Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @smartcells sahte bilgi girmeyi engelleyen değil ama pasaport numarası girdiğimizde en azından isimle eşleşip eşleşmediğine ya da öyle bir numaranın var olduğuna dair hızlı bir tarama yapılmıştır diye düşündüm.Yılda bir defa başvurulabilen ve doğru beyanın esas olduğu bir başvuruda böyle düşünmem kendi içinde gayet tutarlı..Teşekkürler....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Aydın-0, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells sahte bilgi girmeyi engelleyen değil ama pasaport numarası girdiğimizde en azından isimle eşleşip eşleşmediğine ya da öyle bir numaranın var olduğuna dair hızlı bir tarama yapılmıştır diye düşündüm.Yılda bir defa başvurulabilen ve doğru beyanın esas olduğu bir başvuruda böyle düşünmem kendi içinde gayet tutarlı..Teşekkürler....

sizin bahsettiginiz gibi bir database yok. Pasaportlar ulkelerin kendileri tarafindan basiliyor... Ayrica 15.000.000 kisinin bilgilerini kontrol etmek yerine, vize verilecek 50.000 kisinin bilgilerinin kontrolunu yapmak cok daha kolay ve daha az zaman alan bir islem 🙂

• @crazycells teşekkür ederim. O zaman evrak talebini bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@UzakyolSurucu çocuklarınızın pasaportu için DS260'ı açtırmanıza gerek yok, yeni pasaportları aldığınızda direkt gönderin evraklarınızı.

• Sürecin nasıl ilerlediğini görebilmek hepimiz için çok önemli. Bu nedenle excel ortamındaki verilerimizi güncellemek, hepimizin bir sorumluluğu, ivedi yerine getirmesi gereken bir görevi olmalıdır. Lütfen bu hususta duyarlı olalım...

• @Shila bugün 20.05. 2021 de gönderen 4 kişiye Evrak istek maili geldiğini tabloda gördüm ama bir şey daha gördüm Evrak talep etmeden Evrak gönderen bu dediğim 20. 05.2021 deki arkadaşların ikisinden 8. Ayda evraklarını istek dışı göndermelerini rağmen tekrar Evrak istemişler yani önceden Evrak göndermenin bir faydası olmamış oluyor önemli olan onların istedikleri tarihte göndermek asıl olan bu gibi bu tabloda gördüğümden sonra

• @Barsamagic o arkadaşlardan biri benim:) lakin direk evraklarını gönderip onay alan da var

• @marti2771 tabloda var mı o kişi??

• @Barsamagic 5 istek var 2si 20 mayis ds260 gondereni, o onceden yollama herkes icin tutmuyo gibi bi durum var galiba, bazilarinda tutuyo cunku dediginiz gibi yine evrak istegi maili aliyo.

• @gucarslan hocam, mulakata maili en erken ne zaman gelebiliyor? mesela 40 gun onceden gelebiliyor mu ?

• @The-inception, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayla-can ailece mi başvurunuz. Yoksa tekilmi çünkü sanki tekil olanlar ilerlemiş gibi goruyorum

Evet ailecek ama onun bi etkisi old. sanmıyorum 4 kişi olanlara da onay gelmiş.

• @Ahmet-Aydın-0 uyduruk bir isim ve numarayla çekilişe başvuru yapılabilir.

Eğer seçilirseniz sürece devam edemezsiniz kanıtlayamayacağınız için.

Evet başvuru pasaportunuzu değiştirseniz bile delinmiş halde bulundurmak zorundasınız ispat etmek için.

• @crazycells teşekkür ederim. En son doktora eğitimimi yarım bıraktım diğerlerini değil ama onu ekledim çünkü başvuru yaparken eğitim durumum için muhtemelen doktora seviyesini işaretlemiştim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Shila, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan hocam, mulakata maili en erken ne zaman gelebiliyor? mesela 40 gun onceden gelebiliyor mu ?

normalde 30 gün önceden gelirdi mailler ama DV2021'de bir hafta sonraya da mülakat verdikleri oldu. yine de siz 30 gün olarak düşünün..

• @gucarslan merhaba bu Excel dosyası ile kim ilgileniyor siz mi? Kendimi eklemek istedim ama kilitli olduğundan ekleyemedim. Telegram kullanmıyorum ama bilgilerimi eklemek istiyorum bende listeye, yardımcı olur musunuz?

Listeye burayı takip eden herkesin mümkün mertebe girmesi gerektiğini düşünüyorum. Buradan faydalanıyoruz ve bizden öncekilerin bilgilerini paylaşıp moderatörlerin derleyip sistemleştirmesi veya ilgilenmesi sayesinde kendi sürecimiz için daha öngörülü olabiliyoruz... O sebeple bizde paylaşmaktan kaçınmayalım bu iletiyi okuyup hala listede olmayanlar için konuşuyorum.

• @Barsamagic vize sürecinizi sormaktan daha doğal bir şey olamaz, merak etmeyin kimse kimseyi mimlemez bunun için. Dediğim gibi onaylı ve current olan arkadaşlar Ankara'yı bekliyor. Ne zaman mülakat planlıyorsunuz diye sorulmasında fayda var.

• This post is deleted!

• @gucarslan @Shila
    Bence evrak istekleri tamamlanmadan mülakata geçmeyecekler çook uzun zaman demek bu da 🙁

• Merhabalar,
    Bugün KCC den mail aldım ancak gelen mail, evrak onay maili mi tam olarak anlayamadım. Mailin konusunda 'Documents Received' yazıyor ve aşağıdaki şekilde devam ediyor.
    Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current and appointments are available. Interviews are scheduled numerically based on region and which case numbers have already been processed.

Mailde anlayamadığım bir diğer nokta ise; 'eğer case numaranız current olmuş ve dvprogram.state.gov. için henüz bildirim almadıysanız, tüm dokümanlarınızın alındığı doğrulamak için KCC ile iletişime geçebilirsiniz' yazıyor. Case numaram şu anda current. Bu durumda tam olarak ne yapmak gerekiyor? Evrakların tamamının alınıp alınmadığına dair KCC ye mail mi göndermemiz gerekir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• @muse
    Çok haklısınız birbirimizin paylaşımları sayesinde biraz olsun fikir sahibi olabiliyoruz. Siz Excel in en alttaki boş satırına bilgilerinizi girin, sayfa yöneticisi olan arkadaşlar sizin bilgilerinizi olmanız gereken satıra taşıyorlar. Siz istediğiniz zaman kendi satırınıza bilgi güncellemesi yapabiliyorsunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |