Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ouzgngr, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Dün bir arkadaşımla konuşuyordum. CNsi 26bin olan kuzeni deadline'dan aylar önce vizesini almıştı ve Eylül'de çoktan ABD'ye gitmişti DV-2019 talihlisi olarak. Sonrasında aynı arkadaşıma DV-2020 talihlisi olmak nasip oldu. Numarası 25binlerde olmasına rağmen Nisan ayında current olduğunu ama mülakatların durması sebebiyle alamadıklarını anlattı. Yani aslında günde 3000-5000 vize basacaklar diye kinaye yapıyoruz ama bu adamlar Türkiye'de hep bütün vizeleri basmış, kotaya hiç takılmamış ve Nisan-Mayıs aylarında bütün numaralar current olmuş. Çalışsalar yetiştirirler çok rahat hala ama her geçen gün umutlar azalıyor. Burası da gerçek.

Sen çok yanlış anlamışsın.
    Türkiyede hep bütün vizeleri basmış diyorsun . Dv20 21 ler neden dava açtılar o zaman

Current olması vize bastığı anlamına gelmiyor.

Dediğim gibi sen baya yanlış kavramışsın olayı.

• elçilik instagram
    elçilik twitter
    elçilik facebook

Şu bir türlü ilerlemeyen süreç için :

Yorum+Etiket atar mısınız ?

Sesimizi duyurmamız lazım.

• This post is deleted!

• @megatron, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

elçilik instagram
    elçilik twitter
    elçilik facebook

Şu bir türlü ilerlemeyen süreç için :

Yorum+Etiket atar mısınız ?

Sesimizi duyurmamız lazım.

• Arkadaşlar herkese selam,
    Konunun yeri burası mı emin olamadım ama eğer bilgisi olan varsa ve yardımcı olabilirse çok mutlu olacağım.
    2022 green card başvurumu yaptım ancak confirmation number ı saçma bir şekilde kaybettim. İsim, soyad, doğum tarihi ve e mail adresimi yazarak bu numarayı tekrar alabileceğim bir sayfa var, ancak bilgilerimi doğru girdiğim halde yanlış girdiğime dair uyarı alıyorum. Bir arkadaşım kendi bilgileriyle denedi o da aynı sorunlar karşılaştı. Aynı sorunu yaşayan kimse var mıdır ya da bunu nasıl çözebilirim bir bilginiz var mı? Teşekkür ederim şimdiden…

• ⭐⭐⭐

@mertay Türkçe karakter kullanma, sayfayı türkçeye çevirip bu şekilde deneme, tarihi gün ay yıl şeklinde girme (doğru ay gün yıl) gibi hatalar olabilir. Ayrıca iki isminiz yoksa Middle Name kısmın No Middle Name olarak işaretlediğinizden emin olun.

• selamlar arkadaşlar case number 10xxx dosyam at NVC olarak gözüküyor dosyamın in transit ve daha sonra at ready olmasını mı bekleyeceğim ve daha sonra randevu almayı mı deneyeceğim , teşekkürler

• ⭐⭐

@cem-güney, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

selamlar arkadaşlar case number 10xxx dosyam at NVC olarak gözüküyor dosyamın in transit ve daha sonra at ready olmasını mı bekleyeceğim ve daha sonra randevu almayı mı deneyeceğim , teşekkürler

Ds260 doldurduktan sonra sadece 2NL gelmesini bekleyeceksiniz. Yani size kazandığınız sayfaya bakıp mülakat tarihinizi görmeniz için mail atacaklar. Bu mail gelmese bile, status check sekmesinden baktığınızda durumunuzu ready görüyorsanız, mülakat tarihiniz belli olmuş demektir.

Ready olduktan sonra ais kaydınızı yapıp, sağlık muayenenizi olduktan sonra, gerekli diğer evrakları da alıp mülakata gireceksiniz.

• @ezgilera teşekkür ederim iyi sabahlar

• @megatron yasağı yemişsin sonunda (bugüne kadar yaptığın ukalalıklara bakınca geç bile kalındı) ama kısaca sana cevap vereyim. Önce okuduğun şeyde bağlamı anlamayı öğren. Ben değil, sen yanlış anlamışsın okuduğunu. Ben de zaten aynısını söylüyorum. DV20 ve DV21’de bu sorunlar yaşanmış ama daha önceki yıllarda çok kısa sürelerde 20bin üzerine mülakat geldiğini, hatta tüm numaraların current olduğunu ve Türkiye’de vizelerin deadline öncesinde basıldığını, konsolosluk çalışırsa yine bunu yetiştirebileceğini belirten bir örnek verdim.

• Bugün Avrupa'da 460 tane 2NL verilmiş. Ankara'dan alan hiç yok mu

• @programmer teşekkür ederim cevap için ama hepsini denedim ama olmuyor. Hatta bende mi sorun var acaba siye arkadaşım kendi bilgileriyle denedi o da aynı sorunla karşılaştı. Nereyle iletişime geçebiliriz diye kara kara düşünüyorum…

• An itibariyle tüm umutlarımı, mayıs ayında açıklanacak you have been selected sonucuna...
    ardından sonu çift haneli (2023EU000XX) veya tek haneli (2023EU0000X) olan bir dosya numarası almaya taşıyorum.
    Nasıl olsa hayal veya umut etmek bedava 🙂

• DV2022EU8XXX Arkadaşlar merhaba, sıra numaram 8 bin küsürlerde ocak ayı için 10 bin gösteriyor ama hala bir mail gelmedi. Şuan da sıra numarası benimkine yakın olan arkadaşların durumları nedir? süreçleri nasıl ilerliyor? bilgi verebilir misiniz?
    Teşekkürler.

• @crazycells @gucarslan merhalar global forumları takip ederek süreç dışarıda nasıl ilerliyor bakmak istedim ancak pek bir şeye ulaşamadım. Şu anda DV süreci bizim dışımızdada aynımı bir bilginiz varmı?

• örneğin sürecin şu anda böyle çok donuk ilerlemesinin sebebi sadece omicron mu? baktığımda mülakat tecrübesi paylaşan arkadaşların 5dk da işlemlerinin halledildiğini gördüm 5dk süren bir işlem için neden bu kadar yavaş ilerliyor süreç fikriniz varmı?

• bu arada megatrona naptınız ya ahahahah 😃 😃 müebbet yemiş forumdan 😃 😃

• @beyc

Birçok başlığa dv22 için konsolosluk sayfalarına Etiket&Yorum atar mısınız ? Destek çıkar mısınız ?

diye yazmış.

Yani spam yapmış.

O yüzden banlanmış 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beyc ulaşamamanızın nedeni doğru yere bakmamanızdan kaynaklı olabilir;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sağlık muayenesi için önemli duyuru

24 ocak itibariyle, sağlık muayenesi için aşı şartından sonra PCR testi zorunluluğu da getirildi.
    sağlık muayenesi için plan yapan / yapacak arkadaşlarımızın dikkatine..

COVID-19 PCR Testi

24 Ocak 2022 tarihi itibariyle, ABD Büyükelçiliği ile istişare halinde ve CDC rehberliğine dayanarak, iki yaş ve üstü tüm bireylerin muayenelerinden 2 gün öncesine kadar COVID-19 PCR testi yaptırmaları gerekmektedir. Randevunuza geçerli bir COVID-19 PCR testi olmadan gelmeniz durumunda test için laboratuvara yönlendirileceksiniz. Testinizin sonucunu aldıktan sonra, genellikle ertesi gün muayenenize başlayabiliriz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |