Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @i̇brahi̇m Evet.ais kaydı yapın diyor.

• @smartcells @gucarslan Ais kaydı nedir, randevu mu alınıyor yoksa ptt mi kayıt ediliyor yoksa sadece bilgilerimizi girip kayıt mı oluyoruz? Beni bilgilendirir misiniz lütfen bana gelen maile de bakarsanız çok sevinirim.

• @rosenrot Bende o olduğunu düşünerek onu denedim ancak hata veriyor onu denediğimde

• @i̇brahi̇m Ayni maili bende aldım fakat kayıt yapmayı deneyince "Not ready to schedule" uyarısı aldım. Dv2022 mülakat deneyimleri bölümündeki ilk gönderide zaten AIS kaydını yaparken "Not ready to schedule" uyarısı alabileceğimiz yazıyordu. Mesajın gelmesinin sebebi AIS için üyelik açmamız fakat kaydımızı yapmamış olmamız diye düşünüyorum. Forumdan hatırladığım kadarıyla mülakata iki hafta kala gibi açılıyor ve rahatça kayıt yapabiliyoruz. Zaten bunu doldurma süremiz mülakat sırasını etkilemeyecek.

• ais kaydı nasıl yapıcam bir video rehber vardı

• @hedonline Nasıl bir hata aldığınızı paylaşabilirseniz yorum yapabiliriz belki. Kolay gelsin.

• ⭐⭐⭐

@i̇brahi̇m, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells @gucarslan Ais kaydı nedir, randevu mu alınıyor yoksa ptt mi kayıt ediliyor yoksa sadece bilgilerimizi girip kayıt mı oluyoruz? Beni bilgilendirir misiniz lütfen bana gelen maile de bakarsanız çok sevinirim.

• Selamlar, AIS kaydını main applicant olarak tamamladım. Vize görüşmesine eşimle birlikte gideceğiz. AIS içerisinde bir kısma eşimi de eklemem gerekiyor mu? Konsolosluktan gelen mail içerisinde "Randevu kayıt işleminizi yaparken aynı dosya numarasını kullanarak lütfen birden fazla kayıt oluşturmayınız. Vizeye dahil olacak kisiler asıl başvuru sahibi hesabına eklenmelidir." kısmı var. Fakat nereden eklenebileceğini göremedim. Şu anda Add Applicant dediğim zaman, aynı CN ye ekleyemezsin, grup olarak oluşturman gerekiyor, bu kaydı silmen gerekiyor tarzında bir yazı var. Öncesinde sizlere de danışmak istedim.

• Selamlar,
    Bende mülakat tarihi aldım. Sizlerle paylaşmak isterim. Herkese bu uzun ve sabır dolu bekleyişlerinde kolaylıklar dilerim.

• Konsolosluk bölümünden bir göçmen vizesi randevusu almak için gerekli talimatları içeren bir mektup / e-posta aldım.
    Diversity Lottery visa randevusuna kaydolmak veya programlamak için mektup / e-posta aldım.
    Göçmen Vizesi randevusu için kayıt yaptırmam gerekiyor.
    bunlardan hangisini seçmeliyim
    ayrıca ilerleyen kısımda pasaport numaramı soruyor ds260 da yolladığım pasaportumu mu girmem lazım yoksa vizemin basılacağı yeni pasaportumu mu

• ⭐⭐⭐

@beyc, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Konsolosluk bölümünden bir göçmen vizesi randevusu almak için gerekli talimatları içeren bir mektup / e-posta aldım.
    Diversity Lottery visa randevusuna kaydolmak veya programlamak için mektup / e-posta aldım.
    Göçmen Vizesi randevusu için kayıt yaptırmam gerekiyor.
    bunlardan hangisini seçmeliyim
    ayrıca ilerleyen kısımda pasaport numaramı soruyor ds260 da yolladığım pasaportumu mu girmem lazım yoksa vizemin basılacağı yeni pasaportumu mu

Statünüz In Transit'ten Ready'e döndüğü için AIS kaydı yapmanız için aldınız bu emaili. Zaten yaptısanız yapacak başka bir şey yok.
    Yapmadıysanız DV olarak seçip AIS kaydı yapmalısınız.
    Vize basılmasını istediğiniz pasport bilgilerini gireceksiniz.
    Mülakata ise hem başvuruda kullandığınız hem de vize basılmasını istediğiniz yeni pasaportunuzu götüreceksiniz.

Mülakat alan birinin neler yapması ile ilgli bütün bilgiler detaylarıyla https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri konu başlığının ilk sayfasındaki ilk 3 mesajında var. Böylesine önemli bir süreçte, GC almak sizin için önemliyse bu 3 mesajı dikkatlice okumalısınuız.

• @smartcells çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐

Ankara'nın Mart ayı için tam 319 EU mülakatı verdiği CEAC kontrolü sorası kesinleşti.
    1 ayda bu kadar yüksek sayıda mülakat verildiği hiç görülmemişti.
    Tüm zamanların rekoru.

• @smartcells o kadar umutsuzluk içindeydim nası iyi geldi anlatamam. Darısı diğer arkadaşların başına

• ⭐⭐⭐⭐⭐

gözleriniz aydın, bir ayda bu kadar mülakat gerçekten ankara'dan beklenmeyecek bir performans.
    şimdi beklenen, bu mülakatların sorunsuz geçmesi ve sonraki aylarda da en az bülteni yakalayacak şekilde ilerlemesi.

umuyorum ki DV2022, DV2020 ve DV2021'in yaşadığı sıkıntıları yaşamayacak.

• Mülakatta hesapta gösterilmesi gereken paranın Amerika'ya girişe kadar hesapta bulunması gerekiyor mu yoksa mülakatta banka cüzdanı ile gösterdikten sonra parayı çekebilir miyiz?

Bir de Amerika'ya giderken 15000 dolar gibi büyük miktardaki parayı yanımızda nakit olarak mı götüreceğiz yoksa SWIFT ile vardığımızda transfer mi yapacağız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caganpaker vize basılı pasaportunuz elinize geçtiğinde hesaptan çekebilirsiniz.

abd'ye girerken de 10K$ üzeri bütün miktarları beyan etmek zorundasınız.
    ne kadar götürüp götürmemek size kalmış..

• Ais kaydında isim soyisim kullanırken türkçe karakter kullanarak yazabiliyor muyuz nasıl yazmalıyız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İBRAHİM
    sana diğer arkadaşlara forumdan giden evrenin çektiği video var. Onu seyredebilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetdacic ais kaydını submit etmeden eşi / çocuk ekleme kısmı vardı, onu atlayıp submit etmişsiniz. bu yüzden aynı kayıt üzerinde işlem yapamazsınız. sitedeki mail adresinden durumunuzu anlatan bir mail yazın ve onlardan dönüş bekleyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

159

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.7k

| | | |