Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@hopasej, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Sigarayı bıraktım millet..

Var mı şöyle yakın zamanda '' başarılı '' bir şekilde sigarayı bırakan, hem biraz içini döksün hem de bize ışık olsun? 🙂

+1 Bende bıraktım geçen hafta gerçi içersem de günde 2 bilemedin 3 dal içiyordum

• @hopasej Yaklasik 10 yil once biraktim. Gunde yaklasik 2 paket iciyordum. Ayda yaklasik $300 sigaraya para yatiriyordum. Yeni sifir araba almistim. Aylik odemesi $270 idi. Sigara parasini arabaya yatirayim dedim ve nicotine sakizlari alip, bir gun aniden biraktim. Bir daha da hic icmedim. Hic aklima bile gelmiyor...

Bu arada ayni zamanda cay ve kahvede seker olayini da biraktim. 10 yildir seker de kullanmiyorum.

• @hopasej askerdeyim (umitkoy) inanilmazda rahatim ama etrafimda hep durumu olmiyan arkadaslar tabi gunde iki bazen 3 paket anca yetiyor kimini dagit kalanini ic derken dedim bu kulfet beni yorar hadi birakayim .. yakin zaman olmasada o donemde browni(klasik ince uzun findik parcali 😅 ) ve cikolatali sutun destegi ile 10 yil once kurtuldum o meletten😅

• ⭐⭐

25 yaşındayım hiç denemedim nasıl birşey olduğunu da bilmiyorum nargile ve alkol de dahil tertemizim 😇😇

• ⭐⭐

Günaydın forum ailesi,
    Bugün günlerden Ohio

chandleroleary_ohio_1.jpg

Amerika Birleşik Devletleri’nin 50 eyaleti arasında yüzölçümü bakımından 34’üncü sırada kendisine yer bulan Ohio, sahip olduğu nüfusun topraklarına dağılımı anlamında ise, ülkenin en yoğun 7’inci nüfusa sahip eyaleti olarak kabul edilir. Görüldüğü gibi toprakları küçük olsa da yine de sahip olduğu nüfus dikkat çekicidir. Ohio, coğrafi olarak Amerika’nın kuzey hattı olarak bilinen Kanada sınırında bulunur. Bu anlamda komşu ülke Kanada ile sınır komşusu olan Ohio, oldukça stratejik bir bölgede yer alır. Resmi olarak herhangi bir dile sahip olmayan Ohio, birden çok lakaba da sahip oluşu ile dikkat çeker. Bunlar arasında ”The Buckeye State”, ”Birthplace of Aviation”, ”The Heart of It All” bulunur. Bir de mottosu bulunan bu eyalet, ”With God, all things are possible” ifadesini benimsemiştir. Bölgede yaşayan halkın büyük bir kesimini Avrupa kıtasından gelen göçmenler oluşturur. Amerika Birleşik Devletleri’nin şu an için yerlileri yanı başka bir ifade ile ”Beyaz Amerikalısı” olarak ifade edilen kesimin yoğun bir şekilde yaşadığı bu topraklar çok az sayıda Latin Amerikalı göçmenlere de ev sahipliği yapar. Ohio’da çok sayıda önemli şehir bulunur, ancak bunlar arasında en önemlisi hiç şüphe yok ki, eyalete başkentlik eden Columbus’tur. Columbus şehri aynı zamanda Ohio’nun nüfus anlamında en kalabalık şehri konumundadır.

Ohio Nasıl Bir Yerdir?Her ne kadar Columbus başkent olsa da, Cleveland ve Cincinnati şehirleri de son derece önemli yerleşim yerleri arasında sayılır. Bu iki şehrin tek bir metropol bölgesini paylaşması da bu bölgeyi en kalabalık metropol bölgesine çevirmiştir. Eyaletin sınırları dahilinde yerleşik şekilde yaşayan insan sayısı 12 milyon seviyelerindedir. Resmi olarak 1 Mart 1803 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’ne 17’nci eyalet olarak dahil olan Ohio, ülkenin ekonomik durumu refah olan bölgelerinden biridir. Söz konusu bölgeye ulaşım ele alınırsa, bölgede çok sayıda uluslararası uçuşlara açık hava meydanı bulunur. Türkiye üzerinden de bölgeye ulaşmak mümkündür. Ortalama seyahat süresi 11 saat kadardır. Ancak rota değişiklikleri sebebiyle kimi zaman bu süre 12 – 13 saate kadar çıkabilir.

• Ne çok tüten varmış yahu forumda 🙂
    Her zaman en çok günde 2-3 tane içerek durabilenlere özeniyordum çünkü yalan yok bi noktada keyif de veriyor bu meret. Dünden beri 2 tane içtim sadece bakalım. Normalde bu zaman zarfında 1 paket bitirmiştim. Çünkü minicik ve incecik bir sigara içiyordum zaten 3 fırtta bitiyordu 🙂

Bırakabilenler, tekrar tebrik etmek isterim gerçekten büyük iş bence. Bırakmak isteyenlere de başarılar dilerim.

Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler 🙂 @avar @hadi-BE @beceke @Zelene @Ping-PONG @gariban @MySea @gokhanbagatur

Sana da aman ha sakın ama sakın bulaşma derim @Ramazan 🙂

• Banned

Patrol alev aldı. 😂

• son yazılan iletilere baktım herkes kendine çıkacağından çok emin😂 green card aradan çıktığına göre amerikaya gittiğimizde kimin evinde partiliyoruz onları konuşalım🥳

• Normalde sakin ve sabırlı birisiyim ama bugün zaman çabuk geçsin istedim. İnsanlar yordu! Umudum, mayıs öncesi talihli sayısını arttırarak çoğunluğun gidebilmesi.

• @gariban, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Günaydın forum ailesi,
    Bugün günlerden Ohio

chandleroleary_ohio_1.jpg

Amerika Birleşik Devletleri’nin 50 eyaleti arasında yüzölçümü bakımından 34’üncü sırada kendisine yer bulan Ohio, sahip olduğu nüfusun topraklarına dağılımı anlamında ise, ülkenin en yoğun 7’inci nüfusa sahip eyaleti olarak kabul edilir. Görüldüğü gibi toprakları küçük olsa da yine de sahip olduğu nüfus dikkat çekicidir. Ohio, coğrafi olarak Amerika’nın kuzey hattı olarak bilinen Kanada sınırında bulunur. Bu anlamda komşu ülke Kanada ile sınır komşusu olan Ohio, oldukça stratejik bir bölgede yer alır. Resmi olarak herhangi bir dile sahip olmayan Ohio, birden çok lakaba da sahip oluşu ile dikkat çeker. Bunlar arasında ”The Buckeye State”, ”Birthplace of Aviation”, ”The Heart of It All” bulunur. Bir de mottosu bulunan bu eyalet, ”With God, all things are possible” ifadesini benimsemiştir. Bölgede yaşayan halkın büyük bir kesimini Avrupa kıtasından gelen göçmenler oluşturur. Amerika Birleşik Devletleri’nin şu an için yerlileri yanı başka bir ifade ile ”Beyaz Amerikalısı” olarak ifade edilen kesimin yoğun bir şekilde yaşadığı bu topraklar çok az sayıda Latin Amerikalı göçmenlere de ev sahipliği yapar. Ohio’da çok sayıda önemli şehir bulunur, ancak bunlar arasında en önemlisi hiç şüphe yok ki, eyalete başkentlik eden Columbus’tur. Columbus şehri aynı zamanda Ohio’nun nüfus anlamında en kalabalık şehri konumundadır.

Ohio Nasıl Bir Yerdir?Her ne kadar Columbus başkent olsa da, Cleveland ve Cincinnati şehirleri de son derece önemli yerleşim yerleri arasında sayılır. Bu iki şehrin tek bir metropol bölgesini paylaşması da bu bölgeyi en kalabalık metropol bölgesine çevirmiştir. Eyaletin sınırları dahilinde yerleşik şekilde yaşayan insan sayısı 12 milyon seviyelerindedir. Resmi olarak 1 Mart 1803 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’ne 17’nci eyalet olarak dahil olan Ohio, ülkenin ekonomik durumu refah olan bölgelerinden biridir. Söz konusu bölgeye ulaşım ele alınırsa, bölgede çok sayıda uluslararası uçuşlara açık hava meydanı bulunur. Türkiye üzerinden de bölgeye ulaşmak mümkündür. Ortalama seyahat süresi 11 saat kadardır. Ancak rota değişiklikleri sebebiyle kimi zaman bu süre 12 – 13 saate kadar çıkabilir.

Ohio... GDP'si ülkemizin GDP'sinin biraz altında olan eyaletçik. 12 milyona yakın nüfusla neredeyse bizimle aynı değerde mal ve hizmet üretebiliyorlar.
    Helal olsun diyelim, eyaletimizi teşekkürlerle yerine uğurlayalım.

• Şu çekilişin kendine çıkacağına dair zerre umudu olmayan tek ben varım sanırım

• Bayadır giremedim foruma. Umarım herkes iyidir. Geçenlerde 15 kişinin katıldığı mini bir çekilişe katıldım orada bile bana bir şey çıkmadı. O değil iki kişi çekilişe girsem onda bile çıkmıyor. GC nasıl çıkacak merak ediyorum valla. Neyse buralarda kalıp motivasyon basalım biraz 😂😂

• @jessepinkman, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Şu çekilişin kendine çıkacağına dair zerre umudu olmayan tek ben varım sanırım

kısmen yalnız değilsin 🙂
    ya da şöyle söyleyeyim. umudumuz var elbet ama "kesin bana çıkacak" diye kendimi şartlamıyorum. erken havaya girmek ve sonunda olumsuz bir sonuçla karşılaşmak, o erken girilen havanın dozu ile beraber olumsuz sonucun etkisinin daha çok olacağı bilincindeyim.

• ⭐⭐

Kesin bana çıkacak yüzde bir milyon.

• @jessepinkman, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ben çıkmayacak şekilde plan yapıyorum hatta çıksa bile gc'yı elime alana kadar çıkmamış varsayarım diye düşünüyorum. Heyecan git gide azaldı bir bakıma 🙂

• ⭐⭐

@efe-kansaslıoğlu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@jessepinkman, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Ben çıkmayacak şekilde plan yapıyorum hatta çıksa bile gc'yı elime alana kadar çıkmamış varsayarım diye düşünüyorum. Heyecan git gide azaldı bir bakıma 🙂

3 ay önce ben de böyle diyordum. Ama şimdi heyecan oluşmaya başladı içimde. Son iki aydır hayatımı düzene soktum ve istediğim gibi gidiyor. Bunun da istediğim gibi gitmesini diliyorum açıkçası.

• Geçen yıl ilk başvurumdu heyecan çoktu, çok video izledim araştırdım bu gc. ama çıkmadı.. Bu yıl Relaxx.. 🗽🇺🇸🙏🏻

• Başka ülkede dil okulu okurken green card başvurusuna katılabiliyormuyuz? Irlanda dil okulunu düşünüyorum ama aklım hep Amerika da bu yüzden merak ettim böyle bir durum yaşayan oldu mu?

• ⭐⭐

@senator, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Başka ülkede dil okulu okurken green card başvurusuna katılabiliyormuyuz? Irlanda dil okulunu düşünüyorum ama aklım hep Amerika da bu yüzden merak ettim böyle bir durum yaşayan oldu mu?

Çekilişe katılmak için vatandaşı olduğun ülkede durma şartı yok. İstersen İrlandada okurken de başvurabilirsin.

• @senator yanlis bilmiyorsam sorunuzun cevabi *evet .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |