Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• herkese gunaydin, ekim icin gorusme dagitacaklarini bultende belirttiklerine gore ve bazilarimizdan evraklari istediklerine gore, ne kadar daha gorusme vermelerini beklememiz gerekli? Gorusme programi olusturmalari normal sartlarda bugunlerde mi olmali

• ⭐⭐⭐

@sezcek Her şeyin normal olduğu süreçte, DV2022’lerin ilk mülakatlarının agustos sonu dağıtılmış olması lazımdı. Bu yüzden DV2022 icin ilk 1-2 ay sürüncemede geçebilir.

• @Sono tesekkur ederim artık anormal şartlarda olduğumuzu kabulleniyoruz o zaman 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serhat-Okcu lütfen sorularınızı uygun başlıklarda sorup cevap bekleyin.
    şuan DV süreci ile alakalı başlıklardasınız.

• Herkese merhaba. Değişik bir sorum olacak. 2022 için Ekim bülteni örneğin geçenlerde 2300 gibi bir rakam olarak açıklanmıştı. Kasım ayı da sanırım 5000 küsür olarak açıklandı. Ancak mülakat henüz kimseye verilmedi. Örneğin 2022'liler için mülakatlar Kasım ayında başlar ise mülakatı alanlar 1-2300 olanlardan başlayacak değil mi? Kasım ayı geldiği için 2300-5000 arasına öncelik verilmeyecek. Böyle böyle 2022 Eylül'e kadar hep mülakat tarihi başladığından itibaren küçükten büyüğe doğru devam edecek. Yani cut-off numara sadece bir sınır çizgi, mülakat olacağı/kaçırdığı/sırasını kaybetti anlamlarına gelmiyor. Cevap verirseniz aydınlanmış olacağım. Son sorum ise 2021 ekibinden gördüğüm karışık mülakat durumu. Örneğin numarası 7000 olan mülakata girememiş, 9000 olan girmiş. Bu tür durumlar görüyorum. Bu neden oluyor acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfklkn34 elbette sıra numarasına göre ilerler ama burada önemli olan bu aralıktaki insanların evrak onaylarının olup olmadığı.

bir dosyanın mülakat almasının tek şartı evrak onayının olmasıdır.
    eğer 1-2300 arası evrak onaylı olanlar biterse elbette 2300-5200 arasına geçerler.

DV2021'de de bu karışık durumun sebebi tamamen evrak onayı olmasıdır.

• @kenan
    @gucarslan özür dileyerek, sanırım verdiğiniz link beyefendinin sorusunu tam yanıtlamıyor. Bizim de benzer bir durumumuz mevcut. Kasım ayı gb tahmini olarak bizim görüşmeler yapılacak bizim de kasım başlarında bir bebeğimiz olacak. Buradaki soru cevapları incelediğimde kasım başında doğum olması halinde dosyayı açtırıp ds260 ı günceller isek dosyanın güncel halinin Ankara’ya ulaşması 45 gün civarı deniliyor. Bu da bizim için sürecin sekteye uğraması demek. Şöyle bir ihtimal düşünüyoruz; bizim doğum sonrasına gelir ise görüşme arada 15- 20 gün gb bir fark ile bebeğin pasaport unu çıkartıp görüşmeye giderek Ankara üzerinden işlemleri sürdürmek istiyoruz. Tabi ne kadar mümkün olur bunu da yaşayınca öğreneceğiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Güler-Özçelik burada iki durum var.
    mülakat öncesi durum ve mülakat sonrası durum.

mülakat öncesi durumda bebeğiniz olursa pasaportunu direkt mülakata götürüp orada vizesini bastırtabilirsiniz. bunun için KCC'ye DS260 formunuzu açtırmanıza gerek yok. zaten dosyanız mülakata hazır olduğunda KCC dosyanızı açmaz, o süreçte form açma yetkisi konsolsolukta olacağından bir mail atmanıza bakar bu form güncelleme durumu. daha iki hafta önce bu şekilde bir arkadaşımız yeni doğan bebeği için aldı vizesini. (45 gün durumunu kim söyledi bilmiyorum ama inanılmaz yanlış bir hurafe olmuş)

mülakat sonrası doğan bebeğiniz içinse verdiğim linkteki durum geçerli.

• @ayla-can selam , dönemlerimiz farklı olabilir ama ben evrak talebi almamıştım,

• @ayla-can bu arada sizin mesajınıza yanıt gibi yazıyorum ama aslında genel katkı anlamında , evet onlar prosedürlere sıkı sıkıya bağlılar, hiç gönder hallederiz abi demiyorlar ama kişinin kendi işini takip etmesi de şart. Eşimin SSN ini daha yeni alabildik oysaki DS 260 da talep etmiştik, ilk girişimizde kızım için ofise gidip ek sorgulama/talep beyanı yaptık, acil ihtiyacı vardı, eşim içinse nasılsa basvurumuz var gelir diyerek ek başvuru yapmadık araya bir pandemi girdi almamız gecikti...

• @arkben sürecinizin nasıl ilerlediğini bilmiyorum açıkçası biraz bahsederseniz belki yorumlayabilirim. Hiç evrak talebi gelmeden kendiniz yolladınız sonra onay geldi sonra mülakat mı verildi? Ya da hiç bir şey yollamadan doğrudan mülâkat maili mı geldi? Yoksa evrak talebi geldi ama onay gelmeden mı mülâkat geldi?

Ben sadece 2020 ve 2021 dönemine bakarak yorum yaptım. 2019da zaten pandemi de yoktu ayrıca evrak isteme olayı da yoktu sanırım o sene geldi daha sonra.

• @ayla-can süreç KCC evrak istemesi dışında normalde nasıl gidiyorsa öyle gitti
    sadece KCC evrak istemesi aşamasını by pass yaptık
    o dönem Can arkadaşımız vardı numaralarımız çok yakındı. Numaramız current oldu olacak , evrak talebi geldi gelecek bekleyip dururken ,O evraklarını istenmeden göndermiş, onay almıştı, forumda da paylaşarak bizleri teşvik etmişti...sonrasında onay ve mülakat tarihi gelmişti... Herkese süreçlerinde muvaffakiyetler dilerim

• @arkben o zaman @gucarslan dediği gibi bu sene de aynısı olabilir zaten bizden de gönderen arkadaşlarımız var ekimde böyle bir şey görürsek geri kalan herkes de böyle yapar o zaman.

İyi dilekleriniz için teşekkürler.

• @sezcek ben de Ekim mülakatlarının biraz sarkacağını düşünüyorum. Sanırım 2021'in bitmesini bekliyorlar.

• Merhabalar,şuan çalıştığım iş yüz yüze çalışma şartlarına dönünce yurtdışında olduğum için istafa etmem gerekiyor bu durumda ds-260 formumu güncellemem gerekir mi?

• @ayla-can 2021 bitmesini beklemeleri için de sebep yok gerçi bu durumda ben eylülün bitmesini bekliyorlar diye umutlandım ama bakalım tabi

• @xbens Merhaba formu açtırmak için ne zaman mail atmıştınız acaba ne kadar sürede açıldı formunuz?

• @muratcan merhaba gerekmez, formu doldururken verdiğiniz bilgilerin doğruluğu yeterlidir

• @ggulduk Merhaba Ben 2 temmuzda mail attım 21 Ağustosta Formumu açtılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Karayılan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Tekrardan merhabalar, ds260 formum açılmış bulunmakta bundan önceki iletilerde de bundan bahsetmiştim teşekkür ederim cevapladığınız için fakat hala birkaç sorunum bulunmakta sizlere danışmak istedim;

• Öncelikle ds260 formunu doldururken üniversiteyi bitirmediğimden en yüksek tamamlamış olduğum öğretim seviyesini lise olarak girmiştim onu şimdi üniversite olarak değiştirdim. Ancak böyle yapınca Primary occupation ( şu an ki işim) ve present employer or School name kısmında o zaman öğrenci olduğumdan benim üniversitem yazıyordu fakat şu an mezun olduğumdan dolayı daha stajımı da başlatmadığımdan dolayı herhangi bir işte çalışmamaktayım ama ileriki haftalarda çalışmaya başlayacağım. Sizce de direkt olarak okulun ismi kalsın öyle yollayayım herhangi bir değişiklik yaparak karışıklığa sebep olmayayım daha mı mantıklı ne dersiniz?

-Üstteki yazdıklarıma ek olarak formu doldururken güncel olan adresimden taşınmış bulunmaktayım ve 4 aylık bir sürede memleketime döndüm ve bu adresi de geçmiş adreslerde belirtmiştim ayrıca ileriki haftalarda şehir değiştirerek staja başlayacağım fakat daha da karışmasın diye bu adresi tekrardan geçmişte yazdığım bu adresi ayrı olarak bir de güncel adres olarak yazayım diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım ? İşe başladığımda da ikametgahımı değiştireceğimden daha da fazla karışmasını istemiyorum.

Butun cevaplari su anki duruma gore guncelleyip formu tekrar gonderebilirsiniz.

Bu dediklerinizin hicbiri sandiginiz kadar onemli ayrintilar degil, yani vize alip almamanizi etkilemeyecek, o nedenle rahat olabilirsiniz.

Okul ismi kalabilir ve su anki adresinizi yazabilirsiniz...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |