Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sanaldeniz ister mail at ister çıktı al pdf yazıyordu bende çıktı aldım pdf ama isteğe bağlıydı diye hatırlıyorum

• @Djordan023 Dostum onu sormuyorum? KCC dosyayı işleyince kendiliğinden bilgi veriyor mu? Yoksa kişiler kendileri maille bilgi isteyince mi bilgi veriyor? Bunu öğrenmek istedim...

• @sanaldeniz Siz sordunuz mu? 25K onay alanlar mevcut.

• Ben sordum 9 mayısta mail attım, 11 mayıs akşam 19:00 gibi cevap geldi. Yine aynı cevap bir kaç hafta bekleyin mesajı.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

Interviews for the DV 2022 program will begin in October 2021 and will conclude on September 30, 2022. KCC cannot provide information as to when an interview date may become available for your case. Interviews are scheduled numerically according to assigned case numbers which have completed processing. The Department of State designates how many interviews will be scheduled each month according to visa availability. You may refer to the visa bulletin at travel.state.gov for the list of current numbers. This information is updated on the 15th day of each month thereafter.

Sonundaki her ayın 15'inde güncelenecektir ibaresi, sanki yeni gibi.

• @gamefry Bu onay alanlar başka ülkelerden. Türkiyeden yok. Siz mail attınız mı? Sanırım 15'inden sonra atmak gerekiyor...

• @sanaldeniz hocam KCC hızlılaşmış mı? Eskiden geç cevap veriyordu 2 gün çok iyi Valla

• @aslanamca İlk başta 45-55 günde cevap verirken, sonra 1 haftaya düştü, son iki aydır 2-5 günde cevap geliyor...

• @sanaldeniz Anladım. Bugün yazmış 25K olup onay alan kişi. 21 bin üzeriydi en son onaylar.

• @sanaldeniz Evet başka ülkelerden. 1 tane 26 bin Türkiye’den geç gönderim ve onayı çoktan almış kişi var. Son mail olan mülakat için dosyanız hazır mailini aldı.

Ben sordum cevap bekliyorum.

• @gamefry Telegram kullanmıyorum. Cevap gelince burada paylaşırsan sevinirim...

• @sanaldeniz Tabi paylaşacağım.

• @nigdeli Merhaba, CN numaraniz 2020 ile basliyor. Duzeltebilir misiniz?

• @sanaldeniz Ben iki gün önce durumumu sormak için KCC ye attıgım mailden dolayı öyle bir cevap aldım bugün.

• Ben DS-260 formunda katıldığım liseleri yazarken course of study kısmına academic yerine math and science yazdım. Sizce dosyamı açtırmalı mıyım ?

• Merhabalar. Adreslerde maalesef bir sıkıntı yaşadım ve DS-260 formunu açtırmam gerekiyor. Acaba mail atsam kaç gün içinde dönüyorlar. Bir bilginiz var mı?

• @Muharrem1963 Bence actirmayin.sorun olmaz.sizin beyaniniz onemli.illaki duzeltecegim derseniz.mulakat aldiktan sonra duzeltirsiniz.Sorunuzu 2023 greencard lotosu basligi altinda sormalisiniz.

• ⭐⭐⭐

@Barış-ÇİFÇİ Eğer 2022 talihlisi iseniz açtırmayın bu saatten sonra. 2023 ise açtırabilirsiniz ama bu tür soruları artık 2023 başlığı altında sormanız gerekiyor.
    Ayrıca sürecinizi imzanıza taşımanız sorularınıza daha net cevaplar almanızı sağlar.
    Sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @gamefry Selam, buradan ben şunu anlıyorum, her ülke için current numarası farklı olabilir. Türkiye için en son 187xx numarası current oldu. Muhtemelen sonraki ay 219xx, ağustosta 249xx ve eylülde de all current olacak diye düşünüyorum. Current olanlar arasında başvuru sırasına göre alınıyor.

• @yesilturk selamlar, doğru değerlendirme bu şekilde değil. Ülke ülke current olma durumu yok. Şu an EU bölgesi all current olduğu için mülakat dağıtılabilir durumda. Belli bir kapasiteye ulaşırsa all current değil de atıyorum 24K'ya kadar current durumuna çekebilirler olarak anladım ben.

• @yesilturk Selamlar,

Eğer ülke olarak bir cut off duyurmadılarsa resmi olarak geçersiz. Ama kendi içlerinde ne yapıyorlar bilemiyorum.

Türkiye’ye dağıtılan mülakat yöntemini neye göre seçtiler, böyle devam eder mi kestirmesi zor açıkcası.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |