Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Önemli Gelişme

Dün geceden beri bir kaç arkadaşın dosya statüsü "At KCC" den "At ANKARA"ya döndü. Yani dosyalar Ankara'ya transfer edilmeye başlandı ve her an mülakat mailleri gelebilir (muhtemelen bu arkadaşlar gün içinde mülakat maili alacaklar veya alabilirler).

Bu yüzden numarası cutoff içinde olan (CN 13000'e kadar olan), özellikle ilk 1000 içindeki kişilerin DS260'larını kontrol edip dosyalarının nerede olduğunu kontrol etmelerinde fayda vardır.

Kontrol için adres >> https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx

Bu kısımda KCC yerine Ankara görünmeye başlamışsa siz de mülakat maili alacaksınız demektir.

c2949cfa-5d3d-4494-a404-7c9b39cfa207-image.png

• @smartcells Ankara olarak gözükenler buraya yazabilirse hangi sıra numarasına kadar geldiğini görebiliriz. Benim hala KCC gözüküyor.

• Benimki de KCC gözüküyor.

• Benim de henüz KCC görünüyor

• @smartcells Hocam emin misiniz Ankara gözüktüğünden ?

Bir yanlışlık olmasın.

• Benim de KCC görünüyor.
    *Numarası 800 üstü olup Ankara görünen var mı acaba?

• @gucarslan çok teşekkür ederim

• This post is deleted!

• Benim dosyamda KCC de gözüküyor

• @gucarslan @smartcells ve yeşilkart forum üyeleri, ben yakın zamanda Almanya’ya ziyaretçi vizesi ile gideceğim. Orada vizemi dil okulu vizesine çevirmeyi planlıyorum. Eğer Amerika ben oradayken bana mülakat için mail atarsa 2 hafta önceden Türkiye’ye gelmem gerektiğini biliyorum fakat ben ds-260 formunda daha önce hiç bir ülkeye gitmediğimi ve vizemin olmadığını söyledim bu benim ilk vizem olacak. Amerika’ya Almanya’dan vize aldığımı söylemek zorunda mıyım? Greencard sürecimi sıkıntıya sokar mı Almanya’ya gitmek? Lütfen yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@i̇brahi̇m, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan @smartcells ve yeşilkart forum üyeleri, ben yakın zamanda Almanya’ya ziyaretçi vizesi ile gideceğim. Orada vizemi dil okulu vizesine çevirmeyi planlıyorum. Eğer Amerika ben oradayken bana mülakat için mail atarsa 2 hafta önceden Türkiye’ye gelmem gerektiğini biliyorum fakat ben ds-260 formunda daha önce hiç bir ülkeye gitmediğimi ve vizemin olmadığını söyledim bu benim ilk vizem olacak. Amerika’ya Almanya’dan vize aldığımı söylemek zorunda mıyım? Greencard sürecimi sıkıntıya sokar mı Almanya’ya gitmek? Lütfen yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

Bir şey yapmanıza gerek yok. Hiç bir problem olmaz.

• @smartcells Teşekkür ederim. @gucarslan @smartcells Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben evrak onayımı uzun süre önce almıştım, numaram 10 binlerde. Bültende mülakatımın şubat ayında olması gerektiği yazıyor. Sizce mülakat maili ne aralıkta atılabilir? Mülakat ne zamanda olur?

• Referenced by  crazycells crazycells 

• @smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Önemli Gelişme

Dün geceden beri bir kaç arkadaşın dosya statüsü "At KCC" den "At ANKARA"ya döndü. Yani dosyalar Ankara'ya transfer edilmeye başlandı ve her an mülakat mailleri gelebilir (muhtemelen bu arkadaşlar gün içinde mülakat maili alacaklar veya alabilirler).

Bu yüzden numarası cutoff içinde olan (CN 13000'e kadar olan), özellikle ilk 1000 içindeki kişilerin DS260'larını kontrol edip dosyalarının nerede olduğunu kontrol etmelerinde fayda vardır.

Bu kısımda KCC yerine Ankara görünmeye başlamışsa siz de mülakat maili alacaksınız demektir.

Merhabalar, ben de Ankara şeklinde görüyorum 🤞👍😊

• @kryptonite Hadi hayırlı olsun şimdiden 🙂

• ⭐⭐⭐

@kryptonite, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Önemli Gelişme

Merhabalar, ben de Ankara şeklinde görüyorum 🤞👍😊

Hayırlı olsun 🙂
    Yeni yılın ilk günlerinde mülakat maili alacaksınız, muhtemelen Şubat ayı için. Bazen mülakat maili ulaşamayabiliyor, bu yüzden tavsiyem sık sık dvprogram.state.gov adresini kontrol etmeniz. Çünkü mülakat detaylarınızı burada göreceksiniz. Zaten mülakat maili alıdığı zaman da bu adresi kontrol etmenizi isteyecek.

• ⭐⭐⭐

@i̇brahi̇m, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Teşekkür ederim. @gucarslan @smartcells Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben evrak onayımı uzun süre önce almıştım, numaram 10 binlerde. Bültende mülakatımın şubat ayında olması gerektiği yazıyor. Sizce mülakat maili ne aralıkta atılabilir? Mülakat ne zamanda olur?

Öncelikle imzanızı aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi düzenlerseniz süreciniz boyunca forumda soracağınız sorular ve yardım taleplerinizde daha hızlı ve verimli yanıtlar alırsınız.
    LINK >>> https://bit.ly/3cIMFIw

• ⭐⭐⭐

@megatron, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Hocam emin misiniz Ankara gözüktüğünden ?

Bir yanlışlık olmasın.

Herhangi bir yanlışlık yok. Koyduğum screenshot'ta göründüğü gibi bir çok arkadaşın dosyası mülakat için Ankara'ya transfer edildi ve bu kişiler dosya yeri olarak Ankara görmeye başladılar.

• @smartcells Sevindirici haber bu

Kaç kişi tahmini olarak ? 5 10 50 100 ?

• ⭐⭐⭐

Mülakat maili aşağıdaki gibi kısa bir email olacaktır ve mülakat detaylarını öğrenmek için dvprogram.state.gov/ESC adresinin kontrol edilmesi istenecek. Burası DV çekilişini kazandığınızı öğrendiğiniz sayfadır. Mülakat maili alanların buradaki sayfası güncellenecek ve kazandı yazısı yerine mülakata gireceği yer, gün, saat ve mülakat için diğer talimatlar görünmeye başlayacak

16c7d72e-0d59-4e54-b59c-062053dd8f3e-image.png

• Hala KCC olarak görünüyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |