Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sevval Son ayda bile Mart ayındaki mülakat sayısını aşabilir yada geçen aylarda ki benzer az sayıda da verebilir.
    Ankara bu, ne yapacağı belli olmaz

• @The-inception sizin adınızı excelde bulamadım. hangi isimle kayıtlısınız acaba?

• Selamlar, gayrimenkul için mektup veren oldu mu? Ya da verilecekse nasıl bir mektup verilmeli..örnek verebilir misiniz?

• @semra-karababa

Semra hanım aynı soruyu kaç defa sormama rağmen cevap alamadım.

Üstüne de laf yedim.

Öğrenirseniz bana da anlatın lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semra-karababa herhangi bir ekpertiz hizmeti alarak evinizin değerini belgeleyebilir, bunu da yeminli tercüme ettirerek mülakata götürebilirsiniz.

• @semra-karababa @Megatron

Ek bi bilgi olsun, bazı arkadaşlarımız endeksa web sitesinde değerini belirleme bölümünden online başvurup ödeme yaparak değerleme belgelerini aldılar.

• Ev tapusu olarak orijinal tapuyu bulamadığım için e-devletten WebTapu çıktısı aldım, herhangi bir belediye rayiç bedeli ya da emlakçıdan emlak değeri belgesi götürmedim, ama kredi ile ilgili olarak bankanın kaldırmadığı ipotek bedeli evrakta yazıyordu (kredileri uzun süre önce bittiği halde banka ipoteği kaldırmamış, yani borçsuz olduğu halde borçlu görünüyordu, yine de değer açısından fikir vermiş olabilir), evrakları alan görevli bunları konsolosun değerlendirmesi için kabul etti, mülakatta bunlarla ilgili bir soru sorulmadı, evlilik cüzdanı ve diploma orijinalleri geri verilirken bu çıktılar geri verilmedi ve dolaysıyla emin olmamakla birlikte geçerli belge olarak kabul edildi galiba. Elbette her dosya kendi özelinde değerlendirilir, o nedenle bizim bu mali bedeli belli olmayan webtapu belgelerinin belirleyici olup olmadığı konusunda kesin bir yorum yapamam.

• @Onder, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@semra-karababa @Megatron

Ek bi bilgi olsun, bazı arkadaşlarımız endeksa web sitesinde değerini belirleme bölümünden online başvurup ödeme yaparak değerleme belgelerini aldılar.

Az önce endeksadan hesap açtım.. 129 lira karşılığı evimin ekspertiz raporunu pdf olarak aldım..
    Cevap için çok teşekkür ederim..

• @gucarslan fakat ben dosyamın onaylandığını düşünerek (gelen maile göre)hem kcc'ye hem montreal konsolosluğuna yazdım bu bir sorun oluşturur mu acaba?

• @semra-karababa Semra Hanım merhaba, evinizin değeri güncel piyasa şartlarına göre mi çıktı, yoksa belediyelerin rayiç bedellerine yakın mı? Ben de güvence olarak evimin tapusunu da göstermeyi düşünüyorum, teşekkürler.

• @rigby güncel duruma yakın çıktı...zaten ekspertiz raporunu satın almadan önce görüyorsunuz şu şu değer arasında bir rakamdır diye...

• @semra-karababa bununla ilgili üstünüze kayıtlı olan mülkün olduğu tapu dairesine mail atarak takdiyat raporu almak istiyorum diyorsunuz onlar size geri dönüş yaparak web tapu üstünden almanızı sağlıyorlar

• Halen mülakat yok ya, haziran ayına girdik sayılır. CN sırası çok iyiydi halbuki. Keşke şu DS260'ı erken gönderseymişiz.

• @Onder excele eklememisim. Ekledim diye hatırlıyorum ama bulamadım. Fırsat bulunca ekliycem bilgisayardan.

• @Onder, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@semra-karababa @Megatron

Çok sağol güzel kardeşim. Cevap verdiğin için.

• @gucarslan selamlar ugur bey,
    Birkac sorum olacak size..
    Mulakat dagilimlari cok yavas goruldugu gibi; haziran sonu ve temmuz sonuda dagitilip bitecek bu is dogrumu? Yani haftada bir gelme ihtimali varmi? Yada dv2021 ve dv2020 yi dusunursek son 2-3 ay nasil dagitimlar oldu? 300-500 kisi aldimi acaba? Tek ihtimal o cunku alabilmemiz icin diye dusunuyorum. Cn iyi oldugu halde temmuz da formu gonderen biri olarak cokda sansim kalmadigini dusunuyorum bu sebeple, riskli oldugu soylensede gecerli abd turist vizem var, gidip abd de almayi denicem. Avukat buldum statu degisikligiyle olur diyor ama sonucta isini yapiolar alir alamaz kesin birsey yok ama denemeye deger diye dusunuyorum, birde abd de de yogunluk var hatta bazi dosyalar gonderilipde mulakata cagirilmadan kartlarini alanlar oluyormus 30 eylul son gun oldugu icin.. denemeye deger diye dusunuyorum. Cunku ankaradan hic umudim kalmadi.
    Turist vizesiyle deneyio alan oldumu hic acaba? Oyle birini bulupta bilgi alsam veya calistigi avukata ulassam cok daha iyi olurdu? Varmi oyle birisi bilinen forumdan?
    Cok tesekkurler.. saglicakla kalin

• Merhaba arkadaşlar 🙋♂
    hepimiz için güzel bir süreç olmasını ümid ediyorum durumumu sorguladım böyle bir mail aldım. Henüz mülakat alamadım her geçen zamanda moralim bozuluyor sizce mülakat alabilecekmiyim
    Sayın @gucarslan forumdaki destekleriniz için çok teşekkür ediyorum
    Thank you for your inquiry.

Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center. For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/

• Babama turist vizesi aldırıp yanıma ABD'ye getirsem ve işlemlerini buradan yapsak olur mu, bilgisi olan var mı bu konuda? Çünkü Ankara'dan mülakat almaya ilişkin umutlarımız çok azaldı.

• @Mevlut-Yilmaz EYLÜL 2020 EU 30 kişi, Ağustos 2020 yok, Temmuz 2020 yok; Eylül 2021 29 kişi, Ağustos 2021 208, Temmuz 2021 22 kişi

• @The-inception Excel dışarıdan güncellemeye kapalı olduğu için siz kendiniz ekleyemezsiniz. Lütfen admin arkadaşlarla iletişime geçin sizi de eklesinler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |