Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Herkese musmutlu yıllar umarım herkesin hedeflerinin gerçekleştiği, yaşama sevincini, umutlarını tekrar yeşerttiği bir yıl olur 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

telefon ile girmeyen varsa biraz olsun neşemiz yerine gelsin cem yılmazın bugün yayınlanan en son stand up videosu. Boyutu 1.1 gb ondan telefonla indirmek sorun olabilir.

https://drive.google.com/file/d/1eL-6Pl8HNX8TcNP20oLolEVGox29em2s/view?usp=sharing

• Hepinize mutlu yıllar diliyorum arkadaşlar..

Amerika'da olanlara orada daha başarılı, sağlıklı ve kazançlı bir yıl dilerim. Orada olamayanlara da GC'nin isabet ettiği bir yıl dilerim.

Umarım hepimiz için mükemmel bir yıl olur ve hatırlatmak isterim, mükemmel olabilmesi için öncelikle öyle olacağına inanmanız gerekir 🙂

• Herkezin yenı yılını kutlarım bir gün umarım bizde amerikada kutlarız selamlar saygılar nice yıllara 🙂

• Seneye görüşürüz...

• Banned

Türkiye’ de şiş sinin 250 lira olduğu insülin in ABD de 300 dolar olduğunu öğrendim. Merak edip biraz araştırınca ABD’ de herhangi bir hastalıktan dolayı aylık 5-10k dolar kazanan birinin hayatının cehenneme dönebileceğini fark ettim.

Türkiye’ deki sağlık sistemi ve doktor ların kalitesini hükümetten bağımsız yıllardır savunurdum zaten ama bu durum eğer olurda bir gün bir şekilde yurt dışına çıkarsam; Hiç ihtiyacım olmasa, havadan param gitse bile özel sağlık sigortamı devam ettirmem gerektiğini fark ettim.

Belki bu konuda hassas olanlar vardır diye paylaşmak istedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ping-pong özel sağlık sigortası yurtdışı teminatı olsa bile önce sen ödüyorsun sonra sen faturaları getirince sana geri iade ödüyorlar hastalık olunca hep Türkiye taşınacaksın ozaman

• @ping-pong yakın gelecekte bizde de benzer bir durum olacağını söylüyor bazı doktorlar. kritik ameliyatların, sürekli gözetim-takip gerektiren hastalıkların ancak belli başlı özel hastanelerde hallolacağını düşünüyorlar. bizde sağlık sistemi komple özelleşmese bile orta doğu ülkelerinin zengin vatandaşlarının bizim sağlık sistemine ucuzluğu sebebiyle hücüm etmesiyle bi sıkıntı olabilir ek olarak 😕

• Banned

@efe-kansaslıoğlu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ping-pong yakın gelecekte bizde de benzer bir durum olacağını söylüyor bazı doktorlar. kritik ameliyatların, sürekli gözetim-takip gerektiren hastalıkların ancak belli başlı özel hastanelerde hallolacağını düşünüyorlar. bizde sağlık sistemi komple özelleşmese bile orta doğu ülkelerinin zengin vatandaşlarının bizim sağlık sistemine ucuzluğu sebebiyle hücüm etmesiyle bi sıkıntı olabilir ek olarak 😕

Bu yüzden özel sağlık kapsamından çıkmamak gerekiyor. 🙃 10 yıllık (geçmiş hastalık kaydı bulunmayan) tam kapsamlı bir sağlık sigortam var. Haklarımı kaybetmeyeceğim. Hatta çıkmadan önce düzenli yenileme emri olan kritik hastalıklar sigortalarını da yaptıracağım. Seyahat sigortasında dahil. Ülkeye her giriş çıkışımda otomatik yeniler.

@ayvalik10
    Bence sağlık için gelip gitmekte bir problem yok. Basit şeylerden bahsetmiyorum tabiki. İnsanlar diş tedavisi için Avustralya’ dan geliyorlar.

Düzenini otutturmuş birisi için ülkesine gelip dönmek o kadar da sıkıntılı bir durum değil bence çok abartılıyor. Ben işim gereği 100 lerce kez uçtum. Alıştıktan sonra ilk zamanlar gibi yormuyor. Hem fiziksel hem mental olarak alışıyorsunuz.

Bir cuma akşamı TR’ ye uçup tedavimi olup ilaçlarımı alıp geri dönmek benim için çok meşakkatli bir iş değil. 🙃

Kaldıki ekonomik olarakta kazancı yüksek olabilir.

• Herkesin yeni yılını kutlarım.

Bir yeni yıla daha Türkiye'de giriyorum. Bizim evde kutlamalara çoktan başlandı bile

• Bu yıl işim gücüm elimde yeni yıla giriyorum çok şükür. Sağlıklı, sihatli olmak en büyük dileğim olmakla birlikte şansın bize vurduğu bir yıl da olur inşallah. Artık seneye Chicago ya da San Diego’da gireriz inşallah 🙂

• Degerli yesilkartforum ailesi , sayenizde bircok seyi burdan takip edip eksikleri tamamlamak adina hergun bisiler ogrendigim bu forumdaki herkezin siyah beyaz uzun kisa 😊 ayirt etmeksizin yeni yilini kutluyorum.
    Guzel seyler umarim bizleri bulur ve gecmis senelerin acisini cikarticagimiz bir yil olur .
    Hepiniz once saglik sonra mutlulukla kalin.
    İyi seneler 🌲🎗😊

• Mutlu Yıllar Forum Ailesi 🇹🇷

• Herkese mutlu yıllar, bu yıl sizin yılınız olur umarım. 🎄

• ⭐⭐⭐

Yazmadan duramadım seneye yeniyıla istediğimiz coğrafyada girmek nasip olsun hepimize forum ailem 🙏 Nice senelere hayallerimize kavuşacağımız 🥳

• Nice seneleree arkadaşlar. Umarım bu sene bol maddiyatlı ve şanslı geçer ki seneye gözümüzü floridada açalım

• Siteye uyarlanan kar misali yeni yılda hepimizin üzerine Greencard yağsın 🙂 Mutlu, huzurlu ve başarı dolu bir yıl olsun..

• ⭐⭐⭐

Şey diyorlar ya çok para çok sağlık gerisi gelir diye bize gelmiyor ama bize çok şans lazım aminnn 🙏🙏🙏

• Banned

@hyller, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Şey diyorlar ya çok para çok sağlık gerisi gelir diye bize gelmiyor ama bize çok şans lazım aminnn 🙏🙏🙏

5 biletten bir tane amorti. O kadar şanslıyım ki DV den ümidim olmaması normal 😂

• Yeni yiliniz gonlunuzce olsun🍀

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |