Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Ben Green Card sahibiyim. 7 ila 9 ay sonra evlenip Amerikaya döneceğim. Evlenip hemen işlemleri Türkiyede başlatmak istiyorum. Fakat sürece çok hakim değilim. En azından oturma izni ve çalışma izni ilk başvurudan ne kadar süre eşe veriliyor. Eşim için hemen Amerikaya gidememe gibi bir durum oluşur mu? Aydınlatabilir misiniz? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baybora I-130 formu ile ilgili sorular içinde söyledi:

Merhaba,

Ben Green Card sahibiyim. 7 ila 9 ay sonra evlenip Amerikaya döneceğim. Evlenip hemen işlemleri Türkiyede başlatmak istiyorum. Fakat sürece çok hakim değilim. En azından oturma izni ve çalışma izni ilk başvurudan ne kadar süre eşe veriliyor. Eşim için hemen Amerikaya gidememe gibi bir durum oluşur mu? Aydınlatabilir misiniz? Teşekkürler.

Sanirim surece cok asina degilsiniz, su iki konuyu gozden gecirmenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

Sonrasinda sorularinizi sorasaniz daha faydali olur.

• teşekkürler @crazycells 🙂

• Merhabalar. I-130 formunda 'Names of Beneficiary's Spouses' sorusunda Amerikalı eşimin adınımı yazacağım buraya daha önce evlilik yapmadım?Anladığım kadarıyla petitoner - amerikalı eşim oluyor , beneficiary ise benim. Birde burda ' Date marriaged ended' bölümünede ' Present ' diyemi yazmam gerkiyor yoksa boşmu bırakıcam?

Ayrıca ''Provide information about the beneficiary's spouse and children'' sorusunada yine amerikalı eşimin adını yazdım , benim ilk evliliğim ve çoçuğum yok burda amerikalı eşimin daha önceki evliliğinden olan çoçuklarını yazmam gereiyormu ? yoksa sadece benim çoçuğum varsa onumu belirtmem gerektiğini soruyor?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jackson2 I-130 formu ile ilgili sorular içinde söyledi:

Merhabalar. I-130 formunda 'Names of Beneficiary's Spouses' sorusunda Amerikalı eşimin adınımı yazacağım buraya daha önce evlilik yapmadım?Anladığım kadarıyla petitoner - amerikalı eşim oluyor , beneficiary ise benim. Birde burda ' Date marriaged ended' bölümünede ' Present ' diyemi yazmam gerkiyor yoksa boşmu bırakıcam?

Ayrıca ''Provide information about the beneficiary's spouse and children'' sorusunada yine amerikalı eşimin adını yazdım , benim ilk evliliğim ve çoçuğum yok burda amerikalı eşimin daha önceki evliliğinden olan çoçuklarını yazmam gereiyormu ? yoksa sadece benim çoçuğum varsa onumu belirtmem gerektiğini soruyor?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Evet, I-130'u Amerikali esiniz dolduruyor, petitioner kendisi, beneficiary ise sizsiniz. Gecmis es veya cocuk bilgisi yoksa sadece su ankini yazip, present diyebilirsiniz. Bilgisayarda yazip, yazilmayan kisimlari elde yazabilirsiniz, bir sorun olmaz.

sadece esinizle ilgili bilgi verin, cocuk bilgisi vermeyin. gocmenlik acisindan sizin cocugunuz olarak sayilmamasi lazim, bir de zaten ABD vatandasi hepsi, dolayisiyla surece dahil degiller.

• Cevabınız için çok teşekkür ederim.

• Merhaba eşim ABD vatandaşı şu an da orda ben kızımla türkiyedeyiz ve benim green card süresi 2018 Temmuz da bitti yaklaşık 6 yıldır giriş yapmadım şu anki niyet ve gidişat ABD ye yedin yerleşmek bunun için nasıl bir yol çizmeliyiz yeniden ABD ye gidebiirmiyim,eşim kızımı ABD vatandaşı yapsa beni yanlarına almaları daha Kızım bu arada 12 yaşında onunda green cardı da benim le Ayni zamanda bitti
    Abd den USCIS basvuru yapsa I-130 formuy la kesin çözüm olurmu
    Bu durumda olan arkadaşlar varmı neler yapmalıyız şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bmburcu I-130 formu ile ilgili sorular içinde söyledi:

Merhaba eşim ABD vatandaşı şu an da orda ben kızımla türkiyedeyiz ve benim green card süresi 2018 Temmuz da bitti yaklaşık 6 yıldır giriş yapmadım şu anki niyet ve gidişat ABD ye yedin yerleşmek bunun için nasıl bir yol çizmeliyiz yeniden ABD ye gidebiirmiyim,eşim kızımı ABD vatandaşı yapsa beni yanlarına almaları daha Kızım bu arada 12 yaşında onunda green cardı da benim le Ayni zamanda bitti
    Abd den USCIS basvuru yapsa I-130 formuy la kesin çözüm olurmu
    Bu durumda olan arkadaşlar varmı neler yapmalıyız şimdiden teşekkür ederim

Evet, esinizle evliliginiz resmi olarak devam ediyor degil mi?

Hem sizin icin IR-1, hem de kiziniz icin IR-2 kategorilerinde basvurulari yapmali, yani ikiniz icin de I-130 formunu ayri ayri doldurup USCIS'e gondermesi lazim esinizin. Ilgili konu surada, burayi iyice okumalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

Evet, bu yontem sizin icin kesin cozum olur.

Sizin bir de haberdar olmaniz gereken SB-1 vizesi var, ama bu vizeyi almak cok kolay degil:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/324/sb-1-returning-resident-visa-sb1-geri-donen-gocmen-vizesi

Dolayisiyla sizin icin IR1 ve IR2 yollari bence daha mantikli yollar.

• İlginize çok teşekkür ederim

• Evet evliliğimiz devam ediyor

• Merhabalar . ı-130 formuna ek olarak amerikalı eşimin pasaport fotokopisini ekledim doğum belgesini ayrıca eklememiz gerekiyormu? yoksa sadece pasaport fotokopisi yeterli olurmu?
    Birde ben türk konsololugundan greencarda başvuracağımı belirtiğimde birth certificate olarak bana nufus kayıt belgesi ve tercümesini verdiler bu şekildemi olucak acaba?
    Teşşekürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jackson2 I-130 formu ile ilgili sorular içinde söyledi:

Merhabalar . ı-130 formuna ek olarak amerikalı eşimin pasaport fotokopisini ekledim doğum belgesini ayrıca eklememiz gerekiyormu? yoksa sadece pasaport fotokopisi yeterli olurmu?
    Birde ben türk konsololugundan greencarda başvuracağımı belirtiğimde birth certificate olarak bana nufus kayıt belgesi ve tercümesini verdiler bu şekildemi olucak acaba?
    Teşşekürler.

iki fotokopiyi de eklemenizi tavsiye ederim.

Evet, konsolosluktan aldiginiz belge dogru. USCIS bunu kabul etmeli. Eger e-devlet hesabiniz varsa, oradan da bazi belgelere ulasabiliyorsunuz, bilginize.

• teşekkür ederim.

• @crazycells
    Merhaba;

Benim bir kac sorum olacakti. Ben 8 mayista american vatandasi olan esimle evlendim ve green card islemleri icin hazirlaniyoruz. Su an ki vize seklim turist bu nedenle ssn bende yok haliyle evliligin ispati icin gerekli seylerin yapiminda ssn istiyorlar bu nedenle pek bir yere adimi ekleyemedik. Bu ispat evraklarini butun evraklarla birlikte gonderme zorurunlulugu mevcut mu ? Interview zamani gotursek olur mu bir de ingilizcem pek mukemmel degil esim bu konuda yardimci oluyor bana I130 ve diger evraklarda gecen cevirmen kismina onun ismini yazsak sorun olur mu ?

Simdiden yardimlariniz icin tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@betooo_can I-130 formu ile ilgili sorular içinde söyledi:

@crazycells
    Merhaba;

Benim bir kac sorum olacakti. Ben 8 mayista american vatandasi olan esimle evlendim ve green card islemleri icin hazirlaniyoruz. Su an ki vize seklim turist bu nedenle ssn bende yok haliyle evliligin ispati icin gerekli seylerin yapiminda ssn istiyorlar bu nedenle pek bir yere adimi ekleyemedik. Bu ispat evraklarini butun evraklarla birlikte gonderme zorurunlulugu mevcut mu ? Interview zamani gotursek olur mu bir de ingilizcem pek mukemmel degil esim bu konuda yardimci oluyor bana I130 ve diger evraklarda gecen cevirmen kismina onun ismini yazsak sorun olur mu ?

Simdiden yardimlariniz icin tesekkur ederim.

Sadece saglayabildiginiz belgeleri gondermeniz yeterli olur:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak/

Geri kalanlarini da mulakat sirasinda goturursunuz. Yukaridaki linki incelemenizi tavsiye ederim.

Esinizi dediginiz durumda Interpreter olarak degil de Preparer olarak eklemeniz daha dogru olur.

• Merhaba,
    Yeni yayinlanan F2A ile butun planlarimizi revize etmemiz gerekiyor. Yardimci Olabilirmisiniz ?
    Ben 2 yildir Greencardliyim, nisanlim ise suan ABD de J1 vizesi ile bulunuyor.F2A 2 yil civari surecektir mantigiyla Tr de dugun yapip (nikahsiz 2019 agustosta) hemen ABD ye donup resmi olarak nikah yapacaktik ve F2A ya form I-130 Ile agustosda baslayacaktik.Tr de Dugun yerine kadar tutduk davetiyeler bile basildi gidis donus ucak biletleri alindi Donus 15 Agustos SFO giris...
    Simdi F2A current olmasi sebebiyle nasil bir yol izleyebiliriz? Tr ye cikis yapmadan ABD de simdi nikah yapip I-130 u doldursak ve akabinde USCIS I-130 formunu onayladiktan sonra bize Priority Date geldiginde ya da mulakat tarihinden once Tr ye gidip gelme yapabilirmiyiz ?Esim J1 ile ulkeye giriste problem yasar mi ?
    Ya da simdi hic bir islem yapmadan bekleyip Agustosta 10 gun Tr de dugun yapip Abd ye geri girdikten sonra islemlere(i-130....) baslasak F2A currente yetisebilirmiyiz ?

• *Pardon yanlis anlasilma olmasin ,Ben(Grencardli ve 2 yildir abd de muhendis olarak calisiyorum) ve nisanlim da su an ABD J1ile bulunuyor...

• Bir diger soru ise , simdi nisanlim J1 ile aupair olarak calismakta .
    Kendisi hala yasal olarak j1 ile calisiyorken Form i-130 doldursak calismaya devam edebilir mi ? ve devam edemez se Form I-765 basvurup sonuclanmasini mi beklemeliyiz ?
    Bir de Form I-131 Advanced Parole basvurusu (I-512) yapip Agustosta ki Planladigimiz Dugune yetisebilirmiyiz ?

• Evlilik sertifikasi icin amerikadayken evlilik yapsak(soyisim degismeyecek) TR ziyaret donusu giriste sikinti olur mu?
    I-130 da evlilik serifikasi tarihinin onemi varmi yani bugun evlensek yarin I-130 doldurulmasinda sikinti olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gman I-130 formu ile ilgili sorular içinde söyledi:

Merhaba,
    Yeni yayinlanan F2A ile butun planlarimizi revize etmemiz gerekiyor. Yardimci Olabilirmisiniz ?
    Ben 2 yildir Greencardliyim, nisanlim ise suan ABD de J1 vizesi ile bulunuyor.F2A 2 yil civari surecektir mantigiyla Tr de dugun yapip (nikahsiz 2019 agustosta) hemen ABD ye donup resmi olarak nikah yapacaktik ve F2A ya form I-130 Ile agustosda baslayacaktik.Tr de Dugun yerine kadar tutduk davetiyeler bile basildi gidis donus ucak biletleri alindi Donus 15 Agustos SFO giris...
    Simdi F2A current olmasi sebebiyle nasil bir yol izleyebiliriz? Tr ye cikis yapmadan ABD de simdi nikah yapip I-130 u doldursak ve akabinde USCIS I-130 formunu onayladiktan sonra bize Priority Date geldiginde ya da mulakat tarihinden once Tr ye gidip gelme yapabilirmiyiz ?Esim J1 ile ulkeye giriste problem yasar mi ?
    Ya da simdi hic bir islem yapmadan bekleyip Agustosta 10 gun Tr de dugun yapip Abd ye geri girdikten sonra islemlere(i-130....) baslasak F2A currente yetisebilirmiyiz ?

F2A sureciyle ilgili bilgileri su konudan alip, sorularinizi da yine bu konuda sormalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

I-485 surecini ilgilendiren sorularinizi da su konuda sormalisiniz (ayni zamanda I-131, I-512, I-765):
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

Bu arada esiniz J1'li oldugundan 2 yil kuralina tabiyse , Green Card almak icin waiver da almali, bilginize:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/79/j1-waiver-2-years-rule

Benzer Başlıklar

• 1234
  • 10447
  • 50
  • 4816
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |