Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@celica, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE ATS deki arabalar ETS'ye gore daha zeki. yol veriyor beni yarim sat bekliyor filan...

Ets aldığım ilk orijinal oyundur. Senelerdir oynarım. Kafa dağıtmak için çok iyi. Hatta g29 bile aldım 😁

Meraklısı varsa ara ara steamda güzel indirimler oluyor.

Ats ise Amerika işte. Cidden trafiği anlamaya yardımcı olabilir. Mesela kırmıza sağa dönülmezlerde bazen işareti görmeyip ceza yiyorum. Hız limitleri sürekli değişiyor falan. İlginç, güzel bir oyun işte 😊

• @ayvalik10 @Regolit15 Ben yazmış olduğum yetkinliklere sahip olmayanlar gitmesin diye bir şey yazmadım.Sadece bu konularıda düşünüp değerlendirsinler dedim.Ortada bir aile ve çocuk veya çocuklar ve hem sizin hem de onların geleceği söz konusu .

Ülkemizde çalışanların aldıkları ücretler belli bugün kuru ile 15-20k dediğiniz rakamlar yaklaşık 300.000TL sadece oraya ilk adım atmak için lazım.
    Sadece vize için kişi başı 1000 Usd ye yakın maliyet var.Uçak bileti vs. artı giderler saymıyorum.

Örnek olarak benim aylık 5000TL maaşım var ve ailemi bir şekilde burada geçindirebiliyorum.Eğer GC çıkarsa yukarıdaki ihtiyacım olan parayı nasıl bulabilirim?Diye düşünmem gerekmez mi?
    Borç alarak eğer var ise mevcutlarımı satarak yapmamda mümkün değil .Ayrıca o kadar borcu bu maaşla hiçbir banka bana kredi olarak vermez öyle değil mi?
    Artı oraya gittim tanıdığım ve lisanım yok diyelim.İnsanlar ile nasıl iletişim kuracağım, nasıl ev tutup araba alıp çalışacağım vs.

Ben olaylara biraz mantık çerçevesinde bakmayı seviyorum.Önünü arkası iyi değerlendirmemiz lazım.

Ha bir kişi bekardır ya ölürüm ya çıkarım der o riski göze alabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@XMAN66 Eğer GC çıkarsa yukarıdaki ihtiyacım olan parayı nasıl bulabilirim? Diye düşünmem gerekmez mi?

yukarıda ki cümleyi düşünüyorsan neden başvuru yaptın sana çıkınca gitmeyeceksen maddi gücü olupta çıkmayan bir kişinin şansını elinden aldın. sana silah mı dayadılar zorla mı yaptın başvuruyu.

• Maddi duruma "şimdilik" uygun olmayan bir insan da başvuru yapabilir ve hak yemiş olmaz çıkarsa. Aynı piyango büyük ikramiyenin bir kişiye çıkması durumunda diğer kişilerin hakkının yenmemiş olması gibi. Adı üzerinde bu bir lottery yani piyango.

• @XMAN66 Dedikleriniz dogru ve basvuru yapilmadan dusunulmesi gerekir. ( @ayvalik10 dedigi gibi). Bunlari planmadan ve oylesine basvuranlar diger basvuranlara haksizlik etmis oluyor. Gerci bu kadar anlayisli bir toplum olsak bu gun ulkeden gitmek icin firsat kollamazdik 🙂

• @Hopasej bazı şeyler hemen hemen hepimizin ortak derdi inşallah geçecek bu günlerde

• @ayvalik10 yazdıklarımı lütfen bir kere daha okuyunuz ben örnek olarak çocuklu bir aileden bahsettim.Ben evli değilim maddi durumumda çok şükür iyi.GC çıkarsa daha önce USA da 3 kere bulunmuş ve çalışmış biri olarak oraya gayet hakimim.

Aşağıdaki iki videoyu da ben ekleyeyim bilgi olması adına.

• @XMAN66 Söylediklerine %100 oranında katılıyorum dostum.

Ama bir tane detay var. Çok önemli.

Çocuk olunca işler çok değişiyor. Çocuğun için gözünü ne kadar karartabileceğinin sınırı dahi yok.

Örnekleyelim, ben şuan bir özel şirkette 7 senedir çalışıyorum, ve işverenlerim ile yöneticilerimle de hiç bir sorunumuz yok. Evim de var arabamda var çok şükür. Ben de çalışıyorum, eşim de çalışıyor. Bir şekilde yaşar gideriz bu ülkede sıkıntı da olacağını sanmıyorum.

Ama çocuğumun geleceği beni konfor alanımdan çıkmaya zorluyor.

Amerika'da gerekirse ilk 1 sene mcdonalds'ta falan tuvalet temizlemeyi bile göze almış durumdayım. Gerekirse 2 senede öyle.

Düşünebiliyor musun? Ülkemizde beyaz yaka olarak 7 senedir çalışan ben , evimi arabamı ve her şeyimi bırakıp hayata tuvalet temizleyerek çalışmayı göze aralarak yeniden başlamayı düşünüyorum.

Böyle yazarken gerçekten kolay gözüküyor, film gibi geliyor ama gerçekten öyle değil. Gözü ne kadar karartmışız işte varın siz yapın hesabını.

Ha evet, Amerika zor mu zor, her ülke zor. Hayallerle mi gidiyoruz, hayır. Ama uzun uzadıya tekrar tekrar yazmak anlamsız geliyor ve mevzu gerçekten para değil. Para olsaydı da gitmek isterdim, ama değil.

• @Hopasej benim de tam olarak anlatmak istediğimde buydu.Sizin ekonomik durumunuz zaten mevcut.
    Önemli olan bize eğer bu piyango çıkarsa ne derece hazır olup olmadığımızı düşünmemiz gerekliliğiydi.

Tüm başvuranlara bol şanslar diliyorum , günleri saymaya devam ediyoruz

• ⭐⭐⭐

@karya48 gezip görürüzz dil öğreniriz herşey hir tecrube valla hiç kayıp olarak görmüyorum, belkide ben çok iyimser davranıyorum ama içimde herşeyin üstesinden gelecekmişim gibi bi güç var

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 abi sen hatırlarsın, birisi vardı green cardlıydı. Ama gittiği gibi çatıda düşüyo 9 ay yatmıştı o kanalı bulamıyorum ya

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu ben bu kişi diye hatırlıyorum bir ara tır sürerken hikayesini anlatmıştı.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ahsenaydgdu ben bu kişi diye hatırlıyorum bir ara tır sürerken hikayesini anlatmıştı.

Bir kanalda ben sorayım o zaman belki hatırlarsınız😀 kanalın adını hatırlamıyorum ama küçük bir çocukları vardı kadın master yapıyordu sanırım eşide sıfır ingilizcesiyle bir mutfak işi bulmuştu bir süre sonra bulaşıkçılıktan aşçılığa yükselmişt filan bulamıyorum hatırlayan varmı kanalın adını @ahsenaydgdu @ayvalik10

• @ahsenaydgdu inanin zaten rahatsiz olmayanin aklindan suphe ederim.
    Bu kadar nefret edebilcegim boyle soylemlerimi kendime yakistiramadigim boyutlara tasiycagimi hic tahmin etmezdim.

• Green carda bilinçsizce başvurulmaması gerekir bu para pul hesabı başvurmadan önce yapılmalı kimse de burada başkasının hesabını yapmasın yani bekar birinin evli çocukları olanların hesabını yapmasına gerek yok ayvalık ın dediği gibi paran yoksa başvurup kimsenin hakkını yeme

• ⭐⭐

Yine kim gitsin kim gitmesin tartışması başlamış. Arkadaşlar adı üstünde çekiliş. Bu olay gitmeye gücü yetmeyen kişileri de abd'ye almak için var. Çekiliş de olmasa dediğiniz asgari ücretli adam yada afrika savanasındaki birisi başka türlü nasıl gidecek abd'ye? Para bir sorun ama o adamın sorunu? Artık borç mu alır kredi mi çeker kendi bilir. Ki zaten vize sayısının iki katı kadar kişi çekilişi kazanıyor ve gitmeyen olursa ondan sonrakiler vizeyi alıyor yani boşa giden vize diye bir şey de yok. Senin paran mı var? Bekleme o zaman çekilişi al bir E2 yatırımcı vizesi git. Tutan yok. Senin o kişinin gitme hakkını engellemeye hakkın yok. Çekilişin bütün amacı kişilere bir şans vermek ama siz parası olmayan gitmesin diyerek bu şansı onların elinden almaya çalışıyorsunuz.

Edit: Siz derken kastım gitmesin diyenler tabiki. Çoğul bir dil kullandım ama herkesi kastetmiyorum.

• Tartışmanın sonu yok, oyüzden boşa yorulmayın dostlar, kaldı 20 gün

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bidünya

• ⭐⭐⭐⭐⭐

çocuklar duymasın marry kanalını takip ederseniz nasıl telfuz edilir onu gösteriyor

• @hadi-BE bir de trafik isiklari cok mantikli degil mi abi??... Bizde tam tepemizde goremiyoruz bile orada direkt karsi tarafinda duzenli gayet... 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |