Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@uraz-mert Merhaba evet bilgimiz var https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları/7640 bu konuda detaylar var inceleyebilirsiniz. Buradan resmi sitesinden kendiniz inceleyebilirsiniz bülteni. Ayrıca Buradan Excel listesine katılabilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar adresim değişti ds260 formu açtırmam lazımmı yoksa mülakattamı bildirsem ?

• @nryoz Amerikadaki adresin ise mülakatta bildirebilirsin. Yanında adresinin yazılı olduğu bir kağıt götürmen yeterli sanırım.

• ⭐⭐⭐

@baranpeltek_ Öncelikle herkesin mülakatı bireyseldir sorulan sorulara verilecek cevaplar kişilere göre değişir. Siz herkesin ne dediğini umursamadan doğru bir şekilde cevap vermelisiniz sorulara. Ankarada mülakata gireceğiniz için Almanyada police certificate almanız lazım mülakatta bunu sunmanız gerekiyor. Bu linki inceleyebilirsiniz Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Amerika bölümündeki sorunuza gelirsek sizden beklenen 6 ayda bir gir çık değil tek seferde ABD dışında 6 aydan fazla kalmamanız yönündedir. Tabii ki belli başlı nedenlerde ABD dışında kalmanız gerekebilir bunun için re-entry permit almanız gerekir. Bu linki inceleyebilirsiniz Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

• ⭐⭐

@nryoz @baranpeltek_ öncelikle lütfen sürecinizi Buradan imzanıza taşıyın.Buradan DV23 excel listesine katılabilirsiniz.

• @achillesoag formu doldurup yolladım beni ne zmn telegram gurubuna alırsınız?

• Arkadaşlar merhabalar Avrupa'dan greencarta başvuru yapip kazanan oldumu.

• ⭐⭐⭐

@wanted Öncelikle sorunuzu tek bir grupta sormanız yeterli olur. Sormak istediğiniz soruyu anlayamadım Türkiyede Avrupa kotasından katılan bir ülke zaten yani burada kazanan herkes Avrupadan kazanmış sayılıyor. Ama türkiye dışındaki bir ülkede yaşayıp kazanan var mı diye soruyorsanız o şekilde de çok var aramızda.

• Ben Fransa'dan başvuru yaptım orda yaşıyorum. Ama hayeller Amerika 😉 Türkiye dışından kazanan varmi aşamaları nasıl oluyor.

• ⭐⭐⭐

@wanted Öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyınız. Eğer DS260 formunu Fransada ki konsolosluğu seçtiyseniz oradan tarafınıza mail gelmesini bekleyeceksiniz. Bu esnada travel.state.gov sitesinden gireceğiniz konsolosluğu bularak gereken evrakları ve sağlık raporu için gereken işlemleri öğrenebilirsiniz.

Forumun arama kısmını kullanarak daha önce Fransadan mülakata girmiş olan varsa onlarında deneyimini görebilirsiniz size referans olması için

• Yardımınız için Çok teşekkür ederim. Ben Sitede daha yeniyim tam kullanmayı bilmiyorum.

• Slmlar ben Amerika’da turist vizesiyle bir süre kaldım. 6 ay olmadan giriş çıkış yaptım ,2 defa giriş çıkış yapmıştım 7 sene evvel.şimdi greencard eşime çıktı mülakat tarihini bekliyoruz,benim yurtdışı adli sicil kaydıma gerek yoktur diye düşünüyorum🥺umarım beni bu düşünceden kurtaracak biri vardır😄

• ⭐⭐⭐

@uraz-mert, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Slmlar ben Amerika’da turist vizesiyle bir süre kaldım. 6 ay olmadan giriş çıkış yaptım ,2 defa giriş çıkış yapmıştım 7 sene evvel.şimdi greencard eşime çıktı mülakat tarihini bekliyoruz,benim yurtdışı adli sicil kaydıma gerek yoktur diye düşünüyorum🥺umarım beni bu düşünceden kurtaracak biri vardır😄

Hayır gerekmez. Zaten ABD’de önceden kalanlardanda bu belgeler istenmiyor cunku abd konsolosluğu bütün adli sicil kaydını (abd içinde bir suça karışıp karısmadıgınızı) görebiliyor diye biliyordum

• ⭐⭐⭐

@uraz-mert ABD kaldığınız dönemle ilgili polis kaydına ihtiyacınız yok zaten ellerinin altında kontrolleri yapıyorlar merak etmeyin

• Kazananlar grubu var mı?

• @ADEM-0

Merhaba kazanan mısınız

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları/2?page=1

Burada gerekli bilgiler yazıyor kazananlar için

• @uraz-mert muhtemelen size sıra gelmeyecek. Vizeniz hala varsa aos yapmanız lazım.

• @sanaldeniz slmlar benim vizem hala devam ediyor fakat talihli ben değilim eşime çıktı geeencard.ona gelecek maili bekliyoruz suan.

• @çakıl tamamdır teşekkür ederim benim formu gönderme tarihim 13 mayıs heralde geç gönderdiğim için biraz bekliyeceğim mail gelmesini

• @uraz-mert eşinize de sizin aldığınız vizeden alabilirseniz, aos işi daha kestirme geliyor bana. Yoksa durum vahim. Üstelik burada değil, kazananlar sorularını DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları sayfasında sormalilar. Dediğim gibi geç submit ettiğinizden dolayı muhtemelen size sıra gelmeyecek. Sizin aldığınız vizenin aynısını almak için eşinize, DS160 a eşiniz için başvurun, sanırım eş, çoluk çocuk sonradan vize alırsa asıl vize sahibinin pasaportu konsolosluğa posta ile gönderiliyor ve eş ayrıca mülakat girmiyor diye biliyorum. Bunu da bir araştırın. Emin değilim çünkü...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |