Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

• 3 gün önce telegram grubu için form doldurdum hala alınmadı. Kontrol edebilir misiniz

• ⭐⭐⭐

@ertosavage, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

3 gün önce telegram grubu için form doldurdum hala alınmadı. Kontrol edebilir misiniz

Yeni gelen bir form yok. Bir daha doldurup gönderir misiniz?

• @mehmet48 https://bit.ly/3ep3byM Bu linkdeki excelin R stünuna bakınız. Burada sıranızı bulunuz. Burada adı olmayanların zaten amerikaya gitme gibi bir amacı da yoktur. Dolayısıyla excelde adı olanlar bana göre gitme amacı olanlar. Sizin buradaki sıranız ise bana göre Türkiyedeki sıranız...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sanaldeniz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@mehmet48 https://bit.ly/3ep3byM Bu linkdeki excelin R stünuna bakınız. Burada sıranızı bulunuz. Burada adı olmayanların zaten amerikaya gitme gibi bir amacı da yoktur. Dolayısıyla excelde adı olanlar bana göre gitme amacı olanlar. Sizin buradaki sıranız ise bana göre Türkiyedeki sıranız...

böyle bir hesaplama yapamazsınız 🙂
    siz kazananların sadece bu forumda olan insanlar olduğunu mu zannediyorsunuz?
    ciddi bir yanılgı olur bu..

DV2021'de excel listesinde olmayan bir o kadar daha insan var.
    misal ağustos mülakatları.. 211 mülakatın sadece 105'i excel listesindeydi.
    forumda, telegram grubunda olmayan bir o kadar daha insanın var olduğuna emin olabilirsiniz.
    sürecini danışman şirketlerle yürüten, tek başına yürüten, kazandığını dahi henüz bilmeyen.

bu şekilde bir hesaplama hiç ama hiç doğru olmaz.

• This post is deleted!

• @crazycells eski pasaportun fotokopisi yok, yalnız e-devlette protokol belgesiyle bu pasaportun bilgilerine erişebiliyorum.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayla-can, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells lütfen kimse beni yanlış anlamasın ama bir şey söylemek istiyorum.

Bu talep gelmeden evraklarınızı yollayın olayını kim çıkardı bilmiyorum ( Brit Simon olabilir) ama bence çok yanlış yapılıyor insanlara sık sık bu tavsiye edilerek.

Şu ana kadar 1 tek kişi bile talep gelmeden kendi kendine yollayıp mülâkat alamadı benim bildiğim.

Böyle yapmak sadece KCC' nin maillerini patlatır ve işimiz giderek zora girer bence.
    Onların kimden ne zaman ne isteyeceğini bildiklerine adım gibi eminim. Talep gelmeden belge yollamak bence sadece onlara rahatsızlık veriyor.

Bunlar tamamen benim düşüncelerim, eğer ki talep gelmeden evraklarını gönderip mülâkat alabilen 1 kişi duyarsam ben de hemen yarın yollayacağım belgelerimi bu da böyle biline.

bu yorumu yapabilmek için KCC ile uzun bir süre geçirmeniz gerektiğine inanıyorum.
    konu ile alakalı fikirlerinizi ne kadar yanlış olduğunu yakında göreceksiniz.

bakın, KCC denen kurum için yaşanabilecek bütün süreçleri (ihale süreçleri dahil) yaşamış, iç süreç raporlarından tutun da, ihale şartnameleri dahi okumuş, 30 eylül 2020 tarihine kadar her gün telefonla belki 5~6 farklı agent ile görüşmüş biri olarak şunu diyebilirim ki; bu ülkenin herhangi bir bakanlığı bile daha düzgün çalışıyordur.

yapacağınız hiçbir şey onların işlerini aksatmaz!
    atacağınız hiçbir mail onların işlerini yavaşlatmaz!
    ileteceğiniz hiçbir talep onların durumunu olumsuz etkilemez!

mülakat alanları göreceksiniz, bekleyin. hatta talep gelmeden göndermediğiniz için ve sizin sıranızdakiler mülakat aldığında pişman olacaksınız ve bu iletiniz gelecek aklınıza.

DV2022 talihlileri arasında CN50 olan arkadaşımız var ve evrak talebi almadı.
    ve kendisi evraklarını elbette ki yolladı, neden beklesin ki?
    türkiye'de mülakata girecek ilk kişi o olacak muhtemelen..

bekleyin, mülakat tecrübesini buradan okuyacaksınız.

Bugün daha önce evraklarını istek mailini gelmeden önce gönderen bir arkadaşımız bugün Evrak İstek maili aldı ve tekrar gönderiyor. CN 1000 altında.

• @smartcells bu arkadaşımız ds 260 formunu ne zaman göndermiş acaba bilgi var mı?

• ⭐⭐⭐

@samet-tr, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells bu arkadaşımız ds 260 formunu ne zaman göndermiş acaba bilgi var mı?

14 Mayıs

• @smartcells hep mayıs ortasına kadar tarihler,haziranlara sıra gelmedi bir türlü.

• Selamlar. Excel de mevcut greencard sahiplerinin listesini incelerken bir arkadaşım şöyle bir yorumda bulundu, fikrinizi merak ediyorum. CN ı çok daha erken olmasına ve ds260 ı daha önce gönderen kişilere göre , CN’ ı daha ileride olanlara KCC den evrak talep maili gelmiş olmasının sebebi olarak; yalnız olan kişilere kalabalık ailelere kıyasla yada dosyası daha az olan kişilere yoğun olan kişilere nazaran öncelik verilmiş olmasından kaynaklı olabilir.
    Sizce bu durum öyle midir?

• @Güler-Özçelik böyle bir şey söz konusu değil. 24xxx olduğu halde bana da evrak talebi geldi.

Talep gelenlerin tek ortak noktası ilk günlerde formu göndermiş olmaları.

• ⭐⭐⭐

@Güler-Özçelik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar. Excel de mevcut greencard sahiplerinin listesini incelerken bir arkadaşım şöyle bir yorumda bulundu, fikrinizi merak ediyorum. CN ı çok daha erken olmasına ve ds260 ı daha önce gönderen kişilere göre , CN’ ı daha ileride olanlara KCC den evrak talep maili gelmiş olmasının sebebi olarak; yalnız olan kişilere kalabalık ailelere kıyasla yada dosyası daha az olan kişilere yoğun olan kişilere nazaran öncelik verilmiş olmasından kaynaklı olabilir.
    Sizce bu durum öyle midir?

Evrak talep mailleri DS260 gönderiş tarihine göre gelmeye başladı bu yıl. İlk önce 9 Mayıs'ta gönderenler aldı. Sonra 10 Mayıs'ta. Sonra 11 Mayıs'ta. Böyle böyle şu anda 14 Mayıs'a geldiler. Bugün 14 Mayıs'ta gönderen 2 arkadaşımız daha evrak talep maili aldı. CN'le alakasız biçimde ilerliyor şu anda evrak talepleri.

• Sayın @crazycells @gucarslan @Sono ds formunu açtırmak mülakata girme zamanını (sırasını) etkiler mi?
    Teşekkürler

• @crazycells Merhaba Yeşil Kart online başvuruda kullanacağım dijital fotoğrafı pasaport işleminde de kullanabilir miyim? Hem pasaportumdaki hem de online başvurudaki fotoğrafların aynı olması bir sorun oluşturur mu? Çünkü pasaport işlemleri için ''biyometrik'' fotoğraf şartı ileri sürülürken Yeşil Kart başvurusunda böyle bir zorunluluk görmedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yalnız-gezen bir soruyu bir yerde sorun ki karışıklık çıkmasın cevabınız verildi

• ⭐⭐⭐

@mechta22, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sayın @crazycells @gucarslan @Sono ds formunu açtırmak mülakata girme zamanını (sırasını) etkiler mi?
    Teşekkürler

Formunuz açık kaldığı sürece süreciniz ilerlemez. Şu zamanlarda form açtırmaya 45 gün civarında cevap veriyorlar. Buna göre hesabınızı kitabınızı yapın.

• ⭐⭐⭐

@mechta22 Current olduğunuz zaman DS260’iniz açık olmadığı sürece etkilenmez.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |