Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@archer2 bildiğiniz gibi DV2022 sürecinde evrak talepleri ve onayları, kazananların DS260'ı submit ettiği tarihe göre ilerliyor. buna sebep olan olay da; DV2021 sürecinde açılan RosalesVBiden davasında, hükümet avukatların yüksek cn'lerde mülakat alan (afrika bölgesinde CN87K) bir talihli için neden diğer talihlilerden önce mülakat aldığının sorusu üzerine hükümet avukatlarının verdiği cevap.. "o talihli formunu daha erken submit etmiştir.

şahsen, bunun üzerine KCC çalışma şeklini değiştirdi.
    kısaca uydurdukları senaryoyu hayata geçirmek zorunda kaldılar.

• @gucarslan şimdi herşey anlaşıldı 😁

Açıkçası form gönderiliş tarihinden başlamaları sorun değil bizim için
    Sorun çok yavaş ilerlemesi..
    Ağustos ayından bu güne hâlâ Mayıs ayını bitirememiş olmaları sorun..
    Çünkü bu hızda giderlerse gene #DV2021 gibi 200-300 kişi gidebilecek. Ama bu sefer case nosu düşük olanlar da gidemeyecek geç gönderdikleri için.
    Neyse hepi topu bir kaç ay içinde ne olacağını göreceğiz.
    Ama bu numara da uzun sürmez çünkü bu sene böyle olursa seneye herkes ilk geceden doldurur o formları😂 bakalım o zaman nasıl bir çözüm bulacaklar yol taş koymak için..

• @lilith666 benimde cn 4k evraklarimi 24 ağustosta gonderdim auto reply cevapta geldi hala onay almadım, arsivli adli sicil (ingilizce), pasaport sayfası, vukuatli nüfus belgesi gonderdim. Evli değilim herhangi bir mahkeme kaydım yok, askerlik yapmadım bu 3 belge haricinde birsey göndermedim tekrardan evrak göndermeli miyim bilmiyorum. Ds 260 i 14 temmuzda submit ettim.
    @crazycells

• sıralamam 22xxx ds260 formunu da göndereli oluyor baya ancak hala herhangi bir mail almadım bu durumda olan başkaları da var mı acaba?

• Telegram grubu icin bilgileri girdikten sonra herhangi bir islem daha yapmali miyim? Tesekkurler

• @s-demirbas ekstra bir isleme gerek yok. İlgili arkadaslar kontrolü yaptiktan sonra ekleyecektir

• @İsmail-Karakaya, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Önceki 2 senede yaşanan trajedinin üzerine, su an DV2022 nin de benzer sorunları yaşamaması için bu kampanyayı düzenledik. Telegram kanalındaki aksiyon almamiz lazim artık çağrıları sonucu Cuma aksami basladigimiz kampanyamiz 😉
    İcerigi okursanız sorunlar zaten bir cogunuza tanıdık gelecektir (Tier, backlog ve KCC nin bu yılki akıllara zarar çalışma düzeni). Bu kampanya konusunda biz DV2022 talihlileri olarak sizlerin desteğini görmeyi bekliyoruz. Simdiden teşekkürler 🤞

Aramızda kampanyayı imzalamayan/unutan ya da henüz görmemiş olan arkadaşlar var ise hatırlama amacıyla tekrar paylaşıyorum.

• Merhaba, bir problem olacağını düşünmüyorum ama yine de emin olmak istedim. 2022 çekilişinde seçilmiş olmama rağmen 2023 çekilişine katılmamda bir sorun yok değil mi? Çünkü benim cn'im bu kadar yüksekken ve her şey bu kadar yavaş yürüyorken bu sene benim için çok bir umut yok gibi.

• ⭐⭐⭐

@s-demirbas, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Telegram grubu icin bilgileri girdikten sonra herhangi bir islem daha yapmali miyim? Tesekkurler

Size bu 2. defa yazışım:
    Doldurduğnuz formda geçerli bir telegram kullanıcı adı vermediğiniz için gruba dahil edilemediniz.
    Kullanıcı adınızı bilmeden sizi nasıl telegram grubuna dahil edeceğimizi düşünüyorsunuz? Metafizik güçlerle mi?
    .
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları/6432

• @Burak-ÖR, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@lilith666 benimde cn 4k evraklarimi 24 ağustosta gonderdim auto reply cevapta geldi hala onay almadım, arsivli adli sicil (ingilizce), pasaport sayfası, vukuatli nüfus belgesi gonderdim. Evli değilim herhangi bir mahkeme kaydım yok, askerlik yapmadım bu 3 belge haricinde birsey göndermedim tekrardan evrak göndermeli miyim bilmiyorum. Ds 260 i 14 temmuzda submit ettim.
    @crazycells

Ben de aynı evrakları gönderdim.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐

@AYSY33, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sn @gucarslan, "DS260 submit tarihine göre ilerledi. buna sebep olan olayı başka iletilerimde anlatmıştım" demişsiniz.arama tuşuyla daha önceki bu konu ile ilgili düşüncelerinizi aradım bulamadım. link atabilirmisiniz veya kısaca özetlemeniz mümkün mü?

Bu sayfanın en üstündeki mesajda açıkladı

• merhabalar iyi günler.
    Ds 260 formu göndereli oldu baya o sürecte yeni işe başladım ds-260 formu güncelleme talebi istemeli miyim bu bilgileri girmek için
    daha evrak talebi mail i almamışken benim süreci 5-6 hafta gibi geciktirir mi
    Geciktirecekse evrak talebi mail i aldıktan ve gönderdikten sonra ds-260 formu güncelleme talebi oluştursam benim süreç için daha mı iyi olur
    Bunu yaparsam da mulakat sürecim sıkıntıya uğrayabilir 5-6 hafta uzun süre ne yapacağımı bilmiyorum bilginiz ve tecrübenizle beni aydınlatırsanız çok memnun olurum arkadaşlar.

• selamlar,2022 talihlileri arasından 2023 için başvuran veya başvurmayı düşünen var mı?böyle bir başvuru 2022 kazananlarını nasıl etkiler?hani 2023 çekilişini de kazanırsak o sırada da 2022 sürecimiz olumlu giderde green cardımızı alırsak herhangi bir sorun olur mu?

• @samet-tr hocam 5bindesin zaten ne gerek var.

• ⭐⭐⭐

@capri, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar iyi günler.
    Ds 260 formu göndereli oldu baya o sürecte yeni işe başladım ds-260 formu güncelleme talebi istemeli miyim bu bilgileri girmek için
    daha evrak talebi mail i almamışken benim süreci 5-6 hafta gibi geciktirir mi
    Geciktirecekse evrak talebi mail i aldıktan ve gönderdikten sonra ds-260 formu güncelleme talebi oluştursam benim süreç için daha mı iyi olur
    Bunu yaparsam da mulakat sürecim sıkıntıya uğrayabilir 5-6 hafta uzun süre ne yapacağımı bilmiyorum bilginiz ve tecrübenizle beni aydınlatırsanız çok memnun olurum arkadaşlar.

İş değişikliği DS260 güncellemek için önemsiz bir bilgi. Pasaport değişikliği, evlenme, yeni doğan bebek gibi önemli bir değişiklik yoksa DS260'ı açtımanızı kesinlikle tavsiye etmem. Bu sene süreç DS260 gönderme tarihi üzerinden yürüdüğünden durduk yere sürecinizi ziyadesiyle geciktirmiş ve riske atmış olursunuz.

Bu arada imzanızı DS260 gönderme, evrak isteği ve evrak gönderme gibi tarihleri de içerecek şekilde düzenlerseniz ileride soracağınız sorulara daha hızlı ve verimli yanıtlar alırsınız.

• Peki belki biraz out of topik kalabilir arkadaşlar ama green card almadan oraya j1 research ya da j1physician vizesiyle gidersek mulakatimizi Amerika'da yaparsak nasıl bir terslik oluşur ya da oluşur mu sonuçta immigration intention var ama bir an önce Amerika'ya gitmek te istiyorum şu aşamada şimdiden tesekkurler

• ⭐⭐⭐

@Ahmet-Aydın-0, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Peki belki biraz out of topik kalabilir arkadaşlar ama green card almadan oraya j1 research ya da j1physician vizesiyle gidersek mulakatimizi Amerika'da yaparsak nasıl bir terslik oluşur ya da oluşur mu sonuçta immigration intention var ama bir an önce Amerika'ya gitmek te istiyorum şu aşamada şimdiden tesekkurler

@Ahmet-Aydın-0 , size evrak isteği geldi mi yoksa evraklarınızı talep gelmeden mi gönderdiniz?

• @smartcells iş değişikliği yüzünden elenme gibi bir durumum olmayacaksa DS260 formu güncellemesi yapmayacağım.
    Sigorta da falan herşey gözüküyor incelediklerinde bu sebepten mulakatımda elenmek istemiyorum.
    😞

• ⭐⭐⭐

@capri, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells iş değişikliği yüzünden elenme gibi bir durumum olmayacaksa DS260 formu güncellemesi yapmayacağım.
    Sigorta da falan herşey gözüküyor incelediklerinde bu sebepten mulakatımda elenmek istemiyorum.
    😞

Hayır hiç bir şekilde problem olmaz. Kimsenin SGK kaydını istemiyorlar veya incelemeyorlar. DS260'ı gönderdiğiniz andaki bilgileriniz esastır. Bunun için kesinlikle DS260 açtırmayın.
    Mülakatta önem taşıyan 3 şey: En az 8 ay süresi olan geçerli bir pasaport, en az lise diploması ve sizi ABD'de en az 6 ay kimseye muhtaç olmadan yaşatacak kadar paranızın olduğunu gösteren belge. Gerisi önemsiz ayrıntılar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.3k

| | | |