Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar, çok evhamlı ve korrktuğum için ARGOVISA adlı danışmanlık sitesinden danışmanlık aldım. Bilmeyenler için söylüyorum, bu şirketteki vize danışmanları eski us vize memurlarından oluşuyor. Mülakattan bir gün öncesine aldım. 30/45/60 dakika olarak 3 şeçenek sunuyor. Ben 45 dk aldım ve 649USD ödedim.
    Benim 2 amerikan vizem ve bir vize reddim vardı vize profilimde. Bir de kendi ülkemde girmediğim için açıkçası yardım almak istedim fakat forumda olmayan hiçbir şey söylemedi bana danışman. Zaten forumdan öğrenebileceğim bilgileri verdi. 649 dolara gidip eğlenseydim eğer daha fazla rahat hissederdim mülakattan önce. Eğer davanız çok karışık ve zor değilse, gerek olduğunu düşünmüyorum.

• Mülakat deneyimim
    17eylül abimin dosya taşıma talebi maili üzerine olumlu cevap aldıktan sonra barbadosa gitmek üzere annemle birlikte yola çıktık. Turist vizemiz olduğundan dolayı Newyorktan barbadosa aktarma yaptık. Newyorka giriş yaptığımızda güvenlik sisteminden geçerken görevli pasaportlarımızı isteyip soru sordu;neden geldiğimizi, nereye kimin yanına gideceğimizi sordu tek tek cevapladım;barbadosa aktarma yapıp mülakata gideceğimizi sonra da abimin yanına Virginia ya gideceğimizi söyleyip dosyalarımızı gösterdim.Görevli geçebilirsiniz dedi.İndiğimizde saat akşam10.20di Barbados uçağımız sabah11. 00da kalkacaktı havaalanında bekledik. Uçağa binme saati geldiğinde bavullar için ayrı 70$ödedikten sonra check in yapıp güvenlik kontrolününden geçtik ardından uçak saatini bekledik. İndiğimizde akşam olmak üzereydi sonra güvenlik kısmından geçerken;aşı kartı soruldu gösterdikten sonra sıraya geçtik pasaportlarımızı gösterdik mülakat için geldiğimizi söyledim sonra görevli kadın yetkili birini çağırdı oda bana soru sordu;dönüş biletiniz var mı? Yok dedim hemen almamız gerektiğini söyledi. Abimi aradım gerekli açıklamayı yetkili kadına yaptı. Ve pasaporta stamp basmasını istedik ve yaptılar abim stampı çekip ona atmamı istedi attım oda mail atıp orda olduğumuzu kanıtlar nitelikte mail attı ve 2gün sonra mülakat maili aldik 21eylül saat 8.30 a mülakat verildi.Bir gün önesinden sağlık muayenesi yaptık annem için 600$ kendim için 600$ ödedim.Mülakat günü saat 7.00de ordaydık. 7.15te içeri almaya başladılar güvenlik sistemlerinden geçtikten sonra bizi yönlendirdi leri yerde bekledik.Sonra 330$benim 330$annem için ödeme yaptık. Daha sonra mülakat sırasını bekledik sıra geldiğinde görevli hanımefendi tek tek belgeleri istedi sırasıyla verdim bu arada fotoğrafınızda kulağınızın görünmesi gerekiyormuş annem tesettürlü olduğu için sıkıntı olmadı ama bana tekrar gidip fotoğraf çektirmem gerektiğini söyledi hızlıca taksiyle gidip geldim. Sonra tüm dosyaları eksiksiz aldıktan sonra parmak izimiz alındı. Oturup beklememiz gerektiğini söyledi oturduk bekledik. Diğer görevli kadın sorular sorup doğrulamak amacıyla çağırdı. Sorular şu şekildeydi;
    -Kaç gündür buradasınız?
    -Amerika'ya hangi eyalete gideceksiniz?
    -Orada tanıdığınız var mı?
    -Baban ve kardeşlerin nerede, nerede yaşıyorlar?
    -Daha önce başka ülkede yaşadınız mı?
    -Nerede yaşiyorsunuz?
    -Annenin doğum yılı(gün, ay, yıl)
    -Evlenme tarihi
    -Kendi doğum tarihim
    -Annemin annesinin soyadı
    -Medikal raporlar
    Böyleydi sorular. Hepsini cevapladıktan sonra dosyalarınızın hepsi eksiksiz, medikal raporlar elimize maille ulaşınca onaylanacaktır dediler.Görüşmemiz bu şekildeydi umarım size bir faydası olur. Gurupta bildikleri herşeyi bizimle paylaşanlara, başta @gucarslan beye ardından diğer gurup yöneticilerine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyorum.. 🙏💕

• @aysefiratt Hocam greencard kazananı anneniz galiba, siz 21 yaş altında mısınız?

• @Kapgan tebrik ederim, hepiniz harikasınız,sadece ben demeyerek yardımcı olanlar ayrıca harika insanlar.

"Dönüş biletleri müthiş pahalıydı ve benim için süreç orada bitmişti.(Yalnız abim ve ablam sayesinde uçağa binebildim, Adlarını ve durumu anlatmamı istemeyecek kadar mütevazi o iki kişi burada hayatımı kurtardı"

Gerçek Yeşilkartforum ruhu aslında yardımlaşma, bilgiyi paylaşmaya dayanıyor, bu deneyimleri okumak beni çok mutlu etti. Amerikadaki hayatınızda mutluluklar

• @snowwhite tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun

• @aysefiratt tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun

• @Özgür-Can evet kazanan annem ben 20 yaşındayım

• @Muhtaradana teşekkür ederiz☺

• ⭐⭐⭐

@aysefiratt Tebrikler. Yeni hayatınızda mutlulukar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐⭐

Mükemmel deneyimler okuduk gene.. Herkesin vizesi hayırlı olsun. Forumdaki insanların iyi niyeti sayesinde doğru yönlendirmeler ile herkes vizesine kavuşmuş 🙏🏻

• DV 2022 EU 59**
    DS 260 ilk gönderim 6 Haziran
    ikidefa forum açtırıp kapattırdım
    DS 260 son güncelleme 05/11/2021
    ( MEZUNİYET ORTA OKUL )

merhaba sayın yeşil kart ailesi benimde naçizane bir mülakat deneyimim oldu sizlerle ve gelecekte insanlara faydalı bilgiler olacağını umduğum bilgileri sizlerle paylaşmak istedim,

Yukarıda da belirttiğim gibi orta okul mezunuyum benim şu anda vizem var sa doğru insanlarla karşılaşmam neticesi oldu hiç bir zaman vaz geç medim 2022 mali yılı bitinine 15 gün kala risk aldım ve barbados ta mülakata girdim, süreç boyunca herkese yetişmeye gayret eden ve hiç bir beklentileri olmayan sayın gurup yöneticimiz UĞUR beye teşekkür ediyorum .
    gelcek te bir gün bu yazımı okuyan olursa pes etmesin ben 45 yaşındayım ben yaptıysam sizde yapabilirsiniz. 2022 talihlileri den ve daha önceki talihlilerinden vizelerini alamayan herkesin ALLAH onlarada haklarında hayırlısını nasip etsin.
    Ben barbadosa 14 eylülde ankaradan yola çıktım herşey çok ani geelişti evraklar hazır değildi bir buçuk gün de hepsini hallettim .
    Ankara'da noterde evraklarımın başkası tarafından alınıp sonra geri getirmesi benim işlerimi sekteye uğrattı İstanbul'da THY görevlileri beni iki arkadaşı uçağa almadılar bize dönüş bileti kestirdiler mecburi aldım.
    Ankara'dan vermiş olduğum bagajımı maalesef barbadosa geldiğimde bulamadım.
    barbadosa gelmemiz 30 saat kadar sürdü.
    iner inmez pasaportlara kaşe vurdurduk hava alanı internetini bağlanıp fotoları barbados elçiliğine yolladık çoğul anlatıyorum biz baya bir kalabalık gittik. 10 kişi vardı,
    yarınki gün pazartesi bana mülakat maili geldi ve salı sağlık raporu aldım randevusuz , sağlık raporu olmadan Çarşamba günü saat 80-30 daki mülakata erken gittim 07-00 da ve 70-30 da içeri almaya başladılar burada sırt çantası ve telefon sıkıntı olmadı çünkü kilitli dolaplar vardı, normal arama prosedürü ile içeriye alındık .
    ilk sırada ben vardım, 225 dolar aldılar benden nedenini bilmiyorum. sonra evrak teslimine çağrıldım asıl mülakat benim için burada oldu vukattlı nüfus kayıt örneğini kabul etmek istemedi nedeni sen bu isimlerin içinde hangisisin dedi ve baş ladı bu kim şu kim annenin kızlık soy adı ne babnın adı ne soranileceği kağıt üzerinden her soruyu denedi ama ben ailemin tüm bilgilerine hakim olduğum için sıkıntı yaşamadım. LİSE diploması istedi benim yok dedim tekrar istedi ben bir işletmede satış müdürüyüm diplomam yok dedim bana biraz kızdı bekle dedi ben sormadan cevap verme dergibi , biraz ortam gerildi bunun üzerine işleme başka evrakla devam etti evlilik cüzdanı ben evlilik cüzdanını uluslararası diye tercüme ettirmemiştim kabul etmedi . dedim bu uluslararası neden tercüme ettireyim ettirmen gerekiyordu dedi içeriye girdi ve geri geldi okey dedi . gergin geçen evrak teslimi bitti mülakat ise kibar bir Amerikalı bayan ile çok kısa sürdü klasik sorular sordu burada bankadaki parayı sormuyorlar . herhangi bir olumlu ve olumsuz bir yanıt vermediler bir sıkıntısı görmediğini ve evraklarımın tam olduğunu söyledi . ve gidebilirsiniz dedi . ve bitti sağlık raporunu sağlık kurumu kendisi teslim etti bu arada bir gün sonra mail ile çağırdılar pasaportunuz hazır gelip alabilirsiniz diye bir mail aldım ve 23 Eylül günü saat 12-00 civarında pasaportu ve Sarı zarfı aldım . zahmete girip okuyanlara teşekkürler ederim
    ileride bir gün bilgilerinden ve tecrübelerimden bfaydalnmak isteyen olursa
    [email protected] adresine yazabilirler . bilgilerimi paylaşmektan mutluluk duyarım saygılarımla
    Mesut Musa kutlu

• @Erkan-Gürsoy teşekkür ederiz☺

• @waterman teşekkür ederiz ☺

• This post is deleted!

• @mesut-kutlu hayırlı olsun hocam

• ⭐⭐⭐

@mesut-kutlu Tebrikler. Yeni hayatınızda mutlulukar. Şans sizinle olsun.

• @lala-bircan Hayırlı olsun. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Yeni hayatınızda mutluluk , sağlık ve başarı diliyorum. Yolunuz açık olsun. 🎉

• @DOGAN Hayırlı olsun. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Yeni hayatınızda mutluluk , sağlık ve başarı diliyorum. Yolunuz açık olsun. 🎉

• @eedb Çok güzel ve detaylıca anlatmışsınız. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluk , sağlık ve başarı diliyorum. Yolunuz açık olsun. 🎉

• @MissOzge Tebrikler , aile desteği önemli. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluk , sağlık ve başarı diliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

149

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.1k

| | | |