Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Teşekkürler cevabınız için. Kafama takılan bir konu daha var. Daha önce sorulmuştur eminim ama Occupation kısmında 2 yıl training yada experience kısmını cevaplarken üniversitede okuduğumuz bölümle ilgili işte çalışıyorsak evet mi yoksa hayır mı demeliyiz.

• @gucarslan merhaba,ben 2022 talihlisiyim,türk vatandaşıyım ve bulgaristan'da kalıcı oturumum var fakat hiç bulgaristan'da yaşamadım,oturum iptal olmasın diye giriş çıkış yapıyorum.size danışmak istediğim bir konu var.
    ds-260 formunu daha imzalayıp göndermedim,ankara da mülakata girmek istiyorum.diyelim ki formu yolladım,evrak talebi geldi,ben evrakları yolladım sonra evrak onayı geldi fakat ankara hala dv vize vermemeye devam ediyor.benim sürecim bu kadar ilerledikten sonra ben bulgaristana gidip yerleşsem,ankara olan mülakat yerini sofya olarak değiştirmeyi talep etsem,bunu kabul ederler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samet-tr eger bulgaristan'da yasal oturumunuz devam eder ve ikamet adresinizi belirtirseniz elbette bunu yapabilirsiniz. ama tavsiyem, böyle bir durumu evrak onayı almadan yapmanız. çünkü evrak onayı sonrası mülakat yeri değişimini kcc degil, konsolosluk yapıyor. bu da ciddi bir iş.. sıkı takip edin ve evrak onayı öncesi yapmaya çalışın.

• @gucarslan teşekkür ederim.yıllar sonra çıkan bu fırsatı kaçırmak istemiyorum açıkçası.evrak onayı gelmeden daha kolay ama evrak onayı geldikten sonra bile böyle bir şansımız var demek ki.
    bu tip,evrak onayından sonra,konsolosluk yetkisi ile bir mülakat yeri değişimi yapıldığını hiç duydunuz mu?

• Herkese selamlar. Askerligi levazim olarak yaptim. Acaba quartermaster olarak mi yoksa supply olarak mi giris yapayim? Fikri olan cevaplarsa sevinirim, iyi aksamlar.

• @crazycells normal kalıptan kasıt standart vesikalık mı? bu arada cevap için çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samet-tr elbette. ama o zaman kcc'den değil konsolsoluktan onay almanız gerek. karar sizin..

• @gucarslan çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

• Merhaba ds 260 formunda son sayfada pasaport numarasina u ile başlamayi unuttum sanirim bir sorun olur mu

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fuat-Ergin, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba;
    DS 260 formumu 22 Mayıs 2022 tarihinde doldurdum.
    "SSN numarası için daha önce bir başvurunuz oldu mu?" sorusuna NO şeklinde yanıt vermiştim.
    Fakat bir süre sonra bundan 11 sene önce ABD'ye WAT ile gittiğimde SSN numarası da almış olabileceğim aklıma geldi. Tabii onun hala geçerli olduğunun farkında bile değildim, neredeyse unutmuştum.. Daha sonra SSN numaramı da eski arşivlerimden buldum.
    Sonuç olarak istemeden forma yanlış bilgi girmiş oldum.
    Sizce bunun için formu yeniden açtırmalı mıyım?
    Yoksa vize görüşmesi sırasında SSN numarası bilgimi paylaşmam yeterli olur mu?

Bu bilgiyi formu actirip duzeltin. Daha onceki basvurunuzu goreceklerdir, kafa karisikligi olmasin.

Teşekkürler görüşünüz için. Bu sene form açtıran olmadı sanırım hiç.
    Formu açtırmak sorun olmaz değil mi?

• Merhabalar formu submit ettikten sonra hem email adresine gönderilmesini istedim hem de pdf olarak aldım ama mail gelmemiş henüz bu normal mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ganzo, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Teşekkürler cevabınız için. Kafama takılan bir konu daha var. Daha önce sorulmuştur eminim ama Occupation kısmında 2 yıl training yada experience kısmını cevaplarken üniversitede okuduğumuz bölümle ilgili işte çalışıyorsak evet mi yoksa hayır mı demeliyiz.

evet diyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekho, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamlar. Askerligi levazim olarak yaptim. Acaba quartermaster olarak mi yoksa supply olarak mi giris yapayim? Fikri olan cevaplarsa sevinirim, iyi aksamlar.

supply olarak yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barış-Buz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells normal kalıptan kasıt standart vesikalık mı? bu arada cevap için çok teşekkürler.

hayır. abd konsolosluğu'nun talep ettiği ölçülerde. bunu gittiğiniz fotoğrafçı biliyor merak etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@WithNaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar formu submit ettikten sonra hem email adresine gönderilmesini istedim hem de pdf olarak aldım ama mail gelmemiş henüz bu normal mi?

bazen gelmediği oluyor, merak etmeyin. sonradan tekrar giriş yapıp gönderim işlemi yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denttraveller, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba ds 260 formunda son sayfada pasaport numarasina u ile başlamayi unuttum sanirim bir sorun olur mu

peki formu doldururken doğru yazdınız mı?

• @gucarslan evet tsbiki dogru yazdim ama son sayfada malesef u harfi koymadan başladim

• DS260 Forum doldurma son tarihi bilen var mı .?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denttraveller oradaki kısmın değiştirililebilir olduğuna emin değilim. sadece formu açtırıp tekrar submit ederken o kısma veri girişi yapabiliyorsunuz. DS260'daki bilgi ile uyuşmıuyor olsa size submit ettirmezdi diye düşünüyorum ama emin değilim.

sn. @crazycells'i ekliyorum iletiye. kendisinin yorumu da sağlıklı olacaktır.
    lütfen kendisinin cevap vermesini bekleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isa-seyhan ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın!

ilgili sorunuz bu başlıkta defalarca cevaplanmıştı, sayfalar arasında kısa bir tura çıkmanız yeterli ama ben yine de bilgi vereyim size. bu form için bir tarih yok ama siz yine de yıl sonuna kalmadan doldurun. çünkü süreciniz 1 ekim itibariyle başlayacak..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |