Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fatih-Şipal vizeniz hayırlı olsun.
    abd'deki hayatınızda bol şans diliyorum..

• ⭐⭐⭐

Sisteme işlenmesi biraz sürebiliyor,genelde birkaç saat veya bir günde issued olmuş olur. @tsea

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tsea, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar biz 10 Haziran da mülakata girdik onaylandi pasaportunuz üç dört iş günü içinde elinizde olur dediler ama durumumuz hala AP olarak gözüküyor bu durum normal mi ?
    Evraklarin geldiğini msj yoluyla mi bildirecekler acaba bilgi verirseniz sevinirim

bu dönemde herhangi bir mail aldınız mı?

• @gucarslan Meail veya msj hiç birşey almadık.
    Bizimki gibi bir durum yaşayan oldu mu acaba

• @waterman evet haklısınız ama bizim 10 gün oldu

• ⭐⭐⭐

Konsolosluğa pasaportlarınızın ulaşmadığı ile alakalı bir mail atar mısınız? AP’ye kalmış olabilirsiniz. Konu hakkında gelişmeler olursa lütfen yazın.. @tsea

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tsea elbette oldu, ilk değilsiniz.
    bu haftaiçi bir gelişme olmazsa [email protected] adresine mail atıp sorun lütfen.
    ama muhtemelen bu haftaiçi durumunuz issued olacaktır.

• @gucarslan @waterman bilgilendirme için teşekkür ederim. Statumuz issued oldu şükür.Pasaportlarda kargodaymis🙂
    Bir yılı aşkın süredir devam eden sürecte bu formdan çok fayda gördük.Herkese Cook teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tsea vizeniz hayırlı olsun.

• @tsea gözünüz aydın, hayırlı olsun 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

Hayırlı olsun çok sevindim darısı başımıza 🙂 @tsea

• @axlgnr merhaba size sıra geldimi acaba

• 23 Haziran 2022 sağlık muayenesi deneyimimizi sıcağı sıcağına paylaşmak istiyorum. Saat 10 daki randevumuza 9.30 da gittik. 4. Katta Dr. Mehmet Ungan yazan kapıyı çalacakken eşimin maskesinin olmadığını farkettim. Maske nerede diye aradığımız sırada kapıyı çalmadan bir bayan açtı ve gelebilirsiniz dedi. Maskeyi onlardan rica ettik verdiler. İçeride bizden başka kimse yoktu daha sonra Türk olmayan bir aile geldi. Evraklarımızı verdik, kayıt yapıp fotoğraflarımızı çektiler ve 5. Kat düzen lab.a yönlendirdiler. Burada kan tahlili ve akciğer radyografisi için kişi başı 47.5 dolar, toplam 95 dolar, o anki kur üzerinden tl olarak kredi kartından ödeme yaptık. Kan verdikten sonra 3. kata radyografi için indik, kalabalık değildi maksimum 15 kişi vardı. 5 dk bekledik ve bizi çağırdılar. Radyografiyi da hallettikten sonra tekrar 4. kata çıktık evrakları geri verdik. 11.45 te tekrar gelmemizi söylediler. Bütün bunlar 30 dakika sürdü. Randevumuz 10 da olmasına rağmen biz saat 10 da klinikten ayrılmış olduk.
    11.40 ta kliniğe gittik, bu sefer kalabalıktan oturacak yer yoktu. Ama yaklaşık 5 dk bekledikten sonra beni çağırdılar. Muayene sırasında doktor tek aşı yaptı (ne olduğunu sormadım) Genç yaşta kalp krizi geçirmiş olduğum için bu konu üzerinden ve kamuda çalışan bir diş hekimi olduğum için bu konu üzerinden sohbet ettik.(Eşimin dediğine göre içeride uzun kalmışım, sohbet uzun sürdü heralde) Kayıt yaptırırken elimdeki mevcut aşı kartını vermiştim. Bu kartta difteri tetanoz, KKK aşılarım görünüyordu ama sadece (+) atılmış ve bazısı kırmızı mürekkepli bazısı mavi mürekkepli kalemle yazılmış şekilde. Bunu kabul edemeyeceklerini söyledi, e-nabızda göründüğünü söyledim, o olur dedi  e-nabızı açtım telefondan gösterdim. Eşimin de aşıları vardı o e-nabıza giremez şimdi dedim. Arkadaşlardan mail adresini al ekran görüntüsünü gönder dedi, gönderdim. Aşı konusunda da konuştuk biraz. "İranın sistemini biz göremiyoruz, herkes elinde imzalı kartla geliyor, zamanında New Yorkta çıkan 5 kızamık vakasının 5'i de burdan geçtiği için CDC artık kabul etmiyor, halbuki baktığında hepsinin elinde resmi mühürlü kartları vardı" dedi. Ben evet sahte evrak düzenlendiğini duymuştum dedim. "Biz sonradan bari bizim sistemde (e-nabız) görünen aşıları kabul edin diye söyledik, en azından biz kontrol edebiliriz dedik" dedi. "Şimdi bazılarını kabul ediyorlar ama bazısını illaki yapın diyorlar" dedi. Ben çıktığımda eşim içeriye alınmıştı. Ona 2 aşı yapılmış.  Eşime de yine benle ilgili önerilerde bulunmuş:) Eşim çıktıktan sonra 590 doların yine tl karşılığını kartla ödedim. Ertesi gün saat 15 te gelip dosyaları alabileceğimizi söylediler. Saat 12.30 da tüm işlemler bitmiş şekilde klinikten ayrıldık. Çalışanlar çok kibar, güleryüzlü insanlardı. Beklediğimden hızlı halloldu herşey. Darısı mülakata, umarım o da böyle rahat geçer ve burada vize sevincimizi paylaşırım 🙂

• ⭐⭐⭐

2022 yılı mülakatı için hazırlıkları görünce çok seviniyorum.. darısı mülakat tarihi alamamış insanlara :)).@pexa

• Ben bir şeyi merak ediyorum sadece DS'i mayıs ayı içinde dolduranlar mı mülakat aldı yoksa daha sonra doldurup da mülakat alan var mı en geç hangi tarihte dolduran kişi mülakat aldı acaba ?

• Herkese selamlar,
    31 Mayis'ta Amsterdam konsoloslugunda gerceklestirdigim DV vize gorusmesi deneyimimi aktarmak amaciyla yaziyorum.
    Oncelikle 20 Mayis tarihinde Den Haag sehrinde bulunan International Health Center Den Haag(IHCH) isimli saglik kurumuyla randevum vardi. 5 dk kadar suren bir muayeneden sonra kan-idrar testi ve 1 adet asi yapildi. Daha sonrasinda beni Hmc Bronovo isimli kuruma yonlendirdiler ve orada X-ray'i cektirip sonucunu tekrar IHCH goturdum. Kan testi sonucununa gore gerekli gorulurse baska asilar da yapilmasi gerekebilecegini soylediler ama sonraki hafta arayip ekstra bir asiya gerek olmadigini, dokumanlarimi konsolosluga yolladiklarini soylediler.
    Daha sonra 31 Mayista sabah 9'daki vize mulakati icin 8:45 gibi Amsterdam konsolosluguna ulastim. Kapidaki guvenlik ismimi ve vize tipimi sorduktan sonra cantami acmami istedi, cantama goz ucuyla baktiktan sonra beni iceriye davet etti ve gorusme icin gerekli olan evraklari almami, cantami onlara birakmami istedi. Dediklerini yaptim xrayden gectim, beni sonraki odaya yonlendirdiler ve 1 numarali bankodan cagirilmayi beklememi soylediler. Onumdeki 2 kisinin islemleri bittikten sonra 1 numaradan cagirildim ve pasaport, fotograflar, ais kaydimi vermem istendi. Sonra vize ucretini odemek adina cagirilmak adina beklemem gerektigini soyledi. 5 dk icinde ismimle cagirildim, 330 dolar odemeyi nakit yapmak istedim ama sadece kart ile odeme yapabilecegimi soyledi, o sekilde tamamladim. Daha sonra tekrar 1 numarali bankoya dondum. Tekrar siram gelince nufus kayit ornegi ve yeminli cevirisi, ingilizce adli sicil kaydi, Hollanda'dan police certificate yerine gecen VOG belgesi, universite diplomami teslim ettim ve parmak izi verdim. Bunun ustune adam tekrar 4 numarali bankodan cagirilmak uzere beklemem gerektigini soyledi ve 5dk kadar bunun icin bekledim. 4 numaradan bir kadin bana seslendi, once yemin asamasini yaptik ve sonra belgelerin ustunden gecelim dedi. Belgeleri inceleyip sisteme bazi bilgiler girerken neler yaptigimi sordu. Hollanda'da data science masteri yaptigimi ve yeni mezun oldugumu soyledim. Planlarin neler diye sorunca da Amerika'da da bu alanda calismak istiyorum dedim. Basarilar diledi ve Amerika'da bu alanda bir cok is firsati bulabilecegimi soyledi. Daha sonra nereye gidecegimi sordu, ben de akrabalarimin yanina Philadelphia'ya gidecegimi soyledim. Orayi cok sevdigini ve benim icin guzel olacagini dusundugunu soyledi. Daha sonrasinda vizen tamam tebrikler dedi. O sirada banka hesap dokumu veya askerlikle ilgili bir belge talep etmediklerini hatirlattim ama kadin bunlar bu vize turu icin gerekli olan dokumanlar degil seklinde cevap verdi.
    Genel olarak herkes sicakkanliydi ve gulumseyerek konusuyorlardi. Toplamda konsolosluga girip cikmam 1 saatin altinda surdu. Oturma iznimi kimse sormadi, gostermem istenmedi.
    Su an icin kacirdigim bir detay varsa veya Hollanda'dan gorusecek baska birisi varsa daha detayli konusmak adina bana yazabilir.
    Sureci devam eden herkese bol sanslar diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@calioglu vizeniz için tebrik ederim.
    abd'deki hayatınızda bol şans, yolunuz açık olsun.

• @SkyNet umarım siz de kavuşursunuz.. Can-ı gönülden diliyorum..

• Arkadaşlar merhaba ; Yoğunluk nedeniyle deneyimimi biraz geç paylaşıyorum. 10 Haziranda mülakatım vardı sabah 9.30 'da konsolosluk kalabalıktı. Sıra numaramı aldıktan sonra sanırım 30-40 dk kadar bekledim. İlk yandığında 330 dolar ödeme yaptım sonrasında tekrar yandığında evraklarımı teslim etmek için gişeye gittim. Nüfus kayıt örneği , diploma , hesap dökümü , adli sicil kaydı , sağlık raporu ve askerlik belgesi istendi ( ben yapmadığım için alamadığımı söyledim tecilimde yok ) bir türk bayan çağırdı ve ona anlattım durumu tamam sorun yok dedi. Sonra siz gidin oturun tekrar çağıracağız dediler , en son mülakatım için tekrar numaram yanınca gişeye gittim. İlk sorulan ingilizceniz varmıydı evet biraz dedim tamam sorun yok dedi ve ingilizce devam etti. Bütün mülakat ingilizce geçti , nereye gideceğim , nerede kalacağım ( benim kuzenim orada yaşıyor o yüzden onda kalacagımı söyledim ) , asıl mesleğim orada ne yapmayı düşündüğüm soruldu...Uzun zamandır çalışmadığım haklı olarak niye çalışmadığımı irdelediler , durumu anlattım , daha sonra 2 defa arkaya arkadaslarına bir şeyler sormaya gitti mülakatı yapan beyefendi. Mülakatım 20-25 dk sürdü sanırım ama en sonunda bir kaç kişi aralarında konuşup tamam vizeniz onaylandı dedi. Darısı tüm mülakat bekleyen arkadaşlara inşallah sıkıntısız bir şekilde herkes mülakatını alır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

38

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |