Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Hayatımda gördüğüm en saçma dv çekiliş yılına denk gelmişim yok böyle birşey.

Ayrıca dünyanın en rezil ülkesinde olmamız da cabası.
    Hiç bir yerde insanlar böyle haksızlıklara uğramıyorlar. Bütün ülkeler normal normal giderken bizim yaşadıklarımıza bak. Aylardır mantık üstüne mantık yürütüyoruz burda insanlar hep birbirine gayret veriyor ama sonuçta hak hukuk yeme ABD konsolosluğuna bile sirayet etmiş.
    Resmen bizimle alay ediliyor, ben bırakıyorum arkadaşlar sonuçta zaten yoktu olmayan birşeydi.
    Bundan sonra da olmasa da olur. Başka planlarım var onlara yoğunlaşmalıyım yoksa onları da kaçıracağım, kendimi excelden silecektim yapamadım artık yetkili kimse o yapsın, ben devam etmeyeceğim
    Ümitle bekleyen ve isteyen herkesin yolu açık olsun, hepinize bol şans dilerim. Yardımcı olan ve her sorumuzu yanıtlayan arkadaşlara da sonsuz teşekkürler ve bol şans dilerim. Hoşçakalın.

• @ayla-can Hayatta her şey gönlünüzce olsun 🙏

Sizin çoktan Amerika’dan mesaj yazmanız gerekiyordu fakat kötü bir dönemde lotoyu kazandık.

Açılacak olan davalar son şansımız ya da bu sene yeniden loto kazanmak. Yanlış hatırlamıyorsam yarın dava duyurulacaktı.

• @sadıkkurtoglu Maalesef bu şekilde oldu.

• 14900 lerde case number ile 27 mayısa mülakat randevusu verdiler en erken alanlardan biri oldum sanırım :),ama ds 260 formunu falan hemen yollamıştım ondan kaynaklı muhtemelen şans değil.

• @EveryThing-HS merhaba excelde güncelleme yaptınız mı acaba?

• @sfklkn34 yok hocam yapayım onu da.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayla-can bu case numarasıyla mart ayı'nda pes etmek..
    çok fazla yorum yapmaya gerek yok diye düşünüyorum. sonuçta en doğru kararı her zaman kişinin kendi verir..

eğer devam etmeyecekseniz sürecinize, DS260 formunuzu un-lock edip o şekilde bırakın, submit edilmemiş şekilde dursun.
    bu sayede pes etmeyen ve son güne kadar mücadele eden birine mülakat aldırmış olursunuz.

sonraki hayatınızda, aldığınız kararların size şans getirmesini diliyorum.
    yolunuz açık olsun..

• @EveryThing-HS Sizinki hemen 260 formunu göndermek değil, katmerli şans olmuş 🙂 Türkiye'deki çoğu insan hemen gönderdi ama sizinki 14 binli numara olmasina rağmen mülakat verilmesi gerçekten çok şaşırtıcı. Bir kişi daha var excell'de.. o daha ilginç. Hem numarası büyük hem çok geç göndermiş formu.. ama vizesi onaylandı.

• @ayla-can Ben bıraktığınızi düşünmüyorum sadece stress durumunuz yükseldiği için reaksiyon veriyorsunuz. Ama 4000 li sayılarda olanlara mutlaka gun verilecek. O maili gördüğünüzde mutluluktan buraya "geri döndüm" diyeceksiniz ve bizde sevinecegiz. Çünkü "Kardelenler ne beklemekten ne açmaktan vazgecmezler !"

• @ayla-can yaşadığınız stresi anlamak ve benzerini yaşamakla beraber çok fevri davrandığınızı düşünüyorum. Eli kulağındadır sizin mülakatın, 20K'lar ne yapsın ? Alternatif planınız varsa elbette uygulayın. Ama 1-2 aya size gelecek bir mülakat maili için pes etmeniz ileride size pişmanlık yaşatabilir. En temizi bir süre süreci takip etmeyip mail beklemek.

• AIS e kaydolmamız gerekiyor hala değil mi? Demin denedim de randevu için hazır değil diyor,dosya numarasının sisteme girilmesi 5 gün sürebilir yazıyor bekleyip daha sonra mı kaydolayım?

• Benim matematiğim, mülakat verme kriterlerini formülüze edemedi. Anlamadım, neye göre mülakat vermişler!
    Mesela mülakat alan arkadaşlarımızdan biri aynı zamanda 2021 DV talihlisi.
    Meslek grupları veya yaptığı işe ihtiyaca göre mi kriterleri öncelikliyorlar, kim bilir?
    Yapabileceğimiz bariz şeyler, merak etmek ve beklemek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EveryThing-HS evet, şuan AIS kaydı yapamazsınız, bunun için erken.
    mülakattan bir gün önce bile yapabilirsiniz, acele etmeyin.
    ilerleyen günlerde tekrar denersiniz..

• @gucarslan hocam merhaba, genel bir yorum alsak sizden olur mu 🙂 ? Geçen mülakat dağıtımında 1K-2K'ları case noya göre işlemişlerdi, hazır dosyalar da eklenmişti. şimdi böyle biraz daha büyük nolara verip erken-geç karışık yapmışlar, sanki küçük nolara öncelik verilmemiş 🙂 gerçi sadece 6-7 arkadaşın detay nosu belli sanırım, diğer arkadaşlar hangi profilden ben anlayamadım (Belki onlar küçün CN'lar arasındandır.) Emekleriniz ve destekleriniz için teşekkürler.

• annem green card çekilişini kazandı belgemiz onaylandı ama henüz mülakat maili almadık. Ben temmuzda Almanyaya bir haftalığına tatile gitmek istiyorum dönüşte ordan getirmem gereken bir belge var mı yeşil pasaportluyum annemden dolayı. Planladığım bu tatil mülakatımızda olumsuz etki yaratır mı

• @sudegül-bayram
    hayır
    ve hayır sorularınızın cevabı...
    getirmeniz gereken tek şey, bizlere çikolata, abur cubur falan 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@archer2 dün gelen mülakatların geneline baktığımızda;
    DS260'ı mayıs + haziran submitli ve erken onay almış caseler ve listeye göre büyük çoğunluğu 10K üzeri caseler.

açıkçası cn'nin hiçbir önemi kalmamış olması çok büyük sıkıntı ancak; bu her şeyin bittiği anlamına da gelmemeli. çünkü her seferinde farklı bir yöntem izleyen KCC'den çok, az mülakat talep eden ankara asıl sorun.

her ay böyle 100, 100 mülakat dağıtılmasının hiç kimseye faydası olmaz. şahsen nasıl mülakat dağıtacaklarını değil de, ne kadar mülakat dağıtacaklarının telaşına düşerdim. diğer türlü istediklerini yöntemi uygulasınlar, fayda sağlayan sadece belirli bir zümre olacaktır.

bizim buna değil, herkese fayda sağlayan bir formüle ihtiyacımız var.
    bu da kesinliklikle ankara'nın şubat'ta olduğu gibi 300~400 arası mülakat vermesi.
    başka bi' şey değil..

dün mulakat alan caseleri de vermiş olayım;

2022EU333X
    2022EU365X
    2022EU390X
    2022EU499X
    2022EU541X
    2022EU632X
    2022EU662X
    2022EU102XX
    2022EU114XX
    2022EU132XX
    2022EU135XX
    2022EU135XX
    2022EU136XX
    2022EU136XX
    2022EU136XX
    2022EU137XX
    2022EU138XX
    2022EU138XX
    2022EU138XX
    2022EU139XX
    2022EU140XX
    2022EU141XX
    2022EU141XX
    2022EU141XX
    2022EU141XX
    2022EU142XX
    2022EU142XX
    2022EU142XX
    2022EU143XX
    2022EU143XX
    2022EU143XX
    2022EU143XX
    2022EU144XX
    2022EU144XX
    2022EU148XX
    2022EU149XX
    2022EU149XX
    2022EU150XX
    2022EU150XX
    2022EU150XX
    2022EU151XX
    2022EU153XX
    2022EU155XX
    2022EU155XX
    2022EU156XX
    2022EU157XX

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sudegül-bayram 1 yıldan fazla kalmayacaksanız hiçbir şey yapmanıza gerek yok.
    almanya'nın gelişmişliği ve huzuruna kendinizi bırakabilirsiniz..

deutschland, deutschland uber alles!

• ⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@archer2 dün gelen mülakatların geneline baktığımızda;
    DS260'ı mayıs + haziran submitli ve erken onay almış caseler ve listeye göre büyük çoğunluğu 10K üzeri caseler.

açıkçası cn'nin hiçbir önemi kalmamış olması çok büyük sıkıntı ancak; bu her şeyin bittiği anlamına da gelmemeli. çünkü her seferinde farklı bir yöntem izleyen KCC'den çok, az mülakat talep eden ankara asıl sorun.

her ay böyle 100, 100 mülakat dağıtılmasının hiç kimseye faydası olmaz. şahsen nasıl mülakat dağıtacaklarını değil de, ne kadar mülakat dağıtacaklarının telaşına düşerdim. diğer türlü istediklerini yöntemi uygulasınlar, fayda sağlayan sadece belirli bir zümre olacaktır.

bizim buna değil, herkese fayda sağlayan bir formüle ihtiyacımız var.
    bu da kesinliklikle ankara'nın şubat'ta olduğu gibi 300~400 arası mülakat vermesi.
    başka bi' şey değil..

Mülakat alan herkesi tebrik ederim darısı geride kalanlara 🙏

10k üzeri dediğiniz için merak ettim acaba @smartcells de mülakat alabildi mi? Onun da sanırım 10k üzeriydi CN.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dytmelek henüz almadı ama eminim alacaktır.
    ancak DV2021'den mülakat alamamış ama DV2022'de de kazanmış sn. @EzgiLera mülakat aldı, onun müjdesini vereyim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |