Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Uğur-Aydemir göndermeniz gerekiyor:

Polis Belgesi
    (TC vatandaslari icin bu belgenin ismi Arsiv Kayitli Adli Sicil Kaydi'dir. Eger adli sicil kaydiniz temizse e-devletten, eger sicilinizde kayit varsa adliyelerden belgeyi temin edip gonderebilirsiniz. Belgenin "arsiv kayitli" oldugunda emin olmalisiniz. Bu belgeyi sadece 16 yasindan buyuk kisiler icin saglamalisiniz. 1 yildan fazla yasadiginiz ulkelerden, veya su an yasadiginiz ulkede 6 aydan fazla suredir yasiyorsaniz yine bu belgeyi bu ulkeler icin temin etmelisiniz (ilgili konu), eger bir ulkede suc islediyseniz ya da suclu bulunduysaniz yasiniz veya ulkede ne kadar kaldiginiz onemli olmadan bu belgeyi temin etmelisiniz!)

• @Stiff cn 800'lerde ancak evrak talebi almadım. Bu formu haziran ayında doldurmamla alakalı mı acaba?

• ⭐⭐⭐

@darkside KCC ve konsoloslugun planında ekim ayında mulakata girecek numaralar içerisinde yer alıyorsanız, size de en kısa zamanda evrak talebi gelecektir.

• @Sono peki teşekkürler, beklemeye geçelim.

• @Sono, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

yasiniz veya ulkede ne kadar kaldiginiz onemli olmadan bu belgeyi temin etmelisin

Teşekkür Ederim

• @gucarslan tesekkur ederim en hizli sekilde iletmis bulunmaktayim

• Hocam tekrar rahatsız ediyorum özür dilerim. Parselim var onu gösterebiliyor muyum acaba çünkü karşılığı parayı hesaplamanın bir yolunu bulamadım.

• ⭐⭐⭐

@Uğur-Aydemir Sizin hesaplayamadığınız parselin maddi değerini konsolos nasıl hesaplayacak ki? Konsolos için mali kaynaklarınız önemli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mechta22, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sayın @gucarslan @crazycells dogum belgemde soyisim , isim ve baba ismi de soyadin yazıldığı yerde yer aliyor ( ornegin, Bayzakova (bu soyad) Aynura (bu isim) Kalibekovna ( baba ismi bu- bizim ulkede baba ismine -ova eki eklenir ve soyada ekleyerek yazarlar dogum belgesinde) bu durumda full name in native language kisminda dogum belgesindeki gibi yazilmalimi? Yoksa pasaportta sadece soyisim ve ad yer almaktadir, bunlari kendi dilimde yazmalimiyim?
    Teşekkürler.

evet, farkli ulkelerde farkli uygulamalar olabiliyor. "Full name" sorularinin tamamini pasaporta gore doldurmak en dogrusu olur.

"native alphabet" kismina da pasaportunuzda yazdigi gibi yazin isminizi ama kendi dilinizde.

Fakat bu bahsettiginiz ismin tamamini "alias" sorusunda belirtin. Bu sekilde tum isimleri formda gorebilirler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@blocergn, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan bilgi için teşekkürler. Sanırım sistem değişmiş, o yüzden emin olamadım. Bu konuları resmi olarak okuyabilecegim bir kaynak var mıdır?

suresi gecmis pasaportla formu dolduramazsiniz, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan doğru diyorsunuz. Ülkemdeki konsolosluk çok yardımcı olmuyormuş. O yüzden hataları minimize etmek istiyorum. O zaman siz de dogum belgesindeki bilgileri kullanmami oneriyorsunuz degil mi?

Vizeyi pasaporta bastiklari ve sizin resmi isminizi pasaporta gore degerlendirdikleri icin en ideali ve dogrusu pasaporttaki isminizin formdaki isim ile eslesmesi olur.

Fakat diger kullandiginiz tum resmi isimleri, DS-260 formuna alias olarak aktarabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayın @crazycells @gucarslan greencard kazandiktan sonra evlendim. Evlilik cuzdaninda kendi soyadim+esimin soyadı var. Eşim Türk vatandaşı ben ise yabanci uyrukluyum. Peki allias kisminda bu yeni soyadimi yazdim. İleride bu soyad icin de sabika kaydi istenilebilirmi? Cunku vatandaşlık surecine girmemis durumdayim ve sadece evlilik cuzdaninda bu soyad yer almaktadir.

Evliliginizi vatandasi oldugunuz ulkede tescillediniz mi? Pasaportu alacaginiz ulke orasi oldugu icin oradaki kanunlar onemli...

Eger evlilik sonrasi soyismi otomatik olarak degisiyorsa bu durumda once ulkenizdeki tum resmi bilgilerinizi ve sonra pasaportunuzu guncelleyip, DS-260 formunu ise en guncel ve resmi bilgilere gore doldurmaniz en dogrusu olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

DV2022'nin ilk evrak talebi dosya numarası 4xx @Yekta-Olgun arkadaşımıza geldi. DV2022 süreci yavaştan hızlanmaya başlıyor diyebiliriz.

Tüm talihlilere süreçte bol şans dilerim.

harika haber! zaten bu ayki bultende DV2022'ye dair bilgi bekliyorduk... dolayisiyla evrak isteme zamanlamasi yerinde 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sezcek gozunuz aydin sayin @sezcek 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uğur-Aydemir, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Evrak talebi gelmesi durumunda başka ülkeden almam gereken sabıka kaydını göndermem gerekiyor mu? Yoksa mülakata mı götürecem ? Güney Afrika'dan cevap gelmedi henüz.Güney Afrika yetkilileri şu an evrakların üstünde gevrek bile yiyor olabilirler 🙂 Daha önce başka konularda evraklarımı kayıp etmişlerdi de .

Gondermeniz gerekiyor, ama belgenin gelmesi uzun surecekse KCC'ye bundan hic bahsetmeden diger evraklari gonderin. Eger gozden kacirirlarsa bu haliyle de belgelerinizi onaylayabilirler. Eger gozden kacirmazlarsa zaten sizden bu evraki da isteyecekler...

• Öncelikle nereye konu açacağımı bilemediğim için buraya yazıyorum, ds-260 formunu doldururken okulun bitiş tarihini girmiştim mezuniyet belgesi yeni çıktı 6 ağustos olarak gözüküyor mülakatta sorun çıkar mı merak ediyorum @gucarslan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-ÖR, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Öncelikle nereye konu açacağımı bilemediğim için buraya yazıyorum, ds-260 formunu doldururken okulun bitiş tarihini girmiştim mezuniyet belgesi yeni çıktı 6 ağustos olarak gözüküyor mülakatta sorun çıkar mı merak ediyorum @gucarslan

Problem olmaz. 👍

• @Sono, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

DV2022'nin ilk evrak talebi dosya numarası 4xx @Yekta-Olgun arkadaşımıza geldi. DV2022 süreci yavaştan hızlanmaya başlıyor diyebiliriz.

Tüm talihlilere süreçte bol şans dilerim.

Bugün kara kara düşünüyordum.Eğer Ağustosun 15 ine kadar evrak talep mailleri gelmezse işler baya bir sıkıntıya girecek diyordum ki
    Senin üstteki yorumunu okudum.😊

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

surecekse KCC'ye bundan hic bahsetmeden

Teşekkür ederim.

• Merhabalar bana kccden evrak talep maili geldi. Lakin hangi evrakları yollayacağım hakkında bilgi sahibi değilim. Örneğin Doğum belgesi isteniyor ama Trde doğum belgesi diye bi belge yok. Bu belge yollama aşamasının detaylı anlatımı var mı acaba ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.2k

| | | |