Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Megatron neden kötü haber olsun ki?
    sonuçta cn sırasına göre mülakata girmeniz gerekiyordu. şuan da öyle olacak..
    bu kararla zarara uğramış kimse yok.

• @crazycells Merhaba Ds-260 formunu açtırma ile ilgili örnek bir yönerge paylaşımınız var mı? Pasaport değişikliği için formumu açtırıp yeni pasaport bilgilerini girmem gerekecek ya da herhangi bir bilgi değişikliği için bu süreç nasıl işliyor?

• ⭐⭐⭐

@buokcun, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Merhaba Ds-260 formunu açtırma ile ilgili örnek bir yönerge paylaşımınız var mı? Pasaport değişikliği için formumu açtırıp yeni pasaport bilgilerini girmem gerekecek ya da herhangi bir bilgi değişikliği için bu süreç nasıl işliyor?

Şu anda DS260 ile ilgili bir işlem yapmayın.
    Bu yeni uygulama öncesinde mülakatlar verilirken cut-off içindekilere evrak onay tarihine göre bir sıradan gidiyorlardı. Artık evrak onayı diye bir şey kalmdığından muhtemelen cut-off içindekilere CN veya DS260 gönderme tarihi üzerinden mülakat verecekler. Bu dudumda eğer KCC'de güncellerseniz DS260 gönderme tarihiniz sizi son sıralara atabilir. Bence bu riske girmeye değmez.

Mülakatınız verildiğinde ki genelede 1 ay öncesinden maili geliyor, [email protected] adresine yeni pasaportunuzun biometrik sayfasının scan'ini göndrerek yeni pasaport çıkarttığınızı ve DS260'ınızda bunu güncellemek istediğinizi söyleyin. DS260 açma ve güncelleme işlemini KCC yerine Ankara konsolosluğu aracıyla yapın. Hem gecikme yaşamazsınız hem de ne yaptığı belli olmayan KCC ile sürecinizi etkilememiş olursunuz.

• Merhabalar,

Dunya genelince bugun Ocak ayi icin 2NL mailleri gelmeye baslamis sanirim. Bizde büyük hareketlilik olmamasının nedeni Konsolosluk henüz slot vermediği için olabilir mi? Ne dersiniz?

• Ankara Büyükelçiliği vize servisi kendi içerisinde taşınıyormuş. Muhtemelen Ptesi den itibaren normal işleyişine geçer dediler. Belki de bu yüzden bizim cenahta hareket yoktur.

• @Nico merhabalar
    siz de yanlış hatırlamıyorsam CSPA uygulamasını talep edecektiniz. Bu konuda bir yol haritası ya da bir plan belirlediniz mi acaba ? tşk

• @Nico Ankara büyükelçiliği ile iletişime mi geçtiniz? Pazartesiden itibaren ne yaşanacak tam anlamadım dediğinizi.

• Herkese selam ))
    Umarım alınan bu karar hepimiz için hayırlı olur )

• @Nico, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gulyc Merhabalar. Bu konuyu iki ayrı yer ile görüştüm. İlki tabiki KCC. KCC’den aldığım cevap çok üstün körü bir açıklamaydı. “If you have a child who has turned 21 since the time of your original entry, you must discuss this matter with the consular officer at the time of your interview to determine his or her eligibility based on CSPA Regulation” (CSPA regülasyonuna bağlı kalmak kaydı ile bu konuyu olası mülakat esnasında ilgili büyükelçilik görevlisi ile görüşün) şeklinde oldu. CSPA uygulamasına göre Kabaca DV2022 kazananları için 7 aylık bir kredilendirme var. Bu durumda çocuğunuz Kasım 2021 de 21 yaşını doldurduysa Haziran 2022 tarihine kadar mülakat almanız durumunda başka ilave bir işlem yapmadan sorunsuz bir şekilde vizenizi alıyorsunuz.
    Diğer görüştüğüm yer ise Newyork’ta bir göçmenlik avukatı. O da CSPA yı aynen teyit etti. İlave olarak yaklaşık 7 aylık kredilendirme bitse bile yine mülakat esnasında büyükelçilik görevlisine verilecek bir dilekçe ile ( Tier uygulaması, current olunduğu halde KCC tarafından zamanında evrak onayı verilmemesi ve yine current olunduğu halde Büyükelçilik tarafından zamanında mülakat tarihi verilememesi gerekçe gösterilerek) talepte bulunulabileceğini ve yüzde 99 luk bir oranla kabul gördüğünü belirtti.
    Yine avukat tüm bunlara rağmen aksilik olursa (b) planı olarak F2B vizesi ile çocuğunuza green card talep edebilirsiniz dedi.

Açıkçası tüm bunlardan sonra çok da dert edilecek bir durum değil diye düşünüyorum. Umarım aydınlatıcı olmuştur. Size ve ailenize bol şanslar dilerim.

• @sadıkkurtoglu Başka bir DV2022 talihlisi arkadaşım duymuş, ben de Büyükelçilik çalışanı bir tanıdığımdan teyit ettim.

• ⭐⭐⭐

Şu anda 3 mülakat haberi geldi:
    CN: 3XXX Mülakat tarihi: 19.01.2022
    CN: 4XXX Mülakat tarihi: 04.01.2022
    CN: 0XXX Mülakat tarihi: 19.01.2022

• @smartcells Allah bereket versin:)

• @smartcells Maşallah, devamını bekliyoruz!

• @smartcells Current olan CN ler arasında DS-260 sırasına göre sanırım. Bana öyle geldi.

• @smartcells Merhaba mülakat alan kişiler CN'a göre mi mülakat aldı acaba? Bilginiz var mı?

• ⭐⭐⭐

Hangi kritere göre verildi bilmiyoruz. DS260'ını daha önce gönderen ve numarası daha küçük olanlar almadı.
    Umuyoruz yakında herkes alacaktır.

• @smartcells Tesekkurler

• Yine saçma, mantıksız ve yine karışık gidiyoruz yani. Bir düzene girer diye ummuştum 🙁

• @smartcells Tesekkurler

• Merhaba @aziz33 bu gerçekten doğru mu? Yani evrak istemeyecek mi artık KCC. Evrakları nereye göndereceğiz?. Ayrıca evrakların onayı kimden gelecek şimdi. Bu konuyla alakalı ABD resmi sitelerinde bir açıklama var mıdır?

Selamlar,

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |