Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sayın @braveheart-34 Aynen söylediğiniz gibi katılıyorum size. Geçmişe yönelik bakarsak, Mart ayına kadar mülakat yoktu neredeyse ve bugün geldiğimiz noktada dünyada 39527 mülakat dağıtılmış.

• Sayın @gamefry Çok haklısınız.Kesinlikle durum vaziyet tam da açıkladıgınız gibi."https://savediversityvisa.org/dv2022-daily-visa-statistics/" Bu kaynaktan geçmiş aylarda verilen mülakat istatistiklerine bakılacak olursa 3 ay kısa bir zaman degil.Heleki durum cs number gibi sürece döndüyse sayın @gumuspsy sizin bence bu kadar yelkenleri suya indirecek durumunuzun henuz yaşanmaması gerek.Velevki siz süreçten bu kadar umudunuzu kestiniz bari bizim gibi umutla bekleyen inssanların şevkini kırmayın istirham ediyorum.

• @gamefry Umarım en kısa sürede hepimiz mülakatımızı alırız ve hayallerimizi gerçekleştirmek üzere Amerika'ya gideriz. Fakat ortada bir gerçeklik var ve bunu herhangi biri söyleyince kötü adam oluyor nedense 🙂 Kolu kopan bir adama bişeyin yok gayet iyisin demekten farksız. İnşallah bu 3 ayda 700-750 kişiye mülakat gelecek kadar hızlı çalışır Ankara. İyi günler..

• Sayın @gumuspsy .Öncelikle "kötü adam" sıfatını -yakıştırmasını kimseler sizin için kullanmadı.Sadece basit bir matematik hesabıyla oranlama işlemi yaptınız.Hesabını yapmaya calıstıgınız bu denklem şuana kadar içimizi karartmıs olabilir fakat her şey bitmiş tükenmiş gibi sanki bu denkleme önümüzdeki zamanlarda hiç farklı algoritmalar parametreler vuku bulamayacakmış gibi ümidinizi kaybetmenize ve bizim gibi ümit sahibi insanları da negatif yönde etkilemenize binaen sadece küçük bir eleştiride bulunduk. Konsolosların çalışma hızları inşallah artar dediğiniz sayılara ulaşır ve herkes bu süreçten en ufak hasarla mutlu bi şekilde ayrılmış olur.

• @Kompüter merhaba
    EU Nisan ayı verilerinin ilk üç mülakatı üzerinden mayıs ayı mülakat eğrisinin benzerliğini görünce, bende gelebilecek Mayıs ayı içinde mülakat verilerini hesapladım.
    Bir parça umut olsun dedim.

• Salı günü muayene oldum..Verdikleri paketi ancak kontrol edebildim ..saglik raporunun bitiş tarihi 31 temmuz yazmışlar..
    Muayeneden sonra 6 ay kapsayacak şekilde olması gerekmiyor muydu?
    31 temmuza kadar amerikaya girmelisiniz yazıyor..
    Bir de confirmation sayfasını geri vermişler ..
    Ama cd, vaccination doc..ve cd verildi bana..

Muayene sonrası sadece 2 ay verilmiş olması endişe verici mi?
    Bu arada haziran 9 da konsolosluk randevusu var...

• @gumuspsy, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar onaylı olmanın bir anlamı yok. Çünkü Olay tamamen ds gönderim tarihine göre ilerliyor. Ben ocak ayından beri onaylı olmama ve cn'min düşük olmasına rağmen ds formunu geç gönderdiğim için mülakat alamıyorum. Eğer ki ankara bu sefer de 40-50 civarında mülakat dağıtırsa bu iş bitmiştir, geriye kalanları yani yaklaşık 700 civarında kişiye de 2 ay içinde mülakat göndermeyecekleri için umut beslemek işi daha da kötü hala getirir. (nereden biliyorsun diyenler için 12-13 aylık zaman diliminde ankaranın verdiği mülakatları ve veriş şeklini göz önünde bulunduruyorum. 13 ayda 400 civarı mülakat dağıtan ankara 2 ayda 700 mülakat mı dağıtacak ? ) .

Süreç 1 Ekim ile başlar. Fiscal year tamı tamına 1 yıldır, yani toplam 12 ay. 13 veya 15 değil. Sonraki yılın kazananları Mayıs ayında açıklansa da o yılın Ekim ayından öncesi için mülakat alamazsınız.
    Şu ana kadar DV2022 için mülakat planlanmış veya mülakatsız geçmiş olan ay sayısı toplam 9. Kalan ay sayısı ise 3.

• @socal evrak isteği kalkalı 6 ay oldu.

• @AYSY33 Teşekkürler, ben de eğer yanlış bilmiyorsam diye belirttim özellikle. İmzalarda görünce evrakların ayrıca istendiğini sanmıştım.

• @semra-karababa Size verilen sağlık formunun sağ üst köşesindeki 31 Temmuz tarihini değil, zarfa zımbalı olan genel bilgilendirme yapılan ve resmi belge olmayan fotokopi kağıdının köşesinde elle yazdıkları tarihi kontrol edin.

• @AcerVulus, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@semra-karababa Size verilen sağlık formunun sağ üst köşesindeki 31 Temmuz tarihini değil, zarfa zımbalı olan genel bilgilendirme yapılan ve resmi belge olmayan fotokopi kağıdının köşesinde elle yazdıkları tarihi kontrol edin.
    Çok teşekkür ederim..şimdi farkettim siz söyleyince 17 november..( müthiş rahatladım:)) )

• @gucarslan merhaba,
    bir sorum olacak, şu konuda farklı ülkelerde olduğunu duyduğunuz bir örnek var mı?
    Ülkenin vatandaşının bankada ki döviz mevduat hesaplarına Devlet tarafından kısıtlama getirilip GC talihlisinin mülakat öncesi döviz hesap dökümünü göstermesinde sıkıntı oldu mu (Kambiyo kontrolü)?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entropik böyle bir örnekle hiç karşılaşmadım açıkçası.

• @gucarslan Teşekkürler.

• postlar açıklandı, bu gün de bir şey yok. Umutlar gelecek haftaya...

• @sanaldeniz Merhaba şuan case numarasına göremi yoksa ds ye göremi gidiyor acaba 14 binlerdeyim henüz mail almadım şimdiden teşekkürler 🙏

• @yasbirq merhaba. Şu an ds260 gönderme tarihine göre gidiyor.

• @sanaldeniz Teşekkür ederim umarım bu ay gelir bekleyen herkese 🙏

• @yesilturk
    Neden 20K ile sınırladınız 50K değil mi? 🤔

• Mülakat verilmesi artık ds260 yada CN göre ne şekil olacaksa olsun da bu forumda her iki durumda olup da bekleyen tüm arkadaşlarla bu süreci güzel bir şekilde sonlandırsak. Ben kendi adıma Eylül sonuna kadar bir çok kişinin mutlu sona ulaşacağına inanıyorum.kendim dahil 😊 olmazsa da dünyanın sonu değil.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |