Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Antalya evet doğru cevirin öyle ama dediğim gibi yüklemeden dosyaları adlandırın. Pdf olarak yukleyin. Orjinalin her harfinin okunduğundan da emin olun yuklemeden önce

• @Berkan-Duru Çok teşekkür ederim

• @Antalya rica ederim.

• @Tugba, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@fktanik, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@Tugba çok teşekkür ederim Tugba.

Başvuru yaptım, receipt evrakı yolladılar.

Oturum izni için başvuruda kullanacağım numara yaklaşık iki hafta sonra gelecek sanırım. Onu bekliyorum
    Düğün ve nikah töreni ve bir kaç tane fotoğraf da yolladım. Olumsuz bişey olmasın 🙏

Saygılar.
    .

Rica ederim. İmzanıza sürecinizi eklerseniz takip ve de cevap durumu daha kolay olacaktır. Siz greencardli olarak eşinize başvuru yapıyorsunuz ve esiniz de usa içinde. Gelen kağıtta priorty date olacak. Eğer current görünüyorsa visa Bulletin üzerinde kontrol edince, 485 gönderebilirsiniz. Değilse tarihin current olmasını beklemek durumundasınız.

Merhaba Tuba hanim.
    Ben Mayis 2022 de yardimci oldugunuz sekilde esim icin I-130 formu doldurup yolladim. O gun bu gundur "dosya aktif olarak ele alindi" diyorlardi, ayrica bir de processing time icin tarih yaziyordu. Ta ki dune kadar. Verdikleri Processing time dun doldu. Simdi de sistemde "Bekledigimizden Uzun Suruyor diyor". Esim turist vizesi ile geldigi icin Kasim 2022 de ne olur ne olmaz diye Amerika da yasal olarak kalabilmesi icin 6 ay daha uzatma basvurusu yaptim(Muhtemelen bunu bos yere yaptim). Bu basvurudan dolayi esime Parmak Izi ve Fotograf cekilmesi icin randevu verildi ve randevu gunu islemleri tamamladik. I-130 basvurusundan da herhangi bir haber henuz yok.
    Diger bir gelisme ise ben 22 Eylul 2022 de vatandas oldum ve USCIS`e esimin I-130 dosyasi icin evraklarimi sistem uzerinde yolladim.

Sorum su; esim icin Sosyal Guvenlik Numarasi Basvurusu yapma Hakkim yok mu?
    Benim beklemekten baska yapacagim bir sey yok mu sizce, tavsiyeniz nedir?
    Current dediginiz ne anlama geliyor cozemedim.

Tesekkurler

• ⭐⭐⭐

@Tugba, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@Tugba çok teşekkür ederim Tugba.

Başvuru yaptım, receipt evrakı yolladılar.

Oturum izni için başvuruda kullanacağım numara yaklaşık iki hafta sonra gelecek sanırım. Onu bekliyorum
    Düğün ve nikah töreni ve bir kaç tane fotoğraf da yolladım. Olumsuz bişey olmasın 🙏

Saygılar.
    .

Rica ederim. İmzanıza sürecinizi eklerseniz takip ve de cevap durumu daha kolay olacaktır. Siz greencardli olarak eşinize başvuru yapıyorsunuz ve esiniz de usa içinde. Gelen kağıtta priorty date olacak. Eğer current görünüyorsa visa Bulletin üzerinde kontrol edince, 485 gönderebilirsiniz. Değilse tarihin current olmasını beklemek durumundasınız.

Merhaba Tuba hanim.
    Ben Mayis 2022 de yardimci oldugunuz sekilde esim icin I-130 formu doldurup yolladim. O gun bu gundur "dosya aktif olarak ele alindi" diyorlardi, ayrica bir de processing time icin tarih yaziyordu. Ta ki dune kadar. Verdikleri Processing time dun doldu. Simdi de sistemde "Bekledigimizden Uzun Suruyor diyor". Esim turist vizesi ile geldigi icin Kasim 2022 de ne olur ne olmaz diye Amerika da yasal olarak kalabilmesi icin 6 ay daha uzatma basvurusu yaptim(Muhtemelen bunu bos yere yaptim). Bu basvurudan dolayi esime Parmak Izi ve Fotograf cekilmesi icin randevu verildi ve randevu gunu islemleri tamamladik. I-130 basvurusundan da herhangi bir haber henuz yok.
    Diger bir gelisme ise ben 22 Eylul 2022 de vatandas oldum ve USCIS`e esimin I-130 dosyasi icin evraklarimi sistem uzerinde yolladim.

Sorum su; esim icin Sosyal Guvenlik Numarasi Basvurusu yapma Hakkim yok mu?
    Benim beklemekten baska yapacagim bir sey yok mu sizce, tavsiyeniz nedir?
    Current dediginiz ne anlama geliyor cozemedim.

Tesekkurler

I-130 doldurup gönderdiğiniz için eşinizin şuanki statüsü yasal. Muhtemelen uscise gönderdiğiniz uzatma başvurusu reddedilecek cunku göçmenlik niyetiyle artık ABD’de bulunuyor.

Vatandaş olmanız işleri ufakta olsa hızlandırabilir en azından sizin USCISe bunu bildirmeniz dosyaya tekrardan bakma ihtimalini arttırıyor sürecinizde bol şans

• @waterman cok tesekkurler cevap icin.

Sosyal Guvenlik Numarasi basvurusu yapma hakkim var mi? Yani 1 yil oldu ses seda yok. Normalde 180 gun gecerse SSN basvurusu yapilabilir gibi biseyler okumustum.

• ⭐⭐⭐

@fktanik benim bildiğim kadarıyla sadece iltica eden kişiler 180 günü geçirdikten sonra SSN ve EAD kart için istekte bulunabiliyor maalesef bi bilgim yok

• @waterman çok teşekkür ederim.

• @fktanik, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@waterman cok tesekkurler cevap icin.

Sosyal Guvenlik Numarasi basvurusu yapma hakkim var mi? Yani 1 yil oldu ses seda yok. Normalde 180 gun gecerse SSN basvurusu yapilabilir gibi biseyler okumustum.

Selamlar. Bir önceki sorunuza arkadaş cvp vermiş, teşekkürler kendisine.

Ssn başvuru hakkı derken? Zaten hali hazırda göndermiş olduğunuz 485 paket içerisinde Work permit başvurunuz da bulunmakta. Haricinde ayrıca ssn başvurusu diye bi durum söz konusu değil. Çok uzun zamandır bekliyorsanız , dosyanızın durumunu uscis arayarak veya emma üzerinden chat ile sorgulayabilir ve eşinizin çalışması gerektiği konusunda Expedite yapabilirsiniz. Uscis isteğinizi dikkate alır ve sizden istenen extra dokümanları sağlarsanız expedite olumlu sonuçlanabilir.

• @Tugba tesekkurler Tuba. Ben halen i130A basvurusunun sonucunu bekliyorum. i-130 gelmeden i485`e basvuramiyordum bildigim kadariyla. Halen I-130A sonucunu bekliyoruz ki 24 Mayista tam 1 yil olacak.
    Simdi dilekce yazip evraklarla birlikte Sosyal Guvenlik Kurumuna yollayayim. Muhtemelen geri gondecekler 🙂

• @crazycells Merhabalar, Babam 2 sene önce Amerikan vatandaşı oldu ve biz 5 kardeşiz. Hepimiz 21 yaş üzeriyiz ve bazılarımız evli. 11 ay kadar önce I130 formunu her birimiz için düzenleyip gönderdik. Süreç tahminimizden daha hızlı ilerledi ve Nisan ayında onay maillerimizi aldık. Dosyamız NVC ye aktarıldı. Vize için beklememiz gerektiğine dair bir mail aldık. Evliler F3, bekarlar F1 kategorisinde.
    1- Ne kadar bekleyeceğimize dair örnekler var mıdır?
    2- Aylık vize bülteninde henüz 2008-2010 yıllarına ait vakaların işlemde olduğunu görüyoruz. Bu süre gerçeği yansıtmakta mıdır?
    3- Bu matematiğe göre 10-15 senede vize sıramız ancak gelir sanırım, bunu hızlandırmanın bir yolu var mıdır?
    4- Babam sağlık problemlerinden dolayı şuan Amerika'da işsiz ve biz de Hatay'lı olduğumuzdan depremde zarar gördük. Bunlar hızlandırma talebimizde etken olur mu?
    5- Bu işleri bilen bir danışanla görüştük ve o bize vize sürecini vize randevusu almadan hızlandıramayacağımızı söyledi, sizce de bu böyle midir?
    6- Çok soru sordum biliyorum 🙂 ama eğer benzer süreçte yol alan örnekler varsa ve fikir alabilirsem çok sevinirim

• @MomisCan surecinizle ilgili pek bir bilgim olmasada şunu söylemek isterim ki depremzedelerin önceliği olduğunu biliyorum. Deprem bölgesinde yaşadığınızı ispatlar ve zor durumda olduğunuzu belirtirseniz bence sureciniz hızlanır. F2a kategorisinde geçen haftalarda bir arkadaşımız depremzede olduğu için sürecini hizlandirdi ve uscisten onayini aldı hızlıca. Bence bu konuyu araştırın ve üzerine gidin derim konsolosluğun mesaj kısmında bile bunun için ayrıca kısım açılmış. Gerekirse amerikada yaşayan cok iyi turk göçmenlik avukatları var onlardan birinden online danismanlik alın. Neler yapılabilir sorun. Belki yıllar surecek olan sureciniz kısalır,denemekten zarar gelmez.

• @ecom çok teşekkür ederim yazdıklarınız için. umarım öyle olur

• arkadaşlar merhabalar, eşim amerikan vatandaşı ve amerikada yaşıyor, geçen yıl 17 mart 2022 I-130 formuyla benim için başvuru yaptık, 21 mart 2023' te eksik evrak talebinde bulundular 23 mart 2023 te gönderdik, eksik evrağımız hala onaylanmadı, eksik evraklarda süreçler nasıl ilerliyor, ortalama kaç ay sürüyor ?

• @ynsmry, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

arkadaşlar merhabalar, eşim amerikan vatandaşı ve amerikada yaşıyor, geçen yıl 17 mart 2022 I-130 formuyla benim için başvuru yaptık, 21 mart 2023' te eksik evrak talebinde bulundular 23 mart 2023 te gönderdik, eksik evrağımız hala onaylanmadı, eksik evraklarda süreçler nasıl ilerliyor, ortalama kaç ay sürüyor ?

Dosyanızın bulunduğu center ve uscis officer bağlı olarak değişir. 2 haftada onaylanan da var, 3-5 ay bekleyen de.

• @Tugba teşekkür ederim cevabınız için, umarım iyi birine denk geliriz de 3-5 ay beklemek zorunda kalmayız 😞

• Arkadaşlar merhabalar, mart ayında eksik evrak talep edilmişti, 23 martta göndermiştik , sistemde en son güncelleme tarihi 23 mart olarak yazıyordu fakat bugün 31.Mayıs yazdı ama açıklama hala aynı,
    (((( As of May 31, 2023, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number ….. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.)))
    durumda hiç bir değişiklik yok 😞 Sebebi nedir acaba? Böyle bir durum yaşayan var mı?

• @ynsmry, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Arkadaşlar merhabalar, mart ayında eksik evrak talep edilmişti, 23 martta göndermiştik , sistemde en son güncelleme tarihi 23 mart olarak yazıyordu fakat bugün 31.Mayıs yazdı ama açıklama hala aynı,
    (((( As of May 31, 2023, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number ….. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.)))
    durumda hiç bir değişiklik yok 😞 Sebebi nedir acaba? Böyle bir durum yaşayan var mı?

Uscis Hesabınıza girip documents kısmına bakın büyük ihtimalle approval notice'i göreceksiniz 🙃

• @Samet-Ünlü gerçekten onaylanmış, çok şükür ya darısı isteyen herkese olsun🌸🎉

• Merhaba, I-130 formunu online doldurup akabinde diger belgeleri gondermek mi mantikli yoksa hepsini tek seferde cikti alip gondermek mi?
    Ayrica eger online I-130 formuna ek I-130A formunu bulamiyorum (yani online versiyonunu)
    ben de surece yeni baslayacagim ama bazen kafa karistirici olabiliyor gercekten :/// sorular arasinda da okumaya calistim ama gozumden kacmis olabilir, destek alirsam cok sevinirim

Benzer Başlıklar

• 50
  • 114
  • 2908
  • 6535
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |