Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Barış-Buz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, 7 sinde mülakatım var fakat ben geçen ayın 25 inde 10 yıllık yeni bir pasaport başvurusunda bulundum dolayısıyla başvuru yaptığım ve elimdeki tek pasaport delinerek geçersin hale getirildi. Mülakat tarhine yeni pasaportum gelmezse bu durumda ne olur, ne yapmam gerekir?

199'u arayarak 7 Mart'taki konsolosluk görüşmesi için acil pasaporta ihtiyacınız olduğunu söyleyip pasaportun basılması ve size ulaşmasını hızlandırın. Bu şekilde 2-3 gün içinde elinizde olur yeni pasaport.

Mülakata hem yeni pasaport hem de başvuruda kullandığınız eski pasaportu beraber götürmelisiniz.

• Merhaba. Geçen aylarda Bir arkadaş diploma yüzünden sorun yaşamıştı sanırım. Yaşadığı problem neydi acaba ? Çünkü bende LİSE diplomamı kaybettim büyük ihtimalle yanlışlıkla atıldı. Fakat Şuan halen aktif şekilde üniversite okuyorum okulla ilişkimi kesmiş değilim. Bu elenme sebebi olur mu

• @The-inception tşk ederim.

• @Barış-Buz Keşke pasaport başvurunuz esnasında belirtseydiniz. Eski pasaportunuzu geçersiz kılmadan da yeni pasaport verebilirler. Eskisi geçersiz olana kadar çift pasaportunuz olur.

• @smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, 7 sinde mülakatım var fakat ben geçen ayın 25 inde 10 yıllık yeni bir pasaport başvurusunda bulundum dolayısıyla başvuru yaptığım ve elimdeki tek pasaport delinerek geçersin hale getirildi. Mülakat tarhine yeni pasaportum gelmezse bu durumda ne olur, ne yapmam gerekir?

199'u arayarak 7 Mart'taki konsolosluk görüşmesi için acil pasaporta ihtiyacınız olduğunu söyleyip pasaportun basılması ve size ulaşmasını hızlandırın. Bu şekilde 2-3 gün içinde elinizde olur yeni pasaport.

Mülakata hem yeni pasaport hem de başvuruda kullandığınız eski pasaportu beraber götürmelisiniz.

Bilgi için çok teşekkürler aradım durumu anlattım aciliyeti kayıtlara işledim dedi fakat bugün yarın tek resmi iş günleri olurda yetiştiremezlerse ve mülakata gittiğimde geçerli güncel bir pasaportum yoksa işin çıkar yolu olur mu acaba yoksa direk geçersiz mi sayılır o mülakat.

• @fxu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Barış-Buz Keşke pasaport başvurunuz esnasında belirtseydiniz. Eski pasaportunuzu geçersiz kılmadan da yeni pasaport verebilirler. Eskisi geçersiz olana kadar çift pasaportunuz olur.

Ben de keşkelere boğulmuş haldeyim şu an inanın. Eski pasaport başvurum 1 hafta içerisinde sonuçlanmıştı, üstüne bu ayın 30 çekeceğini de düşününce dalgınlıkla aklımca içim rahat bir şekilde yaptım başvuruyu, her türlü yetişir diye düşündüm.

• @Barış-Buz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bilgi için çok teşekkürler aradım durumu anlattım aciliyeti kayıtlara işledim dedi fakat bugün yarın tek resmi iş günleri olurda yetiştiremezlerse ve mülakata gittiğimde geçerli güncel bir pasaportum yoksa işin çıkar yolu olur mu acaba yoksa direk geçersiz mi sayılır o mülakat.

Yani herhangi bir eksik evrak gibi değerlendirilip işlemlerime devam edip pasaportu sonra getirmemi istemeleri mümkün mü?

• Gideceğimiz yeri ( Yani yeşilkartın geleceği yeri ) konsoloslukta değiştirenler var mı ?

Nasıl oldu ? Biraz bahseder misiniz ?

Teşekkürler.

• Merhaba arkadaşlar banka hesap cüzdanında kaç tane banka personelinin imzası olması gerekiyor ayrıca son 6 ay hesap hareketleri mi içermeli ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aethelwulf merhaba.
    vize mülakatınız sonrası statülerin nasıl ilerlediğini görmek için lütfen bu iletiyi inceleyin.

at NVC ➡ in Transit ➡ Ready ➡ Refused ➡ AP ➡ Issued

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baha-0 merhaba.
    evet böyle bir hakkınız var ve yapmanız gereken re-entry permit almak.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kitapsever eğer öğrenciyseniz zaten üniversiteye kayır olurken vermişsinizdir. alacağınız öğrenci belgesi ve ıslak imzalı transkript ile mülakata gidebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet48 evet 6 aylık olması faydalı olacaktır ve 2 banka çalışanının ıslak imzası ve imza sirkülerini almanız gerek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Megatron sorunuzun cevabı doğru başlıkta defalarca verildi.
    sormadan önce doğru başlığa bakmayı deneyin;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri/1301

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• @gucarslan türkçe yada ingilizce fark etmez dimi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet48 ankara'da mülakata girecekseniz etmez.

• @smartcells harika! çok teşekkürler

• @gucarslan bankada sordular türkçe mi yoksa ingilizcemi istersiniz diye kafam karıştı orada Türkçe aldım.Teşekkürler

• Merhabalar, maddi olarak mülakattan önce kendimi hazırlamam için önümde 2 seçenek var

1.si --

Benim ailemin üzerindeki evi kendi üstüme geçirip yanında 4-5 bin dolar göstermeyi düşünüyorum.

Ev yeni yapıldı içinde oturan yok.

2.si --

Evi satıp nakit olarak üzerimde 15k dolar bulundurmak .

Açıkçası evi satmak istemiyorum ki hemen satayım diyince de satılmıyor. Mecbur isem satacağım tabi.

Sizin yorumunuz nedir ? Fikir almak istedim.

Teşekkürler şimdiden.

@knnrn

• @Megatron
    Ev satmak bold bir karar. Evi kendi üzerinize almak olabilir. (Bir dilekçeyle aile sponsorluğu olabilir mi bilmiyorum, deneyimli arkadaşlar yanıtlarlar.)
    Açıkçası üzerinizdeki maddiyat kadar ABD'de ne yapacağınız önemli. İyi bir eğitiminiz ve gerçekçi kariyer arayışınız varsa (mülakat öncesi gerçekleşmiş iş görüşmeleri, varsa iş teklif mektubu v.b.) işler daha kolaylaşabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |