Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Yerimi şimdiden alıyorum inşallah yarın akşam güzel haberi buradan veririm 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells neden liderlik yapacaklar bizler bir şey bilmiyor muyuz anlamadım bu liderlik olayını hangi kıstaslara göre bu belirleniyor buradaki insanlardan ne gibi üstünlükleri var ki ayrıcalık yapıyorsunuz açıklar mısınız

Bu bir ustunluk veya ayricalik meselesi degil sayin @ayvalik10 🙂 tamamen bu kullanicilarin kisisel inisiyatifleri...

DV2021 excel'i su ana kadar en cok bilginin paylasildigi excel dosyamiz oldu... Bunun nedeni de yine bu arkadaslarin olusturdugu, once excel'de bilgilerini ayrintilariyla paylas sonra telegram grubuna gir mantigiyla gerceklesti...

Dolayisiyla telegram'a basvuran herkesin isimlerinin excel'de olup olmadiklarini kontrol edecekler; eger yoksa bilgileri girmek icin olusturduklari anketi gonderecekler. Ben DV2022 talihlilerinin kendi aralarinda buna karar verme taraftariydim, ama taslar yerine oturana kadar sayin @gucarslan ve sayin @EzgiLera 'nin onculugunde bunu yapmanin daha iyi bir fikir olduguna ikna oldum. 👍 Zaten DV2021 icin cok iyi bir is cikardilar, dolayisiyla DV2022'de de her seyin duzgun gidecegine eminim...

• @quikless, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@nevzatyildizz çok haklısın, dua ederken bile işi garantiye almak lazım, düzeltiyorum hemen 😃 nasıl oldu düzelmiş hali 😃

Olmuş olmuş hadi inşallah 🙂

• Son saatler 😱

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells dv 2022 için bir kere bile gelip yardımcı olmadılar sonra fikir alması için telegram grubuna gelenleri kovdular gelemezsin diye bu mu şimdi uzmanlıkları. Şimdiye kadar ne paylaşdılar 2022 bekleme odasında bir de beni sorun yani bizler 2021 neden gelip fikir alışverişinde bulunalım sonuçta kapalı idi ne oldu mahkeme herkese vizeyi bastırdılar mı bence çok yanlış düşünüyorsunuz. hangi taşlar yerinde değil bizler şu anda herşeyi ayarladık bir kere bile 2022 bekleme odasında sordunuz mu ne bilmiyorsunuz şu anda herkes korku mu var ne yapacağız panik havası mı var hangi taşlar oturacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells dv 2022 için bir kere bile gelip yardımcı olmadılar sonra fikir alması için telegram grubuna gelenleri kovdular gelemezsin diye bu mu şimdi uzmanlıkları. Şimdiye kadar ne paylaşdılar 2022 bekleme odasında bir de beni sorun yani bizler 2021 neden gelip fikir alışverişinde bulunalım sonuçta kapalı idi ne oldu mahkeme herkese vizeyi bastırdılar mı bence çok yanlış düşünüyorsunuz. hangi taşlar yerinde değil bizler şu anda herşeyi ayarladık bir kere bile 2022 bekleme odasında sordunuz mu ne bilmiyorsunuz şu anda herkes korku mu var ne yapacağız panik havası mı var hangi taşlar oturacak

maalesef tam olarak ne demek istediginizi anlayamadim.

Whatsapp, Telegram gibi gruplar ayri bir baglilik gerektiriyor, ben bile o gruplara dayanamayip cikmistim yillar once ve sonraki yillarda da girmeyi reddettim 🙂 O nedenle ben hickimseye boyle bir gorev verebilecegimi sanmiyorum... Forumdaki islerin normal duzenine uygun olarak bu da tamamen gonulluluk esasina dayanan bir istekti ve kendileri de zaten DV2022 talihlileri gorev alana kadar biz yurutebiliriz dediler...

Anladigim kadariyla siz DV2022 talihlileri kendi arasinda bunu yapsin diyorsunuz? (Onerdiginiz alternatif yontemi tam olarak anlayamadim) Bu dediginizin, yaptigimizdan neden daha iyi oldugunu dusunuyorsunuz?

Taslarin oturmasi ifadesini DV2022 talihlilerinin ne olup ne bittigini anlayip surecleri ogrenmesi anlaminda kullandim. Forumdaki uyeler bu konularda bilincli ama foruma yeni katilacak pek cok kisinin bu konulari daha once duymamis olacagina eminim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 aslında cevap vermeyecektim ama şahsıma ve diğer grup arkadaşlarıma "itham" edilen suçlama sebebiyle cevap vermek zorunda kalıyorum.

ilk olarak, sonuçları açıklanmamış bir çekiliş üzerine fikir beyan ediyorsunuz. bu, benim DV2023 grubunu kurup onun hakkında fikir beyan etmem ile eşdeğer. hali hazırda kazanani dahi olmadığınız (ki inşallah olursunuz) bir çekiliş için buradaki insanlar hakkında ithamda bulunmanız çok yanlış sn. @ayvalik10

DV2020 talihlileri, DV2021 grubunu kurup sonrasında bizlere devrettiler. çünkü çoğu kişi daha henüz neyin ne olduğunu bilmiyordu. birilerinin rehberliğine ihtiyaçları vardi ve bunu da DV2020'ye emek vermiş arkadaşlarımız yaptılar sağolsun.

bizim de bunun dışında bir amacımız yok, olamaz da. derdimiz, bu ülkede çekilişi kazanan her arkadaşımızın ailesi ile birlikte vizesini alması. başka bir şey degil.. biz de DV2022 çekilişi sonrası gruba katılmış arkadaşlarımız arasından bu görevi üstlenmeyi kabul edenlere bayrağı teslim edip, desteğimizi her zaman olduğu gibi forumdan vermeye devam edeceğiz. hiçbir zaman bir grupta baki kalmak gibi bir gayemiz yok. tek derdimiz birilerine faydalı olmak.

gelelim, DV2021 telegram grubundan insanlari attığımız yönündeki ithaminiza. bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmak tam da bu olsa gerek. biz kimseyi haksız yere bir gruptan atmadık, atmayız da. çünkü grup bizim değil.. sadece biz "gönüllülük" esasına uygun bir görev üstlendik hepsi bu. sizden ricam o ifadenizi ya silin ya da tekzip girin. çünkü sadece beni değil, bir çok kişiyi tohmet altında bırakıyorsunuz.

umarım yarın bir DV2022 talihlisi olarak yerinizi alir ve bizim de grubu size devretmemizi sağlarsınız.

bir daha bu ve bunun gibi tatsız mukabelelere girmek istemiyorum. çünkü şuan tek derdimiz, bütün DV2021 talihlilerine vizelerini aldırıp size tertemiz bir çekiliş yılı birakmak.

ışık sizinle olsun
    namaste!

• Yarın akşam talihli olarak bu konu başlığına geçiş yapmak dileğiyle 🙏 🗽

• ooo bu sayfalar açılmış hocam hayırlı olsun. 😃

• Umarım bizde burada yerimizi alırız. Şimdiden tüm kazananların yolu bahtı açık olsun. 🙏 🗽

• Herkese merhaba, 2019 yılında SWT programı ile Amerikadaydım. Fakat SSN Cardımı maalesef alamadan programı tamamladım. Çantam DS-2019 belgemle beraber çalındığı için yenisini acenteden istemek zorunda kaldım fakat Amerikadan ayrılmama 13 gün kala geldiği için SSN dairesi benim başvurumu açmadı ve dönmüş oldum böylelikle. Bu durum DS 260 formu doldururken sorun yaratır mı olası bir çekiliş kazanma durumunda. Letter of Explanation ile bu açıklanması mı gerekir yoksa böyle bir detayı bildirmem bile gerekmez mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@korayteacher, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba, 2019 yılında SWT programı ile Amerikadaydım. Fakat SSN Cardımı maalesef alamadan programı tamamladım. Çantam DS-2019 belgemle beraber çalındığı için yenisini acenteden istemek zorunda kaldım fakat Amerikadan ayrılmama 13 gün kala geldiği için SSN dairesi benim başvurumu açmadı ve dönmüş oldum böylelikle. Bu durum DS 260 formu doldururken sorun yaratır mı olası bir çekiliş kazanma durumunda. Letter of Explanation ile bu açıklanması mı gerekir yoksa böyle bir detayı bildirmem bile gerekmez mi?

sorun olmaz, eger ssn'yi biliyorsaniz yazarsiniz formlara. Zaten formlarda yenisini isteyebilirsiniz.

• @crazycells bilmiyorum çünkü bırakın almayı başvuramadım bile 😞

• ⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayvalik10 aslında cevap vermeyecektim ama şahsıma ve diğer grup arkadaşlarıma "itham" edilen suçlama sebebiyle cevap vermek zorunda kalıyorum.

ilk olarak, sonuçları açıklanmamış bir çekiliş üzerine fikir beyan ediyorsunuz. bu, benim DV2023 grubunu kurup onun hakkında fikir beyan etmem ile eşdeğer. hali hazırda kazanani dahi olmadığınız (ki inşallah olursunuz) bir çekiliş için buradaki insanlar hakkında ithamda bulunmanız çok yanlış sn. @ayvalik10

DV2020 talihlileri, DV2021 grubunu kurup sonrasında bizlere devrettiler. çünkü çoğu kişi daha henüz neyin ne olduğunu bilmiyorumdu. birilerinin rehberliğine ihtiyaçları vardi ve bunu da DV2020'ye emek vermiş arkadaşlarımız yaptılar sağolsun.

bizim de bunun dışında bir amacımız yok, olamaz da. derdimiz, bu ülkede çekilişi kazanan her arkadaşımızın ailesi ile birlikte vizesini alması. başka bir şey degil.. biz de DV2022 çekilişi sonrası gruba katılmış arkadaşlarımız arasından bu görevi üstlenmeyi kabul edenlere bayrağı teslim edip, desteğimizi her zaman olduğu gibi forumdan vermeye devam edeceğiz. hiçbir zaman bir grupta baki kalmak gibi bir gayemiz yok. tek derdimiz birilerine faydalı olmak.

gelelim, DV2021 telegram grubundan insanlari attığımız yönündeki ithaminiza. bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmak tam da bu olsa gerek. biz kimseyi haksız yere bir gruptan atmadık, atmayız da. çünkü grup bizim değil.. sadece biz "gönüllülük" esasına uygun bir görev üstlendik hepsi bu. sizden ricam o ifadenizi ya silin ya da tekzip girin. çünkü sadece beni değil, bir çok kişiyi tohmet altında bırakıyorsunuz.

umarım yarın bir DV2022 talihlisi olarak yerinizi alir ve bizim de grubu size devretmemizi sağlarsınız.

bir daha bu ve bunun gibi tatsız mukabelelere girmek istemiyorum. çünkü şuan tek derdimiz, bütün DV2021 talihlilerine vizelerini aldırıp size tertemiz bir çekiliş yılı birakmak.

ışık sizinle olsun
    namaste!

Dereyi görmeden paçayı sivamak bu olsa gerek. Umuyorum ki 2022 kazananı olurum. Telegram konusunda 2021 de ne tartışma yaşandı bilmiyorum ama grubu ilimli, insanları azarlamadan, ne yapacağını nasil yapacağını hatta nasil soracağını bilmeyene sabırla cevap verecek, zamanının ciddi bir kısmını buna ayırabilecek birilerine devretmeniz dogru olacak. Bunu zaten biliyorsunuzdur da, sürekli kavga çıkaran, sürekli insanları azarlayan, WhatsApp bekleme grubunu bile 3 günde darmadağın etmiş birinin telegram grubunu ayar veren vere idare etmesine tahammül edemez kimse. Benim de böyle bir grubu idare edecek zamanım bilgim tecrübem ve sabrım yok. Geçen senenin tecrübeli bir yöneticisi bu yıl uzunca süre kalıp tecrübesini aktarması 2022 kazananları için en faydalı yöntem. Ilimli bilgili ve bilmedigini sorarak öğrenmekten çekinmeyecek 1-2-3 yoneticiye güvenip arka planda da olsa beklemeye devam etmeniz cok daha uygun. Aksi halde kimse telegramin hedeflerinden sağlıklı bir şekilde faydalanamayacak ve insanlar ufak ufak kopup sürecini bağımsız sürdürmeye çalışacaktır.
    Forumda ve kazananların grubunda amacın "enn tecrübeli benim, herkes beni parmakla göstersin" olmadigi anlaşılsa bu konular hiç konuşulmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@korayteacher, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells bilmiyorum çünkü bırakın almayı başvuramadım bile 😞

problem degil, "bilmiyorum" secenegi de var, onu isaretleyebilirsiniz.

• Kacta açıklanıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Vize Sürecinizi İmzanıza Taşıyın!

📝 Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin!

DV2022 sonuçlarının açıklanmasına 30dk kaldı!

kazanan arkadaşların sorularına doğru ve net cevaplar verebilmemiz için lütfen ilgili linkten vize sürecinizi imzanıza taşıyın.
    bu sayede sorularınıza cevap vermek hepimiz için kolay daha kolay olacak.

📝 Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

o zaman ilk mutlu haber bizden gelsin 🙂
    tebrikler @EzgiLera

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

o zaman ilk mutlu haber bizden gelsin 🙂
    tebrikler @EzgiLera

Nasıl yani? @EzgiLera'ya mı çıktı.

• Sıramı alayım şuarada, DV21 ve DV22 kazananı olarak tekrardan buradayım 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |