Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

DV2022 TÜRKİYE Telegram Grubu'na Nasıl Dahil Olurum?

ilk olarak DV2022 çekilişini kazanmış herkesi tebrik ederim!

DV2022 sürecinin önceki yıllara nazaran yasaksız, sancısız ve sorunsuz geçmesi hepimizin tek dileği. arzuladığınız yasal göçmenlik ve amerika'da bir hayat kurma hayaline umuyoruz ki en kısa sürede kavuşursunuz.

DV2020'deki arkadaşlarımızın başlattığı, DV2021'de de bizlerin devam ettirdiği Telegram Grubu oluşumu bu yıl da devam edecek ve sadece kazanan arkadaşların süreçlerini daha interaktif şekilde yönetmelerine imkan verecektir.

hatırlatmak isteriz ki; kurulan telegram grubu tamamen ama tamamen bu forum teleminde kurulmuş ve bütün bilgi ve deneyimini bu forumdan almaktadır. gruba dahil olanlardan tek beklentimiz; telegram grubunda bilgisi alınmış, farkına varılmış ve DV sürecine fayda sağlayacak her şeyin forumdaki ilgili başlıklara aktarılmasıdır. bu, ilk başka bahsettiğim temeli YeşilKartForum olan oluşum için elzemdir.

DV2022 Türkiye Telegram Grubu'na katılmak için;

⚠ dikkat etmeniz gereken en önemli konu; telegram'da kullandığınız kullanıcı adı'nın (username) formda oluşturulmuş ilgili alana yazılmasıdır. bu sayede sizi telegram grubuna dahil edebiliriz. eğer yeni bir telegram hesabı açacak ya da hazırda kullandığınız bir hesabınız varsa lütfen bir kullanıcı adı (username) tanımlamayı telegram gizlilik ayarlarını açmayı unutmayın.

Screenshot_1.jpg

Screenshot_20210513-113358.png

bu online formu doldurduktan sonra ben ve diğer arkadaşlarımız en kısa sürede sizi DV2022 Telegram Grubu'na dahil edeceğiz. ilk bir kaç gün yoğunluktan bu süre uzayabilir. ama merak etmeyin, biz sizi unutmayız 😏

tekrardan bu çekilişin herkese, bundan sonraki hayatlarının güzel bir başlangıcı olmasını diliyorum. umarım bütün kurumların layıkıyla çalıştığı, yasaksız, davasız, sancısız bir çekiliş yılı olur.

telegram grubunda görüşmek üzere 👊🏻

Hatırlatma

DV2022 telegram grubuna dahil olmak için üstteki aşamaları tamamlayıp , gruba dahil olamayan arkadaşlar;

gruba dahil olamamanızın nedeni tamamen username ve gizlilik ayarlarından kaynaklı.

kendinize belirleyeceğiniz username, telegram ayarlarındaki kısma girilmiş olmalı.
    yani kullanıcı adınız Mustafa Kemal Olmez gibi bir username olamaz. bunu zaten telegram da kabul etmez. bunun yerine; MKOlmez, MustafaKOlmez, MustafaKemalOlmez gibi daha önceden kimsenin kullanmadığı ve aralarda boşluk olmayan bir username olmalı. bu konuya dikkat etmenizi tekrar rica ediyorum.

ayrıca yine ayarlardan "Gizlilik Ayarları" sekmesinden "Grup" kısmında "Herkes" olarak değiştirmiş olamız gerek ki sizi gruba dahil edebilelim.

formu doldurmuş lakin halen eklenmemiz arkadaşların bana özel mesaj yoluyla ulaşmasını rica ederim, formu tekrar doldurmanıza gerek yok.

teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Adli Sicil Kaydındaki Kayıtlarla Alakalı Önemli Bilgilendirme

arkadaşlar merhaba,

bugün mülakatını yapan bir arkadaşımızın yaşadığı tecrübeye binaen;

eğer adli sicil kaydınızda bir suç bulunuyorsa ve bununla birlikte hakkınızda açılan / açılmış / sonuçlanmış ve bitmiş bir dava varsa, bu davanın görüşüldüğü ilgili kanun maddesinin yeminli tercümesini mülakatta yanınızda bulundurmanız gerekmekte.

bu evraklar olmaması, sürecinizin eksik evrak sebebiyle sekteye uğramasına sebep olacaktır.

konuya dikkat etmenizi rica ederim.

• Herkese selamlar. Benim bir konuda kafam net değil. Amerika'ya yerleşmek için en erken ve en son tarihi yaklaşık olarak anlamaya çalışıyorum. Dosya numaram 2022EU4XXX. Geçmişte aktifleşen numaralara göre şöyle bir senaryo ihtimali çıkıyor. Sizlere de mantıklı geliyor mu?

1-KCC’ye evrak gönderme - Agu veya Eylül
    2-Mülakat - Ekim veya Kasım
    3-Amerika’ya ilk giriş - En geç Nisan veya Mayıs 2022 (Vizeden itibaren 6 ay)
    4-Amerika’ya temelli yerleşim - En geç Eylül 2022 (Vizeden itibaren 11 ay içinde)

33687e54-3152-4bc5-8d6a-ec9c9406548b-image.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@USAdana eğer bütün her şey yolunda gider, ilgili kurumların hepsi normal şekilde çalışır, bülten geçmiş yıllardaki gibi açıklanır, konsolosluklarda herhangi bir kapanma durumu olmaz ve sizin de evraklarinizda bir eksik / hata durumu olmazsa evet..

yaptığınız olan %85-90 mümkün gibi duruyor.

• @gucarslan Teşekkürler 🤜🏻 🤛🏻

• ⭐⭐⭐

DV2022'nin ilk evrak talebi dosya numarası 4xx @Yekta-Olgun arkadaşımıza geldi. DV2022 süreci yavaştan hızlanmaya başlıyor diyebiliriz.

Tüm talihlilere süreçte bol şans dilerim.

• merhaba herkese,arkadaşlar bu 'explanation' yazısını nasıl yazacağız? word'te sadece pasaportumun süresi bitiyordu ben de yeniledim diye yazıp bunu pdf dosyasına mı çevireceğiz yoksa belli bir şablonu var mı?önce dosya numarası falan mı yazmak gerekiyor?

• ⭐⭐⭐

@samet-tr Word’de çekilişe katıldığınız pasaportun geçerlilik süresinin bitmesinden oturu yeni pasaport çıkarttığınız belirtmeniz yeterli. Bunu PDF’e çevirip göndermeniz daha sağlıklı olur.

• @Sono cevabınız için çok teşekkür ederim.anladığım kadarıyla sadece açıklama metni olacak,başında case number veya ankara büyükelçiliğine gibi bir giriş olmayacak,dilekçe formatında değil.doğru mu anlamışım?

• ⭐⭐⭐

@samet-tr Şöyle bir şey yazabilirsiniz, tabi ki İngilizcesini.

"..... dosya numaralı DV2022 talihlisiyim. DV2022 çekilişine katıldığım .... numaralı pasaportumun .... tarihinde geçerliliğini yitirecek olmasından ötürü, .... numaralı pasaportu çıkarttım ve bu pasaportumla DS260'ı doldurdum.

Hem eski pasaportuma, hem de yeni pasaportuma ait olan biyometrik sayfaları mail ekinde bulabilirsiniz.

Saygılarımla,

İsim Soyisim - İmza"

• Merhabalar
    Yunanistan ya da Hollanda da mülakata gireceğiz.
    Evrak talebi geldiğinde, belgeleri translate ettirip göndermeniz gerekecek değil mi?

• Arkadaşlar size bir sorum var. Çekilişi kazanan kişi benim ve eşim de benden dolayı başvuru yapabildi. Ülkeye giriş ve yerleşme ile ilgili olarak ikimizin süreci beraber mi değerlendirilir yoksa ayrı ayrı bireyler olarak mı yürüyor işler? Yani biz bir sene içerisinde SSN alsak, evimizi tutsak, adres kaydımızı yapsak, ben hemen yaşamaya başlasam ama eşim Türkiye'ye dönüp bir sene süresini geçirdikten sonra temelli yerleşse Amerika'ya onun green card süreci bozulur mu? Yerleşik adresi olması yeterli gelir mi?

• ⭐⭐⭐

@USAdana Asıl talihliyseniz, ve siz çekilişe katılırken evli olduğunuzu beyan ettiyseniz; eşiniz için de DS260'ı doldurarak onu sürecinize dahil edebilirsiniz. İkiniz de aynı mülakata girer ve vizelerinizi alırsınız.

Sizin ilk girişinizle birlikte eşiniz de pasaportundaki vizesiyle giriş yapabilir. Asıl talihli siz olduğunuz için eşinizin ilk sefer sizinle birlikte ya da sizden sonra ileri bir tarihte (ama 6 ay içerisinde) giriş yapması gerekiyor.

Daha sonrasında eşiniz TR'ye geri dönebilir; siz orada düzeninizi kurduktan sonra tekrar yanınıza gelebilir.

• @Sono teşekkürler. İlk girişten sonra en fazla altı ay içinde artık temelli olarak giriş yapın, göçmen vizesini turist vizesi gibi kullanmayın yoksa iptal edilir deniyor ya. Endişem, eşim bir kere giriş yaptı ama o temelli olarak yerleşene kadar (18-24 ayı bulacak gibi duruyor) ara ara yanıma gelip giderken "vizenizi turistik amaçlı kullanıyorsunuz" denilir mi? Ben orada ev tutmuş olacağım, onun da adresi burada olacak, SSN'i olacak ama TR'de kalıp ara ara girecek Amerika'ya. Göçmen vizesi iptal edilme riski olur mu acaba?

• Merhabalar
    Yunanistan ya da Hollanda da mulakata girecegiz. Evrak talebi geldigi zaman ingilizce ye translate ettirip mi gondermeliyim?

• ⭐⭐⭐

@Sono 6 ay bazen 3 aya dusebiliyor verilen saglik raporunun kisaligina gore. O yuzden isterseniz “gocmen vize gecerlilik tarihi” diye belirtelim.

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@starpt, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar
    Yunanistan ya da Hollanda da mulakata girecegiz. Evrak talebi geldigi zaman ingilizce ye translate ettirip mi gondermeliyim?

evraklariniz mülakata gireceğiniz ülkenin dilinde ya da ingilizce olmalıdır.

• e-devletten alinan belgelerin hepsi turkce polis kaydi haric, acaba bunlari tercumana mi cevirmem gerekiyor acaba? @gucarslan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Shila mahkeme veya ingilizce olmayan yurtdışından gelen evraklar dışında hiçbir evrağı çevirtmenize gerek yok. Sadece bu iki evrak için isteniliyor

Benzer Başlıklar

• 11961
  • 152
  • 516
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.4k

| | | |