not ortalamamı yükseltip tekrar f1 veya j1 vize başvurusu yapacağım. aynı zamanda ilk defa bu sene gc başvurusu yapmayı düşünüyorum. gc başvurusu ileride vize almamı olumsuz etkiler mi? şimdiden teşekkür ederim.

Green kart başvurularının diğer ABD vizelerine olumlu/olumsuz bir etkisinin olmadığı yazılmıştı.

• Merhabalar,green card başvurusu için meslek kısmına ne yazmam gerekiyor?,başvuruda lise mezunu olmayacağım ama olası kazanırsam mülakat günü mezun olacağım

• Merhaba, ben greencard başvurusuna birkaç aylık düşünmenin ardından yeni karar verdim.

Öğrendim ki 2023'ün başvuruları 2021'de yapılıyormuş. önümüzdeki ekimde başvuru yaparsam ve greencard çıkarsa 2023'te mi gidebiliyorum?

İlk kez bu sene başvuru yapacak biri olarak, gerekli evraklar neler? güncel başlık varsa linkini atabilir misiniz?

Herkese bol şans...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |