Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bozer340, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells hocam yardiminiza ihtiyacimiz var, arkadasimla ikilemde kaldik. Biz almanya dogumluyuz ama 16 yasimizdan once 8 yasinda Turkiyeye kesin donus yaptik. Almanyadan dogum belgesi temin ettik ama police certificate almadik. 16 yas oncesi icin gerek yok dediler ama emin olamadik ustat olarak size sormak istedik. Arkadasim 5 yasinda ben 8 yasinda Turkiyeye donduk buna ragmen police certificate almamiz gerekiyor mu acaba ?

Dogdugunuz ulkeden polis kaydi almaniz gerekiyor, o nedenle Almanya'dan da almalisiniz.

• ⭐⭐⭐

@ali-yılmaz usps is yeri adresine green card’i teslim etmeyebilir. Kilavuz videosunda anlatildigi gibi bos birakin isterseniz. Mulakatta 1 kerede saglam bir adres verirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tyalcin, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba, benim dosya numaram 27xxx. Sanırım son sıralardayım. Acaba hiç sıra gelmeme gibi bir ihtimal var mı? Geçmiş yıllarda verilen vizelere baktığımda baya baya beklemek gerektiğini gördüm. Sabırla beklemekten başka çare yok biliyorum ama çokta kendimi olacak diye şartlamamam mı gerekiyor? Herkese bol şans.

Bol sanslar ve bol sabirli beklemeler 👍

• Sayın@crazycells is teklifinin formatı nasıl olmalı? Belli bir standardı varmi?
    Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LA1907, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Kusura bakmayin tekrar sordugum icin ama sorum atlanmis sanirim bu konuda tecrubesi olan varsa duymak isterim

bu baslik askerlik sureci basligi degil, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayla-can, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan teşekkürler. Dediginiz gibi her şey için erken ama hiç bir sene de evrak talebi başlangıcı bu kadar gecikmemişti🙄 100lü numaralar bile talep almamış... artık hayırlısı diyelim.

DV icin evraklarin onceden gonderilmesi zaten birkac yildir var olan bir sistem , bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MehmetArikan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    DS 260 formunda GC teslimat için girdiğimiz adres ve kişi bilgilerini araştırıyorlar mı? o alana girdiğimiz kişinin US içindeki statüsünün (kaçak, legal...gibi) önemi var mıdır?

mumkun oldugu kadar yasal ve background'u temiz arkadaslarinizi kullanmanizi tavsiye ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nail-baghirzada, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar, benim soyismim "BAĞIRZADƏ", passportumda "BAGHIRZADE" olarak yazılmış, çocuğun passportunda ise "BAGHIRZADA" olarak. sorun şu: entry formda çocuğun da soyismini "BAGHIRZADE" yazmışız. konsolosluk bu konularda ne kadar hassasdır? bu arada, forumda dv mülakatında red olan hiç kimse görmedim. onların mülakat deneyimlerini okumak isterdim. "DV mükalat başarısızlık deneyimleri" başlık olsa güzel olurdu.

Eger cocugunuz icin herhangi bir resmi belgede "BAGHIRZADE" olarak yazildiysa o belgeyi de yaninizda mulakata goturebilirsiniz.

Ankara'daki ABD konsoloslugu bu tur konularda cok esnek; ama Tiflis'tekinin cok daha sert oldugunu biliyoruz maalesef. O nedenle ne olacagini ben de kestiremiyorum. Tahminim sorun olmayacagi yonunde, ama duruma konsolos karar verecek. Zaten sizin belgelerinizde sorun olmadigi icin, size vize verip, cocugunuza vize vermeyi reddetmeyeceklerdir diye dusunuyorum...

Maalesef vize alamayan kisiler genelde donus yapmiyorlar, o nedenle o baslik tutmaz... 🙂

• Merhaba,
    Esimin benden evvelki evliliginden 15 yasinda bir kizi var ve cekilise girerken onu da yazdim. Principal benim ve esimin kizi greencard almak istemiyor.
    Esimle kizinin arasi oldukca bozuk. Mecburen onun da formunu dolduruyorum. Konsoloslukta gorusmeye esimin kizi mutlaka gelmeli mi, doktor muayenesinden gecmeli mi? gelmez ise bizi etkiler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakan939, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, başvuru yaptığım pasaportun süresi Haziran 2022'de bitecek. Şimdiden yeniletip formu açtırmam gerekir mi? Yoksa KCC evrakları istendiğinde yeni pasaport bilgilerini iletmem yeterli olur mu? Son seçenek, mülakat öncesi halletme şansım olur mu? Hangisini tavsiye edersiniz?

Iki turlu de yapabilirsiniz, henuz bitmesine 1 yila yakin zaman oldugu icin daha sonra yenileyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan Simon da youtube ruzgarina kapilmis youtuber olmus? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mechta22, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhabalar,
    Amerika'dan iş teklifi alırsak davetiye mektubu nasıl hazırlanmalı? Belli kuralı varmidir acaba? Tecrübesi olan varmıdır? Teşekkürler

standart bir mektup yeterli, ayri hicbir isleme gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selinsenturk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    Esimin benden evvelki evliliginden 15 yasinda bir kizi var ve cekilise girerken onu da yazdim. Principal benim ve esimin kizi greencard almak istemiyor.
    Esimle kizinin arasi oldukca bozuk. Mecburen onun da formunu dolduruyorum. Konsoloslukta gorusmeye esimin kizi mutlaka gelmeli mi, doktor muayenesinden gecmeli mi? gelmez ise bizi etkiler mi?

Green card almayacaksa onun için DS-260 doldurmaya, mülakata veya sağlık muayenesine girmesine gerek yok. Sizin dosyanızı etkilemez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihan-0, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar

2022 talihlilerindenim, formu doldurdum fakat bir kaç ufak sorum vardı destek olabilir misiniz?

1. adres bilgileri verirken city kısmına semt state kısmına il yazmak mı gerekir yoksa tam tersi mı?
    2. calısma bilgileri verilirken 1-2 aylık stajlar da yazılmalı mı?
    3. Uzun dönem part-time calıstıgım fırmada mezun olunca kadroya gectım dırek olarak. ayrı ayrı mı yoksa tek adres olarak gostermelıyım?
    4. unıversıte zamanında erasmus yaptım. unıversıte bılgılerı kısmında Course of Study ve degree olarak ne yazmalıyım ?
    5. yıne erasmus zamanı suan bulundugum adresten yurdısına cıkıs yapmıstım. ıcınde bulundugum adresı tek parca olarak erasmus adresımı de bu adresten bır once olarak gostermem sorun olur mu? ayrı ayrı eklemelı mıyım?
    6. sosyal medya hesaplarında hepsını eklemek zorunda mıyız. ornegın facebook hesabım aktıf fakat son paylamısımı 2018de yapmıs olamama ragmen belırtmem gerekıyor mu hesabı askıya almayı dusunuyorum zaten alıp yazmasam olur mu?
    1. Evet, city kismina semt/ilce, province kismina ise ilin ismini yazin.

2. eger sizin icin onemliyse yazabilirsiniz.

3. tek olarak yazabilirsiniz.

4. Erasmus yaptiginiz universiteden diplomayi almadiginiz icin, course of study kismina academic , degree kismina da none olarak yazabilirsiniz.

5. kronolojik olarak ayri ayri ekleyin.

6. hepsini eklemenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mechta22, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sayın@crazycells is teklifinin formatı nasıl olmalı? Belli bir standardı varmi?
    Teşekkürler

Standart bir mektup yeterlidir sayin @mechta22 , internette pek cok ornek bulabilirsiniz diye dusunuyorum. Is yerinin bilgileri ve isin ne oldugu, kisaca pozisyonunuz, verdikleri maas ve diger benefitler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selinsenturk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

Zaten cekilise basvuru yaparken yazmaniz gerekiyordu, yani dogru olani yapmissiniz. Sayin @knnrn 'in belirttigi gibi kendisinin formu olmadan surece devam edebilirsiniz.

• @crazycells Teşekkür ederim bilgiler için. aslında hiç bir belge yok elimizde "BAGHIRZADE" yazan. Bence passportunu deyişdire ve "BAGHIRZADE" yazdıra bilirim. riski sıfıra indireyim. ds-260-ı Eylülde submit etmem işlemlerde bir gecikme yaratırmı sizce? case numaram 22k.

• @keysnambır @crazycells peki arkadaşımdan şu anki oturdukları adresi alsam bir süre sonra taşınacakları için bir sorun olur mu ? Taşınsalar bile bildiğim kadarıyla vize onaylanırsa Amerika’ya girişte de gk gönderilmesini istediğimiz adresi değiştirebiliriz diye biliyorum.
    Benim kafamı kurcalayan durum adresi girdikten sonra taşınırlarsa orada oturan kişi başkası olacak. Formda arkadaşımın adı yazacak ama araştırma yapılıyor mu bilmiyorum ama araştırırlarsa başka bir kişi görünecek. Bu problem yaratır diye korkuyorum. Bu bölümü boş bırakırsam mülakatta mutlaka adres sorarlar mı ? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@ali-yılmaz DS260'da belirttiğiniz adresten arkadaşınızın taşınması sorun olur, sizin yeni bir adrese GC'yi postalatmanız gerekir.

GreenCard sizin için bir kimlik kartı demek, o yüzden güvenli bir adrese, kart yola çıktığında sorunsuzca ulaşılacak ve adresteki kişi tarafından bilinçli bir şekilde alınabilecek bir adrese ihtiyacınız var.

Şimdilik boş bırakın, mülakata yakın daha kesin ve değişmesi mümkün olmayan bir adres verirsiniz. En sağlıklısı bu.

• @Sono cevap için teşekkürler. Peki mülakata yakın bir zamanda formu açtırmam mı gerekiyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |