Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@computerengineer şuan için çoğu arkadaşımız zaten dosya taşıma vb. durumları değerlendiriyor ama sadece bosna'dan olumlu yanıt alanlar oldu aylar önce, sonrasında hiç kimse olumlu yanıt alamadı ne yazık ki.
    şuan şunu yapın demek oldukça güç.. DV2022 için tavsiyem hep aos'tan yana oldu, bunu burada da, telegram'da da ziyadesiyle aktardım ama o da belirli bir kesimin yararlanabileceği bir durumdu.
    en kötü ihtimal siz abd vatandaşı olduktan sonra babanız için IR5 vizesi alıp o şekilde green card sahibi yapabilirsiniz, sizin ihtimalleriniz her daim var.

• @gucarslan göçmenlik işlerine bakan avukata sorduk Amerika’daki, bildiğiniz açılmış,kazanılmış dosya emsal dosyaya bakmak lazım araştırmak lazım demiş. Açanlar ya da açılıp kazanan olmuşsa bilen varsa Bilgi alıp iletecektim. Sürede az kaldığı için sanırım emsal kararları gösterip dosyanın kabul edilmesini sağlamak için söylüyor avukat

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seyf dv konusunda tecrübesi olmayan bir avukatla çalışmanızı kesinlikle tavsiye etmem.
    eğer bireysel dava açacaksanız bilinen avukatlarla çalışın.
    göçmenlik avukatının dv'yi anlaması min 2 yıl sürer, tecrübeyle sabit.

• @seyf Bizim de case numaramız küçük olup uzun süre mülakat maili almayınca Nisan ayındaki toplu davaya katıldık (UAO v Biden). Dava sonuçlanmadı henüz, doğal yollarla bu ay mülakat geldi bize. Bu toplu davada KCC den sürecin nasıl işlediği ile ilgili bilgi istenmiş. Cevap olarak avukatın yazdığını aşağıda paylaşıyorum. Aslında bildiğimiz şeyleri yazmışlar hemen hemen ama yine de orjinal metni paylaşıyorum. faydası olur belki.

"KCC uses DVIS to schedule appointments by creating a calendar for each post inside of that program, which is then filled by DVIS ordering and selecting cases from the AV queue for that post based on the date that cases transition to AV status and the regional rank order (i.e., the case number) of each case. A case transitions to AV status after the Visa Office allocates a visa number to the selectee and, if any, the selectee’s derivative beneficiaries. When considering the regional rank order, DVIS orders cases by the region code (AF, AS, EU, NA, OC, or SA) first and by the rank number (i.e., the eight digit number following the region code) second. When a post provides or updates its capacity and schedule for DV interviews to KCC, KCC inputs the capacity and schedule by post into DVIS, which then fills those appointments with cases with consideration of the full case number (i.e., regional rank order) and the date cases moved into AV status.”

Here, we see for the first time that “the date cases moved into AV status” is a factor in the scheduling algorithm. AV status is the status AFTER RV status, where “processing is complete.” AV status is defined by “visa numbers have been allocated, and the case is ready to be scheduled for appointment.”

In other words, KCC now admits that are not scheduled solely based on case number order. If a higher case number is scheduled before a lower case number, KCC now admits that is due to the case processing for that higher case number being completed before the case processing for the lower case number. For two cases submitted on the same day, it is a mystery what could have caused the processing to be delayed for more than another, but we think later DS-260 submission dates, and unlocking and resubmitting DS-260, could be factors. "

• @agaslan KCC’nin verdiği boş ve yalan savunmaları çok takmayın. Kimin ne zaman mülakat alacağı belli değildi.

Savunmada yazdıklarının yalan olduğu son dağıtılan mülakatlar ile gördük. 7 binden 10’bine kadar numaralı kişilerin dosyaları sıralı şekilde geç göndermiş olsalar bile, 1’den 7K’ya olan arkadaşlardan önce onaylanmış yani. Yersen tabi.

• @gamefry Üstad bu da şunu gösteriyor: "dava açanlar normal bir hakime denk gelirse, büyük ihtimal davayı kazanır"

• @sanaldeniz Hocam aslında iş biraz avukatlarda bitiyor. Hakimler çok detaylı bilgiye sahip değil. Yeterli argümanları avukatlar mahkemeye sunarsa, dediğiniz gibi bir sonuç olabilir. Tabi kalan vize sayısı da önemli burada. Grup davalarına katılım çok olduğundan rezerv vize olur mu bilemiyorum.

• merhaba. Ankara da mülakat inülakat tarihi için randevy sorunu mu var. Daha önce de yazdım mülakat tarim bellşi oldu ailemle beraberdi. tek gittim mülakata girdim vizemi aldım. ailem için de sonra başvuracağım söylendi. çocuklar döndü yurtdışından başvurdum ama seçtiğiniz lokasyonda tandevu yok yazıyor ais deki sayfada. urgent mail attım gelen yanıtta da şu yazıyor "Ankara'da bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Bölümü yetkilisi, aşağıdaki başvuru sahipleri için ek takip işlemlerinin gerekli olduğunu belirtti. " bayağı bir zamandır bekliyorum. nedir bu mailin anlamı. neden randevu tarihi alamıyorum. teşekkür ederim. Kolaylıklar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mirali-Doğan merhaba, peki ilgili mailde herhangi bir form var mı doldurulmasını istedikleri?

kişi bilgilerini gizleyip maili görüntü şeklinde paylaşırmısınız?

• @gucarslan

Merhaba, dava açmak için Avukat Curtis ile telegram üzerinden haberleşmek yeterli mi? Davanın açılması ve işleyişi hakkında hiç bir yazı yazıldı mı, hatırlıyor musunuz?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sinan-Nalkaya hatırlıyorum çünkü ben de bir davacıyım 🙂
    telegramdan iletişime geçin. size bir sözleşme yollayacaklar mail ile, imzalamanızı ve tutarı belirttikleri şekilde ödemenizi isteyecekler.
    her şeyi onlar size anlatıyor zaten, gönderecekleri mailleri takip edin.

• Merhaba iyi günler herkese.
    Ben 3 ağustos tarihinde mülakata girdim. Tebrikler dendi ve 3-5 gün içerisinde pasaportunuz elinize ulaşır dendi. Şuan konsolosluğun sitesinden kontrol ettiğimde ‘’Administrative Processing’’ şeklinde bir yazı ile karşılaşıyorum. Bu bir sorun teşkil eder mi? Yoksa normal bir durum mudur? Şimdiden teşekkürler

• @akifcalis Vize onayı sonrasında AP olarak gözükmesi standart bir durumdur. Bir süre sonra Issued olarak güncellenecektir.

• @gucarslan Teşekkürler.

Sanırım eski fiyattan yararlanmak için geç kaldım, pazartesi yeni tarifeye geçiyor .
    Başka bildiğiniz avukat var mı bu konularda uzman? Ben eylülden sonra, yani artık olmayacağı kesinleştikten sonra dava açmayı düşünüyorum. Sizce mantıklı bu yaklaşım?
    Bu tür davalar ortalama ne kadar zaman sürüyor, bilginiz var mı?

• Merhaba herkese birkaç sorum olacak izninizle.

Yurt dışı mülakat alanlar da ais kaydı yaptırması gerekiyor mu?
    Sofyanın getirilmesi gereken belgelerine baktığımda banka döküman bilgisi isteği yoktu yine de götürmeli miyim? Bu Türkiyeden götürceğim hesap dökümü geçerli olur mu?
    Diplomanın orjinalini mi götürmemiz gerekiyor. Diplomada türkçe ve ingilizce olarak yazıyor.

• merhabalar
    case no 2022EU7xxx ve hala mülakat alamadım
    sanırım artık eylül mülakatları da verildi . yani hiçbir şans kalmadı.
    doğru muyum ?

• @gulyc dava açın yoksa herşey bitti sizin için..

• @sanaldeniz hangi avukat ile ? ücret 7500 usd , 15000 usd olacakmış ve sonucu ne olabilr davanın çok belirsiz.
    ne yapmak gerek ? uğraşmaya değecek mi ?
    kafada deli sorular 😞

• @gulyc ben sizin yerinizde olsam, gitmek istiyorsam kesin açardım. Eğer siz kazanamazsaniz kimse kazanamaz...

• Mülakat sonrası sistemde durum güncellemeleri ile ilgili bilgi vermek istedim.

01 Ağustos sabahı 10:30 gibi mülakatım bitti. Çıktıktan sonra da dosyamın durumu "Ready" olarak gözükmeye devam etti. Ancak öğleden sonra durum "AP-Administrative Processing"e döndü.

02 Ağustosun tamamında durum hiç değişmedi ve "AP-Administrative Processing" olarak kaldı.

03 Ağustos sabah 10:00 gibi ancak durum "Issued" olarak güncellendi.

Aynı gün saat 16:07'de büyükelçilikten "Congratulations" maili geldi.

Saat 17:02'de ise PTT'den kargonun kabul edildiğine dair SMS geldi.

Aynı günün gecesi posta ancak Muğla iline geldi ve orda kaldı.

05 Ağustos sabahı erkenden Bodrum Dağıtım merkezine ulaştı.

Saat 12:03'te ise kargonun Bodrum Merkez Şubesine ulaştığı ve bizzat müracaat halinde teslim edileceğine dair bilgi SMS'i geldi.

Ben de saat 14:00 gibi Pasaportumu teslim aldım.

Özetle; Sistemde durumunuz hemen değişmezse dert etmeyin.
    Adminlerimiz bu konuda daha önce defalarca bilgi verdiler aslında ama ben sadece örneklemiş oldum. Sevgiler saygılar.

Visa.jpg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |