Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ArkadaşlarDS-260'ı gönderdim ve evrak talebi maili aldım, ancak DS-260'mı bugün kontrol ederken bir detaya takıldım. Work, Education ve Training Info. katagorisi altında "Have you traveled to any countries/regions within the last five years?" sorusuna, 2020 yılında ABD'de bulunmuş olmama rağmen -ki bu detayı previous employment kısmında da ABD de çalıştığım yeri paylaştığım sırada vermişim, NO ile cevaplamışım. Belki daha öncesinde formu doldururken bunu forumda da sormuşum olabilirim, ancak bir sıkıntı çıkmaması adına teyit etmek istedim. NOT: Zaten bu sorudan bir önceki sayfada Previous US Travel info.'da ABD de bulunduğumu belirtmişim.

• Arkadaşlar merhaba. Evrak talep maili alıp da yakın zamanda onay maili alan arkadaşlar var mı? Evrak talep maili alıp evraklarımı ilettim ve yaklaşık 55 gün oldu ortada bir onay yok. Teşekkürler.

• @Aytek excel tablosuna göre bu hafta (dün) sadece 23 mayıs ds gönderimi yapan 1 kişiye evrak talebi gelmiş. Bu ay tek ve son onayı ise 2 Kasım tarihinde 21 ağustosta evrak talebi istediği kişiye vermiş. Yani talep olsun, onay olsun akılalmaz derecede yavaş gidiyor. Her hafta bir kaç kişi talep alıyor. Çok daha az kişi onay alıyor. Mülakat ise zaten sıfır. Süreç berbat işliyor, şimdilik!!

• Kazanmış herkesin sorunsuz bir şekilde almasını temenni ederim, herkese bol şans!

• merhaba
    evrak talebim geldi. gönderdim. İnşallah bekleyen herkese de gelir. sorum şu. başvuruda aile bireyleri adına da form doldurdum ama sadece ben gideceğim. o yüzden evrakları sadece kendi adıma gönderdim. doğru mudur. teşekkürler.
    Dosya Numarasi: 2022EU19XX
    DS-260 Gonderimi: 20/05/2021
    KCC Evrak Istegi: 05/11/2021
    KCC Evrak gönderim: 09/11/2021
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy ()
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy

• @Mirali-Doğan Diğer aile bireyleri adına da ds260 dolduruldugu icin KCC den eksik evrak adında bir mail alabilirsiniz. Yerinizde olsam imkanım varsa diğer aile bireyleri için de evraklari gönderir onayımı alır ve mulakat günü ödememi tek kişi için yapar ve orada açıklarım tek kişinin gideceğini.

• @mac Sorun olacağını sanmıyorum, bu sorunun daha çok dış ilişkilerde ABD ile sorun yaşayan ülkelere seyahat edenler için sorulduğunu okumuştum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mirali-Doğan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba
    evrak talebim geldi. gönderdim. İnşallah bekleyen herkese de gelir. sorum şu. başvuruda aile bireyleri adına da form doldurdum ama sadece ben gideceğim. o yüzden evrakları sadece kendi adıma gönderdim. doğru mudur. teşekkürler.
    Dosya Numarasi: 2022EU19XX
    DS-260 Gonderimi: 20/05/2021
    KCC Evrak Istegi: 05/11/2021
    KCC Evrak gönderim: 09/11/2021
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy ()
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy

⚠

evraklarınızı bütün aile bireyleri için göndermeniz gerek, aksi halde evrak onayı alamazsınız.
    tek gidecek olsanız dahi evraklarınızı, DS260 doldurduğunuz bütün aile bireyleri için göndermelisiniz.
    eğer aile bireyleriniz vize almayacaksa sadece mülakata girmesinler yeterli.

• Merhaba @gucarslan buna ek olarak şunu sorabilir miyim. Aile birayları daha sonra randevu alabilirler mi? Örneğin ben kazanan olarak mülakata Şubat ayında (gelirse tabi) gitsem, aile bireyleri için de haziran ayına talep etsem, böyle bir şey teknik olarak mümkün mü? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@koc2022 asıl talihli vizesini aldıktan sonra diğer aile bireyleri mali yıl bitmeden mülakat yapabilir.
    ancak bu, konsolosluğun kapasitesine ve boş slot olup olmamasına bağlıdır.

tavsiyem, aile bireylerinin sağlık muayenesi yapmadan mülakata girmesi ve mülakatı tamamlaması.
    sağlık muayenesini mali yıl bitmeden tamamlayıp vizesini öyle bastırır.

en sağlıklısı bu olacaktır diye düşünüyorum.

• @gucarslan Çok teşekkürler bilgiler için. Daha önce de sormuştum. Eşimin aşı olamama durumu olduğu için geciktirmeye çalışıyorum. Şundan emin olmak için sizi tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Ben sağlık muayenesi olup, eşim ve çocuğum sağlık muayenesi olmadan mülakata gidebilir miyiz aynı anda? Daha sonradan mali yıl bitmeden onlar da sağlık muayenesini olup vizeyi alabilirler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@koc2022 elbette girebilirsiniz ve vizelerini alabilirler.

• @gucarslan bunun gelmiş olması gerekiyor değil mi bu gelmişti gönderdikten sonra The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents. This email address, [email protected], is only used for applicants to provide the Kentucky Consular Center (KCC) with documents required to continue processing Diversity Visa applications. [email protected] does not respond to inquiries. If you have any Diversity Visa related questions, please email [email protected] with your case number, complete name, and date of birth, as entered on your original entry.

Document processing generally takes 3-6 weeks. Please give us time to complete that process before sending questions about your application.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sudegül-bayram evet bu mail.

• @gucarslan Çok teşekkürler. Umarım sizin ve hepimizin süreci olumlu sonuçlanır. Sevgiler.

• Arkadaşlar selamlar. Çok spesifik, çok overthingking bir soru ile karşınızdayım. Şimdi benim bir geçersiz (bozulma nedeni ile) bir de güncel pasaportum var. Geçersiz pasaportumdaki ABD vize fotoğrafı, güncel pasaportumda pasaport kimlik fotoğrafı. Çekiliş başvurusunu yaptığım pasaport bir önceki pasaportum, ikisini de götürmem gerektiğinde eski vizemdeki fotoğraf ile, güncel pasaportumdaki kimlik fotoğrafının aynı olması sorun teşkil eder mi?

• @mac, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

saport bir önceki pasaportum, ikisini de götürmem gerektiğinde eski vizemdeki fotoğraf ile, güncel pasaportumdaki kimlik fotoğrafının aynı olması sorun teşkil eder mi?

Sen bi onay ile mülakat al sonrasına bakarsın güzel kardeşim. Şuan ilk 500 deki adam onayı olduğu halde mülakat alamıyor.

Mülakat verip vermeyecekleri bile belli değil daha. Süreç dırdu şuanda . Belkide greencard süreci dahi iptal olabilir. Trump zamanında yönerge vermişti bunun için .

• Arkadaşlar merhaba, bugün evrak talebim gelmeden dökümanları ilettim. 5 dakika sonra böyle bir mail ulaşti tarafıma. Otomatik mailinizi aldık tarzında. Buraya kadar normal ama diğer örnekler ve gelen arkadaşların maillerine baktığımızda hepimize farklı mail gelmiş. Hangisi doğru? Bu bana gelen yazıda sizce bir hata var, olmadı veya tekrarlanmalı anlamına mı geliyor?

Automatic Reply from KCC DV Documents
    The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is in receipt of any attached documents. This email address, [email protected], is only used for valid applicants to provide the Kentucky Consular Center (KCC) with documents required to continue processing Diversity Visa (DV) applications. [email protected] does not respond to inquiries. If you have any DV-related questions, please email [email protected] with your case number, complete name, and date of birth, as entered on your original entry.

Documents that are not relevant to a current DV program year may not be processed or acknowledged.

• ⭐⭐⭐

@Ai123 Hayır, sorun yok. Otomatik bir cevaptır bu. Diyor ki bu e-mail adresi sadece talihliler için evrak işlemlerinde kullanılır. Soru sorarsanız cevap vermeyiz. Cümlenin en başında "mailiniz ve ekli belgeleri aldık" diyor. (Dikkat ! Evrak onay maili değil yani).

• Merhaba Arkadaşlar,

Şu an evrak talebi sırası hangi ayda acaba?

Selamlar,

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |