Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 benim söylediğim ile alakasız bir durum hocam bu, ya da çok alakalı değil diyeyim. bahsi geçen 7K, ilk yerleşim harcaması ki büyük keyifle okumuştum bu sabah. şu "ilk bir kaç ay hayatınızı idame ettirecek kadar para olsun" mantığı çok doğru elbette. bu da o durum zaten. ama sen de biliyorsun 2-3 bin dolar hatta daha azı ile onay alanlar var. yanılmıyorsam biri 700-800 dolar ile onay almıştı. lakin burada asıl söylemek istediğim şey, "mülakatta şu kadar para şart en az" olayının hiçbir "yasal" dayanağı olmadığı. ama bu yorumu en az 8-10 defa yaptım burada ve sonuna da hep şunu ekledim, riske gerek yok, gösterebildiğinizi gösterin hesabınızda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SUAT-GUNAY çok haklısın yasal yada kanun maddesi gibi söyleniyor gerek yok. Sadece bahsettiğin paralar artık geçerli değil o kadar.

• @ayvalik10 bu arada isim vermeyeyim ama geçen youtube'da bir aileye rastladım. 4-5 aydır ordalar, kuponlar, yardımlar ile geçiniyorlar. daha doğrusu geçinme demeyeyim zira baktılar ki harcama yapmıyorlar, sıfır SUV falan aldılar. konudan alakasız, biraz ilginç geldi, biraz hoşuma gitti, biraz kızdım vs vs.
    bir önce dediğim gibi sevgili @denizci10 gönderisinden keyif aldım zira çok önemli bir bilgiydi, hemen herkesin düşünüp sorusunu aradığı. bundan sonrası hayırlısı olsun kendileri adına, o bosch da hiç boş kalmasın...

• ⭐⭐⭐⭐

@SUAT-GUNAY hocam isim verin ki biz de öğrenelim öyle şeyleri 😂

• @denizci10 hocam şöyle diyeyim. market alışverişleri 200 USD'den 12 USD'ye falan düştü. Posta kutuları her gün kupon dolu, adını bile bilmediğim inançların topluluklarından yardımlar geliyor vs vs...
    elde harcayamadıkları kuponların değeri en son 2500 USD idi. bir de o kadar güzel çözmüşler ki olayı, harcama yaptıkları yerleri bu kuponların geçerli olduğu yerler üzerine kurmuşlar. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@SUAT-GUNAY valla iyi iş... biz de markete gidiyoruz ekmek süt peynir diye bir bakıyoruz 65 dolarlık olmuşuz bir anda... kupon işini öğrenmem lazım...

• @SUAT-GUNAY TLC de bir program vardı tavayı arabanın önüne koyuyordu, ütü suyu ile buharda yemek yapıyorlardı.

• @baran-bozdogan bizim üniversite gençliğidir o 🙂
    ampul ısısında makarna ısıtmışlığımız var bizim bekar, öğrenci evinde. azcık donukluğu gitse yeter misali 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SUAT-GUNAY @denizci10 bahsettiğiniz aile forum ailemizden birisi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 haydaaa şimdi daha çok merak ettim... o zaman ufak bir araştırma işine gireyim

• @ayvalik10 anaaa, iyi ki isim vermedim 🙂 değildir onlar yahu, bir sürü var 🙂 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SUAT-GUNAY @denizci10 mesaj atıldı

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 ayrıca araç da yok bu harcamaların içinde araç olmadan hiç bir şey yapamazsınız özellikle houston gibi bir bölgede @SUAT-GUNAY

• ⭐⭐⭐

@SUAT-GUNAY aynen hiç bir kesin rakam yok ortada hatta en büyük belirleyici özellik her zaman gitmek istediğiniz eyalet gibi bir durum var bence ki bu da kendi içinde bir mantık barındırıyor biraz da ordaki konsolos insanının o an ki ruh hali 🙂

• @SUAT-GUNAY Yahu ben de merak ettim youtube adresini benimle paylaşır mısınız 😃 Bakmak istiyorum

• @Hopes1 Boşverin, çok da merak edecek birşey yok aslına bakarsanız. Türkiye'de de çok var böyle yaşayan; ilçe belediyeden yardım, büyükşehir belediyeden yardım, valilikten kaymakalıktan yardım, aile sosyal yardımdan her tür destek, elektrik fatura desteği, doğalgaz desteği, mutfak yardımı, akla gelebilecek her tür dernekten vakıftan yardım. İhtiyacı olan da alıyor olmayan da. Hatta ailesini böyle geçindirip işe bile girmeyenler var, çalışırsam yardımlar kesilir diye. Böyle bir ailede, çocukların bu şekilde yardım dilenerek evini geçindiren bir babayı, anneyi görerek ve ne yazık ki bunu normal bulmaya alışarak nasıl büyüyeceğini düşünmek bile istemiyorum. El açmayı gururuna yedirdikten sonra Ankara'da Hacıbayram'da mendil açıp krallar! gibi yaşanır. Hatta Türkiye'de Amerika'dan daha bile rahat yaşanır. Türk halkı yufka yüreklidir, hele namaz çıkışı dayıların maneviyat tavan yapmışken yakalarsa paraya para demez. Çok afedersiniz ama içine (forum kurallarında kesin vardır buna göre bir madde, saygı göstermek adına yazmıyorum) öyle hayatın. Ben çocuklarımı büyütürken, onurlu olmayı, çalışarak hakederek kazanmayı, her durumda dik durmayı öğretiyorum.

• @daydreamer, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Hopes1 Boşverin, çok da merak edecek birşey yok aslına bakarsanız. Türkiye'de de çok var böyle yaşayan; ilçe belediyeden yardım, büyükşehir belediyeden yardım, valilikten kaymakalıktan yardım, aile sosyal yardımdan her tür destek, elektrik fatura desteği, doğalgaz desteği, mutfak yardımı, akla gelebilecek her tür dernekten vakıftan yardım. İhtiyacı olan da alıyor olmayan da. Hatta ailesini böyle geçindirip işe bile girmeyenler var, çalışırsam yardımlar kesilir diye. Böyle bir ailede, çocukların bu şekilde yardım dilenerek evini geçindiren bir babayı, anneyi görerek ve ne yazık ki bunu normal bulmaya alışarak nasıl büyüyeceğini düşünmek bile istemiyorum. El açmayı gururuna yedirdikten sonra Ankara'da Hacıbayram'da mendil açıp krallar! gibi yaşanır. Hatta Türkiye'de Amerika'dan daha bile rahat yaşanır. Türk halkı yufka yüreklidir, hele namaz çıkışı dayıların maneviyat tavan yapmışken yakalarsa paraya para demez. Çok afedersiniz ama içine (forum kurallarında kesin vardır buna göre bir madde, saygı göstermek adına yazmıyorum) öyle hayatın. Ben çocuklarımı, gururlu olmayı, çalışarak hakederek kazanmayı, her durumda dik durmayı öğreterek büyütüyorum.

Çok haklısınız

• İhtiyacın gerçekten yoksa,bu başkalarının hakkını yemektir.burda ahlak ,erdem ,hak ,hukuk gibi terimleri tartışıp ,oraya gidip hile hurdaya devam etmek,pes doğrusu.Dünyanın öbür ucuna gitsende bünyeye işlemiş kodlar değişmez

• Arkadaşlar kaçıncı kişiye geldik? Mülakatlar ne durumda en güncel bilgisi olan paylaşabilir mi çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@mamaryoo excell listesinden en güncel rakama ulaşabilirsiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |