Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @snowwhite tebrikler 👏

• @gucarslan teşekkür ederiz sayenizde☺

• Sürecin ve umudun bitmeye başladığı son dönemde, 6 eylülde Barbados'tan dosya transfer talebime olumlu dönüş almam sürpriz oldu. Zaman kısıtlıydı , Evraklarımı beklemeden hazırlamaya başladım. Lise diplomamı üniversite arşivinden aldım. Formul A Doğum Belgesi, Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, evlilik cüzdanı, mezuniyet belgeleri, transkriptler, şirketten çalıştığıma dair belge, terhis belgesi, askerlik durum belgesi,imza sirkülü banka hesap dökümü, arşiv kayıtlı adli sicil kaydı. Tüm barkodlu evrakları, ayrıca kurumlardan ıslak imzalı ve apostilli olarak da aldım. Türkçe evrakları noter tasdikli ve apostilli olmak üzere çeviri şirketine gönderdim ve bildirdikleri teslim tarihinin akşamına Miami, Barbados bileti satın aldım. 16 Eylül cuma akşamı nihayet Barbados'taydım. 19 Eylül Pazartesi öğleden sonra konsolosluktan mülakat maili aldım. 20 Eylül Salı günü sağlık kontrolünden geçtim. 3 aşı yapıldı, kan testi, akciğer röntgeni, genel muayene için 415 usd ödedim.

21 Eylül çarşamba günü mülakata girdim. 330 usd ödeme yaptım. Benden lise diploması, askerlik durum belgesi, üniversite diploması, doğum belgesi, sabıka kaydı, evlilik cüzdanı, 5*5 fotoğraf istediler. Hatta diplomaları unuttular, ben hatırlattım.
    Evrak kontrolünün ardından bizi sırayla çağırdılar. Çekilişten sonra evlendiğim ve eşim İran vatandaşı olduğu için, daha çok evliliğimle ilgili soru sordular. Ne zaman, nasıl ve nerede tanıştığımızı eşimin neden gelemediğini sordu. Vize gerektiği için gelemediğini söyledim. Yanımda fotoğraflarımız vardı. Görevli onlara bakmak istedi. Nerede yaşayacağımı sordu. En son, sağlık raporu hariç tüm evraklarınız tam görünüyor, pasaportu almanız için mail atacağız dedi.
    26 eylülde cn statüsü bir süre ap göründü sonrasında issue oldu. 27 eylülde de pasaportumu teslim aldım.
    Süreç boyunca, ciddi risk alıp Barbados'a gelen tüm arkadaşlarla dayanışma içinde olduk. Hepsine buradan tekrar teşekkür ederim. Mülakatlar için yıl boyunca uzunca süre bekledim, yoruldum. Risk alarak geldiğim Barbados'tan mutlu ayrılıyorum.
    Kendinize iyi bakın

• @Figen Sizi ve aos yapan arkadaşları tebrik ederim. TR de oturup bekleyen herkes belki böyle bir yola çıksa kesintisiz rahatlikla greencardlarini alabilirlerdi. Bundan sonraki yıllarda bu satirlari okuyanlara cesaret vermiş oluruz.. AOS yap!

• @enduser tebrikler. Hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@enduser Tebrikler. Yeni hayatınızda mutlulukar. Şans sizinle olsun.

• @enduser Tebrikler hayirli ugurlu olsun vizeniz.

Bir sorum olucakti Formul A dogum belgesi nedir ve nerden nasil aldiniz

Tessekkurler

• @tunci Formul A (dogum belgesi) sadece nufus mudurlugunden / yurtdisindan buyukelcilik araciligi ile dilekce verilerek, sahsin kendisi veya anne babasi tarafindan alinabilen, cok dilli (10-12 dilli) bir belgedir.

• ⭐⭐

@enduser Tebrikler , Yeni hayatınızda mutluluklar.

• ⭐⭐⭐

@enduser Hayırlı uğurlu olsun, yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan hadi inşallah, dilerim davanız olumlu karara bağlanır ve vizenizi alırsınız.

• @tunci nüfus müdürlüğünden aldım

• @enduser tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enduser sizi ve ailenizi tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun.

• Öncelikle sayın @gucarslan a teşekkürlerimi sunmak istiyorum. GC açıklandıktan bugüne kadar tüm sorularıma sabırla yanıt verdiği için çok teşekkür ederim. Bir gün buraya mülakat deneyim yazmak bize de nasip oldu. Bizim sürecimiz ise başından sonuna enteresanlıklarla doluydu. Tek ifade etmek istediğim şey ASLA VAZGEÇMEYİN. TR de umutlarımız tükenmişti ve süreci eşimle birlikte sonlandırıp TR hayatımıza odaklanmaya başlamıştık. Eşim asıl talihli olağan akışında zaten evlenecektik ve GC açıklanmadan önce nişanlıydık(bu kısım belki sonra evlenen arkadaşlara faydası olur diye yazıyorum). GC açıklandıktan sonra ise evlendik ve başladık beklemeye günler haftalar aylar geçiyordu. TR den mülakat alamayacağımız kesinleşiyordu. Ayrıca Ds260 da çok geç doldurmuştuk bu sebeple hiç umudumuz yoktu. Daha sonrasında diğer arkadaşların grupta farklı ülkelerden mülakat almasıyla bende nerdeyse tüm dünyadaki konsolosluklara mail atmaya başladım. Önce Malezya gelin fiziksel olarak bulunun mülakat vereceğiz dedi gitmedik ve vazgeçtik. Ardından bir gece Uruguaydan mail geldi ve biz nasıl olduk ne alaka olduk ki Uruguay daha önce transfer için olumsuz dönmüştü bize. Daha sonrasında tamam dedik başladık araştırmaya sağlık muayenesi aldık uçak biletlerini halletme aşamasında üzücü bir sağlık sorunuyla karşılaştık ve Uruguaya gitmekten vazgeçtik ve GC sürecini sonlandırdık. Tabi bizim içimizde bi hüzün ama asla çabalamaktan vazgeçmedik ve sağlık sorunuyla ilgili raporu ing çevirip Uruguaya gönderdik mülakatımızı erteler misiniz şeklinde onlarda anlayışla karşıladılar ve 20 Eylüle ertelediler. Tabi biz gidemeyecektik ama sürecin sonuna kadar şansımızı sürdürmek istiyorduk. Bu arada ben Ankarayı arıyor soru formu dolduruyor mailler atıyordum. Yine bi anda Ankaradan mail geldi doldurduğumuz soru formu neticesinde dosyayı transfer edeceklerini yazdılar ve biz inanamadık nasıl ya dedik Ankarada yeni binada mülakata mı gireceğiz biz gidemedik GC resmen ayağımıza geldi. Ardından 20 Eylül akşam sularında 23 Eylülde mülakatımız olduğu yazıyordu. Mülakata dair elimizde hiç bi belge hazır değildi nerdeyse. Hemen sağlık muayenesi için randevu baktım 22 Eylül perşembe gününe alabildim ama rapor 1 günde çıktığı için yetişmeyecekti. Arayıp rica ettim 22 Eylül gelin yoğun ama araya alırız dediler(Anlayışlı olmasalar halledemezdik) hemen o gece yola çıktık ve sabah Ankaradaydık saat 10 da herkesin bildiği şekilde sağlık muayenesini gerçekleştirip ödemeyi yaptık. Ardından birgün sonra teslim aldık ve diğer belgeleri halletik. 23 Eylül sabah 9:15 te konsolosluğa geldik. Emanet için araba duruyor ve karşıda köfteci emanet alıyor bu arada biz köfteciye bıraktık içeriye girdik. 330x2 $ ödemeyi yaptık. Evrak teslimine geçtik bu aşamada bizim ais kaydında sorun olduğu için eşimin ais kaydını yapamadık Uruguayda yaptığımız için hata veriyordu. Benim kaydımın üzerinden göndereceklerini söylediler ve o şekilde göndermişler. Diğer evrakları ve evlilikle ilgili bolca fotoğraf götürerek teslim ettik 15k euro + araç gösterdik. Daha sonrasında mülakatı beklemeye başladık o sırada tanıştığımız arkadaşlara selam olsun. Mülakat için numaramız yandı önce yemin kısmı ardından parmak izi alındı. Mülakatı yapan sarışın amerikalıydı. Mülakat baya eğlenceli ve neşeli geçti Eşim almanca öğretmeni konsolos beyinde babası alman olduğu için eşimle almanca konuştular. Diğer klasik sorular nereye gideceksiniz ne iş yapacaksınız orada tanıdığınız var mı daha önce usa gitmişsiniz (ben wat için gittim) ne iş yaptın ne zaman gittin dedi. Uruguaydan transfer etmişsiniz orada ne iş yapıyordunuz dedi bizde hiç bulunmadığımızı mail ile mülakat aldığımızı söyledik. Sonrasında vizenizi onaylıyorum 1 hafta içerisinde gelir dedi. Böylelikle 1 hafta içerisinde mülakat maili, sağlık muayenesi, mülakat ve pasaport teslimi olmuş oldu. Biz bile ne olduğunu anlamadık her şey çok hızlı gelişti. Bu süreç bize çok şey öğretti yeri geldi hayatımızı alt üst etti yeri geldi sabretmeyi öğretti ama ASLA VAZGEÇMEMEK gerektiği en önemlisiydi. İsteyen herkesin bu duyguyu yaşaması dileğiyle.

• @gamefry

PART II

Barbados konsolosluğu vizeyi bastıktan sonra Ankara elçiliği aile bireyleri için mülakata olumlu dönüş yaptı ve 27 Eylül Salı günü için hazır olmalarını bildirdi.

Bu şekilde aile bireyleri Türkiye'de kalmış ve olumlu dönüş almış arkadaşlarla Panama üzeri Türkiye'ye dönüş yaptık. Uçaktan iner inmez evde ufak hazırlık sonrası Ankara'ya doğru yola çıktık.

Barbadostan dönmeden aile bireyleri için Unganlar'dan pazartesi için randevu almıştım.

Unganlar Deneyimi
    Pazartesi günü Unganlara gittiğimizde içerisi bizim grup hariç İran'lı kaynıyordu. Bunların hepsi DV değildi tabi. Barbados sağlık kuruluşu ile kıyaslamam gerekirse sıra numarası vermiyorlar ve isme göre çağırıyorlar. O isim sırasıda neye göre belli değil.

İlk olarak evrakları teslim ediyorsunuz, sonrasında fotoğraf çekimi için tekrar çağırıyorlar. Burada eğer size dosyaları verip gidin film çektirin gelin derlerse, muayeneniz öğleden sonraya kaldı demektir. Eğer foto çekimden sonra oturun bekleyin derlerse ilk önce muayene olacaksınız demek.

Muayene için beklerken eşimin ismi okundu ve kendisi içeri girdi. Handan Hanım klasik soruları sorup, bütün aşıları yapmış. Daha sonrasında 2 yaşındaki çocuğumuzu çağırdılar. Bütün aşıları tam olmasına rağmen tekrar su çiçeği aşısı yaptılar.

Muayene sonunda film çekimi için yukarı çıkıyorsunuz, tekrar aşağıya inip evrak tesliminden sonra dosyanızı ertesi gün alacağınızı söylüyorlar.

Orada beklerken biz hariç herkese Salı günü için mülakat maili geldi. Bende bize gelmediği için panik yaptım ve konsolosluğa email gönderdim. Dosya Ankara'da Ready görünüyordu. Aklıma AIS kaydı geldi. Mülakat geldiyse yapabilirim diye düşümdüm ki öyle oldu. AIS kaydında ertesi gün için saat 13:30'a randevu oluşturdum. Bu arada e-mail bana değil eşime gitmiş. Ankara sonrasında beni CC'ye ekleyip tekrar gönderdi.

Unganlardan sonuçları ertesi gün 12:30'da alabileceğimizi teyit edip ayrıldık.

Ankara Elçilik Deneyimi

Aynı saate çok randevu verildiğinden kapıda sıra oluşuyor. Sıranın çoğu randevusuz soru sormaya gelenlerle dolu. Boşuna hepsini bekliyorsunuz. Sıranız geldiğinde pasaport kontrolü sonrası içeri alıyorlar. Çocuk eşyaları olsa bile çantayı almıyorlar. Eşyaları elimize alıp içeri girdik. Yeni bina eskisine göre daha geniş ve güzel 🙂

İçeride ilk olarak randevu ve AIS kontrolü yapıyorlar. Sonrasında ücret ödeme. Daha sonra size sıra numarası veriyorlar.

Evrak teslimi için beklemeye geçtik ve sonrasında numaramız çağrıldı.

Eşim için;

• Evlilik Cüzdanı ve Fotokopisi
    • Adli Sicil Kaydı
    • Doğum Belgesi (Nüfus Kaydı E-devletten)
    • Geçerli Vizenin olduğu eski pasaport

Çocuğumuz için;

• Doğum Belgesi - Burada Formül A belgesini kabul etmedi görevli. Annesinin doğum belgesini verdim.

Evrak işini de hallettikten sonra mülakat için bekledik. Mülakat sıramız geldi ve bankoya geçtik.

Mülakatı İngilizce seçmiştik. Selamlaşmadan sonra gelen sorular;

• Neden Barbadosa gidip vize aldığımı
    • Amerika'da ne iş yapacağımı
    • Türkiye'de ne iş yaptığımı
    • Eşime Türkiye'de ne iş yaptığını
    • Amerika'da ne iş yapacağını sordu.

Bu sorulardan sonra vizelerin onaylandığını ve Cumaya kadar basacağını fakat yoğunluktan elimize geç ulaşacağını söyledi. Teşekkür edip, iyi dileklerimizi iletip ayrıldık.

Konsolosluktan ayrıldıktan sonra İstanbul'a doğru yola çıktık.

• ⭐⭐

@gamefry Tekrardan tebrikler 🙂

• Merhaba ben balkanlardayim arnavutlu denedim.fakat olmadi uskup bosluk olursa alirim diyor baska ulke ve sansimbinde7 de olsa varsa konsoloslukve ulke onerisi plan varmi son gunler de olsa 2022 kazanan current I'm ama yesil pasaport suresi bitti vizesiz gidebilecegim ulke akliniza gelen oneri varsa tekrar herkes e tesekkur ederim vize alanlar da hayirli olsin

• @gamefry Size ve ailenize hayırlı olsun, amerikadaki mücadelenizdede aynı gayretle başarılar

• @gamefry üstad kendim almiş gibi sevindim inan. Hayırlı olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |