Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 2019 Yılında yaz işi gibi 2 ay kadar öğrenciyken girip çalıştığım işi belirtmeme gerek var mı arkadaşlar?

• @crazycells Çok teşekkürler bilgilendirme için,peki böyle yaparsam benim case numberım EU olarak mı değerlendirilip işleme alınacak yoksa kanadanın case numberına göre mi alınıyor ve bu durum bana türk konsolosluğunun açılmaması gibi durumda avantaj sağlayabilir mi acaba? (not sıra numaram 21xxx lerde sizce nasıl sıra gelmeyebilir diyenerde oluyor da)
    )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Alicem-Özdilek, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

2019 Yılında yaz işi gibi 2 ay kadar öğrenciyken girip çalıştığım işi belirtmeme gerek var mı arkadaşlar?

Eger normalde yaptiginiz islerle ilgili degilse veya sizin icin onemli degilse yazmayabilirsiniz... sure olarak biraz kisa...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratcan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Çok teşekkürler bilgilendirme için,peki böyle yaparsam benim case numberım EU olarak mı değerlendirilip işleme alınacak yoksa kanadanın case numberına göre mi alınıyor ve bu durum bana türk konsolosluğunun açılmaması gibi durumda avantaj sağlayabilir mi acaba? (not sıra numaram 21xxx lerde sizce nasıl sıra gelmeyebilir diyenerde oluyor da)
    )

EU'ya gore islem gorecek...

Kanada'nin case number'i yok 🙂 cekilise katilamiyorlar... Zaten sizin numaraniz da EU olarak ilerleyecek, onun degismesi mumkun degil.

Henuz numaralar konusunda yorum yapmak icin erken bence, surec basladiktan sonra bu konulari forumda konusabiliriz...

Turk konsoloslugu derken, Turkiye'deki ABD konsoloslugu mu demek istiyorsunuz?

• @crazycells çok teşekkürler ,evet türkiyedeki abd konsolosluğu demek istedim

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar bir soru daha sorabilir miyim ?Biz green kart başvursu yaparken eşimizin pasaportundaki soyadını mı yazıyorduk yoksa kimlik kısmında ki ? tam hatırlamıyorum çünkü benim eşimin ülke içi pasaportu (bizde ki kimlik yerine geçiyor ) soyadı benım ile aynı fakat yurtdısı pasaportunda anne kızlık soyadı duruyor .Ben yanlıs hatırlamıyorsam pasport bilgilerini sordupu için green kart başvurusunda kendi adıma doldurulan basvuru formunda eşimin soyadı kısmına yurt dısı pasaportunda olduğu gibi anne kızlık soyadını yazdım dıye hatırlıyorum ..

Maalesef o bilgilere ulasmaniz mumkun degil. O nedenle tam, resmi ve guncel bilgilerle DS-260 formunu doldurabilirsiniz.

Anladım .peki soyismi pasaportunda hala anne kızlık soyadı yazıyor esımde ama yurtıcı pasaportu (kimlik) benım ıle aynı bu bir sorun teskil eder mi ? sonucta 5yıldır evliyiz yada degısmesı mı lazım pasaportunu ?

hangi ulkenin pasaportu? ve o ulkedeki evlilik sonrasi soyismi kurallari nedir?

Rusya pasaportu .Evlendikten sonra ülke içinde kullandıkları pasaportta (bizim kimlik yerine geçiyor) soyismini değiştirdi fakat biz yurtdısı pasaportunun suresı var diye değiştirmedik orada hala anne kızlık soyadı yazıyor .Green karta basvuru yaparken kendı formumda esınızın bılgılerı kısmında yanılmıyorsam esımın yurtdısı pasaport bilgilerini soruyordu bende ona gore doldurmustum orada hala anne kızlık soyadı yazılı .Şimdi ben tam hatırlamadığım ıcın ikileme düştüm yanlış bir işlem yaptım mı dıye acaba ..ds 260 formunda esımın yurtdısı pasaport bılgılerını mı yazacagım yoksa ülkeiçinde kullandıkları kımlık yerıne gecen kısımda kı bilgilerı mı ?

• @crazycells Peki bu mecburi midir ? Türkçe veya ingilizce olması önem taşır mı ?

• Tekrar merhaba, bir önceki sorulara verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Benim hali hazırda bir SSN'im mevcut, DS260'ın Social Security Info. sorularından "Do you need a new card issued? " a negatif cevap vermeyi tercih ettim, hali hazırda SSN'e sahip olduğum için. Takip eden "Do you authorize disclosure of information..." sorusuna bu bilgilerin kullanımını istedikleri için yes demeyi düşünüyordum, SSN sahibi olarak bu sorulara nasıl cevap vermem daha uygun olur bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

• Merhabalar,
    Daha önce amerikada bulundum fakat eski pasaportum kayıp haliyle eski visa numarasını bulamıyorum.Ds-260 Formu doldururken istiyor. Onu bulabilceğim bir yöntem bileniniz var mı ?

• @crazycells Tşk Ederim nazik cevabın için. Hangi video yada foruma baksam vakit kaybetmeden doldurup gönderin diyorlar BS 260 formunu , neden öyle diyorlar anlamış değilim o zaman..

• Bu ileti silindi!

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@computerengineer, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar. 2018'de ben kazanıp yerleşmiştim. Bu forumun çok faydası oldu, baştan sona buradan yararlandım diyebilirim.
    Bu sene de babam kazandı. Zaten ABD'ye gitmek istiyorlardı, iyi oldu 🙂 Babam 57 yaşında ve emekli. Ama aynı zamanda çalışıyor. Formda emekli olarak mı yazmalıyım yoksa çalışan olarak mı?
    Cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

tebrikler sayin @computerengineer 🙂

Teşekkür ediyorum hepinize 🙂
    Babamla annem birlikte gelecekler, annem de çalışıyor ama işte çok soru işareti var. Babam emekli, annem 2 sene içinde emekli olacak. ABD'de çalışmaya başladıklarında maaş kesilir mi gibi birçok soru işareti var. SGK'ya da soracağız. Buraya yazıp insanları bilgilendiririm.

• Unıversıte okuyorumda Tamamlanan en yüksek eğitim seviyesinde othere seçip üniversite okuyorummu diyim yoksa lise mezunu mu diyim

• "Your request cannot be processed at this time." hatasını sadece ben mi alıyorum? 2 gündür deniyorum formu açmayı ve sürekli bu hatayı alıyorum

• Merhaba, lise zamanımda okul değiştirdim onu belirtmem gerekir mi ds-260 formunda yoksa sadece mezun olunan okul yeterli midir?

• 1 günlükte olsa sigortalı part tıme işlerde çalıştım tek tek hepsini yazmalımıyım

• @crazycells cevap için çok teşekkür ederiz kalbinize ve yüreğinize sağlık herkes ile tek tek ilgileniyorsunuz 🙏🏻

• ⭐⭐

@halilpekuz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Daha önce amerikada bulundum fakat eski pasaportum kayıp haliyle eski visa numarasını bulamıyorum.Ds-260 Formu doldururken istiyor. Onu bulabilceğim bir yöntem bileniniz var mı ?

E devlet üzerinden pasaport sorgulaması yapıp eski pasaportunuza bakabilirsiniz

• Formdaki aile bilgileri kısmında sadece annem ve babamın doğum yerini girdiğimde hata ile karşılaşıyorum. Anlam veremedim. Annem de babam da Elazığ doğumlu. Lakin sistem State/Province kısmında ELAZIG'ı bir türlü kabul etmiyor. Dont know kısmını mı işaretlesem bilemedim, hiçbir mantığı yok verdiği hatanın.

• site yoğun mu? adres kısmında birkaç defa sayfa yenilendi,2 defa da talebiniz şu an alınamıyor uyarısı verdi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |