Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @beceke Mülakatta değiştirilebiliyor değil mi bu greencardın geleceği adres ?

• @smartcells Merhaba bu durum üzerine benim de sormak istediğim bir soru var, ben DS'i 22/06/2021 tarihinde gönderip, sonrasında güvenlik sorularının birini yanlış anladığım için yes diye cevaplayıp ,foruma danışarak formu açtırarak 30/09/2021 tarihinde tekrar göndermiştim. Case number'ım 15binlerde ve bu ayki bülten 27bin açıklandı ben formu açtırıp tekrardan gönderdiğim için ben de mi sonlara kalacağım acaba?

• @beceke teşekkür ederim

• @smartcells merhaba." 14K'dan 27K'ya kadar 135 kişi ilk etapta mülakat alacak, çünkü bunların dosyaları hazır." bu 135 kişi ds 260 formunu haziran ayından önce gönderenler mi yoksa evrak talebi alıp onaylananlar mı? yanıtınız için teşekkürler.

• @sevipekcan Onaylananlar.

• ⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Merhaba bu durum üzerine benim de sormak istediğim bir soru var, ben DS'i 22/06/2021 tarihinde gönderip, sonrasında güvenlik sorularının birini yanlış anladığım için yes diye cevaplayıp ,foruma danışarak formu açtırarak 30/09/2021 tarihinde tekrar göndermiştim. Case number'ım 15binlerde ve bu ayki bülten 27bin açıklandı ben formu açtırıp tekrardan gönderdiğim için ben de mi sonlara kalacağım acaba?

Sonlara kalacağım diye bir şey yok. Sıra size geldiğinde DS260'ınız işlenip mülakata hazır hale getirilecek. Mülakata ne zaman çağrılacağınızı Ankara'nın vereceği mülakat sayısı ve temposu belirler.

• ⭐⭐⭐

@sevipekcan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells merhaba." 14K'dan 27K'ya kadar 135 kişi ilk etapta mülakat alacak, çünkü bunların dosyaları hazır." bu 135 kişi ds 260 formunu haziran ayından önce gönderenler mi yoksa evrak talebi alıp onaylananlar mı? yanıtınız için teşekkürler.

DS260'ını Mayıs ayı içinde göndermiş olanlar. Bu kişilerin DS260'ları işlendi ve dosyaları hazır bekliyor.

• @Megatron doğrudur. Son kez değiştirebileceğiniz bir diğer nokta da amerikaya ilk giriş yaptığınız gümrük kapısı.

• @smartcells Anladım cevabınız için teşekkürler, yine belirsizlik içinde bekleyeceğiz (ne zaman mülakata çağıralacağımı tahmin edemeyerek) bunu kestirmeye çalışmamım sebebi de işimi ona göre ayarlamak istemem. Sormak istediğim iki soru daha vardı, bankada göstereceğim miktarlar 2 ayrı banka hesabımda duruyor 2 ayrı hesabın da istenildiği şekilde bilgilerini çıkarmam bir sorun yaratır mı yoksa hepsini tek bir yere mi toplamam mı daha mantıklı? Diğeri ise bültenin 13.500'den 27.000 olarak açıklanmasını siz değerli forum üyeleri nasıl değerlendiriyorsunuz neden böyle bir sıçrama bir anda oldu bu bizim yararımıza mı yoksa zararımıza mı? Tekrar teşekkürler.

• @ggulduk Birikimlerinizi tek bir yerde toplamanıza gerek yok, her kurumdan ayrı ayrı 6 aylık hareket ve imza sirküleri almanız yeterli.

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• @smartcells merhaba
    71XX case numaram ancak evrak hala NVC de gözüküyor.
    DS 260 Temmuzda göndermiştim ondan mı acaba ?
    Nasıl yol almam gerek ? 21 yaş age out olan çocuğum için mülakat tarihi alabilmem önemli
    tşk

• @seyfi-deveci yanlışmı yazdım yoksa

• Referenced by 
  • Referenced by 

• Bu onaylı olanlar "Documents Received" maili alanlar mı oluyor yoksa başka birşey mi?

DS formunu ilk doldurduktan sonra hiç açtırmadım. Evrak istendiğinde gönderdim ve hiç açtırmadım evrak istendi gönderdim. Önce "Automatic Reply from KCC DV Documents - The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents." maili; yaklaşık 2 ay sonra da "Documents Received - Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current and appointments are available. Interviews are scheduled numerically based on region and which case numbers have already been processed." maili geldi. Şimdi ben onaylı olanlardan mı oluyorum?

• 2 günden bülteni bekliyordum durmadan dua ettim işten çıktım yorgun argın bı umut otobüste yurda giderken inşallah güzel bir numara yayınlanir dedim. 27 bin olmuş inanamiyorum 🙂 şok oldum görünce. Otobüste havaya uçtum

• @fxu; "your case is ready to be scheduled for an interview" dediği için sorunuzun cevabı evet. mülakat maili bekliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐

@fxu @Kitapsever
    İkinizin de DS260'ı işlenmiş ve dosyalarınız mülakata hazır.
    Bu yüzden numaralarınızın büyük olmasına rağmen, eğer KCC onaylı dosyalara öncelik vermeye devam ederse, çok yüksek ihtimal Nisan ayı için mülakat maili alacaksınız.

• Merhaba, Mülakata giderken götüreceğimiz evrakların bir geçerlilik süresi var mı? farklı ülkelerde 6 aydan fazla kalanlar için ilgili ülkeden de bazı evraklar isteniyor. Ocak ayında mülakat beklediğimiz için evrakları erken topladık diğer ülkelerden. Eğer evrakların geçerlilik süresi varsa yeniden almamız gerekecek ve bu da uzun bir süreç olduğu için erken davranmamız gerekecek. Bu konuda bilgi sahibi olan var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.5k

| | | |