Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ping-pong tüh üsttekilerde işlem hatası çıkmasın diye defalarca hesaplarken sonuçta çıkarmak...

• Banned

@sonar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ping-pong tüh üsttekilerde işlem hatası çıkmasın diye defalarca hesaplarken sonuçta çıkarmak...

Önemli olan yaklaşımın, zihninin verdiği tepki.
    Üstün zekalı çocuklara sorulan sorular bunlar.
    Bizim yaş seviyemiz için değil.
    Yaş ilerledikçe mantık geliştiği için sorular değişiyor.

Bizim yaşlarımızda daha çok görsel zeka zorluyor.

• Herkese selamlar arkadaşlar

• Arkadaşlar bu gurup nasıl kurulur nasıl iletişim kurul

• @ping-pong, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand
    O zaman biraz heyecan katalım. Aşağıya bir soru bırakıyorum. 😂

8=56
    7=42
    6=30
    5=20
    3=?
    Bende 6 buldum aşağıdaki gibi çıkan sonuca hep 1 ekledim.Birde 20 ile 6 arasında 12 varmış.😀

8+7=15 56-15=41 41+1=42
    7+6=13 42-13=29 29+1=30
    6+5=11 30-11=19 19+1=20
    5+4=9 20-9=11 11+1=12
    4+3=7 12-7=5 5+1= 6

• ⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐

@rhonster, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ping-pong 15

Tek ben 15 buldum sanıyordum😃 her sayı bir altındaki sayı ile çarpılıyor, 5x3=15 👍🏻 bakış açısı farkı😬

• ⭐⭐⭐

Valla ben de 8 dedim 😅 sağdaki sayıların arasındaki farktan yola çıktım. Ancak şaşırtma yapmışlar 5 den 3e atlamış. Yani ona dikkat etseydim 3 için cevabım 6 olurdu. 😕

• @yalçin-usta, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar bu gurup nasıl kurulur nasıl iletişim kurul

Grup derken neyi kastettiniz
    Nerede kuracaksınız

• Banned

Cevap 6 arkadaşlar. 😂

• @ping-pong ugurlu rakamim 9,olabilitesi nedir 😅

• Banned

@gokhanbagatur, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ping-pong ugurlu rakamim 9,olabilitesi nedir 😅

😂 maalesef

• @gümüşyaka, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ping-pong, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand
    O zaman biraz heyecan katalım. Aşağıya bir soru bırakıyorum. 😂

8=56
    7=42
    6=30
    5=20
    3=?
    Bende 6 buldum aşağıdaki gibi çıkan sonuca hep 1 ekledim.Birde 20 ile 6 arasında 12 varmış.😀

8+7=15 56-15=41 41+1=42
    7+6=13 42-13=29 29+1=30
    6+5=11 30-11=19 19+1=20
    5+4=9 20-9=11 11+1=12
    4+3=7 12-7=5 5+1= 6

8×7=56
    7×6=42
    6×5=30
    5×4=20
    3×2=6

• Banned

• ⭐⭐⭐⭐⭐

her yılın mayıs ayına kadar ki durum ve sonrası

• ⭐⭐⭐⭐⭐

yandaş medya artık ekonomi haberlerini sunamıyor 🙂

• Yalnız arkadaşlar burada yazıyoruz çiziyoruz okuyoruz, gülüyoruz eğleniyoruz gün sayıyoruz da. İşin sırrı çekilişe katılıp unutmak galiba 🙂 Bir sürü kazanan, katıldım unuttum çıktı diyor. Hatta az önce bir video seyrettim,
    5 kere katılmış, ilk defa son katılışnda başvırduğunu unutmuş ve çıkmış, o da başvurun ve unutun diyor ne dersiniz 🙂

• @adgercu ama imzanizdan goruyorum ki siz bile kac kere katildiginizi unutmus iken artik geriye sadece sans ve tesaduf kaliyor olsa gerek 😅

• ⭐⭐

Merhabalar forum ailesi,

Bugün günlerden Mormonların eyaleti Utah

chandleroleary_utah_2.jpg

Beehive State (arı kovanı eyaleti) olarak da bilinen Utah’ın başkenti Salt Lake City’dir. 1896’da Birleşik Devletlere katılan Utah, 84.904 sq.mil yüzölçümüne ve 2.2 milyon nüfusa sahiptir. Arı kovanı, aynı zamanda eyaletin sembolüdür. Ute yerlilerinin ardından adlandırılan Utah, 1805’de New York’lu bir çiftçinin kurduğu dine inanan Mormonların da çok yaşadığı bir eyalettir. Başlıca şehirleri Salt Lake City (175 Bin) ve Cedar City’dir.
    Kuzeyinde patatesi ile ünlenmiş Idaho eyaleti, batısında Nevada eyaleti, doğusunda kayak merkezleriyle ünlü olan Colorado eyaleti, güneyinde ise her daim sıcak bir memleket olan, ve devasa kaktüsleri ile ün salmış Arizona eyaleti bulunmaktadır.
    Kara ikliminin hakim olduğu eyalette, özellikle kışlar uzun, soğuk ve karlı geçer. Arabaların plakasında “The best snow in the world” (dünyanın en iyi karı) yazısı eyaletin kar ve kayak merkezleri ile ünlü olduğunu bize tekrar tekrar hatırlatır.

Utah’ta bahar mevsimi görülmeye değerdir. Bahçeler bakımlı ve rengarenk çiçek ve lalelerle süslenmiş, ağaçlar renk renk çiçeklerini açmıştır. Sonbaharda ise sarı, kırmızı ve turuncunun her tonunu görebileceğiniz çok güzel sonbahar manzaraları bizleri tefekküre davet eder. Kısa süren yaz mevsimi, gayet sıcak olmasına rağmen, kuru hava sebebiyle terletmeden, fazla bunaltmadan geçer.
    Utah, Mormonların kutsal saydıkları topraklardır ve eyalette nüfusun çoğunluğunu Mormonlar oluşturur.
    Utah’ta diğer eyaletlerden farklı olarak, çok çocuklu aileler fazladır. İkiz bebek arabaları, peş peşe 4-5 çocuklu aileler burada normal karşılanır.
    Utah’ın başşehri Salt Lake City’dir. Şehir merkezinde Mormonların merkez kilisesi ziyarete ve turistlere açıktır. Eyalet genelinde gezmeye değer ulusal parklar mevcuttur. Kışın özellikle kayak merkezleri birçok eyaletten ziyaretçilerle dolar. Bahar sonu-yaz başı ise çadır kampı yapmak için en ideal zamandır.
    Gezilmesi-görülmesi tavsiye edilen yerleri: Great Salt Lake, Park City, Timpanogos Cave National Monument, Arches National Park, Canyonlands National Park, Green River, Lake Powell and Glen Canyon Recreation Park, Hovenweep National Monument, Capitol Reef National Park, Cedar City, Zion National Park, Bryce Canyon National Park’dır.

• @gokhanbagatur Kaç kere katıldığımı unuttum ama katıldığımda, katıldığımı unutmayı hiç beceremedim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |