Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan diyelim ki KCC den Ankara'ya düşmedi dosyamız. İtiraz etme hakkımız var mı, yoksa 2022 hakkımızı kayıp mı etmiş oluyoruz. Bu arada Ankara konsolosluğunun taşınma sürecinde olduğunu duydum. Dosyaları Ankara mı istiyor KCC den, Yoksa KCC yaptığı incelemeler sonrası mı talihlileri Ankara'ya bildirecek?

• @gucarslan 8 gün önce ''Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center ''diye başlayan mail geldi(galiba bu dosyam onaylandı demek oluyor değil mi?).fakat ben şuan konsolosluk değiştirmeyi düşünüyorum ,DS formunu doldurduğum siteden baktım dosyam hala KCC gözüküyor bu durumda rağmen sanırım dosyam onaylandığı için artık kcc ile işim bitmiş oluyor ve sanırım yer değişimi için dosyayı taşımam gereken konsolosluğa mail atmam gerekiyor fakat sürecin bitmesine az bir zaman kaldı şuan bu taşıma işlemleri uzun sürüyor mu ? şu durumda kanadadaki konsolosluğu mail atmam mantıklı mı sizce ? kandadaki konsolosluğa değiştirmeleri için yazarsam ve o sırada mülakat alırsam ne olur ? kafam çok karıştı 😞

• Vaybee 13 aydır beynimizi yedi. avucumuzun içinden gidiyor göz göre göre. Yüzlerce hayat. Ev alması gerekip alamayanlar. İs teklifi alıp ya gidersem diye değiştirmeyenler. Umarım hepimiz gideriz eğer hayirlisiysa. Dua etmekten başka birsey gelmiyor elden.

• @muratcan Dostum okumadığım şey kalmadı. KCC'ye mail atmanız gerekiyor. Ama siz ihtiyaten hem kcc'ye hem de mülakata gireceğiniz konsolosluğa mail atın. Bir de bu hususta bir gelişme olursa, benimle paylaşırsanız sevinirim.

• @sanaldeniz teşekkürler ,kcc'ye mail attım bir gelişme olursa iletirim

• @entropik gözünüz aydın, önümüzdeki ay mülakat alıyorsunuz 🙂

• @Güler-Özçelik Allah Allah!
    O nerden çıktı? Bilmediğim birşey mi oldu?

• @entropik içime doğdu 🙂 umarım Ağustos için güzel haberi alırsınız. Ben durum kontrolünde sizin gb nvc den ilerlemiş halde görebilsem çok sevinirdim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@myym, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan diyelim ki KCC den Ankara'ya düşmedi dosyamız. İtiraz etme hakkımız var mı, yoksa 2022 hakkımızı kayıp mı etmiş oluyoruz. Bu arada Ankara konsolosluğunun taşınma sürecinde olduğunu duydum. Dosyaları Ankara mı istiyor KCC den, Yoksa KCC yaptığı incelemeler sonrası mı talihlileri Ankara'ya bildirecek?

itirazdan kastınız mülakat alamamaksa eğer bunun için tek şansınız hukuk yoludur. bunun dışında itiraz edebileceğiniz bir durum / kurum yoktur. 30 eylül 2022, DV2022 süreci için son gündür.

dosya taleplerini de ankara yapari ayırdığı slot durumuna göre. KCC de bu dosyalara mülakat verir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratcan şuan muhtemelen KCC sizin dosya taşıma işleminizi yapacaktır.
    lütfen kanada'daki yasal oturumunuzu kanıtlayan (vize, oturum kartı vs) maile ekleyerek KCC'ye mail atın.

• Foruma kayıtlı olup temmuz ayına randevu alan kişi sayısı çok az sanırım benim gördüğüm 1 kişi doğru değil mi? Fazlası varsa da sanırım 1 elin parmaklarını geçmiyor 🤔😊

• @Sevval Foruma kayıtlı 17 kişi var bildirim yapan. zaten genelde Ankaranın verdiği mülakat sayısının % 60'ı foruma kayıtlı oluyor, yaklaşık %15 alt-üst sapması var.

• Şuan DV2022 için case kaçta?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslanamca "case kaçta?" dan kastınız nedir?
    daha açık sorun lütfen sorunuzu..

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@aslanamca "case kaçta?" dan kastınız nedir?
    daha açık sorun lütfen sorunuzu..

Üstad bilmiyor, kendisi sorarak öğrenenlerden...

• @gucarslan hocam şuan İstatistikde Ankarada onaylanmış vize sayısı 288 gözüküyor. İranlıların da Türkiyede mülakata alındığını varsayarsak bu rakam çok düşük değil mi sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslanamca düşük olduğu aşikar.
    ayrıca eu ve as rakamlarına ayrı ayrı bakmalısınız.

• @gucarslan peki hocam tahminize göre şuan kaç K'ya kadar çıxmışdır dosyalar? Ortalama

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslanamca tahmine gerek yok, zaten belli.
    bu başlığın ilk iletisini dikkatlice okuyun.

• @entropik teşekkür ederim. iyi kötü 17 kişi en azından ulaştı son etaba.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |