Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @smartcells Teşekkür ederim

• @gucarslan Şuan Düzelttim Tşr ederim.

• @gucarslan imzayı daha önce olusturmustum simdi ise neden gözükmüyor bilmiyorum.eylukde kcc den onay mesajini aldim numaramin aktif olmasını beklemem gerekiyor Muş.Avukatim dv süreci ile alakali degildir.İs yerimde dönen usulsüzlük hakkinda dava açacağım uzlaşma sürecinde burda olmak istiyorum sadece.Birde raporlu aldığım ilaçlarımı gideceğim haftaya denk getirmek istiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rhyme-azfendak şuan sadece bültende cut-off olmayı ve mülakat almayı bekleyin.
    bahsettiğiniz diğer konular için bizlerin yapabileceği ne yazık ki bi' şey yok.
    bol şans diliyorum.

• Annemle babamın CN'si şubat ayı için şu an aktif (12xxx) ancak mülakat maili almadık. Ayrıca DS260 form doldurma sayfasında da "your case is currently at: KCC" yazıyor.
    Bu durumda yapmamız gereken bir adım var mı yoksa sadece beklememiz mi gerekiyor?

• @computerengineer Beklemeniz gerekiyor maalesef.

• Merhaba arkadaşlar Türkiye'ye neden mülakat verilmiyor. Mülakat tarihleri paylaşılıyor ama Türkiye yok çok nadir.

• Bunun sebebini kimse veremez ama beklenen Şubat ayında güzel olabileceği mülakatlar genelde 2-3 hafta önceden haber veriliyor yani bu hafta az sayıda mülakat gelirse bekleyen Caseler Mart ayına kalacak gibi hadi hayırlısı

• Yok mu hiç mülakat haberi ?

• @megatron ocak ayı da boş geçti. Christmas sonrası hızlanır dedik yalan oldu. Ocak ayında 3. hafta geride kalacak ilerleme nerdeyse sıfır. Kaldı geriye şubat ayından itibaren 7 ay. Toplam periyodun yüzde 60 ı hala duruyor yani. Bir yandan realistik davranıp olmama durumuna kendimizi alıştırmamız lazım. Bir yandan da sürecin hala büyük kısmının bitmediğini unutmayarak umutlu olmak lazım.

• @sfklkn34

Yavaştan patlıyoruz desene.

Ben dahil yüksek cnlilere şimdiden geçmiş olsun.

• Merhaba Arkadaşlar.

KCC ye bir mail atmıştım. Sürecin ne olduğunu, nasıl ilerleyeceğini sormak adına. Biraz önce aşağıdaki gibi geri dönüş yapmışlar. Burada tam olarak ne demek istemişler acaba. Belgeleri mi istiyorlar yoksa henüz sıranız gelmedi mi diyorlar. Anlamadım açıkçası.

Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

The Kentucky Consular Center has not received your documents. In order to continue processing your case, all documents should be submitted as attachments to your email to ensure they are properly received. We ask that you use the following method to name and attach your files: • Your DV case number; • The full name of the applicant whose document you scanned; and • The document name or form number. For example: 2023AF00938653_John_Doe_Passport.pdf 2023AF00938653_Jane_Doe_Birth_Certificate.pdf Use your case number as the subject of the email. The maximum email size is 30MB. If the total size of your attachments is larger than 30MB, send multiple emails using your case number as the subject of each email. Please send your documents for KCC review only after you have collected all of the required documents for yourself and all accompanying family members. Send documents only to the [email protected] email address. Documents photographed or scanned with a mobile phone are acceptable, but every document must be fully legible. Illegible or incomplete documents must be re-submitted and will delay processing of your case.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center. For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/

• @megatron merak etme ankara günde 3000 vize basacak. Geliyor gelmekte olan.

• @fuat-ari Otomatik bir cevap. Onay süreci kalktığı için DS-260 formunu doldurmuş olmanız mülakat sıranızın gelmesi için yeterli.
    CEAC linkinden ara ara dosyanızın nerede olduğunu takip etmenizi öneririm.

(*case numaranızı sıfırlar olmadan girmeniz gerekiyor.)

Bunun dışında Londra'da yeni mülakatlar verilir de sizinki hala beklemede olursa o zaman hem Londra büyükelçiliğine hem de KCC'ye bu durumu yazmak iyi olur.

Savediversityvisa.org adresinde "Accepted cases by consular post" bölümüne bakarak Londrada hareket olup olmadığını takip edebilirsiniz.

• @eynar nvc de gözükmesi ne demek oluyor birde hangi asamalar var acaba 🙂

• ⭐⭐⭐

@kitapsever Şu konuyu incelerseniz durumu anlamış olursunuz. Eğer henüz yapmadıysanız süreçle ilgili öncesi ve sonrası için forumdaki konuları incelemenizi öneririm. Bunu yapmanız süreçle ilgili işlerinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Vize kontrolü ve vize durumları

• Referenced by  smartcells smartcells 

• @atalay-aras-0, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@megatron merak etme ankara günde 3000 vize basacak. Geliyor gelmekte olan.

Katılıyorum ama sonuna katılıyorum. Geliyor gelmekte olan 1 ekim…..

• @atalay-aras-0 Haftada 2 gün çalışsalar, günde 3000 mülakattan, Her ay 24000 DV Vizesi, bu performansla 1 ayda 2020 den başlayıp 2040'a kadar temizlerler!!! Hadi İnşallah 😃

• Dün bir arkadaşımla konuşuyordum. CNsi 26bin olan kuzeni deadline'dan aylar önce vizesini almıştı ve Eylül'de çoktan ABD'ye gitmişti DV-2019 talihlisi olarak. Sonrasında aynı arkadaşıma DV-2020 talihlisi olmak nasip oldu. Numarası 25binlerde olmasına rağmen Nisan ayında current olduğunu ama mülakatların durması sebebiyle alamadıklarını anlattı. Yani aslında günde 3000-5000 vize basacaklar diye kinaye yapıyoruz ama bu adamlar Türkiye'de hep bütün vizeleri basmış, kotaya hiç takılmamış ve Nisan-Mayıs aylarında bütün numaralar current olmuş. Çalışsalar yetiştirirler çok rahat hala ama her geçen gün umutlar azalıyor. Burası da gerçek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |