Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba.Ben asil talihlisi.Evrak talep maili geldiğinde eşim ve çocuklarım için ayrı ayrı herbiri için adli sicil belgesi, diploma, pasaport ve eski yeni pasaport ve neden eski pasaportu kullanmadığıma dair açıklamaları, eşim için askerlik belgesi, evlilik cüzdanı ben ve eşim için belgeleri herbirey için ayrı ayrı mı yoksa sadece asil talihli için mi gönderecem.teşekkürler.

ilk iletiyi tekrar gozden gecirin.

tum belgeleri sadece asil talihli icin hazirlayacaksiniz; es ve cocuklar icin gerekenler: pasaportlar, nufus kayit ornekleri ve 16 yasindan buyukler icin adli sicil belgesi...

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba.Ben asil talihlisi.Evrak talep maili geldiğinde eşim ve çocuklarım için ayrı ayrı herbiri için adli sicil belgesi, diploma, pasaport ve eski yeni pasaport ve neden eski pasaportu kullanmadığıma dair açıklamaları, eşim için askerlik belgesi, evlilik cüzdanı ben ve eşim için belgeleri herbirey için ayrı ayrı mı yoksa sadece asil talihli için mi gönderecem.teşekkürler.

tum belgeleri sadece asil talihli icin hazirlayacaksiniz; es ve cocuklar icin gerekenler: pasaportlar, nufus kayit ornekleri ve 16 yasindan buyukler icin adli sicil belgesi...

Sn @crazycells, ilk sayfada koyduğunuz örnek "evrak isteği" mailinde pasaport ve doğum belgesi açıklamasında "You and each family member immigrating with you must submit.." şeklinde belirtilmişken diğer evrakların tarifinde "you and each family member" şeklinde bir tanımlama yok. Bu durumda diğer aile bireyleri için Sabıka kaydı/Police certificate şart değil diye anlıyorum. Yanlış mıyım?

Eğer başvuru yapan dışındaki diğer aile bireyleri için de sabıka kaydı gerekseydi bunu da "you and each family member" şeklinde belirtmeleri gerekmez miydi?

• herkese merhaba,evrak talebi gelmedi ama şimdiden birkaç sorum var arkadaşlar.
    1-evraklarımı hazırladım,evrak talebi geldiğinde gelen mail adresine cevap yazar gibi mi mail oluşturacağız yoksa orada belirtilen mail adresini girerek yeni mail mi göndereceğiz?
    2-dosyaları klasör olarak tek eklenti olarak mı göndereceğiz yoksa dosyaları tek tek eklenti mi yapacağız?
    3-adli sicil kaydı Türkiye e-devletten istersek ingilizce olarak alabiliyoruz.Türkçe mi alalım yoksa ingilizce mi alıp gönderelim?
    4-2011 yılında çıkan kanundan yararlanıp bedelli askerlik yaptım,o dönem temel eğitim yoktu yani hiç askere gitmedim,ds260'ta askerlik sorusuna 'yapmadım' diye cevap verdim.evrak talebinde bedelli askerlik belgesi göndermem gerekiyor mu?

• Sayin @gucarslan , @crazycells asagidaki linke bakabilir misiniz, taranacak evrakla ilgili olarak tercume edilen evraklari orjinalleri ile birlikte tarayin seklinde anladim ben, bu sayfadan alacagimiz yeni bir bilgi var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Sn @crazycells, ilk sayfada koyduğunuz örnek "evrak isteği" mailinde pasaport ve doğum belgesi açıklamasında "You and each family member immigrating with you must submit.." şeklinde belirtilmişken diğer evrakların tarifinde "you and each family member" şeklinde bir tanımlama yok. Bu durumda diğer aile bireyleri için Sabıka kaydı/Police certificate şart değil diye anlıyorum. Yanlış mıyım?

Eğer başvuru yapan dışındaki diğer aile bireyleri için de sabıka kaydı gerekseydi bunu da "you and each family member" şeklinde belirtmeleri gerekmez miydi?

Evet, sabika kaydini sadece 16 yasindan buyuk basvuru sahipleri gondermeli. Eger yakin zamanda 16 olacak cocugunuz varsa daha sonra evrak onayinda sorun yasamamak icin onun icin de sabika kaydini simdiden gondermenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samet-tr, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

herkese merhaba,evrak talebi gelmedi ama şimdiden birkaç sorum var arkadaşlar.
    1-evraklarımı hazırladım,evrak talebi geldiğinde gelen mail adresine cevap yazar gibi mi mail oluşturacağız yoksa orada belirtilen mail adresini girerek yeni mail mi göndereceğiz?
    2-dosyaları klasör olarak tek eklenti olarak mı göndereceğiz yoksa dosyaları tek tek eklenti mi yapacağız?
    3-adli sicil kaydı Türkiye e-devletten istersek ingilizce olarak alabiliyoruz.Türkçe mi alalım yoksa ingilizce mi alıp gönderelim?
    4-2011 yılında çıkan kanundan yararlanıp bedelli askerlik yaptım,o dönem temel eğitim yoktu yani hiç askere gitmedim,ds260'ta askerlik sorusuna 'yapmadım' diye cevap verdim.evrak talebinde bedelli askerlik belgesi göndermem gerekiyor mu?

1. emailin konusuna dosya numaranizi yazmaniz ve kcc'nin email adresini dogru yazmaniz yeterlidir. Email'de sadece belgeleri gonderebilirsiniz. Uzun bir email yazmaniza gerek yok.

2. Tek tek ekleyeceksiniz, farkli belgeleri farkli isimlendirin, hepsini tek bir pdf dokumani haline getirmeyin.

3. Ikisi de olur.

4. Gerekmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem1, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Sayin @gucarslan , @crazycells asagidaki linke bakabilir misiniz, taranacak evrakla ilgili olarak tercume edilen evraklari orjinalleri ile birlikte tarayin seklinde anladim ben, bu sayfadan alacagimiz yeni bir bilgi var mi?

Dogrudur, hem orijinalini hem de tercume edilmisini gondermeniz gerekiyor. Bu, zaten standart bilgi. Sayfaya goz gezdirdim, sayfada bilmedigimiz yeni bir bilgi oldugunu sanmiyorum...

Tercume edilmis belgenin ismine_translated diye ekleme yapabilirsiniz.

• @crazycells her ikisi tek dosya seklinde diyor galiba ayri ayri olarak degil, ben aslinda onu sordum. Bu sekilde mi yapalim sizce, yoksa ben mi yanlis anladim rica etsem bu kisma bir kez daha dikkatlice bakabilir misiniz? Include a certified translation of your document with your original (i.e. foreign language) document in a single file. Please note that a translation is not required for documents in the language of the country where your visa interview will take place.

• iyi günler biz 2022 talihlisiyiz daha önce 2022 telegram grubuna giriş için açıklamalar sayfasını bir kere buldum ancak tekrar ne kadar ararsam arayayım bulamıyorum.
    yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?
    2022 telegram grubu başladı mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vg1325 ilgili linki okuyup gerekli formu doldurup bekleyin lütfen.

https://yesilkartforum.com/forum/post/201412

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem1, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@crazycells her ikisi tek dosya seklinde diyor galiba ayri ayri olarak degil, ben aslinda onu sordum. Bu sekilde mi yapalim sizce, yoksa ben mi yanlis anladim rica etsem bu kisma bir kez daha dikkatlice bakabilir misiniz? Include a certified translation of your document with your original (i.e. foreign language) document in a single file. Please note that a translation is not required for documents in the language of the country where your visa interview will take place.

KCC'ye orijinali ve tercumeyi iki ayri dosya seklinde gonderebilirsiniz.
    Bu arada zaten tercume yapan yer orijinali de tercumesine ekliyor, o nedenle zaten orijinalini gondermis oluyorsunuz, ama KCC'ye ayrica bir de orijinalini gondermenizi tavsiye ederim.

• arkadaşlar 3 kişilik bir aile için
    çocuk için student dedik
    anne sağlık sektörü
    baba da turizm

bunlar türkiyede yaptığımız meslekler,sizce bu durumda mülakatta 40.000 Dolar yeterli olur mu?

• ve student diye belirtince istenen paranın arttığını duydum,
    Öğrenci olan benim ve ilk girişimden 1-2 yıl sonrasına kadar çalışıp sonra okula baslayacağım,fakat DS-260'da Student diye belirttiğim için direkt baslayacagım diye düşünüyorlar
    .Sizce formu açtırıp bunu değiştireyim mi yoksa mülakatta bu durumu açıklar mıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dontoliver, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

ve student diye belirtince istenen paranın arttığını duydum,
    Öğrenci olan benim ve ilk girişimden 1-2 yıl sonrasına kadar çalışıp sonra okula baslayacağım,fakat DS-260'da Student diye belirttiğim için direkt baslayacagım diye düşünüyorlar
    .Sizce formu açtırıp bunu değiştireyim mi yoksa mülakatta bu durumu açıklar mıyım?

bu ve üstteki sorunuza birlikte cevap vereyim;
    belirttiğiniz tutar oldukça yeterli. formu bunun için actirmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dontoliver, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

arkadaşlar 3 kişilik bir aile için
    çocuk için student dedik
    anne sağlık sektörü
    baba da turizm

bunlar türkiyede yaptığımız meslekler,sizce bu durumda mülakatta 40.000 Dolar yeterli olur mu?

Bence yeterli gorunuyor, bol sanslar simdiden. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

AIS Kaydı'nda Önemli Değişiklik

mülakat sonrası pasaport teslimi icin yapılan AIS Kaydı işleminde bugün önemli bir değişiklik oldu.

Sayın Vize Başvuru Sahibi,
    30 Temmuz 2021 tarihinden itibaren vize ile ilgili belgelerin iade seçenekleri değişmiştir. Vize başvuru sahipleri, tercih ettikleri belge iade seçeneğini seçmek için konsolosluk görüşme randevularına katılmadan önce vize randevu hizmeti web sitesini https://ais.usvisa-info.com ziyaret etmelidir.
    Mevcut seçenekler arasında, iki hizmet noktasından ücretsiz olarak belge alınması yer alır. Başvuru sahipleri ayrıca, ek hizmet noktalarında belge alımı ve belgelerin bir ev veya iş adresine kurye ile teslimi dahil olmak üzere, premium, ücreti kullanıcı tarafından ödenen belge iade hizmetlerini seçme seçeneğine sahiptir.
    Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Saygılarımızla,
    CSRA Vize Bilgi Hizmetleri Ekibi

daha önce ptt şubesinden teslim alinabilinen pasaportlar, şimdi iki farklı seçenekle de premium hizmet alinarak ucretli teslim alınabilecek.

1- Bedava 2 ptt subesi
    2- 51 TL ucretli istediginiz subeden teslim alma
    3- 60TL x pasaport sayisi ucret verirseniz eve teslimat

mülakat almis ve hali hazırda AIS kaydı yapmış herkesin bu işlemi siteden yapması gerekmektedir.

📍 gerekli değişikliğin nasıl yapılacağıni anlatan doküman 👇🏻
    https://yesilkartforum.com/forum/assets/uploads/ais_ptt_adres_degistirme.pdf

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan elinize saglik.

• 2023 Başvurularını beklerken 2021 ve 2022 mülakat sonuçlarını takip ediyorumdur 🙂
    resim_2021-07-28_114014.png

• Merhaba KCC ye evraklari mail olarak gonderirken, evlilik belgesini hem esim icin hem de kendim icin mi taratip gondermem gerekiyor acaba?
    2022EU0000XXXX_Bayan_Marriage_Certificate,
    2022EU0000XXXX_Bay_Marriage_Certificate şeklinde. Sonucta ayni evrak oldugu icin ayri ayri gondermeye gerek var mi diye kafam karisti. Cevaplariniz icin tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@cem1 Sizinle Greencard almasını istediğiniz herkes icin belgeleri göndermeniz gerekiyor.

Not: Konunun ilk mesajını dikkatlice okuyun lütfen. Orada aklınıza takılan tum sorular yazıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |