Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @achillesoag @tohma31 @sanaldeniz

Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Darısı başınıza inşallah 🙏

• ⭐⭐

@snowwhite Tebrikler, vizeniz hayırlı olsun 🙂

• ⭐⭐

@salvadask Tebrikler

• ⭐⭐

@enduser Tebrikler, yeni hayatınızda şans sizinle olsun 🙂

• ⭐⭐

@gamefry Tebrikler, vizeniz hayırlı olsun 🙂

• @kriegerx1 tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun

• @gamefry tebrikler 👏👏👏

• @enduser Okuduklarımdan çıkarımım bu sene üyeler çok büyük bir dayanışma örneği ve azim gösterdiler , tebrik ediyorum. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluk , sağlık ve başarı diliyorum. Yolunuz açık olsun. 🎉

• @kriegerx1 Umudunuzu kaybetmemeniz gerektiğine dair güzel bir deneyim. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluk , sağlık ve başarı diliyorum. Yolunuz açık olsun. 🎉 🎉

• @gamefry Yorucu bir süreç olmuş ama sonunda başardınız , adınıza sevindim. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluk , sağlık ve başarı diliyorum. Yolunuz açık olsun.

• @tunci Almanya da eşimin doğduğu şehrin belediyesinden den aldık.

• @Ranje merhabalar öncelikle hayırlı olsun,kusura bakmayın yanlış anladıysam, ds 260 i geç doldurduğunuz için başka ülkeye transfer yapmak için uğraşırken Ankara mi mülakat tarihî verdi..

• Herkese merhaba,

8 Eylül 2022 saat 08:15 teki mülakatımız bir gün öncesinden ABD konsolosluğunun Çukurambarda'ki yeni yerleşkesinde gerçekleşti. 1 gün öncesinden SGK misafirhasinden 513 nolu odaya yerleştik. Oda numarasını vermemde ki maksat çocuklu/çocuksuz kalabalık aileler için çok uygun bir oda olması. 1+1 ev resmen ve tertemiz. Geceliği memur çocuğu olduğum için bana 120TL,eşime 180 TL,10 aylık kızımıza ücretsiz olacak şekilde 2 gecelik toplamda 600 TL ödedim. Gelecekte mülakata gidecekler için şiddetle bu misafirhaneyi kullanmalarını tavsiye ederim. Civar otellerde tek kişi gecelik 750 TL istiyor.

Gelelim mülakat sabahına: Sabah 06:00 uyanış, otelden çıkış 07:00,konsolosluğa varış 07:10 🙂 sıfır trafik... Aklınızda bulunsun eğer sizde bizim gibi kendi aracınızla gitmeyecekseniz, kesinlikle içeriye alınmayan eşyalarınızı güvenli bir yere bırakın. Yoksa o saatte Deli Dumrul gibi bir o yana bir bu yana koşturup durursunuz. Her yer kapalı. 500 m ileride Pelit Pastanesi var. Oradan kahvaltılık bir şeyler alabilirsiniz. Ayrıca konsolosluğun önünde de açık poğaça simit satan seyyar var. Otopark sorunumuz erken gittiğimiz için olmadı. Konsolosluğu çevreleyecek şekilde numaralı park alanları var. Bunlar personel otoparkı, bilginiz olsun.

1. kontrol noktası
      Saat 08:00 de dışarıda sıraya girdik. 10 dk 'lık bekleyişin ardından sıra bize geldi. Matrix gözlükleriyle kalın ve geniş bir camekanın ardında duran özel güvenlikler karşıladı bizi. Pasaportlar,evraklar,bebek/çocuk dahil herkese ve her şeye verdiği özel bir kağıdı eline ve yüzeylere sürmenizi istiyor. Sonra onu geri alıp bir makineye sokuyor.

2.kontrol noktası
    ilk karşılamanın ardından üst baş araması yapmak için nizamiyeye geçtik. Artık burada bebek arabası hariç Allah ne verdiyse X-ray'de kontrolden geçtik ve iç bahçede diğer bir güvenliğe yönlendirildik . Bebekli aileler için dip not: burada X-ray'den bebeğimizi geçirmeye gerek duymadılar ama mülakat salonunda ki X-rayden geçti.

3.aşama: Resepsiyon/Karşılama
    Artık mülakatın yapıldığı bekleme salonuna girmiş bulunmaktayız. (Az önce bahsettiğim X-ray burada) Kapıda resepsiyon gibi bir yer var ,pasaportlarımızın arkasına barkod yapıştırdılar. 18 nolu bankoda ücretlerinizi ödeyin dediler. Toplamda 20 banko var. Çoğu boş.

4.aşama: Vize ücreti
    3x330$ nakit olarak ödemeyi burada yaptım(henüz pos bağlanmamış) ve 3 adet makbuz tarzı slip ile 2 adet sıra numarası verdiler. Şans odur ki memleketimin plakası sıra numaram olarak geldi, 55 🙂

5.aşama: Evrak teslimi
    İlk 55 'i burada verdim. Eşim ve bebeğin istirahat edebileceğini belirtti kısa boylu kumral genç bir Türk Hanımefendi. Ardından sırayla evrakları teslim ettim. (Bilinen standart evraklar) Daha önce Amerika'da bulundunuz mu sorusuna evet cevabını verince önündeki forma bir tik attı ve sizler gibi bende mülakatın ingilizce olacağını anladım.

6.aşama
    Sıra numaramız yanar yanmaz bizi güler yüzlü kumral genç bir Amerikalı Hanımefendi karşıladı. Eşimin İngilizce bilip bilmediğini sordu. Bende bilmiyor dedim. O da eşime dönüp benimde Türkçem yok yinede anlaşabiliriz dedi. Parmak izlerimizi alırken eşime bir vahiy geldi ve söylenenleri anladı 🙂
    Gelen sorular sırasıyla şöyleydi;
    1)Daha önce yabancı bir ülkede yaşadınız mı? (Eşime de aynı soruyu sordu)
    2)Türkiye'de nerede yaşıyorsunuz?
    3)ABD'de nerede yaşamayı düşünüyorsunuz?
    4)Geçiminizi nasıl sağlamayı düşünüyorsunuz?

Hebele hübele derken Kıngırıçıliyşıns dedi ve hesap dökümlerimizi, diplomamı ve "Aslı gibidir" fotokopisini geri verdi. Çıktığımızda saat 10:02 idi.

Burada önemli bir noktayı kaçırmışız; Diploma fotokopisini geri vermemesi gerekiyordu bende sonradan ayıldım ama iş işten geçmişti. Zaten kendileri de yaptıkları hatayı anlayıp beni 1 hafta sonra aradılar ve bize diplomanın fotokopisini maille dediler. Bende hemen attım. Zaten o sırada pasaportlar çoktan yola çıkmıştı bile. (SMS geliyor PTT'den) Ancak herkes pasaportunu 3 güne teslim alırken biz 8 gün bekledik. Sanırım bu yüzdendi. 16 aydır beklerken zaten 5 yaş yaşlanmıştım. Bu son 8 günde de 8 ay yaşlandım...

Ez cümle,şimdi sıra yeni sulara yelken açmada... Son satırlarımı tatlı bir telaşenin içerisinde yazıyor,herkese sevgi ve saygılarımı sunarak sözlerime son vermek istiyorum. Süreç boyunca desteklerini eksik etmeyen sayın @gucarslan ve DV2022 Telegram grubundaki tüm güzel insanlara teşekkür ederim. Umarım herkes istediğinden dahada güzeline sahip olur. Sağlıkla kalın.

• @caner-cantürk "Deli Dumrul" benzetmeniz güldürdü. 😆 😆 Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluk , sağlık ve başarı diliyorum. Yolunuz açık olsun. 🎉 🎉

• ⭐⭐⭐

@caner-cantürk Tebrikler. Yeni hayatınızda mutlulukar. Şans sizinle olsun.

• @bestfriendny karadag vardi sanirim...

• @caner-cantürk dv2024ün de kapıya dayanmasıyla heyecanla okudum. tebriklerr

• @kriegerx1 amin...tebrikler bundan sonraki süreçte bol şanslarr

• @caner-cantürk Hayırlı olsun hocam

• ⭐⭐⭐

@kriegerx1 Hayırlı uğurlu olsun. Kısmet işte. Aynı şeyleri ben de yaptım ama hep olumsuz oldu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |