Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @smartcells Teşekkürler üstadım, en yakın zamanda mülakat almanız dileğiyle(onay gelmişti dün yanlış hatırlamıyorsam).

• ⭐⭐

@ardagndz, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@smartcells haklısınız onu unutmuşum 🙂 Ayrıca bu vesileyle size de çok teşekkür ederiz. Grupta gösterdiğiniz çabalar sayesinde bu süreç bizim için bu kadar kolay geçebildi.

İmzanızdaki case no babanıza mı ait? Kendinize ait case no kaç?

• @gucarslan Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kmryldz gözünüz aydın, tebrikler.
    yolunuz da bahtınız da açık olsun. sonraki süreçte de bol şans diliyorum.
    forum, sizlerin deneyimleri ile daha güzel, daha faydalı bir yer olacak, paylaşmaya devam edin lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melcem vizeniz hayırlı olsun, gözünüz aydın.
    bundan sonraki süreçte de bol şans..

• @gucarslan Teşekkürler hocam, hızlandırılmış temyiz sürecinizin(revizeli hali ile) bu yaza kalmadan bitmesi dileğiyle...

• @Flawlessazul Çok teşekkür ederim, ona ne sorulduğunu bilmiyorum ama kendisiyle iletişime geçip tecrübesini aktarmasını isteyeceğim.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim, çok saolun, sizin emeyiniz çok hakkınız ödenmez iyi ki varsınız, iyi ki YeşilKartForum var.

• @kmryldz Öncelikle yaşadığınız tecrübeyi bu kadar detaylı ve sürükleyici biçimde anlattığınız için teşekkürler. Amerika'daki yeni yaşamınızda yonunuz ve şansınız açık olsun. Tebrikler.

• ⭐⭐⭐

@smartcells çok sevindim, umarım en kısa sürede sizin de mülakat deneyiminizi okuruz burada🙏🏻

• @melcem Gözünüz aydın tebrik ederim. Yeni yaşamınızda her şey gönlünüzce olsun.

• @axlgnr Teşekkür ederim, darısı bekleyenlerin başına...

• ⭐⭐⭐

Vizesi onaylanan bütün arkadaşların gözü aydın, tebrik ediyorum🎉 Bütün deneyimleri sanki kendiminmiş gibi keyifle okudum.
    Umarım AP ye kalan herkesin süreci olumlu sonuçlanır ve mülakat bekleyen herkese de en kısa sürede mülakat mailleri gelir. Daha birçok mülakat deneyimi okuyabilmek dileğiyle...

• Merhabalar,
    Mülakat tarihim 10 Mart'taydı, ungan randevumu ekstra randevular açıldıktan sonra 8 mart 12'ye aldım fakat 2 gün öncesi randevu biraz riskli oldu, pcr sonucu pozitif çıkma olasılığına göre daha erken tarihli olması daha akılcı olacaktır.
    Unganlar randevusuna 11:30 gibi gittim, yoğunluktan dolayı 1 saat sonra tekrar gelmem söylendi. 12:15 gibi tekrar gittim, 10 dk gibi bekledikten sonra, kaydım yapıldı, fotoğraf çektiler, ateş ölçtüler ve evrakları(Pasaport, Pcr Testi(E-nabız), aşı kartı(E-Nabız) aldılar. 10 dk kadar sonra içeri alındım:
    • Boy – kilo ölçümü yapıldı.
    • Üzerimi çıkardım beklemeye başladım
    • Doktor geldi:
    o Tansiyonumu ölçtü
    o Nerede çalışıyorsun, ne iş yapıyorsun, hangi şehirde yaşayacaksın, daha önce Amerika’da bulundun mu, orada ne iş yapacaksın gibi sorular sordu.
    o Sigara içiyor musun? Ameliyat geçirdin mi? Bulaşıcı hastalığın var mı?
    • Doktor aşıları yaptı
    • Daha sonra 250 dolar ödeme yaptım ve üst kata çıktım
    • Kan verdim, röntgen çekildim 47,5 dolar ödeme yaptım
    • Aşağı indim, gün içerisinde 17’ye kadar aranmaz isem ertesi gün 15 – 18 saatleri arasında gelip sonuçları almam söylendi.
    Ertesi gün gidip sonuçları aldım, zarf üzerindeki evrak ve cd bazı eyaletlerde sorulabilir sizde kalacak dendi denerek zarfın kapalı şekilde konsolosluğa verileceği söylendi.
    Ertesi gün saat 8:45’deki randevum için 8:25 gibi sıradaydım, cüzdan ve evrak dosyalarım hariç diğer eşyalarımı otelde bıraktım. 8:30 gibi kapıdaki kimlik kontrolü sonrası içeri alındım.
    İçeri alındıktan sonra pasaportumu vererek, numara aldım:
    • Numara ilk yandığında gişede pasaportumu verdim, 330 dolar ödeme yaptım ve aynı numarayı takip etmem söylendi.
    • Numara 2nci defa yandı ve iç taraftaki memura gittim:
    o 2 adet fotoğraf, diploma aslı ve fotokopisi, nüfus kayıt örneği(E-Devlet), askerlik belgesi(E-Devlet), temiz kağıdı(E-Devlet), finansal belgeler(15001 dolar), ayrıca üzerime olan tapunun fotokopisini verdim
    o Daha önce Amerika’da bulundunuz mu? 6 aydan fazla bir sürede başka bir ülkede yaşadınız mı gibi sorular soruldu
    o Mülakatı İngilizce yapabilir misin diye sordu, yapabilirim dedim ve aynı numarayı takip etmem söylendi.
    • Numara tekrar yandı ve geçtim.
    o Selamlamadan sonra sağ elimi kaldırmam ve söylediklerini onaylamam söylendi. Onayladım.
    o Sağ – sol el 4 parmak ve iki el başparmak olarak parmak izi alındı.
    o İngilizce olarak nereye gideceksiniz? Ne iş yapacaksınız? Ne iş yapıyorsunuz? Evli misiniz? Çocuğunuz var mı? Soruları soruldu. Bunlara net cevaplar verdim
    • Tebrik ederim, vizeniz onaylandı, haftaya teslim alabilirsiniz dendi
    Forumda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim, her zaman çok yardımcı olundu. Ne kadar teşekkür etsem azdır.

Dosya Numarasi: 2022EU12xxx
    DS-260 Gonderimi: 11/05/2021
    KCC Evrak Istegi: 16/09/2021
    KCC Evrak Onayi: 02/02/2022
    Saglik Muayenesi: 08/03/2022
    Vize Mulakati: 10/03/2022
    Vize Onayi: 10/03/2022
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• Merhabalar; Sonunda ben de mülakat deneyimimi buradan paylaşabiliyorum.
    02/02/2022'de gelen mülakat mailinden 10 gün sonra Unganları aradan çıkartmıştık ve 08/03/2022 tarihini beklemeye başladık.Dakika dakika saat ve skor yerine önemli olduğunu düşündüğüm kısımları yazarak devam edeceğim.
    Mülakat Öncesi: Ankara'ya daha erken gelmemize rağmen sabah konsolosluğa gidiş kolay olsun diye Telegramda tavsiye edilen Seven Deep otelde kalmayı tercih ettik.600TL yerine 450 TL özel indirimde yaptılar yeşil kart için geldiğimiz için. 2 yetişkin 1 çocuk için bu ücret çok uygun. Otelin yeri bestekar sokakta. etrafı restoran cafe dolu. Otelin otoparkı var. Kapıdaki vale arabayı ya yolun sağına yada binanın arkasına çekiyor. Aman sol tarafa bırakmayın gece polis amcalar seri bi şekilde çekiyor arabaları.Otel temiz ve bi gece kalmak için yeterli, ısıtma merkezi, oda soğuduğu zaman recepsiyonu arıyorsunuz açıyorlar klimayı.Oda kartını çekene kadar ısıtıyor odayı. Minibarda abur cubur var. Alkolsüz otel sanırım.
    Konsolosluga taksiyle gittik sabah cok soguktu. 15TL indi-bindi ücreti verdik.

Aşama 1: Sabahın erken saatlerinde baya soguk bi havada 2 numaralı kapı önündeydik. isimlerimiz güvenlik görevlisi tarafından kontrol edilirken eşim ve küçük kızım üşümesin diye onları direk içeriye aldılar. Ben de daha önceden doldurmus olmama ragmen bi baska anket daha doldurup imzaladıktan sonra güvenlik kontrolünden geçtim.(Alyans vs üzerinizde olmasında sıkıntı yok.) Güvenlikte kızımın küçük sırt çantasını bıraktık içinde acil durum için bez,ıslak mendil vs vardı. 
    Tüm güvenlikler cok kibar ve yardımseverdi.

Aşama 2:Güvenlikten çıkıp konsolosluk binasına geldiğimiz kısımda bi kontrol daha yapıldı. Pasaportlarımız alıp arkalarına barkod yapıştırıldı ve unutmamamız gereken bi sıra numarası verildi. Bir de 'vizeniz onaylanmazsa paranız iade olmaz,red yemenin ana sebepleri bunlardır' gibi bi kağıt verdiler okumamız için. 
    Sonra bankada bekler gibi başladık beklemeye.Salonda 2 televizyon vardı. Bütün sandalyeler çizgifilm olan televizyonun önünde oldugu için yetişkinler o kısımdaydı. Aslında çocuklara yer verseler daha iyiydi ama bi şekilde oyaladık kızımızı. Bi ara Türk görevliler boya kalemi ve cep boy boya kitabı getirdiler bize.
    Aşama 3:Sıra numamız ilk kez yandı. Vezne kısmına gittim 330USD kişi başı Dolar olarak ödedim, pasaportları ve sıra numarasını teslim ettim. Burda eşim ve kızımın banko önüne gelmesini talep etmediler. Burdaki görevli çok iyi Türkçe konuşuyordu. Türk'mü değil mi emin değilim. 
    Aşama 4;Kısa bi bekleyiş ardından tekrar numaram yandı. Burda gözlüklü bi hanımefendi ile karşılaştık.(Önce Türkçe sonra İngilizce devam eden bi diyalog oldu ama ben de ingilizce konuşmaktan yanaydım. Çünkü anlattıklarımın tam anlaşılmamasından çekiniyordum. )Evrakları tek tek istiyordu ama o istemeden bazı evrakları ben üzerine basa basa sordum. Askerlik,finansal evraklar,kızın nüfus kaydı vs. ve hepsini teslim ettim. Lakin çok evrak olunca tekrar sordu bazılarını ve ben verdiğimi söyledim. Lisans ve yükseklisans diplomalarından birini aldı. Diğerine gerek yok dedi.Yurtdışı sabıka kayıtlarını da  'Ben orada yaşamadım' iş için git gel yaptım dememe rağmen evrakları teslim ettim.Sağlık raporumu Unganlardan aldığımız zarftan cıkarttı ve meşhur sarı zarfa koydu.
    Bi ara evrakları tasnif ederken sorular da sormaya başladı ama sevimli kızım annesinin kucağından hanfendiye laf atınca diyalog bi anda şakalaşma moduna geçti. 
    Aşama 5: bu aşamaya kadar olanların hepsi 10-15dk içinde olmuştu ama evrakları teslim etmemin üzerinden 35dk geçmesine rağmen numaram yanmayınca içten içe gerilmeye başlamıştım.O anda tekrar numaramız yandı. Orjinal evrakları (Diploma,evlilik cüzdanı,yurtdışı sabıka kayıtları vs) bize geri verildi.Amerikan Filmlerindeki mahkeme sahnesi gibi sağ elimizi kaldırıp yemin ettik doğruyu söyleyeceğimize. Akabinde parmak izlerimiz alınmaya başlandı.Küçük kızımız için parmak izine gerek yok dendi.Sonra bana bi iki soru sordu görevli. Mesleğiniz ne ? Hangi eyalete taşınacaksınız vs gibi. Ben de doğrusu neyse onu söyledimÖnce akrabaların olduğu eyalet olacak ama sonrasında iş nerde ben orda dedim açıkçası.Sonra o müthiş an geldi. 'Vizeniz onaylandı' dedi ve biz konsolosluktan ayrıldık.Bir gün Ceac sitesinde AP (Administrative Processing) olarak gözüken dosyamız ertesi sabah issued oldu ve 2 gün içinde pasaportlar elimize ulaştı.
    Darısı bekleyen herkese. Geçen seneden beri desteğini esirgemeyen @gucarslan 'a ayrıca teşekkürler.

Dosya Numarası: 2022EU000003XX ve 2021EU000288XX
    DS-260 Gönderimi: 14/06/2021
    Sağlik Muayenesi: 12/02/2022
    Vize Mülakatı: 08/03/2022
    Vize Onayı: 09/03/2022
    Pasaport Teslimi :12/03/2022
    ABD'ye ilk giriş:

• @ozeryilmaztr Hocam geçmiş olsun sorunsuz atlatmışsınız, Amerika'ya giriş sürecinizinde böyle vukuatsız geçmesi dileğiyle...

• @uzaysan imzamdaki CN babama ait, benimki 18XXX

• ⭐⭐⭐

@yuxel1907, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar,
    Mülakat tarihim 10 Mart'tayd
    • Tebrik ederim, vizeniz onaylandı, haftaya teslim alabilirsiniz dendi
    Forumda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim, her zaman çok yardımcı olundu. Ne kadar teşekkür etsem azdır.

Amerika'daki yeni hayatınızda mutluluklar.
    Yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@ozeryilmaztr, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar; Sonunda ben de mülakat deneyimimi buradan paylaşabiliyorum.

'Vizeniz onaylandı' dedi 2 gün içinde pasaportlar elimize ulaştı.
    Darısı bekleyen herkese. Geçen seneden beri desteğini esirgemeyen @gucarslan 'a ayrıca teşekkürler.

DV2021 hüsrandı, olmamıştı ama hayalinize nihayetinde DV2022 ile kavuştunuz 🙂
    Amerika'daki yeni hayatınızda mutluluklar.
    Yolunuz açık olsun.

• Sevgili @dytmelek hanım,

Forumu bir çok DV-2022 talihlisinden daha sık takip ettiğinize emin olduğumu söyleyebilirim, sevincimize ortak olup foruma ışık saçtığınız için şahsen size teşekkür etmeliyim, dilerim siz de bu çekilişi kazanır ve forumumuzda iletiler yazmaya artık bir DV talihlisi olarak devam edersiniz.

Size ve ailenize kucak dolusu sevgiler, selamlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |