Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Enes-Kartal Ağustos ayı vize bülteni açıklandı temmuzun ikinci yarısında ve bu bültende kazanan talihlilerin sayısına yer verildi.

Eylül vize bülteninde ise Ekim 2021'de mülakata girme hakkı kazananacak DV2022 dosya numaraları açıklanacak. Bu bülten 10 Ağustos'tan sonra herhangi bir gün gelebilir.

• ⭐⭐⭐

@leylaaltun Eğer özel bir durumunuz yoksa (mahkeme kaydı, farklı ülke doğum belgesi gibi), evrakları hazırlamanız 30 dakikayı geçmez. Evrakları olabildiğince hızlı şekilde göndermek sizin lehinize.

Evraklar için ilk mesajı dikkatlice okuyun lütfen:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri

• Arkadaşlar Amerikanın herhangi bir eyaletinde alınan ehliyet diğerlerinde de geçerli oluyor mu ?

• Merhaba bir sorum olacaktı ds260 formunda mahkemeyle ilgili olan bir soru vardı ve biz bu soruya hayır demiştik. Asıl talihli benim ve bana açılan bir dava yok ama benim açtığım basit yaralama ve haraket davası dosyamız devam ediyor. Benim bu dava hakkında bilgi vermem gerekir mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@salih25 Kısa süreli ziyaretlerde evet, ancak yeni eyalete kalıcı olarak yerleşecekseniz ehliyetinizi yeni eyaletinkiyle değiştirmeniz gerekiyor.

• ⭐⭐

@icf, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba bir sorum olacaktı ds260 formunda mahkemeyle ilgili olan bir soru vardı ve biz bu soruya hayır demiştik. Asıl talihli benim ve bana açılan bir dava yok ama benim açtığım basit yaralama ve haraket davası dosyamız devam ediyor. Benim bu dava hakkında bilgi vermem gerekir mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Gerek yok.

• @smartcells çok teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiniz için

• ⭐⭐⭐

@sudegül-bayram, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells çok teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiniz için

Rica ederim.
    Bu arada imzanızı aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi düzenlerseniz ileride soracağınız sorulara ve yardım isteklerinize Case Numaranız ve bulunduğunuz aşama görülerek daha etkin ve hızlı cevaplar gelir. Lütfen sürecinizi aşağıdaki linkte tarif edildiği gibi imzanıza taşıyın.
    LINK >>>>> https://bit.ly/3cIMFIw

• @Sono teşekkür ederiz!

• @goblis çok teşekkür ederim cevabınız için.

• 2022 Telegram grubu ismi nedir. Gruba Dahil olmak istiyorum. Beni yönlendirebilirsiniz sevinirim.

• Arkadaşlar ben bir makine mühendisiyim. İngilizcem var ama yeterli değil. Georgia, Atlanta'dan düz işçi olarak iş teklifi aldım. Sağlık sigortasi, kalacak yer gibi seyler sunuyorlar. Orda uzun süre yasamayı ve bu işi yapmayı düşünmüyorum. Makine mühendisi olarak devam etmek istiyorum ancak ilk aşamada tanıdığım başka biri de olmadığı için bu teklifi kabul edebilirim.

Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz ? Gitmek istediğim eyalete gidip belli bir süre işsiz mi kalsam acaba ama böyle bir durumda da çok belirsizlik oluyor açıkçası biraz da korkutuyor bu durum. Yorumlarinizi düşüncelerinizi iletirseniz sevinirim

• Arkadaşlar aklıma takılan 3 konu var
    1-) Ds260 formunu doldururken askerlikle ilgili bi pdf linkini tıklayıp o şekilde formu göndermiştim o pdf i doldurmam gereklimiydi sadece linke tıklayıp pdf e göz atmıştım
    2-) Formu doldururken annen ile babanın adresi aynı mı diye sormamış di ikisi için adres girmiştim şuan review kısmında soru gözüküyor ama yanında herhangi gibi cevap yok bu sıkıntı çıkarır mı ?
    3-) Üniversiteler açıldığında adresimi güncellemem gerekir mi ?

• ⭐⭐⭐

@zeynepkırnıkelmasli, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

2022 Telegram grubu ismi nedir. Gruba Dahil olmak istiyorum. Beni yönlendirebilirsiniz sevinirim.

Telegram grubuna doğrudan dahil olunamıyor.
    Gruba girebilmek için ne yapılacağına dair bu konu başlığının ilk sayfasındaki 3. mesajda gerekli bilgi var.

• ⭐⭐⭐

@salih25 Bence konsolosluk mülakatı esnasında işlerinizi kolaylaştıracak harika bir gelişme bu. hic çekinmeden teklifi konsoloslukta sunan. Uzun vadeli planlarınızda farklı eyaletler olsa da bunu mülakatta pek dillendirmeyin, başlangıç icin bu işin değerli olduğunu ve zamanla kendi mesleğinizi yapmak istediğinizi dile getirin.

Ayrıca Atlanta da cok guzel bir şehir 🙂

• ⭐⭐⭐

@Yusuf-Üstünbaş, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar aklıma takılan 3 konu var
    1-) Ds260 formunu doldururken askerlikle ilgili bi pdf linkini tıklayıp o şekilde formu göndermiştim o pdf i doldurmam gereklimiydi sadece linke tıklayıp pdf e göz atmıştım
    2-) Formu doldururken annen ile babanın adresi aynı mı diye sormamış di ikisi için adres girmiştim şuan review kısmında soru gözüküyor ama yanında herhangi gibi cevap yok bu sıkıntı çıkarır mı ?

1. O formu doldurup mülakata götüreceksiniz. Detaylı bilgi icin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/157/amerika-da-askerlik-kaydi-selective-service-system

1. Herhangi bir sorun olsaydi, daha doğrusu formu gönderirken eksik bilgi kalsaydı, formu gönderemezdiniz. Bu yüzden bir problem gozukmuyor. Ama formu göndermiş olduğunuzdan emin olun lütfen.

2. Bu değişikliği yapmanıza gerek yok.

• ⭐⭐⭐

@Yusuf-Üstünbaş, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar aklıma takılan 3 konu var

1- Hayır, bir şey doldurmanız gerekmiyor, tıklayıp okumanız yeterli. Fakat ABD'ye giriş yapan 25 yaş altı GC sahiplerinin 30 gün içinde yapması gereken bir işlem var. Şu konu başlığını dikkatlice okuyun:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/157/amerika-da-askerlik-kaydi-selective-service-system?_=1627786566137

2-Hiç bir sıkıntı çıkmaz

3- Numaranıza göre Ekim ayında mülakata gireceksiniz zaten muhtemelen. Gerek yok

• @Sono Çok teşekkür ederim

• @smartcells Çok teşekkür ederim.

• DS 260 formunu gönderdik. Bekliyoruz artık Eylül' ü değil mi. Bir değişiklik varmı arkadaşlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |