Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

• Banned

@fortuneormisfortune Teşekkür ederim hocam. Türkiye dışında doğmuş türklere bile mülakat verilmemiş. Sadece Türkiye de doğanları çağırmış bu çok adaletsiz bir yaklaşım. Oturma izni olan ve türk kimliği olan yabancı ve türklerin hiç birine mülakat maili gelmedi. Burada case numarası 1000 olan almanya da doğmuş bir türk var onu da çağırmadılar. Bunları curtise bildirseniz sevinirim. 🙏

Bizim grupta excel tablosu yapıp dava asistanı özlem hanıma gönderdik.

• @ceronimo, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@fortuneormisfortune Bilgilendirme için teşekkür ederiz. 10k ile 23k arasında neredeyse hiç evrak onayının olmaması da işi karmaşık hale getiriyor. Bu noktadan sonra daha üst sıralarda onaylı olanlara mı mülakat daveti gidecek her şey muallak. Ben de sizin gibi Temmuz ayının çok kritik ve belirleyici olacağını düşünüyorum.

Merhaba, aslında pek karmaşık sayılmaz. Tüm numaralar current olduğu için sıra numarasının bir önemi kalmadı. Tek önemli şey evrak onayı ve azınlı şanslı arkadaşlarımız ( 23k arkadaşımız ve diğer 5-6 arkadaş ) yüksek dosya numarasına rağmen geçen yıl haziran ayında DS formu açtırdıkları için onay almışlardı. DS formu açtırmak normalde süreci geciktirdiği için çok az insan bilinçsiz şekilde bu açıktan faydalandı. Enteresan bir şekilde dezavantaj avantaja dönüşmüş oldu. Yanlış anlaşılmasın, Mulakat ala bilen yüksek dosya numaralı arkadaşları tebrik ediyorum. Gözlemlediğim kadarıyla Sıra numarası kuralı şu an sadece evrak onaylarının verilmesi için geçerli. O da çok yavaş irerliyor. Velhasıl evrak onayları 9k larda ve mulakatlar da nerdeyse 9k larda. Süreci sağlıklı değerlendire bilmek için yukarıdaki azınlı şanslı arkadaşları devre dışı bırakmakta fayda var.

• @Masda Merhaba, evet şanslı bir azınlık var. Burada tabi ki onların şahsına hitaben yazışmıyoruz tamamen sayılar üzerinden gittiği için bahse konu oluyorlar. Hepsi adına çok mutluyuz. Kalan numaralara hızla onay verip, 10k üzerine 30 Eylül 'e yetişebilecek ölçüde mülakat verirler mi hepimizin kafasında soru işareti elbette. Sanırım geçmiş yıllarda 1 gecede tüm kalan numaralara evrak onayı verildiğine dair bir yazı okumuştum forumda. Yanılıyorsam düzeltsinler. Yani isteseler yapabilirler gibi geliyor. O nedenle umutluyum. Yine de artık yaptıkları hiç bir şeye, sistemsizliklerine şaşırmıyorum.

• @ceronimo, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@Masda Merhaba, evet şanslı bir azınlık var. Burada tabi ki onların şahsına hitaben yazışmıyoruz tamamen sayılar üzerinden gittiği için bahse konu oluyorlar. Hepsi adına çok mutluyuz. Kalan numaralara hızla onay verip, 10k üzerine 30 Eylül 'e yetişebilecek ölçüde mülakat verirler mi hepimizin kafasında soru işareti elbette. Sanırım geçmiş yıllarda 1 gecede tüm kalan numaralara evrak onayı verildiğine dair bir yazı okumuştum forumda. Yanılıyorsam düzeltsinler. Yani isteseler yapabilirler gibi geliyor. O nedenle umutluyum. Yine de artık yaptıkları hiç bir şeye, sistemsizliklerine şaşırmıyorum.

Tabiri caizse şu an filmin en heyecanlı kısmını izliyoruz aksiyon ardına aksiyon bizi bekliyor. RosalesvBiden ardından bizim davanın duruşmaları var. Ankaranın ve diğer konsoloslukların verdiği mulakatlar hükümet açısından iyi bir arguman. "Tiered Approach"- a ve kovide rağmen iyi niyetlerini göstermiş oldular. Evrak onayları işin kolay tarafı. KCC herkese onay vere bilir ama Konsolosluk hızı daha önemli. iş konsoloslukta bitiyor. Ankara açılmasaydı bir tek onaylarımız bizi kurtaramazdı.

Isteseler yapa bilirler tabi. Diğer yandan mulakatların kısa zamanda 9k ya ulaşmasının en büyük etkenlerinden birisi "Türkiye doğumlu/pasaportlu" şartının getirdiği boşluklar 🙂 Maçın ikinci yarısında hakem Mehtanın kararı ile o boşlukları iranlılar doldura bilir 🙂

• Banned

@Masda Biz mağdur olduk be hocam. 😥 Umarım dava iyi sonuçlanır da mülakata çağırırlar.

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@Masda Biz mağdur olduk be hocam. 😥 Umarım dava iyi sonuçlanır da mülakata çağırırlar.

Ortada çok net bir şart var. Pasaport ve doğum şartı. Bence bu şartı temin edemeyen mulakata Ankarada girecek olan herkesi telegram grubuna almanız lazım. Global bir grup yapın grubu. Daha etkili olursunuz.

• Banned

@Masda Grup kurduk global sayılır her ülkeden kişi var. 38 kişi olduk. Pasaport derken sadece Türkiye pasaportu mu ? Sitelerinde oturma izni belgesi diye yazıyor ama. Doğum ve pasaport şartı yazmıyor. Doğum şartı varsa hepten geçmiş olsun.

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@Masda Grup kurduk global sayılır her ülkeden kişi var. 38 kişi olduk. Pasaport derken sadece Türkiye pasaportu mu ? Sitelerinde oturma izni belgesi diye yazıyor ama. Doğum ve pasaport şartı yazmıyor. Doğum şartı varsa hepten geçmiş olsun.

Global gruba ve sayın @gucarslan verdiği istatistiklere bakarsak doğum şartı olması ihtimali de var. Kasıtlı mı yoksa sistem zaafiyeti mi tartışılır. Doğum şartı resmi olarak gözükmese de sistemde (TCN) 3-cü ülke vatandaşlarını elemek için kullanışlı bir data. Kurunun oduna yaş ta yanmış ola bilir. Daha detaylı @gucarslan yaza bilir bu konu ile ilgili.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda şuana kadar yakaladığımız istatistik tamamen doğum ülkesi üzerinden. mülakat alamayan herkesin ortak noktası oturumu / türk vatandaşlığı olması.

peki mülakat alanlardan ayıran ne?
    turkiye'de doğmuş olmamalari..

*bu arada bu konu dava başlığını ne yazık ki farklı bir şekilde işgal ediyor. ilgili iletileri Mülakat Deneyimleri başlığına taşınmasını sağlayacağım, bilginize.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@Masda şuana kadar yakaladığımız istatistik tamamen doğum ülkesi üzerinden. mülakat alamayan herkesin ortak noktası oturumu / türk vatandaşlığı olması.

peki mülakat alanlardan ayıran ne?
    turkiye'de doğmuş olmamalari..

*bu arada bu konu dava başlığını ne yazık ki farklı bir şekilde işgal ediyor. ilgili iletileri Mülakat Deneyimleri başlığına taşınmasını sağlayacağım, bilginize.

Çok teşekkürler👍

• @gucarslan, @ceronimo, @Orhan-Cabarov, ve Davaci Arkadaslar,

Rica ederim. Sayin Morrison'la gorusmem sonucu, sizlere dava ile ilgili ilk bilgileri ozet olarak onden vereyim. Strateji demek icin yeterince uzun sure olmadigindan, davanin taktigi kafanizda sekillenir.

*Mail icin tesekkur eder ve hakli buldugunu, bunun adil olmadigini konusunda hemfikir oldugunu belirtir.
    *Bu durumu mahkemenin dikkatine sunacaklarini ilave eder.
    *Bununla birlikte sunu anlamamiz gerektigini belirtir: ''Bir uygulamanin vicdansiz, haksiz (unfair) olmasi onu kanunsuz hale getirmez, bu sebeple benim onlara sundugum arguman oncelikli tartisma konusu olmayacak. Uzerinde daha fazla durmamiz gereken nokta cok daha acik bir sekilde 'kanuna aykiri' olan sey olacak.''

Bunun da Tiered Approach, vizelere katmanli yaklasim sergilenmesi ya da oncelik siralamasinda DV'lerin ayrima maruz kaldigi seklinde dusunup yorumlamak bizim icin cok zor olmasa gerek. 😉

(Tiered Approach kalkarsa ve 2021'de emek veren bizler hakkimizi alamazsak, gelecek nesillere armaganimiz olur deyip eglenelim derim, yoksa yipratici olabilir.) 😂

Neyse bu kadar eglence yeter 🙂 Ozetle negatif ayrima maruz kalmamiz davanin esas argumani olacak. Benim dikkatlerine sundugum konu destekleyici arguman olacak. Yukarida forumda ve gundelik hayatta konustugumuz bir takim arkadaslarimizin sundugu sebepler ucuncul, dorduncul vb. noktalar olacak.

Mutlu olmaya calisin, sevgi ile kalin.

• Banned

@fortuneormisfortune Teşekkür ederim hocam 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

evet, o büyük gün geldi çattı!!

dünyada bu kadar çok davacının katıldığı tek ve ilk DV davası için son sözü söylemek yine J.Mehta'ya nasip oluyor.

umarım bu Goodluck davacilari için son hearing olur ve herkese faydası olan bir karar çıkar.

bahtınız da davanizin adi gibi güzel olsun
    good luck 🤞

• Banned

@gucarslan Emekleriniz için teşekkür ederim hocam. İnşallah tüm davalar iyi sonuçlanır ve hepimiz amerika’ya gidip buluşuruz. 🙏

• Bu avukatlarla bu iş yürümez. İlk kez bir hearing'i dinliyorum. Yargıç en başta konuşan avukata "current injury" i anlat diyor. Kem küm ediyor. Onun yerine yargıç söylüyor. Ardından saçma sapan bir örnek veriyor. 80K Case Number... Hayretler içinde dinliyorum...

• Dava bitti mi sonuç nedir ??

• Banned

@Kitapsever Hayır devam ediyor. Buradan takip edebilirsiniz. https://mobile.twitter.com/LilySAxelrod

• @Orhan-Cabarov teşekkür ederim 🙏

• dava sonuçlandı mı?

• Arkadaslar, davada bir gelisme var mi? Biraz dinledim ama pek anlamadim

Benzer Başlıklar

• 3439
  • 36
  • 11
  • 51
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.1k

| | | |