Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

• Benzer duyumları dün Seatlle /WA için de ben aldım. Çok hızlı bir yapılanma ve büyük yazılım firmalarının şube açması söz konusuymuş.
    Şu hava durumlarına takılmasam aslında listede ilk 3 içerisinde 🙂

• @caglaror WA'nın bu kadar yapılanma içinde olmasında Microsoft Technology Center'ın devasa kampüsünün etkisi fazladır diye düşünmekteyim

• @ayberto Startup'ların SF'ten kaçması veya tercih etmemeye başlaması nedeniyle (vergiler ve aleyhte düzenlemeler) diğer odakların güçlendiği hakkında bir haber dinledim bugün. Her ne kadar halâ listede en üstte ise de yeni başlayanlar için çok fazla alternatif destinasyon olabilir.
    Web developer olarak benim için olası destinasyonlar aşağıdaki listedeki gibi.
    Web Developer için ücret top10

• @caglaror Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

Benzer duyumları dün Seatlle /WA için de ben aldım. Çok hızlı bir yapılanma ve büyük yazılım firmalarının şube açması söz konusuymuş.
    Şu hava durumlarına takılmasam aslında listede ilk 3 içerisinde 🙂

Havasi harika, surekli bahar 😉
    Gunesi ozleyince guneye iniyorsunuz. Yagmur cok yagmiyor, sel olmuyor, cok ince ciseliyor surekli.

• @caglaror evet haklısınız, maryland de yasayan amerikalı bir arkadasım da yeni mezun olduğunda DC'de 100 bin ile basladığını söylemisti, ki DC de yerini 7. sıradan almıs fotoğrafta, tabi bir de yabancıların CoL dedikleri yasam masraflarını hesaba katıldığında Seattle cazip gözüküyor. Reddit'te yazılımcılar bu konuları konusmayı çok seviyor, redditi incelemediyseniz incelemenizi tavsiye ederim.

• @ayberto Reddit'e girince kendimi kaybediyorum saatler geçiyor. O yüzden mümkün olduğunca uzak duruyorum bu aralar. Günde 16-20 saat arası online kurslardayım. Burada takılıyorum genelde. Bir de sağdan soldan gelen linklerle takip etmeye çalışıyorum konuyu. Elimize geçen ipuçlarını yine buradan paylaşabiliriz. Seattle Microsoft'da çalışan bir arkadaşın eşi sürekli bizi bilgilendiriyor sağolsun. Sayın @Senay-Sirin sizin de tecrübelerinizden çok fazla yararlanıyoruz, teşekkür ederim.

• @caglaror zaten bir kere bu işin içine girince derya deniz, ucu bucağı olmayan bir şeyin içine girdiğinizi farkediyorsunuz 🙂

• ⭐⭐

Ben bir hukukçuyum. ABD'de bu mesleği icra etmek için aşmam gereken yol uzun ve zaman alacağından meslek değiştirmeyi planlıyorum. (Uzun zaman sonra, yanlış anlamayı önlemek için bir ek açıklama: bu planlama ABD'de avukatlık yapmayı başaramayacağımı düşünmemden değil, programlamaya merakımdan kaynaklanıyor idi; kimsenin cesaretini kırmak istemem. İstendikten sonra elbette avukatlık da yapılabilir. Hiçbir kariyer yolu kolay değil ve zaten ben de kolaylık peşinde değilim, mutluluk peşindeyim 🙂) Eskiden beri yazılım geliştiriciliğiyle ilgiliyim. Sizce mobil geliştiriciliğe mi yönelmeliyim yoksa veri bilimine mi? Veri bilimi sanki daha çok gelecek vaadediyor gibi ama öte yandan mobil geliştiricilik bana daha kolay ulaşılabilir bir hedef gibi görünüyor. Kararsız kaldım. Ne dersiniz?

Veri biliminin mobile göre artıları:
    Gelecek vaadediyor
    Hukuk birikimimi kullanma şansım olabilir
    Maaşlar mobile göre yüksek

Veri biliminin mobile göre eksileri:
    Matematik, istatistik gibi temel bölümlerden mezun değilim
    Mobilde hedefe ulaşmam çok daha kısa sürer gibi

Not: İngilizcem çok iyi.

• @saulgoodman Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

Ben bir hukukçuyum. ABD'de bu mesleği icra etmek için aşmam gereken yol uzun ve zaman alacağından meslek değiştirmeyi planlıyorum. Eskiden beri yazılım geliştiriciliğiyle ilgiliyim. Sizce mobil geliştiriciliğe mi yönelmeliyim yoksa veri bilimine mi? Veri bilimi sanki daha çok gelecek vaadediyor gibi ama öte yandan mobil geliştiricilik bana daha kolay ulaşılabilir bir hedef gibi görünüyor. Kararsız kaldım. Ne dersiniz?

Gelecek vaadediyor

Avukat olana dek paralegal olarak calismaniz mumkun mu veya paralegal asamasini degerlendirdiniz mi? Asagidaki benzeri egitimin bir kismini sizin Turkiye'de aldiginiz dereceniz karsilayabilir mi acaba?

Ilgili sureci bilfiil yasamis olan sizden harika bir gocmenlik avukati olmaz miydi 🙂

• ⭐⭐

@sharm Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

@saulgoodman Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

Ben bir hukukçuyum. ABD'de bu mesleği icra etmek için aşmam gereken yol uzun ve zaman alacağından meslek değiştirmeyi planlıyorum. Eskiden beri yazılım geliştiriciliğiyle ilgiliyim. Sizce mobil geliştiriciliğe mi yönelmeliyim yoksa veri bilimine mi? Veri bilimi sanki daha çok gelecek vaadediyor gibi ama öte yandan mobil geliştiricilik bana daha kolay ulaşılabilir bir hedef gibi görünüyor. Kararsız kaldım. Ne dersiniz?

Gelecek vaadediyor

Avukat olana dek paralegal olarak calismaniz mumkun mu veya paralegal asamasini degerlendirdiniz mi? Asagidaki benzeri egitimin bir kismini sizin Turkiye'de aldiginiz dereceniz karsilayabilir mi acaba?

Ilgili sureci bilfiil yasamis olan sizden harika bir gocmenlik avukati olmaz miydi 🙂

Amerika'da avukat olmayı araştırmıştım ama paralegalliği düşünmemiştim. Neden olmasın? Düşünüp değerlendireyim. Türkiye'den LL.B. (lisans) ve İngiltere'den de LL.M. (yüksek lisans) derecem ve bitmeye yakın bir doktoram var. Bunları bir kenara atmak aslında içime sinmiyor. Çok teşekkürler fikir verdiğiniz ve link paylaştığınız için.

• @saulgoodman Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

@sharm Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

@saulgoodman Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

Gelecek vaadediyor

Amerika'da avukat olmayı araştırmıştım ama paralegalliği düşünmemiştim. Neden olmasın? Düşünüp değerlendireyim. Türkiye'den LL.B. (lisans) ve İngiltere'den de LL.M. (yüksek lisans) derecem ve bitmeye yakın bir doktoram var. Bunları bir kenara atmak aslında içime sinmiyor. Çok teşekkürler fikir verdiğiniz ve link paylaştığınız için.

Sizin tecrubelerinizin dogru baslik altinda olmasinin cok faydali olacagini dusunuyorum. Anlayisiniza siginarak iletilerinizi asagidaki basliga aldim orada devam edebilir miyiz?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1694/usa-hukuk-egitimi-ve-avukatlik-baska-ulkelerde-alinan-hukuk-egitiminin-denkligi

@caglaror bu konudaki evsahipligin icin sukranlarimizla 🙂

• @saulgoodman Ayrıca yazılımı sevip sevmeyeceğinizi ve size uygun olup olmadığını görmek için kısa bir girizgah yapmayı da deneyebilirsiniz. Basit bir genel konulu kurs veya youtube üzerinde yazılımcılar ne yapar, nasıl yaşarlar vb...
    Ben de alaylı yazılımcı adayıyım 🙂
    TR'de mesleğim eczacılık. Son 6 yıldır doğrudan yazılım geliştiriyorum. Bundan sonraki tek hedefim de yazılım geliştirmek.

• @caglaror Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

@saulgoodman Ayrıca yazılımı sevip sevmeyeceğinizi ve size uygun olup olmadığını görmek için kısa bir girizgah yapmayı da deneyebilirsiniz. Basit bir genel konulu kurs veya youtube üzerinde yazılımcılar ne yapar, nasıl yaşarlar vb...
    TR'de mesleğim eczacılık. Son 6 yıldır doğrudan yazılım geliştiriyorum. Bundan sonraki tek hedefim de yazılım geliştirmek.

@caglaror Sana da bulasayim 🙂 Tip, eczacilik, hukuk gibi cok degerli alanlarda meslek sahibi olundugunu gorunce belki de zorunluluktan dolayi farkli bir alana kayilmasina gonul razi gelmiyor (elbet meslegini daha mutlu olmak icin degistirmek isteyenler istisna)

Eczacilik US'te cok degerli, gelir elde etmek icin bir ara evresini (eczaci teknisyenligi?) yaparak ilgili sinavlara hazirlanip gecmek mumkun degil mi?

Bilisim ile eczaciligi harmanlayacak bir kariyer olusturulamaz mi?

• @sharm Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

(elbet meslegini daha mutlu olmak icin degistirmek isteyenler istisna)

Ben bu istisnai gruptayım sanırım 🙂

Benim zamanımda meslek tercihimi pek bana bırakmamışlardı. Gönlümde yatan "yazılımcı olmak" asla silinmedi. Şimdi de harika bir fırsat doğdu. Her ne kadar Sağlık Bakanlığı bünyesinde aktif kullanılan yazılımlar geliştirmiş olsam da kendimi asla formal bir yazılımcı olarak göremedim. Tonla eksiğim var. Ama bu işi çok seviyorum. Eğer geldiğimde bir süre sonra boyumu aşan bir işe soyunduğumu görürsem neden olmasın. Eczacılık neticede ömrümün 17 yılını aldı :).
    Ocak ortası gibi giriş yapıyoruz. 5-6 ay içinde anlarız durumu 🙂 Buralardan da yazıyor olurum.

• @sharm Bir de oradaki mesleki piyasayı görmeden karar vermek zor. Gelince netleşecek her şey.

• ⭐⭐

@caglaror Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

(elbet meslegini daha mutlu olmak icin degistirmek isteyenler istisna)

Ben bu istisnai gruptayım sanırım 🙂

Benim zamanımda meslek tercihimi pek bana bırakmamışlardı. Gönlümde yatan "yazılımcı olmak" asla silinmedi. Şimdi de harika bir fırsat doğdu. Her ne kadar Sağlık Bakanlığı bünyesinde aktif kullanılan yazılımlar geliştirmiş olsam da kendimi asla formal bir yazılımcı olarak göremedim. Tonla eksiğim var. Ama bu işi çok seviyorum. Eğer geldiğimde bir süre sonra boyumu aşan bir işe soyunduğumu görürsem neden olmasın. Eczacılık neticede ömrümün 17 yılını aldı :).
    Ocak ortası gibi giriş yapıyoruz. 5-6 ay içinde anlarız durumu 🙂 Buralardan da yazıyor olurum.

Yazılımcılık benim de hep ilgi duyduğum, amatör olarak ilgilendiğim bir alan. Benim de hep gönlümdeydi ve öyle de kalacaktır, başka iş yapsam bile amatör olarak ilgilenmeyi sürdürürüm. Ben hukuku da severek okudum ve hukukçuluğu da seviyorum. Bu da aslında şu aşamada benim için karar vermeyi zorlaştırıyor.

Nereye yerleşeceğinize karar verdiniz mi?
    İş belirli oldu mu, orada mı arayacaksınız?

• ⭐⭐

Gelecek vaadediyor

Sizin tecrubelerinizin dogru baslik altinda olmasinin cok faydali olacagini dusunuyorum. Anlayisiniza siginarak iletilerinizi asagidaki basliga aldim orada devam edebilir miyiz?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1694/usa-hukuk-egitimi-ve-avukatlik-baska-ulkelerde-alinan-hukuk-egitiminin-denkligi

@caglaror bu konudaki evsahipligin icin sukranlarimizla 🙂

Estağfurullah. Gayet isabetli bir işlem olmuş. Özel bir başlık altında konuşulması gereken bir konu olduğuna tamamen katılıyorum. Bu konuya dediğiniz gibi orada devam edelim.

• ⭐⭐

@caglaror Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar içinde söyledi:

@saulgoodman Ayrıca yazılımı sevip sevmeyeceğinizi ve size uygun olup olmadığını görmek için kısa bir girizgah yapmayı da deneyebilirsiniz. Basit bir genel konulu kurs veya youtube üzerinde yazılımcılar ne yapar, nasıl yaşarlar vb...

Ben başlangıçta iOS development alanını düşünüyorum. Yalnız kendi kendine çalışmak yerine ABD'de bir kursa katılmak daha etkili ve verimli olabilir gibime geliyor. Bu konuyu araştırdınız mı hiç?

• eğer amatör düzeydeyseniz bu işten hemen para kazanmak mümkün olacağını pek sanmıyorum.bazı projelerin içinde yer almadıysanız açıkçası kendi seviyeni bilmek pek olası değil.insan bir şey bildiğini zannedebiliyor ama genelde öyle olmuyor kendi adıma söylüyorum tabi ki bir bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |