Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• E devletten nüfus kayıt örneği alırken kişiyi mi seçmeliyiz yoksa aileyi mi? Evli falan değilim çocuğum da yok.

Ds-260 onay belgesini getirin diyorlar da bu 15 sayfalık bir sürü çıktı var ondan mı bahsediliyor?

• @Stiff Kaynak açılan dava hocam. Ankara’nın sıralaması sadece EU olarak yapılmamış. Ankara davaya gönderdikleri cevapta mülakatı çok verdim vs. demek için EU ve AS’leri karışık sıraya sokmuşlar.

Yani bir AS sizden önde olabilir. Eğer AS için yeterli vize vardıysa, o kişi mülakat aldı ve siz almadınız.

Tabi sizin de başka bir gönderide yazdığınız gibi sıranın bir önemi yok. Son dağıtılan mülakatlarda sıra karışıktı. Burada önem verdiğim, cevap olarak 1274 case kaldı demeleri.

• @clubhasankara Size bir sorum daha olacak. Aşılar ile alakalı. Benim aşı kartımda aşı gözükmüyor da sayfada 10 tane aşı yapılması gerektiği yazıyor. Siz aşı işini nasıl hallettiniz. 10 tane aşıyı aynı anda yapamazlar diye düşünüyorum.

• Merhaba @gucarslan bi sorum olacak size , ais kaydını oluşturdum ancak ilgili sayfa çıktısı almak isterken ekran dondu ve sayfa yenilediğimde ekran gitti çıktı alamadım. Sonradan ilgili çıktıyı alma şansım var mıdır ? Giriş yaptığımda aynı sayfaya ulaşamadım

• @xbens, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba @gucarslan bi sorum olacak size , ais kaydını oluşturdum ancak ilgili sayfa çıktısı almak isterken ekran dondu ve sayfa yenilediğimde ekran gitti çıktı alamadım. Sonradan ilgili çıktıyı alma şansım var mıdır ? Giriş yaptığımda aynı sayfaya ulaşamadım

AIS kaydı için bahsettiğiniz sonuç sayfasının birebir aynısı e-posta olarak mailinize geliyor. Onu çıktı alabilirsiniz.

• @eynar Immigrant Visa - Register for Courier confirmation başlıklı bir mail değil mi ? Mail içeriğinde başvuran bilgileri ve kurye seçim bilgileri var

• @xbens, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@eynar Immigrant Visa - Register for Courier confirmation başlıklı bir mail değil mi ? Mail içeriğinde başvuran bilgileri ve kurye seçim bilgileri var

Evet aynen o mail. İçeriği tümüyle aynı. Hatta mail bastırınca daha derli toplu çıktığı için ben onu çıktı olarak almıştım yanıma 🙂

Rahatlıkla teyit etmeniz için içeriği de not düşeyim. You have successfully ile başlayıp Başvuranlar ve Kurye Seçimi bilgileri diye alt başlıkları var mail içeriğinin.

• @eynar çok teşekkür ederim destek için 😊

• @batosemo Asi kartim yoktu, doktora butun asilarimin yapildigini, ama tr de bu eski kayitlara ulasmanin mumkun olmadigini söyledim. Doktorda sadece zorunlu olan asilari yapti. 3 yada 4 tane. Tamamen doktorun insiyatifinde olan bi durum. Hatta benim doktorum bana istersen asilarini isyerinin anlasmali oldugu özel hastane de ucretsiz yaptir, bosuna para ödeme diyerek, teklif bile sundu. Bende önemli degil hepsini burda yapalim dedim. Ama veznede 650 euro fatura cikinca, doktorun anlatmak istedigini daha iyi anladim 😀

• Ds-260 formunu açtırmıştım Dün mail gelmiş yeni gördüm. Nereden ve nasıl düzeltebilirim acaba ? Yeni pasaport ve bir kaç bilgimi güncellemem gerekli

• Arkadaşlar hayalleri, umutları olan, sadece insanlar için değil tüm canlılar için, içinden güzel şeyler geçiren tüüüüüm forumdaşların yeni hayatlarında başlayacakları yolculukları, büyük bir gıptayla takip ediyorum. Şans sizinle olsun! Bizler, 2019'dan bu yana umutla bekliyor, hiç vazgeçmiyoruz. Lütfen sizler de vazgeçmeyin hayallerinizden. Büyüklerimiz hep "kısmetse olur" der, gerçekten eğer bu kısmette varsa, mutlaka olacaktır. En içten dileklerimle; Bol şanslar!

• ⭐⭐⭐

@batosemo, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

E devletten nüfus kayıt örneği alırken kişiyi mi seçmeliyiz yoksa aileyi mi? Evli falan değilim çocuğum da yok.

Ds-260 onay belgesini getirin diyorlar da bu 15 sayfalık bir sürü çıktı var ondan mı bahsediliyor?

Bekar olduğunuz için Kişi olarak seçebilirsiniz. Aile de seçebilirsiniz, sorun olmaz.

E devletten nüfus kayıt örneği alırken kişiyi mi seçmeliyiz yoksa aileyi mi? Evli falan değilim çocuğum da yok.

DS-260 onay belgesi dediği sonda çıkan barkodlu sayfadır.

• ⭐⭐⭐

@Kitapsever Formu açtırma talebini konsolosluğa mı yaptınız ? DS-260 Giriş sayfası burada.

• @gamefry Toplu bir dava açıldığını gördüm geçenlerde trumpa karşı dv22 ve dv23 için buna katılmak için ne yapmamız gerekiyor

• @ggulduk Hangi dava ile ilgili sordunuz, bilgim yok açıkcası. Toplu açılacak mevcut bir dava yok bildiğim kadarıyla.

• Süreç bitti artık arkadaşlar, kabul etmek gerek. Grup davasında da en son olumsuz bir durum gelişmişti. Davacılara öncelikli vize hakkı tanınmayacaktı. Şu an risk alıp, başka bir ülkeye gidip şansını deneyen şanslı arkadaşlar mülakat aldılar. Bu riske rağmen mülakat alamayan, belki biriktirdiği parasından olan şanssız arkadaşlar da oldu.

Hayaller kuruldu,
    Uykular kaçtı,
    Dostlar edinildi,
    Yardım ortamı oldu,
    Yalanlar söylendi,
    Psikolog masrafları çıktı,
    Antidepresana başlayan arkadaşlar oldu,
    Hiçbir şey yapmadan sadece bekleyip mülakat alan arkadaşlar oldu,
    Gece gündüz çabalayıp mülakat alamayan arkadaşlar oldu,
    Belki mail atılmayan ülke büyükelçiliği kalmadı (Cibuti dahil),
    İnsanlar kazanıldı,
    İnsanlar kaybedildi.

Kimi arkadaşlarımız hayatları için yeni umutlara yelken açtı veya açacak. Kimi arkadaşlarımız hayata dair umutlarını tüketti. Kimi arkadaşlarımız gelecek seneler için umutlarını devam ettirecek. Ne yazık ki şanssız olanlar için durum bu. Kimisi için zor olacak ama hayat devam edecek. Ne yazık ki ben de bu gruba dahilim. Hayattan artık hiçbir beklentim kalmadı. Gerek kendime dair, gerek insana dair, gerek şansa dair.

Süreçle ilgili daha önce yardımcı olan yetkili arkadaşlara teşekkür etmiştim. Bir teşekkür de sn. @crazycells 'e. Bu forum gerçekten süreci sorunsuz ilerletmek için eksiksiz bilgi sunuyor. Maalesef bazen elde olan imkanların fazlası gerekiyor. Şans içinde şans gerekiyor. DV'nin rekor vize basılan yıllarından birinde çok sayıda Türk'e mülakat dahi layık görülmedi. Acı ama durum bu.

• ⭐⭐⭐

@Stiff Arkadaşım , yine söylüyorum. Üzme kendini. Hiçbir şey sağlığından daha önemli değil. Vallahi benim de zoruma gidiyor. Ama hayırlısı olsun diyorum. Ne yapalım, kısmet değilmiş.

• @Stiff maalesef ki Türk talihliler olarak DV tarihinin en kötü yılını geçirdiğimizi düşünüyorum çünkü ortada ne Trump yasakları var ne de covid kapanmaları. Covidden dolayı dünyanın heryerinde birikmiş dosyalar vardı fakat Ankara kadar bulunduğu ülke vatandaşlarını mağdur eden bir konsolosluk olmadı diye düşünüyorum. Özetle Ankara’ya mahkum kaldık ve maalesef ben dahil bir çok arkadaşımız vizesini alabilmek için görüşmeye gidemedi. Yapılabilecek tek şey kendimizi bu üzüntüden kurtarıp hayatımıza kaldığımız yerden devam etmek bu çok zor olacak bunca hayalden sonra ama bize iyi gelecek şey bu. Hiç bir şey sizin ve sevdiğiniz insanların sağlığından daha önemli değil.

• @Programmer evet Ankara'ya yazdım pasaportumu değiştirdim onu eklemek istiyorum diye 2 hafta önce falan galiba. Yeni açıldı diye yazmışlar

• @Kitapsever Formda eski pasaport bilgilerinizi silin yenisini yazın. Bu arada birden fazla kişiyseniz herkesin formunun açık kalmadığına dikkat edin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |