Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@archer bu detaylı bilgi için teşekkürler ederiz.
    ancak durumunuzla alakalı bir detayı da ben paylaşmak isterim. cn'niz current ve evrak onayı aldığınız için kcc DS260 formunuzu unlock etmeyebilir. çünkü sizin durumunda olan arkadaşlarımızın formunu unlock etmedi ve mülakat yapacakları konsolosluk ile görüşmeleri gerektiğini belirttiler. lütfen sürecinize böyle bir durumun da yaşanacağı ihtimalini göz önünde bulundurarak devam ettirin.

umarım kolaylıkla halledebilirseniz.
    bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

curtis morrison, kendisine sıklıkla sorulan bazı soruları twitter adresinden yanıtladı.
    faydası olması açısından buradan da paylaşıyorum;

• Henüz bir davaya katılmamış ve gitmek için her şansını kullanmak isteyen arkadaşlara özellikle de Travel State'in yaptığı son açıklamadan sonra nacizane önerim davaya katılmalarıdır. Sadece Ankara'nın çalışmasını beklemek eldeki fırsatı geri tepmek anlamına gelebilir. YTD 🙂

Ocak ayında JacobvBiden davasına katılırken herkesin "acaba erken mi?", "ya ne gerek var" düşüncesine rağmen "şansımızı %1 bile arttırsa buna değer, giden 500 dolar olsun" diyerek pek çok talihli ile birlikte o davaya katılmış ve her geçen gün, her yeni gelişmede ne kadar doğru bir hamle yaptığımızı görür hale geldik. Maalesef süreç bir çıkmaza doğru gidiyor. Tutunacak bir dala ihtiyacımız olacak. Umarım bizim davadan da güzel bir sonuç alırız ve sonraki davalarda da olumlu bir emsal teşkil edebiliriz.

Davaya katılan arkadaşlara ise sabırlı olmalarını tavsiye edebilirim. Yeri gelecek duruşmaları takip ederken avukatlara çok kızacak belki küfürler edeceksiniz ama sabırlı olmalısınız. Avukatlar stratejilerini hiçbir zaman tam anlamıyla sizinle paylaşmayacaklar. Burada avukatınıza güvenmeniz gerekiyor. Gerek olaylara bizden çok başka pencerelerden bakmasıyla gerekse şeffaflığıyla Curtis Morrison bunun için doğru kişi diyebilirim.

Hayırlı haberinizi bekliyoruz.

• 2020'deki dava kazanıldıktan sonra 9.000 kişilik vize onayı alındığı söylenmiş. Sorum şu: Bu 9.000 kişilik kontenjan dava açanları mı (müdahil olanlar) kapsıyor acaba? Değilse 2020 taihlileri arasından ilk 9.000 kişi mülakata hak kazanmış olarak mı algılanmalı ???

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saravakos gomez davasından çıkacak kararda, rezerv edilen vizelerin kimlere / nasıl verileceği belli değil. bunu yargıç mehta karar verecek..

*şahsi görüşüm, son kalan case'den devam ederek vizelerin dağıtılacağı yönünde ama bu tabi ki benim fikrim. reelde nasıl olur bilinmez..

• @gucarslan Teşekkürler.

• @gucarslan Merhaba hocam benim de bir sorum olacaktı. Davaya katılmak için ds-260 formunun gönderilmesi gerekiyor diye bir şart var. Ben ds-260 formunu açtırıp konsolosluk değişmeye çalışıyorum. Bunun mümkün olıp olmadığını bilmiyorum, hala KCC den cevap gelmediği için bekliyorum.

Benim sorum; Davaya katılıp, dava devam ederken tekrar ds-260 formunu açıp adres değişirsem bir sorun çıkar mı dava açısından?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov hiçbir sorun olmaz. burada önemli olan ds260 formunu bir kere submit etmiş olmanız.
    sonraki değişikliklerde de submit ettikten sonra sorun teşkil etmez..

• @gucarslan Çok teşekkür ederim bunu merak ediyordum hocam.

• @gucarslan Telegram üzerinden de konuşulmuştu bu durum o yüzden ne yapacağımı bilemedim. Bebeğin doğması 20 gün civarı kaldı. Hemen pasaportu çıkarayım desem KCC email atsam birde onlarda cevap gelse bu sefer davanın deadline kaçırmış olurum. Sanırım en iyi durum bebeğin bilgileri olmadan davaya katılmak. Diğer türlü hem pasaporta hem KCC nin inisiyatifine kalmış oluyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@archer kesinlikle öyle yapın. çünkü cn'niz çok düşük ve evrak onayıniz var. kcc size şuan işlem yapmayabilir. diger türlü de dava kaçmış olur. bu yüzden siz davaya katılın, sonrasında bebeğinizin bilgilerini dava dosyasına elletme işlemi yaparsınız. şimdiden tebrik ederim, sağlıklı bir ömrü olsun bebeğinizin. sansiyla geliyor belli ki 🙂

• Bugün itibariyle davaya başvurumu tamamladım, sizlerin önerilerinizi dinleyerek haftayı beklemedim. Hepimiz için hayırlı olur inşallah.

• Please choose the country in which you currently reside: *

Merhaba davaya katılacağım ama burayı ne seçeceğime emin olamadım. Türkiye mi yoksa Azerbaycan mı seçmem gerekiyor? Yardımcı olur musunuz, ezbere iş yapmayayım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

dava için ödemeyi nasıl yaparım?

herkese merhaba,
    aramızdan bir arkadaşımız, davanın ödeme sayfasını açıklamaları ile birlikte tarif eden bir çalışma yaptı. herkese fayda sağlaması amacıyla sizlerle de paylaşıyorum;

Big_Mandamus_Davasi.pdf

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Büyük Mandamus Davası (Mayıs 2021)

Please choose the country in which you currently reside: *

Merhaba davaya katılacağım ama burayı ne seçeceğime emin olamadım. Türkiye mi yoksa Azerbaycan mı seçmem gerekiyor? Yardımcı olur musunuz, ezbere iş yapmayayım.

şuan ikamet ettiğiniz ülkeyi yazmanız gerek.

• @gucarslan Teşekkür ederim. Yani bunun mülakata gireceğim ülkeyle bir ilgisi yok değil mi hocam ? Çünkü biliyorsunuz mail atıp değişmeye çalışıyorum onu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov önemi yok. zaten onu istemelerinin nedeni istatistik tutmak, yoksa dava için alınan bir bilgi değil.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim hocam.

• @gucarslan Tekrar merhaba hocam. İzninizle iki tane sorum olacaktı.

1. Which embassy will your application be assigned to (What you entered on form DS260) *
      Buraya normalde Ankara yazmam gerekiyor ama KCC ye konsolosluk değişmek için mail attım. Olurda KCC talebimi kabul ederse Tiflis'e alacağım mülakatımı. Bu durumda ne yapmam gerekiyor ? Davaya katılmak için KCC den gelecek cevabı mı beklemeliyim ?

2. Has your application already been transferred from KCC to that embassy? *
      Yes
      No
      Unsure

Verdiğiniz linkten kontrol ettim, dosyam At NVC de yazıyor. Bu ne anlama geliyor hocam ? Bir de KCC ye daha önce yine mülakat yerimi değişmek için mail göndermiştim, Bana bu cevabı vermişlerdi.

''Your case number is now current for interview processing. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.''

Yani dosyam konsoloslukta mı oluyor ? Ama bildiğim kadarıyla Ankara kapalı diye dosyamın orada olmaması gerekiyor. Emin olamadığım için sordum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |