Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratcan aslında yapılabilecek her şeyi yapmışsınız, kcc için de bu geçerli.
    eğer abd'de yaşayan bir akrabanız varsa (lpr ya da citizen) bu konu içn oradaki senatorlere mail atabilir. bunun dışında şunu yapın diyecek bir şey kalmadı, her şeyi yapmışsınız zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk bir çok ready dosya varsa demek ki halen mülakat tarihleri gelmedi ve yığılma var.
    daha sakin konsoloslukları kontrol edin derim.

• Evet yolun sonu the end olduk yüzde 99.99999... bir daha da çıkar mı Allah bilir, Herkes Allah'a emanet.. Kalın sağlıcakla

• Hoşçakalın sevgili forum arkadaşlarım. Eğrisi ile doğrusu ile sitresi ile 1,5 yıl bitti. Emeği olan bilgi paylaşan, bizlere verdiği cevaplarla destek olan herkese teşekkür ederim...

• @sanaldeniz Yorumlarınız ve destekleriniz için teşekkürler. Size gelmemesine çok üzüldüm. Hayırlısı böyledir belki de. Hoşça kalın.

• Hep gelecek diye umut ediyordum. Bu mesajın son mesaj olacağına hâlâ inanamıyorum. Vizesini alan herkese yeni hayatlarında başarılar ve mutluluklar, 2020-2021'den davaları devam edenlere mutlu haberler diğer forum üyelerine de sağlık ve esenlikler diliyorum. Başvurmaya devam edeceğim ama eski hevesim ve heyecanım kalmadı. Herkese iyi günler dilerim.

• Kalın sağlıcakla arkadaşlar, bir daha çıkarsa belki döneriz bu güzel başlıklara. Başta forum adminleri olmak üzere herkese teşekkür ediyor ve bol şanslar diliyorum. DV Ankarazede olarak sürece veda ediyorum.

• Merhaba. Ben de hala mulakat bekliyorum ve yaptiklarimi grupla da paylasmak istedim.

Amerika'da yasayan bir akrabam araciligiyla, bir senator benim adima federal sorgu yaptı ve Department of State'den cevap aldi. Maalesef yogunluk bahane gösterildi, cevap olumlu bir sonuca dönüşmedi.

Bunun uzerine Mandamus davasını arastirmaya basladim ve fiyatlarin yuksekligini gorunce amerikadaki akrabamdan avukat arastirmasini istedim. Texas'ta Turk bir avukatin bir suredir Mandamus uzerine calistigini ve olumlu sonuclar aldigini ogrendim. Avukatla gorustum ve sozlesmemi imzaladım. Normal fiyatın 6,500 dolar oldugunu soyledi ama, bana indirim ile 5,000 dolara bu davayi alcagini soyledi. Daha once DV icin Mandamus yapmadigini ama diger yesil kart turleri icin Mandamus yaptigini ve olumlu sonuçlar aldigini belirtti. Dava icin bir garanti yada basari yuzdesi vermedi ama ben en azindan denemek istedim son care olarak...

Bu tecrubemi grupla paylasmak istedim. Grubun bu konudaki kurallarinin ne oldugunu bilmedigim icin simdilik avukat ismi ve email paylasmiyorum. Eger uygunsa avukat ismi ve emaili paylasabilirim. Diger turlu direkt mesajdan da bu bilgiyi paylasabilirim. Iyi gunler herhese.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@necoyilmaz elbette paylaşabilirsiniz, hiçbir sakıncası yok.
    yine de bunun sadece kendi tecrübeniz olduğunu lütfen belirtin, kimse bunu sizin bir öneriniz olduğunu düşünmesin.

edit: dv için mandamus açmamış bir avukatın, dv süreçleri için nasıl bir argüman sunacağını lütfen kontrol edin. mali yılın bitişine çok az bir süre kaldı, dv sürecini anlayıp bunun üzerine bir dava açmaya çalışması sorun olabilir. lütfen süreçleri yakın takip edin, size bu tavsiyeyi vermek istiyorum.

• @gucarslan Evet, kesinlikle bir oneri yada tavsiye degil. Sadece kendi cabalarimla denediğim bir şey.

Akrabam sürekli avukatla baglantili olacagini ve isi takip etcegini soyledi, umarım oyle olur. Tavsiyeniz icin cok tesekkur ederim.

• Arkadaşlar merhaba. Şu an kolombiyadayım buraya trasnfer edeceğim dosyamı ama konsolosluk yasal olarak burada olduğumu kanıtlamam için tpurist stamp is insufficient diyor. Başka me gönderebilirim kanıtlamak için?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snowwhite ülkeye girişte pasaportunuza basılı giriş damgalarının taranmış halini gönderebilirsiniz.

• Merhaba,

dv22 excelinin en güncel halini incelediğimde Montevideo'dan mülakat alan arkadaşlar olmuş, onlarda aynı saraybosna örneği gibi mi(Türkiyeden direkt mail atıp mülakat günü verilmesi) mülakat alabildiler yoksa uruguaya giriş yaptıktan sonra orada olduğunu kanıtlayarak mı ? bilgilendir misiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tohma31 giriş yaptıktan sonra mail atıp mülakat aldılar.

• @snowwhite dosyanızı ankaradan talep ediyorsunuz değil mi? Ben de başka bir ülkeden olumlu yanıt aldım, ama süreci tam bilmiyorum. Ülkeye giriş yaptıktan sonra Ankaraya mı mail atıyoruz, bilgi verirseniz sevinirim.

• @snrblm Taşımak istediğiniz konsolosluk dosyanızı isteyecek. Bu arada paylaşmak isterseniz hangi ülke ve yeni mi olumlu yanıt aldınız?

• @necoyilmaz Davanızı 14 Ağustos’da açtınız sanırım değil mi?

• @gucarslan Uğur bey merhaba - Şu davaya katılınabilir mi acaba? DV-2022 Bou Jabbour v. Blinken

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@koc2022 ne yazık ki hayır.
    dava dosyası mahkemeye sunulduktan sonra sadece davacı çıkartılabilir dosyadan, ekleme yapılamaz.
    bireysel mandamus dava açmanız gerek dava istiyorsanız.

• @gucarslan Mandamus davası açmak istersek bu davayı 30 Eylül'e kadar mı açmak gerekiyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |