Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@donmezhamdu sadece size teslim edilir, başkası alamaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bezelye tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.
    sonraki süreçte de bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gwulfth tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.
    sonraki süreçte de bol şans diliyorum, yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eynar gözünüz aydın, tebrikler.
    abd'daki hayatınızda sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.
    yolunuz da bahtınız da açık olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bilgehan-Bulut gözünüz aydın, tebrikler.
    abd'deki hayatınızda bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@donmezhamdu bu dönemde özellikle almanya'dan kesinlikle transit uçuş tavsiye etmiyorum.
    giden bütün arkadaşlarımız grevler sebebiyle valizlerine ulaşamadı.
    halen de valizleri 1 ay geçmesine rağmen gelmiyor.
    bu çoğu avrupa ülkesinde ne yazık ki böyle.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@egoshiva, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Herkese merhaba,

Öncellikle forumdaki ve özellikle green card süreciyle ilgili bütün bilgilendirici paylaşımlar için çok teşekkürler. Bizim vize sürecimizde fazlasıyla yardımı oldu.

Sorum şu ki, bugün itibarı ile vize basılı pasaportlarımız aldık ve benim vizemde şöyle bir annonation var "Class A or B Req. ATTN. of US PHS at POE".

Vizem 6 aylık ve sağlık raporu sürecinde de Dr. Ungan herhangi bir sıkıntı olmadığını (türberküloz vs) söylemişti sadece daha önce sarkoidoz geçirdiğimi ben belirtmiştim.

Annonationın tam olarak ne anlama geldiği ile ilgili tatmin edici bir açıklamayı internette bulamadım, acaba forumda bunun ne anlama geldiğini bilen veya daha önce bu annonationı almış olan var mı?

Şimdiden yardımlar için teşekkürler.

ilgili açıklama abd'ye girişiniz için hiçbir sorun teşkil etmiyor.
    bu türk vatandaşları için sadece aşılar hakkında bir tanım, bu konuda içiniz rahat olsun.
    iyi yolculuklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@buzzy tebrikler, gözünüz aydın.
    abd'deki hayatınızda bol şans diliyorum.
    yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@clubhasankara bu vize süreci için kullanılan bütün evraklarda yazar.
    sadece size özel değil, merak etmeyin.

• @10ursay

Merhaba nasılsınız ?

Daha önce de yazmıştım ama bana herhanghi bir mail gelmedi. Sizce bu normal midir ?

Konu ile alakalı tecrübeli yorumlarınızı bekliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@10ursay normaldir, çünkü DS260 submit tarihiniz oldukça geç.
    biliyorsunuz ki bu sene mülakatlar DS submite göre dağıtıldı.

• @gucarslan

Bilgilendirme için çok teşekkürler.

İyi Çalışmalar.

• @Programmer teşekkür ederim çok sağolun 😇

• @Onder çok teşekkür ederim Abi, yolun açık olsun. Oralarda karşılaşmak dileğiyle 😇

• Uzun zamandır fırsat bulup yazamadığım mülakat deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Başta Sayın @gucarslan, @smartcells, @crazycells ve bu forumda emeği geçen tüm arkadaşlara bu platformu oluşturdukları ve yardımları için çok teşekkür ederim. 26 Mayıs 8:30 daki randevum için saat 7:30 da konsolosluğun önündeydim. Ankara'da yaşadığım için ulaşım vs. diğer konularda sıkıntı yaşamadım. Konsolosluğa geldiğimde sırada 5-6 kişi vardı. Güvenlik pasapotumu aldı ve listeden adıma bakarak tamam dedi. Üst aramasının ardından covid formunu doldurdum daha sonra dosyamı ve üzerimdeki metal eşyaları verdikleri kutuya koyup x-ray cihazından geçtim. İçeri geçtikten sonra sıra numaramı verdiler. Salonda biraz bekledikten sonra numaram yandı ilk olarak 330$ olan ücreti ödedim. İkinci kez numaram yandı ve evrakları teslim ettim.

Sağlık raporu
    Nüfus kayıt belgesi
    Askerlik belgesi
    Adli sicil kaydı
    İki adet fotoğraf
    Diploma ve fotokopisi
    Banka hesap dökümü (15 bin 500 dolar vardı)

Evrakları teslim ettim ve salonda beklemeye başladım. Mülakatı beklerken benden önceki arkadaşları dinlemeye bşladım ve 2 arkadaşın mülakatının kolay geçip vize aldıklarına şahit oldum. Bende dua etmeye başladım aynı görevliye mülakatımın gelmesi için. Çok beklemeden tamda istediğim gibi sarışın yapılı güler yüzlü büyük ihtimal Amerikalı olan görevlinin olduğu bankoda numaram yandı. Parmak izi ve yeminin ardından soruları şu şekilde oldu.

Ne iş yapıyorsun?
    Amerika’da nereye gideceksiniz?
    Neden oraya gitmek istiyorsun?
    Ne iş yapmayı düşünüyorsun?

Bu soruları cevapladıktan sonra son olarak ingilizce biliyormusun sorusunu sordu, cevap olarak çok iyi değil dedim. O da merak etme Amerikada çok iyi öğreneceksin vizenizi onaylıyorum dedi. Beklediğimden çok kolay geçen bir mülakat oldu. İçeride çok fazla sevinemesemde diplomamı alıp çıktıktan sonra sevinçten hemen sevdiklerimi aradım. 5 gün sonra da pasaportumu PTT şubesinden teslim aldım. Umarım grencard kazanmak isteyen, mülakat bekleyip hayallerine kavuşmak isteyen tüm arkadaşlarda istediklerine biran önce ulaşır. Vizesini alıp Amerika'ya giden arkadaşlara da yeni hayatlarında başarılar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun.

• @vedoli hayırlı uğurlu olsun 🙏🏻 Bol şans dilerim 🍀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vedoli vizeniz hayırlı olsun, abd'deki hayatınızda bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@vedoli Tebrikler, yeni hayatınızda mutluluklar.

• ⭐⭐

@vedoli Tebrikler , Yeni hayatınızda mutluluklar.

• @Şeyda Çok teşekkür ederim 🙏 sizde umarım biran önce vizenizi alırsınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |