Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan merhaba üstad,size bir akıl danışmak istiyorum.
    benim dosya numaram 5xxx, ds260'ı haziranda gönderdik,iki hafta önce kcc'ye mülakat durumu için mail attım,cevap olarak ''Your case number is now current for interview processing'' ile başlayan mail geldi ama hala daha mülakat alamadık ve süre azaldıkça kaygılarım artıyor,çünkü yıllar sonra gelen bu şansı kaybedeceğim diye endişe ediyorum.bizim ailecek Bulgaristan vatandaşlığımız var.iki sorum olacak.
    1-dosyamı Sofya konsolosluğuna taşımamı tavsiye eder misiniz yani siz olsanız taşır mıydınız?
    2-kcc biz bu saatten sonra ds 260'ı açamayız yazmış mailde,bu aşamada dosya taşıma işi nasıl yapılıyor.önce Sofya konsolosluğuna mı mail atacağım yoksa Ankara'ya mı?diyelim ki Sofya tamam dosyanı taşıdım dedi bundan sonra ne oluyor yine beklemeye devam mı ediyoruz yoksa aynı gün mülakat mı veriyor?

• @samet-tr

Kesinlikle dosyanızı bulgaristana taşımanızı öneririm.

Bakın avatar isimli arkadaşın CN si 20000 di.
    Evet yirmi bin.

Mülakat yeri de Makedonya.

Martın 7 sinde mülakat aldı ve 2 gün sonra da mülakata girmiş olacak.

Bunun gibi çok örnek var.

Benim böyle dosya taşıma şansım olsa 1 dk bile düşünmezdim.

Ankara mülakat konusunda çok çok zayıf .

Örneğin benim dosyam Ankara dışında olsaydı şuan çoktan vizemi almıştım.

• @Megatron cevabınız için teşekkürler.ben ds 260'ı Haziran ayında doldurdum,acaba Bulgaristan'da ds 260 sırasına göre mi mülakat veriyordur?

• @ozgebayram4 neden Invalid Immigrant Visa Case Number yazdığını anlayamadım bilen arkadaşlar varsa cevap yazsın.

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• @samet-tr, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Megatron cevabınız için teşekkürler.ben ds 260'ı Haziran ayında doldurdum,acaba Bulgaristan'da ds 260 sırasına göre mi mülakat veriyordur?

Onu bilmiyorum ama Ankaradan daha iyi olduğu kesindir.

Böyle bir fırsatınız varken ileride büyük pişmanlık yaşamayın diye söylüyorum.

• @Megatron @samet-tr avatar isimli arkadaşın ds260 submit tarihi 11.05.2021 üsküpten mülakata girmiş. samet bey siz zaten mayıs ayında ds260'ınızı doldursaydınız cn numaranız küçük olduğu için mülakat alacaktınız. Bence sizin için önemli olan soru sofya konsolosluğunda 24.06.2021 tarihinde ds260'ını submit eden cn5000 civarında mülakatın verilip verilmediğini öğrenmeniz. Benim nacizane tavsiyem kararınızı buna göre vermelisiniz. Çünkü kcc, haziran ayındakids260 submitli dosyaların işlenmesini bitirdiği anda siz öncelikli olacaksınız. Tabi bu benim kişisel düşüncem. Yanılıyor olabilirim. mustafa hakkı karahan isimli arkadaş cn12000lerde ds 260'ını 04.10.2021 tarihinde doldurmasına rağmen napoliden mülakat alabilmiş. sofyadan da böyle geç tarihli ds260 submitine rağmen randevu alabilen örnekler var mı bakın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rhyme-Azfendak yazın elbette, beklemeniz hata.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgebayram4 lütfen önce DV sürecinizi imzanıza taşıyın, daha sonra sorunun nerede olduğunu bulalım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samet-tr merhaba.
    sofya'daki mülakatları ve sofya konsolosluğu'nun performansını kontrol ettiyseniz karar sizin, bunun için "ben olsaydım" demem doğru olmaz.

ikinci sorunuz için de izlemeniz gereken yolu bu iletide detaylıca anlattım. dosyanız onaylı olduğu için şuan bütün süreci sofya konsolosluğu ile yürütmeniz gerek, kcc dosyanızla ilgili hiçbir işlem yapamaz.

ama unutmayın ki, sofya'ya taşıdığınızda da gidip orada ikamet etmeniz + sağlık raporunu da orada yapmanız gerekecek.
    mülakattan 1 hafta önce gidip mülakata girmeniz riskli, bunu unutmayın.

bol şans..

• @gucarslan mail içeriği hakkında yardımcı olabilir misiniz benzer durumda olan varsa en azından tek bir iletide toplayabilsek forumda farkli yerlerde mailler var bu durumda olupta mail atan var mi denk gelmedim.

• @Rhyme-Azfendak @gucarslan
    Bu başlık altında mailler hakkın da bilgi vermissiniz ama mail içeriği hakkında örnek sunulmamis.yada ben bulamadım. bağlantı metni

• @Rhyme-Azfendak merhaba,

"Görüşme tarihim hakkında bilgi istiyorum" şeklinde mail atabilirsiniz.

"I would like to receive information about my interview date."

Not: Cevabın kaynağı @gucarslan Bey'dir.

• ⭐⭐

@Rhyme-Azfendak, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan mail içeriği hakkında yardımcı olabilir misiniz benzer durumda olan varsa en azından tek bir iletide toplayabilsek forumda farkli yerlerde mailler var bu durumda olupta mail atan var mi denk gelmedim.

Birçok kişi onaylı olup olmadığını öğrenmek için mail gönderiyor hem de düzenli olarak.

Siz de isterseniz mail atıp bunu sorabilirsiniz ama bence hiç gerek yok çünkü zaten onaylısınız.

Onay aldıktan sonra ds260 formunu açtırdınız mı hiç?

• ⭐⭐⭐

@ozgebayram4 Merhaba, arkadaşların dediği gibi sürecinizi imzanıza taşımanız sorularınıza daha iyi cevaplar almanızı sağlayacaktır.
    Mülakat tarihiniz belli olduğunda istenen belgeleri hazırlamak için vaktiniz olacaktır.
    Aldığınız hataya gelirsek. Öncelikle siteye girdiğinizde ilk seçenek olan " Visa Application Type " kısmını " IMMIGRAN VISA (IV) " (Göçmen Vizesi) olarak seçmeniz gerekiyor. Burada varsayılan olarak " NONIMMIGRAN VISA (NIV) " (Göçmen Olmayan Vize) seçili geliyor, lütfen bununla karıştırmayın. IMMIGRAN VISA (IV) seçtikten sonra, diyelim ki numaranız 2022EU00015234 , bu numaradan sıfırları silerek 2022EU15234 şeklinde Case Number yazan yere girecekseniz. Güvenlik kodunu da girdikten sonra eğer numaranız doğruysa çalışmama gibi bir durum söz konusu olamaz. Kolay gelsin.

• @EzgiLera hiç actirmadim gönderdiğim tarihten bu yana.

• @entropik yanıtınız için çok teşekkür ediyorum.

• Merhaba arkadaşlar KCC ya mail attım böyle bir mail geldi bilgisi olan var Thank you for your inquiry.

Your DS-260 has been processed. You should have received, or will soon receive, an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing. Please follow the instructions in the email. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Please refer to the visa bulletin at travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check dvprogram.state.gov.

• @gucarslan @smartcells Merhaba. Kcc ye mülakat durumumu sormak için mail attım şöyle bir dönüş aldım. Bu ne demek oluyor acaba ?
    Yolladığım mailde isim soy isim CN number ve doğum tarihim eksiksiz vardı.

Thank you for your inquiry.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center. For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/

Annick
    Support Contractor – LDRM/DTSV
    CA/VO/DO/KCC
    Kentucky Consular Center
    3505 N Highway 25W
    Williamsburg, KY 40769
    [email protected]

*Any information in this transmission pertaining to the issuance or refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such information must be solely for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM guidance. If you have received such information in error, do not review, retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance upon this information, and contact the sender as soon as possible.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

150

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.4k

| | | |