Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Fouray ya bu şey gibi KCC ds 260 forumlarında yazan bilgileri araştırıyor bazılarının araştırması uzun sürebilir bazılarının kısa sürer sanırım bu aynı tarihte gönderip de bazı dosyaların halen Evrak talebi gelöeyişinin en basitçe sebebi bu olabilir araştırma süresimdeki değişiklik

• @iguven elçiliği mail atma işi tehlikeli işin son kısmı mülakat kısmı ordan kopuyor şimdi durduk yere mimlenmeywlim kızdırmayalım adamları bizi listeye alır sonra size yok vize derler :)))

• @Fouray
    Dosyanız kabarık mıydı. Yani evli çocuklar var. İşe giriş çıkış detaylı ve epey mevcut. Adres değişikliği epey yapılmış vb. gibi durumlarınız var mıydı.

• @ayla-can ailece mi başvurunuz. Yoksa tekilmi çünkü sanki tekil olanlar ilerlemiş gibi goruyorum

• @Fouray, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayla-can, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fouray ds260 sırasını kast etmiştim

Sn. @ayla-can ds260 benden 1 gün önce gönderenlerin tamamına istek gitti ama 16. gün gönderenlerin bazılarına gitmedi. Hatta bazı daha ileri tarihte yollayanlara da gitti. Kcc belirli bir kritere göre seçim yapıyor mu acaba diye düşünmeden edemiyorum.

Selamlar,

Ben sizden 1 gün önce ds260 submit etmeme rağman talep maili gelmedi. Yani 15.05 tarihindeki herkese de talep maili gelmedi diyemeyiz ama gelmeyenler hala var. Dosyada araştırılacak birşey olduğunu da düşünmüyorum açıkçası. Eşimle birlikte doldurduk. Çocuk yok. Sicil temiz. Adres değişikliği yok… ds260 tarihi yaklasan herkese de gelecek gibi bir durum yok sanirim ortada. Ben de ocak bultenini bekliyorum. Current olursam evrakları göndereceğim beklemeden. Ümit..

Excel verilerinin görselleştirilmiş ve analizli halini aşağıdaki linkten de takip edebilirsiniz. Ben bu kısımdan takip ediyorum.

• @Megatron haklısınız baştan okumamıştım...

• @ahmetdacic onayi alirken ben de ayni seyi yasadim ornegin adamdan once istek aldim adamdan once yollamisim bana cok sonra geldi onay, o yuzden cok mantik aramamak lazim sizi atlamalari gibi bir durum da zaten soz konusu olabilecegini sanmam, sabirla beklemek lazim bence. Her ne kadar en sabirsiz kisilerden biri ben olsam da 🙂

• @Barsamagic, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fouray ya bu şey gibi KCC ds 260 forumlarında yazan bilgileri araştırıyor bazılarının araştırması uzun sürebilir bazılarının kısa sürer sanırım bu aynı tarihte gönderip de bazı dosyaların halen Evrak talebi gelöeyişinin en basitçe sebebi bu olabilir araştırma süresimdeki değişiklik

Benim dosyam hiç kabarık değildi aslında ama inş sizin dediğiniz gibidir. Geç olsunda güç olmasın. 🙂

@Güler-Özçelik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fouray
    Dosyanız kabarık mıydı. Yani evli çocuklar var. İşe giriş çıkış detaylı ve epey mevcut. Adres değişikliği epey yapılmış vb. gibi durumlarınız var mıydı.

Hayır hiç kabarık değildi dosya. 1 ikamet, az iş değişikliği, evlilik ve çocuk yok. Suç çok şükür yok. Hayırlısı 🙂

@ahmetdacic, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fouray, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayla-can, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fouray ds260 sırasını kast etmiştim

Sn. @ayla-can ds260 benden 1 gün önce gönderenlerin tamamına istek gitti ama 16. gün gönderenlerin bazılarına gitmedi. Hatta bazı daha ileri tarihte yollayanlara da gitti. Kcc belirli bir kritere göre seçim yapıyor mu acaba diye düşünmeden edemiyorum.

Selamlar,

Ben sizden 1 gün önce ds260 submit etmeme rağman talep maili gelmedi. Yani 15.05 tarihindeki herkese de talep maili gelmedi diyemeyiz ama gelmeyenler hala var. Dosyada araştırılacak birşey olduğunu da düşünmüyorum açıkçası. Eşimle birlikte doldurduk. Çocuk yok. Sicil temiz. Adres değişikliği yok… ds260 tarihi yaklasan herkese de gelecek gibi bir durum yok sanirim ortada. Ben de ocak bultenini bekliyorum. Current olursam evrakları göndereceğim beklemeden. Ümit..

Excel verilerinin görselleştirilmiş ve analizli halini aşağıdaki linkten de takip edebilirsiniz. Ben bu kısımdan takip ediyorum.

Sanırım Kcc bizle ooo piti piti oynuyor. 🙂 Zira sizden ve benden daha ileri tarihde ds260 gönderenlere istek gitmiş, hatta onay dahi almışlar.

• @Shila, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ahmetdacic onayi alirken ben de ayni seyi yasadim ornegin adamdan once istek aldim adamdan once yollamisim bana cok sonra geldi onay, o yuzden cok mantik aramamak lazim sizi atlamalari gibi bir durum da zaten soz konusu olabilecegini sanmam, sabirla beklemek lazim bence. Her ne kadar en sabirsiz kisilerden biri ben olsam da 🙂

Sn @Shila sabır bizde artık system error veriyor. 🙂

• @Fouray benim cok fena psikolojimi bozdu bu surec ya 😃 sabirsiz insanlarin allah yardimcisi olsun, onlar icin cok zor is bu 😃

• Ben ds’sini eski tarihlerde göndermiş ama hala evrak talebi almamış yada yollamamış olanların çoğunlukla bilgilerini Excel e aktarmamış olabileceğini düşünüyorum. Bilgilerini insanlar güncellememiş olabilir bence. Bu kadar eskiye dayalı olarak ds yollamış numarası current olmuş insanlar olabilir mi? Ama hep aynı kişiler yazıyor forum a bu kişilerden ses yok gb.

• @Shila, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fouray benim cok fena psikolojimi bozdu bu surec ya 😃 sabirsiz insanlarin allah yardimcisi olsun, onlar icin cok zor is bu 😃

Benimde maalesef. Üstelik benim cn de yüksek. 15 ay askerlik yaptım, şafak bu kadar sıkıştırmadı. 🙂

• @Fouray 20bin falan yuksek sayilmaz aslinda da is yapmasi lazim KCCnin yoksa 6 ayda tamam olur yani sizin isiniz eminim, ayrica ya excel ya da imzanizda bir hata var eslesmiyo bi kontrol edin isterseniz. 31.08 yaziyo gonderim tarihi excelde.

• @Güler-Özçelik kesinlikle guncellemeyen arkadaslarimiz da vardir eminim ben de.

• @Shila uyarı için teşekkürler imzada sıkıntı olmuş. Düzenledim.

• @smartcells beyefendi numarası geçerli olmayan bir pasaportla nasıl başvuruuluyor tam olarak onu anlamadım isim ve soyisim yazıyoruz sonuç olarak sahte pasaport numarısı ve isimle başvurabilirmiyiz ki. Misal çekilişe katıldığım pasaport yani kuraya başvurduğum pasaportun süresi doldu ve dosyalarrı gönderdiğim pasaport yeni pasapartum bu durumda eski yani nüfus müdürlüğü tarafından delinmiş pasaportumu görüşmeye götürmeli miyim .Cahilliğime verin

• @Güler-Özçelik benim öyle o yüzden biraz uzun sürebilir diye düşünüyorum zamanı geldiğinde aklıma başka bişey gelmiyor çok ülke giriş çıkış felan var

• ⭐⭐⭐

@Ahmet-Aydın-0, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells beyefendi numarası geçerli olmayan bir pasaportla nasıl başvuruuluyor tam olarak onu anlamadım isim ve soyisim yazıyoruz sonuç olarak sahte pasaport numarısı ve isimle başvurabilirmiyiz ki. Misal çekilişe katıldığım pasaport yani kuraya başvurduğum pasaportun süresi doldu ve dosyalarrı gönderdiğim pasaport yeni pasapartum bu durumda eski yani nüfus müdürlüğü tarafından delinmiş pasaportumu görüşmeye götürmeli miyim .Cahilliğime verin

Numarası geçerli olmayan bir pasaportla şu şekilde başvuruluyor:
    Rastgele kafadan sallayarak bir numara yazıyorsunuz. Bitti.

DV başvuru formunda sahte isim ve sahte pasaport numarası, hatta baştan sona sahte bilgiler girmeyi engelleyen bir mekanizma olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Başvuru formunda ne bilgi girerseniz girin. Kimse denetlemiyor. Fakat kazandığınız takdirde oraya girdiğiniz her bilgiyi belgelerle kanıtlamaya mecbursunuz.

Süresi dolmuş ya da dolmamış olsun, başvuruda kullandığınız ve başvuru anında geçerli olan pasaportun gerçek olduğunu mülakat zamanı konsoloslukta ispatlayamazsanız GC vizesi alamazsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muse, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, eminim sorulmuştur ama ara motorundan bulamadım maalesef sorumun cevabını,
    yarım kalan eğitimlerimizi eklememiz gerekiyor mu ds 260'a?
    Başlayıp terk ettiğim bir kaç bölüm vardı da umarım eklemem gerekmiyordur.
    Henüz yollamadım ds260 formunu cevaba göre son kontrolü yapıp yollayacağım.
    Teşekkürler

bitirmeyecekseniz eklemeye gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI Zaten DS-260 formunda bir degisiklik gerekmiyorsa, herhangi bir sey yapmaniza gerek yok sayin @FUAT-ARI 👍

Benzer Başlıklar

• 89
  • 36
  • 2908
  • 56
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |