Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@koc2022 Merhaba, olur da çekilişi kazanır ve mülakata çağrılırsanız ve elinizde lise diploması varsa sorun olmaz. Önemli olan beyanlarınızı belgeleyebilmek.

• This post is deleted!

• @Programmer 5 Ekim'de başlayacak DV2024 başvurusunda lise mezunu olmayacak, ama kazanırsa DS260 formunda lise mezunu olduğunu beyan edecek, mülakata gidince de diplomasını verecek, bu şekilde oluyor öyle mi? Teşekkürler.

• @koc2022 evet, mülakat sırasında diploması olması yeterli (hatta mülakat sırasında diploması olmadığı halde Fy içerisinde mezun olanlarada vize verdikleri vakalar var.Yani mülakattan sonra lise mezuniyet kanıtlarını gönderdiler. Ankara konsolosluğu bu konuda geçmişte anlayış gösterdi) Ama tavsiyem en azından lise mezuniyet belgesi ile mülakata girilmesi olurdu

• @Muhtaradana Çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@koc2022 Yeter ki mülakatta lise diploması elinde olsun, hiçbir sıkıntı olmaz.

• @Programmer Teşekkürler

• Selam Arkadaşlar ,
    Ben konsolosluk görüşmesinde adres değiştirmek isteğimi ilettim memurada yeni adresi verdim işlemleri yaptı ancak ds260 formunu kontrol ettiğimde hala eski adres gözükmekte bu durumda ne yapmamı tavsiye edersiniz abd ye girişte tekrar mı değişiklik talep etmeliyim ? Bana verilen sarı zarfın üzerindeki formda yeni bildirdiğim adres yazıyor ama ds260 ta eski adres var hala

• @xbens

@funnelweb, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

USCIS Üzerinden Adres Değişikliği Yapmak

Herkese merhaba,

Eğer konsoloslukta Green Card teslim adresini değiştiremediyseniz ve ülkeye girmeden adresi güncellemek istiyorsanız USCIS portalını kullanabilirsiniz. USCIS portalı üzerinden adres değiştirmek mümkün. Sanıyorum ABD'de iken de buradan physical address değişikliği yapabiliyoruz.

1. Öncelikle portala giriş için https://my.uscis.gov adresini takip edip, yukardaki Sign In kısmının üzerine gelip Create Account diyip adımları takip edip hesap oluşturuyoruz.
      Screen Shot 2022-03-28 at 14.13.19.png

2. Hesap oluşturduktan sonra yukarıdan My Account sekmesinin üzerine gelip aşağıdan Verify Your Identity'i seçiyoruz.
      Screen Shot 2022-03-28 at 13.56.51.png

3. Daha sonra çıkan ekranda Amerikan Büyükelçiliği'nden verilen Sarı Zarfa zımbalanmış kağıt üzerinde yazan A-Number'ı ve Case Numaramızı girip devam ediyoruz. A-Number'ınız 9 haneden az ise otomatik olarak 9 haneye tamamlanacak başına sıfır eklenerek.
      Screen Shot 2022-03-28 at 13.57.39.png

4. Bu aşamada bir dizi sorular sorulacak. Bu soruları doğru cevaplayıp geçiyoruz. Örneğin doğum tarihiniz, doğum yeriniz vs gibi bilgileri çoktan seçmeli sorular içinde cevaplamanız beklenecek.

5. Sorular cevaplandıktan sonra Profiliniz ve Inbox'ınız açılacak. Profilinizden adres bilginizi güncelleyebilirsiniz. Zaten daha önce yazılmış olan adresi de orada göreceksiniz. Inbox'ı da Immigration Officer ile haberleşmek için kullanabileceksiniz. 2. maddedeki görsele bakabilirsiniz Profilinize ve Inbox'ınıza girme yerini görmek için.

6. Profilinize girdiğinizde adresinizi değiştirebileceğiniz yeri göreceksiniz. ABD'ye giriş yaptıktan sonra da, adres değişiklikleriniz için bu site üzerinden adres güncellemelerinizi yapmanız gerekecek.
      Screen Shot 2022-03-28 at 14.24.22.png

Yukarıdaki sn. @funnelweb in aktardığı gibi Uscis hesabınızdan adresinizi güncelleyebilirsiniz.İlgili iletiye ulaşmak için ➡https://yesilkartforum.com/forum/post/264294

Yalnız bu yukardaki işlemi yaptığı halde 9 Eylül de yazılan bir deneyimde

"Tam gule gule derken aklima USCIS den degistirdigim adresin gercekten degistigini teyit etmek geldi. Sordum , bakti ve o da ne degismemis. Hazir kagida yazili is adresim vardi ve onu uzattim. Hallettim dedi ve vedalastik. Aklinizda olsun USCIS e guvenmeyin ve havaalanindaki polis abi ablalar ile adresin gercekten degistigini teyit edin"

yazıldı.

İletiye ulaşmak için ⬇https://yesilkartforum.com/forum/post/300809

Bu sebeple ds260 formundaki adresi formu açtırma dan değiştirecek arkadaşlarımız konsoloslukta, giriş yapmadan uscis sisteminde, giriş yaparken memura adresi bildirerek 3 aşamada değiştirebilir. Bu sayede gelecekte ssn ve Greencard tesliminde yaşanacak eski-yeni adres karışıklığını önleyebilir

Tabiki Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? https://yesilkartforum.com/forum/post/49062

başlığındaki önemli tavsiyeleride uygulamak güzel bir önlem olacaktır

Kartınızı veya seyahat belgenizi postaladığımızda ABD Posta Hizmeti (USPS) takip numaranız da dahil olmak üzere otomatik vaka güncellemelerini almak için bir Durum Durumu Çevrimiçi hesabına kaydolun.
    Size gönderilen postaların günlük görüntülerini almak için USPS (https://moversguide.usps.com/icoa/home/icoa-main-flow.do?execution=e1s1&_flowId=icoa-main-flow&referral=MG80)
    üzerinden Bilgilendirilmiş Teslimat'a kaydolun. Bilgilendirilmiş Teslimat ile şunları yapabilirsiniz:
    Beklediğiniz paketleri otomatik olarak izleyin

• @Muhtaradana Merhaba bilgi için çok sağolun ancak ben Uscis sitesine giremiyorum nerden girsem access denied diyor . Bu yüzden ücretide ödeyemedim.

• @xbens siteyemi ulaşamıyorsanız, yoksa başka bir sorun mu var

• @Muhtaradana site hiç açılmıyor Web sitesine tıklayınca access denied yazısı çıkıyor

• @xbens doğru siteye girmeye çalışıyoruz dimi ⬇

Halen ulaşamıyorsanız farklı bir tarayıcı ya da farklı bir cihazla girmeye çalışın veya en olmadı vpn çok güvenli olurmu bilemedim ama vpn açarak deneyebilirsiniz

• @Muhtaradana Merhaba,

Bilgilendirme çok iyi oldu, yönlendirdiğiniz gibi aşamaları tamamlayıp adresi kontrol ettim. Bunun için teşekkürederim.
    Ayrıca bir sorum var;

Vize basılı pasaportlarımızla Ekim'in ilk haftası Birleşik Devlet'lere giriş yapacağız. Kabul yapalım, herşey olağan ilerledi, girdik ve bir süre sonra da greencardlarımızı aldık.
    Ve 1 yıl sonra Türkiye'ye tatile veya herhangi bir yere gittiğimizde dönüş için bir daha herhangi bir Birleşik Devletler konsolosluğuna başvuruyor muyuz?

Yoksa, biletimizi alıp Amerika'ya geldiğimizde hvalimanında ki Gümrük Memurun greencartımızı gösterip geçebiliyor muyuz?

• @entropik GC aldiktan sonra Vize ile ilgili hicbir isiniz kalmiyor . Kart ile girip kart ile cikarsiniz

• @Figen teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba. Bugün bogotadan vizemi aldım. Ama Türkiye’ye dönüp birkaç ay kalmam gerek.
    Buradan Amerika’ya sadece giriş çıkış yapıp, birkaç ay sonra gelsem sıkıntı yaşar mıyım?

• @snowwhite sıkıntı olmaz.

• @snowwhite Tebrikler . Sikinti olmaz , birkac dediginiz kisim 6 ayi gecmesin yeter .

• 2022 EXCEL linkini atabilirmisiniz.ayları incelemek istiyorum da.teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |